Piktos bitės

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Belatrikse
Patyręs narys
Aviliai:Langstrot-Rut
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:11
Pranešimai:85
Užsiregistravo:2011 Vas 02 , 20:37
Re: Piktos bitės

2013 Bal 03 , 13:58

Sveiki, skaitau temą ir galvoju, piktos mūsų bitės ar nelabai :think: Kiek teko skaityt apie vietines čia, Alžyre, greičiausiai turime Apis mellifera intermissa. Pirmais-antrais metais (o gal ir dėl mūsų nepatyrimo) bitės buvo labai piktos: vos atidarius avilį šaudavo į viršų debesim, apspisdavo tinklelį, pirštines, bet, kaip čia keli parašę, nepuldavo kitų kūno vietų.. Po kiemą ramiai negalėjome vaikščiot tik spietimo metu, tuomet viena-kita bitelė įkyriai lydėdavo, bet negeldavo, nebent pradėtum mosikuotis. Pernai bitės spietė mažiau, po kiemą buvo galima ramiai vaikščiot visus metus. O šiemet dar nespietė, bet ir piktumo tvarkant avilius beveik nelikę :think: : padūmiji, palauki, atidarai, dirbi ką reikia, uždarai, nei jos puola nei vejasi, gal, sakau, darbo patirtis savo duoda, mažiau klaidų ir bitės taikesnės? Kiek pavyko išsiaiškint kaimynai 2-3km spinduliu tokias pačias bitutes turi, apie jokias veislines ar "kitokias" nė kalbos negali būti. Bet bitės akivaizdžiai su metais "taikėja". Tačiau, prieš keletą dienų nutiko toks keistas dalykas: reikėjo perkelt šeimą i naują avilį, bitės aptūpusios visus 10 korių + negausiai antrame aukšte. Dirbome dviese: ašai kilnojau rėmėlius, o antrasis pūtė dūmą. Dirbau ramiai, kaip man atrodo, nesukrėčiau, neprispaudžiau, korių ypatingai nevarčiau apžiūrai ir tt. Ir, įpusėjus su rėmeliais, staiga, bitės šauna į orą ant dūmintojo :wasntme: aplimpa tinklelį, pirštines, žmogus "jau nebegali", nes gelia, o ašai baiginėju kilnot rėmėlius visai be bičių dėmesio.. kaip taip gali būti? net nenusivijo nė viena, nors turėčiau būt priešu nr.1 :think:
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Piktos bitės

2013 Bal 03 , 19:35

Dūmintojas gal buvo šampūnu galvą išsiplovęs ar pasikvepinęs,o gal bijojo išsigando bičių,o jos jaučia elektrinį lauką.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Piktos bitės

2013 Bal 03 , 20:00

Belatrikse,gerai,kad domitės motinėlių auginimu,reikėtų taikesnių bičių,jei pas jus tas įmanoma.Jei kažko bitės supyksta,visada daugiau gauna padėjėjas,o ne bitininkas.Ir dar man atrodo,kad jei bitė turi laiko pasirinkt kuriam gylt,renkasi vyrišką giminę :)
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Piktos bitės

2013 Bal 03 , 20:10

[quote="Liuka".Ir dar man atrodo,kad jei bitė turi laiko pasirinkt kuriam gylt,renkasi vyrišką giminę :)[/quote]

Visiškai naujas (negirdėtas), bet įdomus teiginys. :devil: Gal turire jam pateisinamų argumentų. Būtų labai įdomu.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Piktos bitės

2013 Bal 03 , 20:25

Romas3 rašė:[quote="Liuka".Ir dar man atrodo,kad jei bitė turi laiko pasirinkt kuriam gylt,renkasi vyrišką giminę :)
Visiškai naujas (negirdėtas), bet įdomus teiginys. :devil: Gal turire jam pateisinamų argumentų. Būtų labai įdomu.[/quote]
Tai mano trijų metų bitininkavimo su diedu patirtis :) Gal dar neilga ta patirtis,stebėsiu ir toliau,tik,kad mūs bitės daug taikesnės nei Belatriksės :)
Vartotojo avataras
Belatrikse
Patyręs narys
Aviliai:Langstrot-Rut
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:11
Pranešimai:85
Užsiregistravo:2011 Vas 02 , 20:37

Re: Piktos bitės

2013 Bal 03 , 20:50

Liuka rašė:Belatrikse,gerai,kad domitės motinėlių auginimu,reikėtų taikesnių bičių,jei pas jus tas įmanoma.Jei kažko bitės supyksta,visada daugiau gauna padėjėjas,o ne bitininkas.Ir dar man atrodo,kad jei bitė turi laiko pasirinkt kuriam gylt,renkasi vyrišką giminę :)
Gali būti, kad jūs teisi. Pakrapščius atmintį, ir daugiau tokios kryptingos "meilės" atvejų prisiminiau :think:

O dėl bitučių keitimo auginant motinėles, kaži ar viskas taip gražiai gausis, kaip Lietuvoje įdavus grynaveislę,, kol kas visiškai mėgėjiškai bandysime pasiaugint motinėlių iš greičiausiai stiprėjančios ir mažiausiai piktos šeimos, yra minčių A.m.sahariensis atsivežt pabandymui :bee
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Piktos bitės

2013 Bal 04 , 15:39

Patikimiau iš žinomo motinėlių augintojo nusipirkti bent 3-4 ramias motinėles. Sudaryti jaunas šeimeles.
Su mažesniu kiekiu-rizikinga. Retai būna 100 procentinis priėmimas.
Vartotojo avataras
skystis
Patyręs narys
Aviliai:nedaugiabuciai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:94
Užsiregistravo:2011 Sau 30 , 23:19

Re: Piktos bitės

2013 Bal 20 , 00:43

Na as pernai viena seimele is baltarusijos pasienio parsiveziau, buvo nupirkta pikta, tai pakeitus motinele kaifavau kaip piktumas praejo per pora menesiu, Tai juokdavaus kad ne tik ant tinklelio puldavo bet geldavo i odines dumples:) manau realiai joms tas garsas nepatikdavo.
Vartotojo avataras
Vytenis
Patyręs narys
Aviliai:dadano tipo aviliai
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:174
Užsiregistravo:2013 Rgs 18 , 20:48

Re: Piktos bitės

2013 Rgs 28 , 21:02

Mano irgi pikčiurnos bitės jas pirkau iš bitininko Vievyje tai sake, kad pagavo tipo spietį bet aš manau tą šeimyną pardavė dėl piktumo, o aš kaip pradedantysis tai visai nejauku kaip pakyla ir duoda :(

Grįžti į