Spietimas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai: Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas: 12
Pranešimai: 670
Užsiregistravo: 2008 Bal 28 , 11:30

Spietimas

2008 Geg 16 , 13:38

joli
Nuo pat bitininkavimo pradžios turiu vienintelę neišsprendžiamą problemą-spietimą.Ir lizdus laiku plečiu, ir korius atnaujinu,ir motinėles pakeičiau grynaveislėmis-niekas nepadeda.Tiesiog išsivysto nepaprastai didelės šeimos ir spiečia spiečia, kai pradeda, jau nebesustabdysi.Bandžiau vėsiau laikyt, kad taip nestiprėtų pavasarį-nieko nepadėjo.Tiesiog yra trys nespietlios šeimos iš 25, priežiūra ta pati, o nespiečia.Ką patartumėt?

jonas
Klausimas; kokia bičių motinos veislė ir kokie aviliai? Aš ,kad bitės nespiestų dalinu šeimas.Bitininkaukite daugiaukščiais aviliais ir 50% problema išspresta +nesplietlios motinos [www.bitynas.puslapiai.lt]

joli
Motinas pirkau is Jono Balžeko-karnikas, o aviliai Dadano.Aš irgi manau, kad šeimas būtina dalint, bet jei nenori plėstis,tai gal yra kokių kitų šeimos ribojimo būdų?

jonas
Šois veislės bites mėgsta spiesti ir tyliai keičia motinas aš tai pats išbandžiau. Jos nespiečia tik kai patovus medonešis . Dalinti nebijokite rudenį labai sėkmingai sujungi po 2 -3 įvieną ir žiemoja stipri šeima.Dadano avilys turi būti nemažesnis 16 rėmų ir 2 meduvėmis

joli
Ačiū, rašiau atsakymą, bet ne ten nuėjo:), tikiuosi, nedingo. Dėl sujungimo rudenį-vėlgi, jei šeimos didelės, nelabai dvi sutelpa į vieną avilį, tai šiemet iš 25 šeimų tokiu būdu 2 panaikinau su baime, kad nepavyks, nes tai dariau pirmąkart, bet viskas pavyko.
Tarp rėmų skaičiaus(turiu ir standartinių Dadano ir paplatintų)ir spietimo ryšio nepastebėjau, dėl meduvių tai sutinku, su viena bitininkaujant-vargas per medunešį, vos ne kasdien reikia bitėms vietos palaisvint nektarui.
O kokias motinas ir iš kur patartumėt įsigyti, ar geriau savo auginti iš nespietliųjų šeimų?

jonas
Karnikos iš Dotnuvos labai ramios ir labai produktyvios .Aš prieš du metus parsivežiau iš lLenkijos karnikos grynaveislę NIESKA linijos ir išsiaudinau pirmos kartos mišrūnių apie 20 ir pereitais metais nespietė nė viena .Nespietlios KAUKAZIETĖS ,bet kur tikrų gauti nežinau. Seniau buvo galima gauti iš Krasnodaro .Nespietlios ir BAKFASTO ,bet jei gavosi 2kartos mišrūnė tai geriaubėgti nuo jų ,nes dvigubai piktesnės už vietines.Aš išbandžiau .

joli
Labai idomu apie Karnikas iš Dotnuvos, nes juk faktiškai tai beveik tas pats kaip iš Balžeko bityno, kadangi jos toj pačioj teritorijoj veisiamos ir poruojamos.Aš jokiu būdu nepeikiu Balžeko išaugintų motinų, jos irgi labai ramios, darbščios, tik kad labai spiete, bet tai irgi gali būti mano bitininkavimo klaidos, kurias aš ir siekiu išsiaiškint.O iš Dotnuvos nespietlios?Apie kaukazietes tai seniai skaičiau, kad nespietlios, ir kai vienas bitininkas mane atkakliai moke, kaip išvengt spietimo, o aš jam sakau, kad aš visa tai ir darau, o vistiek spiečia, tai jis man aiškino, kad aš nedarau, jei spiečia, o pats, patyręs bitininkas, nesupranta, kad esmė ko gero jo turimose Kaukazo bitese-pabandytų Karnikas suvaldyt, nebesijaustu toks visažinis.Na bet čia anekdotus pasakoju:)Apie Bakfastus iš profesoriaus Karoso girdėjau, kad turi afrikos bičių bruožų, tad bijau su jom rizikuot,nors turiu vieną neaiškios kilmės šeimą, bitės geltonos kaip bakfasto, labai gerai vystosi, labai produktyvios ir ramios, jei spiečia, tai tik vienąkart, tad kol neišsigimė, joms motinos nesiruošiu keist, o kai kurios labai jau supiktejo, kaip bebūtų, Karnikų ramumas man labai patiko , kitais metais vel prie jų ir sugrįšiu, bet jei galit paaiškinkit, ar yra skirtumas tarp mano pimųjų minėtų.

gintas
Kad Karnika spietlios teko isitikinti ir man.Kol kas nerandu būdų tai sumažinti bent iki minimumo.Man būtų įdomu sužinoti gal kas dirba su sėklintom motinėlėm,-kaip jos darbštumo,spietimo ir ramumo atžvilgiu?

jonas
Aš turėjau mintyje Balžako motinas .Pavasaryje agrastams žydint reikia uždėti pusę meduvės, kad bitės neštų medų įmeduves ir motina turėtų vietos dėti kiaušinėlius.Vasarą galėsite pabandyti motiną iš manęs aš jas auginu .VISIEMS BITININKAMS aviliuose jau kaupiasi drėgmė paverskite avilius,kad užpakalinė siena būtų 1-3cm aukšciau drėgnas oras sunkesnis pasišalins per laką ir nedrėks viduje

jonas
Aš rašiau , kad vienos linijos būna maziau spietlios .Reikia bites apkrauti darbu

gintas
Tai kad reikia apkraut aš suprantu.Bet tai padaryt ko gero menas.Spietimo problemos kaip taisyklė prasidede nuo gegužės pusės ir tęsiesi paprastai iki biželio galo:orai,priklausomai nuo metų ,permainingi,ir tiesiog plečiu lizdus atsargiai(nesinori atšaldyti).Tai va nuspėt orą ir suderint lizdo plėtimą su šeimos gausėjimu kol kas man sekasi sunkiai.O kur dar įvertint medunešio dydi,- gal reikėtu kontrolinio avilio?! Na tiesiog sakau MENAS

joli
Visąlaik bites skirsčiau rasėmis, o kad dar ir linijos skiriasi, čia man naujas dalykas išbandymams.Naujokai, atkreipkit dėmesį.

gintas
Nu jo....Dėmesys atkreiptas.Bet gal kas gali paaiškint smulkiau.Turėdamas 30-40 šeimų pats nieko neišsiveisi(o gal klystu?),-tada kur įsigyt??
Keleta metų pirkau motinėles,keičiau augintojus,-stebuklų nemačiau !!!

Vaidas
Na apie biciu rases kolkas galiu pasakyti tik is kolegu pasakojimu, nes pats neesu pastebejas jokiu pokyciu.

Esu isigyjes keleta veisliniu motineliu, bet jokiu stebuklu nepastebejau.

Pas mane visos motinos karnikos.
Pasakysiu atvirai, misruniu misrunes, nes auginu pats motineles (tik savo reikmem), panaudoju kartais ir spietimo lopselius.
Bites labai produktyvios
Nepiktos
Ir tikrai nespietlios

Pagrindine taisykle, kuria cia vadovaujuosi NELEISTI BUTI BE DARBO.

Atrades norincia spiesti seima, bo jokiu skaiciavimu ja skiriu i tris-keturis vienodus avilius (seimininke didesne, kitos mazesnes.) pridedu jaunu peru, dirbtiniu koriu, ir t.t. visr po lopseli ikabinu. kolkas dar nusivilti neteko. Senoji motina bet kurioje seimoje buna nuzudyta jaunosios isiritusios motinos, o kadangi apkrauju darbu, pakeiciu salygas, truputis streso bitelems, tai apsie spietima pamirsta jos tikrai Smile

Na cia daug smulkmenu yra, jei bus idomu, kada papasakoti galiu.

gintas
Šitoj srity domina viskas iki smulkmenų.Ir jei galėtum pasidalint patirtimi,tikrai būčiau dėkingas:)

Vaidas
Atradus lopseliu ju lauzyti NEAPSIMOKA, nes tik atitolinamas spietimas, o seima mazai darbinga vistiek.

Kaip as dirbu su "spietimu" (asmenine patirtis, man pasitvirtinusi)

Pastebejes norincia spiesti seima (atrades lopseliu) ja skiriu i 3-6 seimeles.

Darbas su ja:
Pasiruosiu avilius, kuriouse sudarynesiu seimeles, apsildau soninemis pagalvelemis.
Is @spietines@ seimos imu kiekvienei seimai po:
kori su medumi,
kori su nedengtais perais,
kori su bet kokiais perais,
na ir paziuriu, kad butu lopselis didelis ir tiesus, (maziukus ir kreivus pasalinu. Jei geri keli lopseliai, tai palieku du, vistiek stipresne motina isliks, o du, nes apsidraudimui, kad nezutu metycia perkelimo metu)
Prie diafragmos dedu: medus, kori kur daugiau dengtu peru, kita kori su perais, tuscia pasiuta kori (gali buti su trupuciuku medaus, dirbtinis korys, tuscias korys. Lizdas (4-5 koriai) naujai suformuotas. Dar i ji prikratau biciu nuo 3-4 koriu. Na gaunasi tikrai didele ir galinga naujoji seimele, bet daugelis biciu isilaksto i namus, tai lieka nedaug (vakare ar kita diena paziuriu, jei biciu pasirodo mazoka, dar is @spietines@ seimos prikratau biciu.

Taip sudarau naujas 2-3 seimeles, ir palieku @spietine@ seima (stipresne uz sudarytasias), kur idedu 5-7 dirbtinius korius (arba tuscisu pasiutus).
Visoms seimosm gaunasi sokas ir pasikeitimai, daug darbo, tvarkymosi ir t.t. tai spietima pamirsta tikrai.
Po dieneels kitos isimu korius, kuriu neaptupa, arba idedu, jei reikia.

Kazkurioje seimoje lieka senoji motina, bet nesvarbu kurioje, palieku lopselisu visose, kadangi bites nebenori spiesti, tai isiritusi naujoji motina nugelia senaja (nes nesiporavusi yra judresne, beto jaunesne, vikresne) Na o jei lieka senoji, tai reiskai ji dar stipri (naturali atranka).

Po keleto dienu paziuriu, ir jau zinau, kur nera motinos, nes nerandu kiausineliu. Jei atsiranda daugiau lopseliu, juos nulauzau (arba koki viena palieku naujaji). Bet daznai jau motina randu isiritusia.

Na o toliau tai darbas paprastas.
Pastiprinu perais is kitu seimu, ar atlieku kitus butinus darbus pagal situacija.

Nereikia bijoti palikti lopseliu daugiau (jei jie nereikalingi Jums kitur panaudoti), Po tokio isskirstymo tikrai nebespiecia, seimoje ivyksta naturali atranka, islieka stipriausioji motina.
Tik svarbu duoti darbo, vasara silta, perai neatsala, tai daugiau koriu galima palikti.

Man @spietine@ seima atsistoja i normalu stipruma po poros (kartais triju) savaiciu (jau galiu vel deti magazina). Ir produktyvumas nesiskiria nuo kitu seimu.

Paskaiciavau, kad medaus netektis nedidele, o turiu nauju seimu, kurios dar kartais prisinesa medaus savo islaikymui, o kartais ir man lieka.

gintas
Visa tai labai šaunu.Kad,lopšelių laužymas naudos neduoda,įsitikinau ir pats,-tai faktas.Tokį išskaidymą naudoju ir aš.Tikgaliu dar dadėt tai,kad,pvz.mano bitės yra keliose vietose,tai aš tas išskaidytas šeimeles nepalieku tame bityne,o išvežu į kitą ir tuo pačiu išsidalija ne tik spietiminės bitės bet visos.
Bet,čia situacija yra tokia kad,praeitą vasarą aš šitaip prisižaidžiau ir iš 40 šeimų žiemoti "liko" 70.Šeimos didelės,motinos jaunos,-sujunginėt į krūvą ranka nekilo.Jei dar ir ateinanti vasara tokia tai man šakėsVery Happy
Kiek suprantu,kažkaip vis tik reika sugebėt bites apkraut darbu.Kiek tik kokių man žinomų būdų beišbandžiau,-tinkamo kal mas nesurandu:cry:
Aviliai pakankamai dideli-plėsti tikrai galiu nemažai-18 lizdinių rėmelių,antrą tiek viršui arba dvi meduves-manau tikrai vietos turi pakakti.Išplečiu atrodo laiku,bet rezultatas vis tiek nekoks.

jonas
Problema nedidelė pavasarį galima šeimas sėkmingai parduoti ,nes bityną išplėsti galima iki begalybės

Vaidas
Jei turi seimeliu, kurios tau papildomos, duoki man zinia, galesime truputi bendradarbiauti

Vaidas
Kolkas pas mane dadano standartiniai, bet seimeles pakankamai gerai "apkraunu" darbu, tai spiecia tikrai mazai (palyginus, kaip kad kiti bitininkai papasakoja kaip pas juos lakssto).

Svarbu laiku joms duoti darbo, ir duoti jo uztektinai... koriu siuvimas, peru auginimas (atemu kartais koki kori kita is stipriu, duodu silnesnem), magazinai laiku uzdeti, isukti medu ir t.t.

Robertas
Motineles perku is biciulio A.Gelumbausko.
Karnikos. Niekada neturejau problemu del spietimo.
Nepaneigsiu kad tam itakos turejo ir seimu dalijimas.

jonas
Kokia Karnikos linija?

Robertas
Del linijos negaliu atsakyti,
Reikes pasidomet.

Vidmantas1
Tai, gal pasidomejai kokios linijos, idomu.

Austeja
Bakfastas- si biciu veisle yra pati nespietliausia. Yra metu, kai isvis nera vargo.Bet yra ir spietimo metu. Bet...karnika ir ka jau kalbeti apie vietines buites, spiecia visa vasara. O Bakfastas noretu lyg spiesti ir bando, jei vietos lizduose per mazai,tik rapso zydejimo metu. Pasibaige rapso zydejimas, pasibaige Bakfasto spietimo noras Wink .
Dar gerai yra spietimo metu isimant is seimos du tris korius su perais ir bitemis, sudaryti naujas seimeles. Aisku, jei norite didinti bityna

Austeja
Ir akeliu lauzymas, kad 7-8 dienos.Jei nenorite, kad isskristu,Arba gaudykite spiecius

Robertas
Dėl linijos, ir pats Gelumbauskas nezino , nes sumišrintos jos jau seniai.

jonas
Tai mišinys

Vaidas
Akeliu lauzymas tai bereikalingas darbas, kuris neduoda naudos. Paaiskinsiu kodel:

Seima spiecia, nes pas ja atsiranda speitimo nuotaika, daug biciu be darbo, lizde anksta ir t.t. bla bla bla... (visiems senai zinoma dainele ta).
Jos pasigamina lopseliu, nuotaika spietimo stipri, bites labai sumazina darba, net jei ir atsiranda gamtoje labai stiprus medonesis, jos nelabai dirba, nes ruosiasi spiesti.
Jus nulauzote lopselius, bet nuotaiak nedingsta, bites vel pasirado naujus, jus vel nulauzote ir jos vel pasidaro ir t.t. ir panasiai...
Taip "kariaudami" ilga laika sugaistate laiko, kuri skirti galite kazkam kitam, prarandate tikrai nemazai medaus, ir t.t.

Pamacius kad spiesti nori bites, geriausias budas jas atskirti pusiau, ar i tris dalis, prideti koriu, apkrauti darbu ir po savaites bus stipri seima ir nebloga kita seimele, prines medaus o speitimas pasibaigs. (apie tai jau rasiau sioje temoje anksciau)

musė
Nu va, savaitgalį atvažiavome į sodybą, ogi obelyje mūsų spiečius susibūręs.Spėjom susemti į spietuvę, o šiandien perkelta į avilį.Jau bus 4 šeimos.
Bet taip anksti spietė... Pagal šeimos stiprumą aš ir sakiau, kad spies, neišbus.Gerai, pagausėjo šeimyna(nutarėm daugiau 5 nelaikyti, nes nespėsim apžiūrėti). Ankstyvas spiečius turėtų sutvirtėti gerai, ar ne?

jonas
Reikia išnaudoti spiečiaus energiją -gerai siuva korius ir labai intensyviai dirba . Normali šeima bus po 40 d.Tik negalima greitai spiečiui keisti motiną ,nes praranda spiečiaus energiją Vėliau būtina nes sekančiais metai s vėl spies .

kice
kaip cia tas spiecius toks ankstyvas?

Edgaras
Laba diena,
noreciau pasitikslinti ar as gerai padariau (patinka padaryti o paskui tik klausti Smile ). Paemiau seima, nei ji ruosesi spest nei ka, sumasciau padalinti ja (didinu seimu skaiciu). Tai va paemiau is tos seimos puse viskuo kas ten buvo, bandziau surasti motinele, bet bites buvo labai piktis ir taip man dave, kad atsisakiau paieskos. I salia pastatyta avili perkeliau 8 remus ir idejau dar viena kori su medumi, likusioje seimoje i tuscias vietas sudejau pasiutus korius. Jei i naujei padaryta seimele nepateko motinele, ar ten esancios bites uzsiaugins sau kita? suabejuojau tuo nes is ten isskrido visos skraidancios bites.

jonas
Uzsiaugins savo ,bet geriau išlaužyti gelbijamosi lopšius ir duoti naują motiną nors ir neapvaisintąir nepiktą

Edgaras
Kada tai galima padaryti? as perskiriau jas sekmadieni. Ar jau yra pirkti neapvaisintu motinu?

jonas
tai jau yra
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
musė
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2008 Geg 14 , 22:07

Re: Spietimas

2008 Geg 18 , 21:29

Šiandien sugavom antrą spiečių, bet nesupratom iš kokios šeimos, nes visur pilna. Didesnis nei prieš savaitę, vėl obely šalia avilių.Dabar palikom savaitei spietuvėje, bet norim sujungti tas dvi išspietusias šeimas, labai prašau pamokykite kaip tai padaryti-smulkiai smulkiai parašykite kaip, nes mes tokie profanai , na tokie profanai, norai yra dideli, bet bitės spiečia, buntus kelia, joms nė motais didžiuliai laukai, pamiškės, sodai.
P.S. vyras juokaudamas ir sako, kad per gerai joms čia, lepinamos, todėl ir pionieriški laužai užpakalyje užsiliepsnoja :lol: .
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 2008 Geg 14 , 23:17

Re: Spietimas

2008 Geg 18 , 23:24

Avilius sujungti ,kai jie stovi vienas nuo kito per kelis metrus problematiška geriau abu pervešti į kitą bityną ir suvienodinus kvapus sujungti prieš tai išlaužius lopšius ir palikus tik vieną .Dar geriau įduoti vaisingą motiną ,nes spietimimė motina gera bet genuose ušprogramuotas spietimas.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: karnika
Pranešimai: 2393
Užsiregistravo: 2008 Geg 19 , 11:05

Re: Spietimas

2008 Geg 19 , 13:24

musė rašė:Šiandien sugavom antrą spiečių, bet nesupratom iš kokios šeimos, nes visur pilna. Didesnis nei prieš savaitę, vėl obely šalia avilių.Dabar palikom savaitei spietuvėje, bet norim sujungti tas dvi išspietusias šeimas, labai prašau pamokykite kaip tai padaryti-smulkiai smulkiai parašykite kaip, nes mes tokie profanai , na tokie profanai, norai yra dideli, bet bitės spiečia, buntus kelia, joms nė motais didžiuliai laukai, pamiškės, sodai.
P.S. vyras juokaudamas ir sako, kad per gerai joms čia, lepinamos, todėl ir pionieriški laužai užpakalyje užsiliepsnoja :lol: .
Na, siaip nereiketu spietineje laikyti savaites.
Budas jungti du spiecius yra gana paprastas: atsinesate spieciu spietineje prie avilio, i kuri jungsite spieciu. Imate korius is spietines ir su visomis bitemis dedate pramaisiui su kito spieciaus koriais - vienas seimininku korys, vienas spieciaus ir taip toliau. Motinos ieskoti nebutina, atsirinks pacios bites. Jei bijote pjautyniu, galite supurksti bites meduotu vandeniu, bet siaip tokiu budu jungiamos seimos nesipjauna. Taip sujungus visa likusia lizdine avilio dali reiketu pripildyti vasko plokstelemis ir is karto deti meduve - toks dvigubas spiecius turi dideli potenciala. Neispletus ir nedavus meduviu galimas, nors retai pasitaiko, pakartotinis spieciaus isejimas del vietos stokos.

Zodziu, esu dariusi pagal si buda ir jis pasiteisino simtu procentu.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2008 Geg 19 , 16:58

isspietusiu seimu nereiketu jungti, reiketu jungti spiecius.. geras jungimo budas aprasytas renykos :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
musė
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2008 Geg 14 , 22:07

Re: Spietimas

2008 Geg 19 , 21:49

Teisingai, ačiū už pataisymą, aš ir norėjau pasakyti , kad noriu sujungti spiečius. Taip ir reiks padaryti, kaip rennyka pamokė, dėkoju.
O kada tą spiečiaus motiną keisti? Iš tikro pirmą kartą išgirdau, kad užkoduotas spietimas genuose. Nes spiečia pas mus aktyviai-pernai matėm 2, šįmet jau 2, o kiek dar nepamatom... O šeimų gi tik 3, dabar jau 5...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2008 Geg 19 , 22:36

Reikia surasti spieciaus motina, ja sunaikinti ir bitems duoti nauja, pirkta motinele. Jos dazniausiai buna veislines - karnika ar italiskos, kaukazietiskos. Problema ta, kad pradejus keisti motinele, tai teks daryti kas 1-2 metus - kitaip bites darosi kelintos kartos misrunes ir yra atveju, kad pasidaro piktesnes uz vietines ;) Jei neturite noro su tom motinelem zaisti - prarasite siek tiek medaus derliaus, nes po spietimo seima sumazeja, bet uztai galesite pardavineti spiecius :) Ar biciu seimas :) Arba tiesiog dovanoti, paleisti i laisve ;) Na cis juokas dusios nuraminimui :)
As turiu kelis aviliukus, bet gyvenu ne is biciu, tai laikau vietines bites, kurios spiecia kas 2-3 metai. Tiesa pasakius, nelabai atskiriu as ta motinele - tiesiog nera poreikio. Bitininkauju megejiskai - kaip mano tevai, seneliai, proseneliai..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: karnika
Pranešimai: 2393
Užsiregistravo: 2008 Geg 19 , 11:05

Re: Spietimas

2008 Geg 20 , 09:21

Labai praktiskas budas tokio jungtinio spieciaus motina pakeisti:
Dabar nedarote nieko (po sujungimo), tik duodate daug laisvos vietos. Taip isnaudosite birzelio medunesi ir liepu medunesi. Issukus liepu medu darote nauja seimele (ant kokiu 6 remu) ir arba duodate jai uzsiauginti motina, arba iduodate nevaisinga jauna motinele. Pasirenkate viena is dvieju variantu, arba rugpjucio antroje puseje seimele prijungiate prie pagrindines seimos panasiu budu, kaip aprasiau spieciu jungimus (labai didele tikimybe, kad liks jaunoji motinele), arba, jei avilys geras, galite paleisti tokia seimele ziemoti savistoviai ir seimas jungsite pries pavasarini medunesi (tokia jungtine seima su vienos ziemos motina turi pati didziausia potenciala isnaudoti pavasarini medunesi).
Beje, sis budas tinka tik tuo atveju, jei jungtinio spieciaus motine nera beviltiskai nusenusi. Jei nusenusi beviltiskai, butina seimeles prijungima daryti iki rudeninio maitinimo pradzios.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai: Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: Bakfastas
Pranešimai: 415
Užsiregistravo: 2008 Geg 14 , 18:41

Re: Spietimas

2008 Geg 25 , 19:21

Šiandien jau pagavau pirmą spieečių. Išsispietė iš stiprios šeimos. Jau buvo uždėta meduvė ir jau gražiai joje dirbo. Manau, kad gali pasipilti dabar spiečių ir iš kitų avilių.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: karnika
Pranešimai: 2393
Užsiregistravo: 2008 Geg 19 , 11:05

Re: Spietimas

2008 Geg 26 , 14:35

Pas mane i tuscia avili, kuris net nebuvo sutvarkytas ir buvo naudojamas kaip koriu saugykla, atskrido "spiecius" - dvi saujos biciu. Tokio "spiecioko" dar nesu maciusi, paleidau ant triju remu - ir tie nepilnai aptupti. Grynai is sportinio intereso pabandysiu pakelti seima.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Bokstas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano 18r
Bičių šeimų skaičius: 4
Bitininkavimo stažas: 9
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2008 Geg 26 , 15:34

Re: Spietimas

2008 Geg 26 , 15:58

Turiu 3 seimas, bitininkauju 3 sezona- dar kaip ir naujokas. Gal galit patarti: stipriai seimai Dadano avilyje anksti ispleciau lizda iki 16 remu. Pries zydint kiaulpienems uzdejau magazina. Magazina gal pora kartu buvau nukeles, isemiau krastinius remus su medumi, ziedadulkemis ir dejau ploksteliu. Po kiek laiko uzdejau antra magazina. Pries savaite perziuredamas lizda radau lopseli su neuzdengta lervute, ir tuscia lopseli. Juos pasalinau. Sukdamas medu- perziurejau lizda:prie sonines remo sijeles per viduri pagal auksti vel padarytas lopselis ir lervute su pieneliu. Nors visos 3 ploksteles iki puses pasiutos (dar be kiausineliu), vienadieniu kiausineliu yra. Issukau apie 1,5 kibiro medaus. Ka daryti su seima? Gal bites nori keisti motina tyiuoju budu? Motina 3 metu jei nebuvo isspietusi :)
P.S. Is 2 stipriu ir vienos silpnos(ziemojo ant 3 remu, buvau sustiprines 2 remais su perais ir remais su medumi- dabar uzima 12-13 remu, buvo uzdeta pusinis magazinas)- 3 kibirai ~50kg medaus su tara.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 2008 Geg 14 , 23:17

Re: Spietimas

2008 Geg 26 , 23:55

Šeima praplėsta laiku ir normaliai .Mano nuonone bitės keicia motiną tyliu būdu ,jei vienas lopšelis .Nepatingėkite pasiženklinti motiną tai bus aišku .Ženklinimiu naudojamas spc.markeris kainuoja apie 15 lt ,o įgudusiam spc lipdukai su numeriais .parsiduoda bitininkystės parduotuvėse
Bokstas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano 18r
Bičių šeimų skaičius: 4
Bitininkavimo stažas: 9
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2008 Geg 26 , 15:34

Re: Spietimas

2008 Geg 27 , 17:38

Ta prasme reiketu pazymeti motinas, kad matytum kokio amziaus ir pan? Dabar senaja motina rasti mazai sansu- arba kratyti per kostuva arba su kitu aviliu atskirti skraidancias bites nuo neskraidanciu ir neskraidanciu avilyje ieskoti motinos. Nei vieno budo nesu naudojes, tik zinau teoriskai :)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 2008 Geg 14 , 23:17

Re: Spietimas

2008 Geg 27 , 23:51

Nerikia koštuvo -tai bičiu erzinimas .Ieškai ieškai ir surandi .Dūmine naudotis saikingai.
Antanas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2008 Geg 15 , 07:13

Re: Spietimas

2008 Bir 02 , 20:50

Prieš dvi savaites radau vieną lopšelį gana stiprioje šeimoje, daugiaaukštyje.
Pasikuklinau, neperskyriau. Tai šiandien brolis skambina: Vienas spiečius pabėgo. Antrą pavyko nukelt iš kriaušės.
Tai vat. Gyveni - mokiniesi.
Bokstas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano 18r
Bičių šeimų skaičius: 4
Bitininkavimo stažas: 9
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2008 Geg 26 , 15:34

Re: Spietimas

2008 Bir 02 , 22:15

Apie spietima rusu kalba http://www.apis.euro-honey.com/modules. ... ge&pid=180
ir kaip su tuo kovoti http://www.apis.euro-honey.com/modules. ... ge&pid=181. Tikiuosi biciuliams pravers...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2008 Bir 03 , 08:29

Kova su spietimu yra labai paprasta - 1.veislines nespietlios motineles, 2.izoliatorius motinelei,3. didelis avilys, 4. duoti darbo bitems. Visi budai turi savo trukumu ir tik pirmi du garantuoja spieciu nebuvima..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos
Pranešimai: 1223
Užsiregistravo: 2008 Geg 14 , 23:17

Re: Spietimas

2008 Bir 03 , 23:21

Nuoroda neveikia
Vartotojo avataras
darius
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiais
Bičių šeimų skaičius: 80
Bitininkavimo stažas: 7
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 2008 Geg 18 , 22:29

Re: Spietimas

2008 Bir 11 , 21:34

Vaidas
Atradus lopseliu ju lauzyti NEAPSIMOKA, nes tik atitolinamas spietimas, o seima mazai darbinga vistiek.

Kaip as dirbu su "spietimu" (asmenine patirtis, man pasitvirtinusi)

Pastebejes norincia spiesti seima (atrades lopseliu) ja skiriu i 3-6 seimeles.

Darbas su ja:
Pasiruosiu avilius, kuriouse sudarynesiu seimeles, apsildau soninemis pagalvelemis.
Is @spietines@ seimos imu kiekvienei seimai po:
kori su medumi,
kori su nedengtais perais,
kori su bet kokiais perais,
na ir paziuriu, kad butu lopselis didelis ir tiesus, (maziukus ir kreivus pasalinu. Jei geri keli lopseliai, tai palieku du, vistiek stipresne motina isliks, o du, nes apsidraudimui, kad nezutu metycia perkelimo metu)
Prie diafragmos dedu: medus, kori kur daugiau dengtu peru, kita kori su perais, tuscia pasiuta kori (gali buti su trupuciuku medaus, dirbtinis korys, tuscias korys. Lizdas (4-5 koriai) naujai suformuotas. Dar i ji prikratau biciu nuo 3-4 koriu. Na gaunasi tikrai didele ir galinga naujoji seimele, bet daugelis biciu isilaksto i namus, tai lieka nedaug (vakare ar kita diena paziuriu, jei biciu pasirodo mazoka, dar is @spietines@ seimos prikratau biciu.

Taip sudarau naujas 2-3 seimeles, ir palieku @spietine@ seima (stipresne uz sudarytasias), kur idedu 5-7 dirbtinius korius (arba tuscisu pasiutus).
Visoms seimosm gaunasi sokas ir pasikeitimai, daug darbo, tvarkymosi ir t.t. tai spietima pamirsta tikrai.
Po dieneels kitos isimu korius, kuriu neaptupa, arba idedu, jei reikia.

Kazkurioje seimoje lieka senoji motina, bet nesvarbu kurioje, palieku lopselisu visose, kadangi bites nebenori spiesti, tai isiritusi naujoji motina nugelia senaja (nes nesiporavusi yra judresne, beto jaunesne, vikresne) Na o jei lieka senoji, tai reiskai ji dar stipri (naturali atranka).

Po keleto dienu paziuriu, ir jau zinau, kur nera motinos, nes nerandu kiausineliu. Jei atsiranda daugiau lopseliu, juos nulauzau (arba koki viena palieku naujaji). Bet daznai jau motina randu isiritusia.


o jei padalint seima i 2 dalis @spietinie@ didesnie o kita mazesnia pvz is 5 remeliu plus 2 remai is nepasiuto korio... ko galima tiketis ?
nes neturiejau daugeu aviliu o radau motininiu lopseliu tai padalinau jusu budu bet i 2 dalis ...
palikau vienam 2 lopsialius ir @spietiniam@ 2 bet @spietiniam@ mazesni lopsialiai
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2008 Bir 12 , 11:31

galima ir i dvi dalis dalinti. I tuscia vieta pridedant ploksteliu ;) Irgi geras budas. Tik as stengciausi dalinti i dvio apyliges dalis, nes neaisku, kur liko motina..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS