Bitininkystės produktų rinkimas.

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40

Re: Bitininkystės produktų rinkimas.

2016 Rgs 18 , 10:06

Rimas007 rašė: Norėjau paklausti, kada tą pakištą korpusą į apačią atimdavote su duonele, kokiu laiku ? ačiū
Prieš maitinimą žiemai, nes atimant vėliau pasitaikydavo nemažai šeimų, kad dalį duonelės užpila sirupu. Po atėmimo dar duodavau bitėms "išlaižyti" pasiimti ten esantį medų, bet taip darydavau kol bitininkavau "pramoniniu" būdu.
Esu bandęs duonelę pasiimti ir prieš pat žiemą, vienu metu atimdamas apatinį su duonele ir pakišdamas ventiliacinį. Kol bitininkavau "pramoniniu" būdu ir tų ventiliacinių nedėdavau, nebuvo ir kada ir tų laisvų korpusų trukdavo.
Bendra išvada tokia- kiekvienas šią problemą sprendžia sava galva ir pagal situatcija, nes turi nemažai įtakos ir bičių veislė, ir vietos žiedadulkių- medumnešio įpatumai. Po keletos šeimų apžiūrėjimo, kas dedasi tame trečiame korpuse, reikia apsispręsti, ką ir kaip tą rudenį reikėtu daryti. Nuo rudens įpatumų irgi situacija skiriasi.
O dar bendresnė išvada- kiekvienas bitininkas pagal savo kaip "bitininko intelektą" sprendimus turi priimti savarankiškai, nes tik jis geriausiai žino visą vietinę situaciją. Kad ir geriausias patarėjęs, iš šalies, geriausio patarimo duoti negalės, o tik bendrus principus, kuriais vadovaujantys reikėtu priimti savarankišką ir TEISINGIAUSIĄ sprendimą esamai problemai spręsti.
Mąstykit sava galva, kaupkit patirtį ir taip pastoviai kelkit SAVĄ bitininkavimo intelektą.
Sėkmės :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2016 Rgs 18 , 10:15

greitabite rašė:Ar skiriasi bičių duonelės rinkimas bitininkaujant daugiaaukščiuose su skirtingomis bičių rasėmis? Karnika beveik visą duonelę Šešiolikarėmiuose kraudavo virš perų. Tik mišrūnės turinčios vietinių ar kaukazo genų dėdavo į dengiamuosius rėmus.
Labai skiriasi duonelės rinkimas gulsčiame ir daugiaaukštyje.
Labai skiriasi duonelės rinkimas renki žiedadulkęs ar ne.
Labai skiriasi duonelės rinkimas, kada baigi rinkti žiedadulkęs.
Aš, savo praktikoje, dirbdamas su kaukazo mišrūnėmis, buvau atitirbęs technologija, kai rudenį, prieš sumaitinant žiemai iš kiekvienos šeimos paimdavau pilną korpusą puikios kokybės dunelės. Tiek pat apie 10-12kg. kaip ir žiedadulkių kad surinkdavau. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2016 Rgs 18 , 18:31

greitabite rašė:
jonas rašė:Įsigyk pas mane motinas pamatysi.
Trūksta gerų rekomendacijų. ;)
O kuo tau Jono rekomendacija bloga? Laiko ir daugina karniką ir tikrai mato kur jos duoną deda ;)

Bičių biologinis instinktas yra duona dėti arčiau perų ir kol pavasari motina deda nevisu pajėgumu, o tik po kelis šimtus perų dadaninio lizdinio korio viduryje, tol bitės duonelę deda arti perų apie perus ir nežiūri ar tai viršus, apačia ar šonas.
Daugiaaukščiuose pusrėmiuose tikriausiai sąlygos kitos, o ir šeimos stiprumas taip pat turi įtakos, bet kad duonelė būtu dedama virš perų ( nors retkarčiais gali pasitaikyti, jei žemiau truksta vietos) visų rasių bitėms nebūdinga - toks jų biologinis instinktas. ;)
Vartotojo avataras
Emanas
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai T 18
Bičių šeimų skaičius: 60
Bitininkavimo stažas: 6

2018 Vas 03 , 10:58

Parduodu 50 vnt. ziedadulkiu rinktuvu su tranu isleidejais. Tai tie patys legendiniai Trano rinktuvai. Kas juos zino ir isbande tiems klausimu nekis kodel jie legendiniai :). Kaina 8 eur. uz vnt. 861124984. Dar turiu nauju priekiniu groteliu, matosi nuotraukoje.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Susisiekti:
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b

2018 Bal 02 , 20:06

Ar galėčiau paprašyti plačiau papasakoti apie žiedadulkių valymą po džiovinimo. :)

Gerbiamas Tranas minėjo arpą... nu turiu visą Petkaus sėklų valymo liniją... bet ne žiedadulkes su tokia mašina valyti. Gal galit plačiau papsakot kaip jas po džiovinimo dar valot? Labai dėkoju.
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2018 Bal 06 , 11:00

Jau apie 20 metų kaip niekaip nebevalau ;)
Aišku, kad "Petkus" tokiam reikalui, per stambus- tas pats, kaip daržą su vienuolikos korpusu plūgų arti :P
Idealiai tam reikalui tinka paprasčiausias fuktelis, kuris parodytas pas prancūzą. Tokį patį turiu ir aš, bet kol rinkau žiedadulkęs tokio dar neturėjau.
Buvau pasidaręs patį paprasčiausią surenkamą valymo įranginį iš medaus atakiavimui skirto vibro peilio, tik vietoje peilio, buvau pritvirtinęs nedidelį su 4mm. skylutėmis sietą. tas sietas atskiria stambias frakcijas, mirusias bites, sulipusias žiedadulkęs ir t.t., o po sieto apačia pastatytas ventiliatorius nupūčia smulkias frakcijas, kurios taip pat nepageidaujamos prekyboje. Na o kaip viską racionaliai ir kuo paprasčiau susimontuoti- tavo fantazijos reikalas.Patys valymo principai TOKIE. Pažiūrėk Rimas 777 kaip žiedadulkių valimo įrangą sufantazavo irgi panašių mano patrimu tik paklausęs. Na dabar tikriausiai jau yra ką nors gerokai ištobulinęs?
Tą procesą reikia atlikt ko greičiau, kad kuo mažiau išdžiūvusios žiedadulkės būtų atvirame ore. Tam tikslui reikia palaukt ir atitinkamo su maža drėgme oro, bent jau, kad nebūtų rūko ar lietaus. Tiek po džiovinimo ar po valymo žiedadulkės turi tuojau patalpinamos į plastmasinį maišą, o tas į paprastą medžiaginį.
Tiek papildomų žinių, o šiaip viskas plačiai aprašyta šioje temoje. :beer:

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS