2023 sezonas

Bitininko kalendorius.
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10
2023 sezonas

2023 Sau 27 , 18:50

Ką gi, nauji metai, nauji ratai. Jau pradėjau bitininkauti. Apvažiavau, reiškias, savo bites savaitgalį ir žiūriu, tyli vienas avilys. Išrinkau aš jį ir radau, kad centre du koriai praktiškai tušti ir saujelė bičių susigūžusių liko :'( . Plius per delną perų. Tolimesni rėmai su žiemos maistu gana pilni. Toks įspūdis, kad per visus tuos atšilimus jos ėmė ir pradėjo naują kartą auginti, o tada ėmė ir atšalo. Ar klystu? :think:
Ką grandai galėtų pakomentuoti?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: 2023 sezonas

2023 Sau 27 , 22:25

Didelis erkėtumas ,todel augina perus .
Tautilis
Bičių šeimų skaičius:iki 10
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:14
Užsiregistravo:2019 Gru 09 , 00:31

Re: 2023 sezonas

2023 Sau 30 , 02:43

Sveikinu su nauju sezonu!

Panašu, kad turėsiu 2 silpnesnes šeimas pavasarį. (praeitų medų spiečiai nesustiprėjo). Kaip teisingai sujungti ir kada tinkslinga tai daryti? Dadanai , abu aviliai šalia. Ačiū
Tautilis
Bičių šeimų skaičius:iki 10
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:14
Užsiregistravo:2019 Gru 09 , 00:31

Re: 2023 sezonas

2023 Sau 31 , 10:10

Šiandien patikrinau, keletas šeimų jau augina perus. Sudėjau šonines kamšas, vėliau užmesiu keletui šeimų kandi.
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: 2023 sezonas

2023 Kov 11 , 19:36

Na ir orai užklupo. Jau kaip ir pavasariu turėtų kvepėti, o už lango gūdi žiema. Gal kas nors savo bites apžiūrėjo? Kokios prognozės? Reikia kandi atsargomis pasirūpinti?
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: 2023 sezonas

2023 Spa 14 , 22:31

Patikrinau šiandien savo bites. Vienam avily 4 rėmai su perais, kitam mačiau kiaušinėlių. Anomaliai šiltas rugsėjis susuko smegenis visiems. Dienos metu, kai pasirodė saulė, tai mačiau kaip bitės nešė žiedadulkes... spalio vidury. Gal kas norėtų pasidalinti savo pastebėjimais? Ir klausimas, ką dabar daryti? Nukloti nedrįstu, nes neprognozuojamos šalnos gali pakenkti. Maisto lyg turi pakankamai, tai mąstau rėmus su perais iškelti į kraštus ir, matyt, teks bitininkauti dar bent porą savaičių ir, išsiritus bitėms, išimti tuos rėmus, nes tikrai nebus iš kur prisinešti žymesnio kiekio, nebent pripilti inverto, bet lyg ir vėloka jau.
Lakstute
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2013 Gru 11 , 15:16

Re: 2023 sezonas

2023 Spa 20 , 10:20

mmmm
Lakstute
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2013 Gru 11 , 15:16

Re: 2023 sezonas

2023 Gru 19 , 19:11

ĮVADAS
Su plunksniniu rašikliu tarptautinės medaus pramonės rinkos manipuliavimo meistrai kuria šiuolaikinę Šekspyro tragediją. Tragedija paliečia pasaulinę bitininkų bendruomenę ir mažus bei vertingus jų draugus – pasaulio bites. Tai taip pat kelia pavojų pasauliniam maisto saugumui ir pasauliniam ekologiniam tvarumui.
Kaip išreiškė viena bitininkų šeima: „Konkurencija tarp padirbto ir autentiško medaus sukėlė mažmeninių prekybininkų ir pramoninių vartotojų paklausą mažinti medaus kainas, todėl tiekimo grandinė nuo pakuotojų iki medaus gamintoju buvo stumiama žemyn. Pirkėjai žino, kad gamintojai turi laikyti bites ant vaško, kad vaškas nepablogėtų, kad bitės išliktų. Tai reiškia, kad gamintojai turės paaukoti savo medaus kainas. Perkeliamos atsargos iš 2022 m. derliaus taip pat sukuria spaudimą Šiaurės Amerikos bitininkus parduoti ir perkelti inventorių. Visoje bitininkų bendruomenėje kyla didelis susirūpinimas dėl sąskaitų apmokėjimo. Bitininkai ieško stebuklo.
Kanados, Meksikos ir Argentinos medaus gamintojai turėjo labiau tiesiogiai konkuruoti su žemomis Indijos medaus kainomis nei Amerikos bitininkai. Tačiau tai keičiasi Amerikos bitininkų nenaudai. Be to, kaip sąžiningi medaus fasuotojai, perkantys autentišką medų, gali konkuruoti su kitais fasuotojais, perkančiais medų iš tų, kurie tiekia nesąžiningus produktus?
2022 m. gruodžio mėn. moksliniame žurnale „Nature“ paskelbtoje ataskaitoje buvo apžvelgta medaus gamyba, bičių populiacijos ir bičių vaško gamyba per penkis dešimtmečius. Ataskaitoje daroma išvada: "Pasaulinis žmonių populiacijos augimas viršijo tvarkomų bičių šeimų augimą. Tęsiant šią tendenciją, kyla tikimybė, kad trūks apdulkintojų, kad būtų patenkintas didėjantis vartotojų poreikis apdulkinamoms kultūroms."
LAUKIAMA KAINOS GRŪŽIMO
Po šių metų „Apimondia“, vykusio Santjage, Čilėje, tapo visiškai aišku, kad tarptautinė medaus rinka žengia į gilų ir niokojantį žlugimą. Amerikos bitininkai pranešė, kad didieji medaus pakuotojai siūlė pirkti apie 1,80–1,98 USD už svarą. už vieną krovinį, tada už visus vėlesnius krovinius jie siūlytų 1,40 USD ar mažiau. Kitas medus buvo siūlomas pristatyti mažmenininkams nuo 2023 m. 4 ketvirčio iki 2024 m. 1 ketvirčio už maždaug 1,25 USD už svarą. Esant tokiam kainų lygiui, žaliavos kaina turėtų būti 0,80–0,85 USD už svarą. pristatoma medaus fasuotojams.
Ataskaitoje po Apimondia iš Campo y Abejas, Argentinos medaus, buvo klausiama: "Ar bitininkų krizė yra pasaulinė?" Bitininkai tvirtino, kad rinkas iškraipo sukčiavimas medumi, o kainos nukrenta žemiau gamybos sąnaudų.
Chrisas Hiattas, Amerikos medaus gamintojų asociacijos prezidentas, „Apimondia“ kalbėjo apie sukčiavimą meduje ir apie tai, kaip ekonomiškai motyvuotas medaus klastojimas yra pražūtingas mažoms šeimos įmonėms visame pasaulyje. Bitininkai visame pasaulyje buvo labai reagavę ir patvirtino, kad bitininkams siūlomos žemos kainos, kylančios dėl poreikio konkuruoti su žemomis medaus kainomis, padirbto šiuolaikiniais ir sudėtingais klastojimo būdais, kelia grėsmę bitininkų šeimų išlikimui. Kaip aiškiai pastebėjo Hiattas, medaus autentiškumo siekis nėra abstraktus, o ekonominio išlikimo klausimas pramonei, kuri yra būtina pasauliniam aprūpinimui maistu.
Turgus per Apimondia buvo užšalęs. Kai kurie eksportuotojai nurodė norintys ir galintys tiekti bet kokią kokybę, įprastą ar ekologišką, tamsią ar baltą, žemomis kainomis ilgą laiką. Šiai raidai įtakos turėjo JAV Tarptautinės prekybos komisijos rugsėjo mėn. priimtas sprendimas atmesti peticiją teikiančių bitininkų pastangas pridėti baudą prie Indijos medaus antidempingo tarifų, kurių daugelis mano kaip nelogiškai žemus 6–7 balus. %. „JAV Tarptautinės prekybos teismas atmetė vidaus prekybos asociacijos pastangas įvesti baudos antidempingo tarifus Indijos medui, nuspręsdamas, kad JAV prekybos departamentas tinkamai paaiškino, kodėl nenubaudė Indijos įmonių, kurios pavėlavo savo įrašus“ (Laiv). 360, 2023 m. rugsėjo 1 d.).
Žmonės stebisi, ar čia yra geopolitinės priežastys. Tuo pačiu metu Indijos medaus importas į JAV padidėjo nuo vidutiniškai 10 milijonų svarų per mėnesį iki 14,4 milijono svarų 2023 m. liepos mėn. Tokiu tempu Indijos medaus importas per 12 mėnesių būtų apie 175 milijonai svarų sterlingų. . Didžiąją Indijos medaus eksporto dalį sudaro JAV rinka.
Nors taktinė šio kainų žlugimo priežastis yra nesugebėjimas pasiekti padidintų antidempingo muito tarifų Indijos medui, strateginė priežastis yra ilgalaikis nesugebėjimas veiksmingai ir ryžtingai spręsti plačiai paplitusio medaus klastojimo, kuris vyksta daugelyje pyrago režimai. Šiuolaikiniai režimai apima: 1) gamyklinį nektaro dehidratavimą, 2) dervos technologijos naudojimą, kuris gali paversti įprastą medų pseudoekologišku medumi ir pašalinti įžeidžiančius aromatus, skonius, tamsias spalvas ir likučius, 3) sudėtingų biologiškai sukurtų saldiklių naudojimą. kurių plėtra ir toliau sprogsta, ir 4) medaus gamybos metu ant avilių naudojami dirbtinio maitinimo aparatai. Biologiškai sukurtų saldiklių formos yra įvairios, o bandymų laboratorijų prieiga prie jų sumažėjo, todėl kai kurių medaus tyrimų duomenų bazė yra užšaldyta.
Daugelis šių klastojimo būdų atsirado Kinijoje, sukčiavimo maistu epicentre, nuo kurio kenčia Kinijos žmonės bei Kinijos eksporto rinka. Biologiškai sukurti saldikliai ir kiti klastojimo mechanizmai buvo reklamuojami tarptautinėje verslo svetainėje „Alibaba“.
„Apimondia“ metu Dr. Peteris Awramas Alibaba svetainėje rodė pasiūlymų „China Gold silk honey Bee Honey“ dirbtinio MEL pavyzdžius su siūlomu „Tapybos pigmento rinkinio“ papročių aprašymu. Kitas Kinijos įmonės pasiūlymas buvo „Maistinis fruktozės sirupas medui“. Tai yra muitinės sukčiavimo būdai.
Kai kiniškam medui buvo įvestos antidempingo normos, pagrįstos 2,63 USD už kilogramą svoriu, Kinijos įmonės pradėjo eksportuoti šiuos padirbinėjimo būdus ir priemones. Medaus pakavimo įrenginius tokiose šalyse kaip Australija, Brazilija, Urugvajus ir Italija įsigijo Kinijos interesai. Suintensyvėjo pasaulinių strateginių išteklių, įskaitant dirbamą žemę ir gamyklas, įsigijimas, leidžiantis Kinijos įmonėms pasiekti horizontalią ir vertikalią integraciją žemės ūkio srityje.
Netgi šalyse, kurios ilgą laiką garsėja sąžiningumo reputacija, kai kainoms krenta ir patekimas į rinkas mažėja, pagunda klastojimui didėja. Labai svarbu išlaikyti paskatą gaminti autentišką medų. Poetiškai tinka, kad šiemet Apimondia vyko Čilėje su nuostabiais Andų kalnais ir Patagonijoje su įspūdingais ledynais. Tarptautinės medaus kainos krenta lyg tirpsta pasaulio ledynai.
MEDUS KAINOS IR TŪRIŲ STATISTIKA
Pradinis JAV bitininkų antidempingo peticijos paskelbimo 2021 m. poveikis buvo viso medaus kainų padidėjimas. Tačiau, kaip rodo duomenys, kainos sumažėjo 2023 m., vadovaujant Indijai. ITC išvada, leidžianti išlikti žemiems antidempingo tarifams Indijoje, taip pat sukėlė tiek importuoto, tiek vidaus medaus kainų žlugimą. Taip pat rugsėjį Indijos vyriausybė atšaukė importo muitus
1 diagrama Indijos medaus importas iš JAV pagal kiekį ir kainą
Ar yo Contai
Prisijungę
1170 migdolams, eksportuojamiems iš JAV į Indiją. Čia gali būti svarbūs Geopc interesai ir santykiai.
Indija užtvindė JAV rinką žemos kainos medumi, didžiuliais eksporto kiekiais (kuris galėjo sukelti šuolį pagal antidempingo taisykles ir draudžiančius atgaline data taikomus muitus) ir pasiūlė didžiulius kontraktus itin žemomis kainomis. Tai, kad „Inc“ priėmė kinišką šlifavimo klastojimo modelį} keli būdai, leidžia Indijai, kaip ir Kinijai, iš anksto numatyti didžiulius kiekius ir pasiūlyti žemas kainas, nepaisant didelių nelaimių. Anomalijos tarp klimato sąlygų Kinijoje ir Indijoje ir didžiulis jų apimtys gali būti paaiškintos tuo, kad bitininkai pastebėjo paplitimą, o tai pastebėjo moksliniai tyrimai. Atkreipiame dėmesį į tai ekonomiškai mot; klastojimas pakenkė tiek patiems Indijos bitininkams, tiek bitininkams ir eksportuotojams iš viso v.
2021 m. 0,92
2022 m. 1.31 val
2017 0,85
2018 0,79
2015 1.49
2016 0,89
2 diagrama Indijos CF importo kainos 2015–2022 m. (metiniai vid
2019 m. 2020 m. 0,73 0,63 USD/LB.
Šešerius metus iš eilės vidutinės kainos buvo mažesnės nei 2023 m. pirmąjį pusmetį jos nukrito žemiau 1,00 USD. Buvo pranešta apie dervos technologiją, kuri leidžia? Indijos eksportuotojai savo būdingą gintaro medų paverčia švelniu, baltu medumi (beskonio), sumažina jo naudojimą mažmeninės prekybos buteliuose. Kai kurie Šiaurės / skardinių pakuotojai yra pasakę: „Nėra jokio skirtumo tarp amerikietiško ir indiško medaus, išskyrus kainą“.
Prieš du dešimtmečius Indija neeksportavo medaus į A. Jų medaus eksportas į JAV išaugo, nes C sumažėjo dėl pernelyg didelio antidempingo c Šis eksportas vyksta tokiomis aplinkybėmis, kai Indijos, kaip didžiausio pasaulyje, skaičius viršijo Kinijos, kaip didžiausio pasaulyje, produkciją – daugiau nei 1,5 mlrd. . Kultūriškai Indijos žmonės gerbia kaip natūralų ir šventą produktą. Kaip ir Kinijoje, klastojimo pavadinimas yra žalingas žmonėms.
Įdomu pastebėti, kad tradiciniai didmeninių kainų ataskaitų šaltiniai išnyko, o ataskaitose atsispindėjo nepaprastai didelė pelno marža kai kuriuose sektoriuose bitininkų sąskaita.
Nors importas iš Indijos didėja, Vietnamas; importas smarkiai sulėtėjo nuo 2021 m. dėl didelių 60 % muitų, o tiems, kurie importavo 30 rr svarų, kurie buvo atvežti kritiniu laikotarpiu, išlieka rizika, kad jie bus įvertinti milijonais dolerių. atgaline data, nuo šio rašto Nors importas iš Indijos didėja, Vietnamas; importas smarkiai sulėtėjo nuo 2021 m. dėl didelių 60 % muitų, o tiems, kurie importavo 30 rr svarų, kurie buvo atvežti kritiniu laikotarpiu, išlieka rizika, kad jie bus įvertinti milijonais dolerių. atgaline data, nuo šio rašymo.
Kanada praneša, kad 2023 m. liepos mėn. vidutinės e. medaus kainos nukrito iki 2,79 CDN USD (2,0 t svaro, o YTD vidurkis sumažėjo iki 3,10 CDN USD (USI už svarą. Kanados medaus kainos eksportui į th buvo vidutiniškai 2,49 USD už svarą už 7 USD). Kanados importo šaltiniai 2022 m. buvo Brazilija, JAV, Ind Vietnamas. Vidutinės Indijos importo kainos buvo CDP^ (1,29 USD/lb.). Automobilių bitininkai išreiškė susirūpinimą, kad medus importuojamas iš Indijos ir Vic Kanados vidaus rinkoje gali padidėti bendras medaus importas gali viršyti Kanados eksportą, ada tradiciškai buvo grynoji medaus eksportuotoja.
Kaip išreiškė Žemės ūkio departamento ekonomistas emeritas dr. Stan Daberkow: „Deja, didžioji dalis tarptautiniu mastu parduodamo medaus yra tarptautinis autentiško medaus automobilio suvartojimas“. Mėnesio kainos, mokamos JAV bitininkams ir importuotojams už tam tikrų rūšių medų, 2015 m. sausio mėn.–2023 m. liepos mėn. [ŠALTINIS: USDA, AMS NATIONAL HONEY REPORT]3 diagrama JAV bitininkų ir importuoto medaus kainos nuo 2015 m. sausio mėn. iki 2023 m. liepos mėn. (parengė dr. Stan Daberkow)


|l|U.ji|»lj
- Brazilija (LA-Organic)
11 * ir 11 s i f 11111111111111111111111 s f I! 11111111 f s 1111 f
i
Dakota (baltieji dobilai)


MAISTO SUKČIAVIMAS
Tarptautinė medaus eksportuotojų organizacija atliko tyrimą, kuriame nustatyta, kad beveik 80 % šalių narių nepritaria „Factory Dehydrated Nectar“ (FDN) gamybai, eksportui ir prekybai kaip „medumi“. Šalys, kurios neprieštarauja šiai veiklai, nuspėjamai perėmė tokią praktiką. Federico Berron pristatė akronimą „FDN“. Tai galėjo būti gamykloje dehidratuotas medus, o ne gamykloje dehidratuotas nektaras. Akronimo FDN ryškumas yra tas, kad jis nurodo faktą, kad produktas yra ne medus, o nektaras. Kai BMR buvo naudojamas medaus klastojimui atskleisti. Dr. Gudrun Beckh pažymėjo, kad nesubrendusio medaus BMR profiliai yra kaip nektaro BMR profiliai!
Pavojingiausia ir pavojingiausia klastojimo forma yra nesubrendusio, neprinokusio medaus gavyba. Tai labiausiai paplitęs ir labiausiai nesuderinamas su visuotinai pripažintu Codex medaus apibrėžimu, kuris reikalauja
4 diagrama JAV importuoto medaus kaina (įprastas)
Į JAV importuoto įprasto medaus kaina už svarą
baigta apdulkintojų sąveika su nektaru ar kitomis išskyromis lipčiaus medaus atveju. Tai ne absoliutus drėgmės procentas. Prof. Enrique'as Beddascuraburre'as pabrėžė, ar medus buvo sukurtas visiškai sąveikaujant botaninėms ir zoologinėms gyvybės formoms. Drėgmės lygis skiriasi priklausomai nuo aplinkos, o tai reiškia, kad kai kurie mažai drėgni produktai, kurie buvo dehidratuoti gamykloje, iš tikrųjų yra suklastoti, o ne medus. Kitomis aplinkybėmis drėgmės lygis gali būti vidutiniškai didesnis, tačiau medus yra autentiškas, nes jam nebuvo taikoma dervos technologija, nebuvo pridėta saldiklių ar dehidratacijos faktorius. Tai yra tas pats reiškinys, kurį Walteris Haefekeris aprašė savo nuostabiu „greito“ ir „lėto“ medaus kontrastu.
Medaus gamintojai Kinijoje teigė, kad 95% Kinijos medaus produkcijos yra pagrįsta nesubrendusio („vandens“) medaus gavyba, kai bičių ir nektaro sąveika yra nepilna. Indijos medaus eksportuotojai posėdyje po diskusijos apie medaus klastojimą sakė, kad jei naudosime šį apibrėžimą,
5 diagrama JAV importuoto medaus kiekiai pagal šalį (įskaitant ekologišką)

3 593 / 5 000
Vertimo rezultatai
Vertimo rezultatas
100 procentų Indijos medaus yra suklastotas, nes jis išgautas nesubrendęs. Panašiai Vietnamo medaus eksportuotojai sakė, kad taip, mes galėtume pagaminti brandų medų, bet jei tai padarytume, negalėtume pagaminti tokio didelio kiekio ir mažų kainų, kurių reikalauja pakuotojai. Per pastaruosius du dešimtmečius Kinijos spauda pranešė apie daugybę padirbto medaus, randamo Kinijos mažmeninės prekybos parduotuvėse. Indijoje atlikti keli tyrimai parodė, kad Indijos mažmeninės prekybos medus neatitiko analitinių klastojimo testų. Indijos bitininkai, gaminantys autentišką medų, energingai ir atvirai skundėsi Indijos spaudai ir Indijos vyriausybei, kad turi konkuruoti su netikru medumi. PASAULINĖS POKYČIAI KOVOJANT SU MAISTO SUKČIAVIMU Sukčiavimas maisto produktuose susilaukė nacionalinio ir tarptautinio dėmesio, įskaitant reguliavimo ir teismines institucijas, daugelyje ES šalių ir JT FAO. Profesorius Michaelas Robertsas iš UCLA teisės mokyklos yra lyderis tarptautinėse ir JAV pastangose kovoti su sukčiavimu maistu. JT FAO ir Vokietijos vyriausybės pastangas paskatino ES Komisijos koordinuoti veiksmai 18 šalių 2022 m., todėl Jungtinio tyrimų centro ataskaitoje nustatyta, kad 47 % mėginių yra įtartini. Kai kurie žmonės mano, kad jei į tų mėginių tyrimus būtų įtraukti papildomi analitiniai parametrai, kintamieji ir profiliai, įtartinų mėginių skaičius galėtų būti 80%. Rezultatai buvo pakankamai stulbinantys, kad paskatintų didesnį reguliavimo patikrinimą Europoje, įskaitant Vokietijos vyriausybę: „Kad būtų galima aptikti medaus klastojimus pasaulinėje rinkoje, [oficialios kontrolės] laboratorijos Freiburge ir Karlsrūhėje [Vokietija] sukūrė ir patvirtino analitinį medaus mėginių atrankos metodą naudojant branduolinio magnetinio rezonanso spektrometriją. BMR išlieka sudėtingiausia analizės technika, tačiau ji yra besivystanti technika, kaip ir viso teisėto mokslo atveju. Jis tobulinamas, kad būtų galima aptikti visus šiuolaikinius medaus ir daugelio kitų produktų, įskaitant alyvuogių aliejų, vyną, šviežią žuvį, vaistus, kosmetiką ir kitus, padirbinėjimo būdus. Būtent dėl šios duomenų bazių evoliucijos ir daugelio kintamųjų, skirtingų profilių ir kelių klastojimo būdų tyrinėjimo BMR yra svarbiausia. Jei gydytojai neturi pačių sudėtingiausių diagnostikos priemonių ir neieško teisingo tempo bei tinkamų kintamųjų, ligos aptikimas bus išvengtas. Štai kodėl kriminaliniams karteliams neleidžiama prižiūrėti savęs ir pacientams, kurie nėra skatinami nustatyti diagnozę. Kaip sako kai kurie bitininkai, karteliai ir sumaištys nori tapti savo policininkais ir apmokamais teisėjais. Kaip apie klastojimą ramiai pasakė profesorius Norberto Garcia: „Tai sukčiavimas ir nusikaltimas“. Kuriami teisminiai pagrindai baudžiamajam persekiojimui už sukčiavimą maistu. Kitos sukčiavimo formos apima 1) melagingus kilmės šalies teiginius ir 2) klaidingus gaminio aprašymus. Dr. Peteris Awramas iš Autentiškų maisto sprendimų Britų Kolumbijoje, Kanadoje, pristatyme „Medaus autentiškumas“ parodė, kad sukčiavimas su medumi yra susijęs su Kinijos įmonių schemomis, kurios naudoja ne maisto muitinės klasifikaciją sirupų importui, kurie būtų parduodamas kaip medus. Kanados maisto inspekcijos agentūra, vyriausybės institucija, naudoja NMR ir C13 testus, kad patikrintų importuojamą medų. Apimondia pareiškimas dėl sukčiavimo medumi, JAV farmakopėjos medaus tapatybės standartas, Europos Komisijos ataskaita „Iš avilių“, Kanados vyriausybė ir Indijos vyriausybė nurodo medaus svarbą.
analizė naudojant C13 anglies topą, BMR, HRMS ir kitas analizes. Įrankių rinkinys – daugybė įrankių, patobulintų įrankių ir sumaniai naudojami įrankiai aptinka visų formų medaus klastojimą.
Kaip buvo pranešta anksčiau, JAV FDA pareiškė, kad dervos technologijos naudojimas neleidžiamas jokiam specialiai parduodamam arba parduodamam kaip medus.
Šie klastojimo būdai, kaip pasakė daktaras Stan Berkow, „nepaverčia vandens vynu“.
PASAULINĖ MAKROEKONOMINĖ GEOPOLITINĖ SITUACIJA
EKOLOGINĖS SĄLYGOS
Pasaulinė ekonomika buvo labai įtempta Ukrainoje yra geopolitinė įtampa, kuri yra geopolitinės įtampos tarp Vakarų sostinių ir Rusijos/Kinijos metafora. Didžiulė skolų krizė fc daugelyje besivystančių Afrikos, Pietų Ame ir Azijos šalių yra istorinio masto. Ypač atkreiptinas dėmesys į „skolos į kapitalą“ apsikeitimo sandorius, vykstančius Amonrikos, Azijos ir Pietų Amerikos šalyse su KI, kuriai priklauso tiek pasaulinės skolos, kaip dėl jų Naujojo Šilko kelio programos. Nerimą kelia ir skolos Kinijoje, Argeno Zambijoje, Venesueloje ir Kenijoje.
Tokia skola mažina RR valiutų vertę ir stiprumą, įskaitant Kinijos, kuri turi nekilnojamojo turto burbulą, pagrįstą daugelio šiuolaikinių „vaiduokliškų“ miestų su tuščiais prabangiais butais sukūrimu. Kitas pavyzdys yra Argentinos pesas; Rei ataskaitoje 2023 m. liepos 25 d. teigiama: „Tarptautinė valiuta P teigė, kad dabar prognozuoja, kad Argentinos ekonomika 2023 m. sumažės 2,5 %, o infliacijos lygis metų pabaigoje bus apie 11, daugiausia dėl žlugdančios sausros, kuri sumažino kultūrinė produkcija“.
Nedarbas, ypač jaunimo nedarbas, tampa didele problema, ypač atsižvelgiant į tai, kad pasaulyje daugėja pagyvenusių žmonių. sumažinti jaunesnių žmonių skaičių. Šis rūpestis yra £ Kinijoje, kur vyriausybė steigia jaunų moterų, kurios laukiasi vaikų, bet yra nesusituokusios, apvaisinimo in vitro centrą. Tai stulbina tik Vakarų konservatorius, bet ir tuos, kurie gyvena C, tradicinę pagarbą šeimai.
Tai buvo itin nepastovumo, sunkumo, niūrumo ir oro nelaimių dažnumo metai. Susirūpinimas g. maisto saugumas padidėjo. Susirūpinimas „aplinkos pabėgėliais“ išaugo. Vasara sumušė karščiausio trijų mėnesių laikotarpio ir karščiausio mėnesio rekordus istorijoje. Tai turi didelę reikšmę tarptautinei medaus pramonei. Dažnos ilgos ir didelės sausros, potvyniai, taifūnai, karščio bangos, vandens trūkumas nėra palankios geram žemės ūkio laidumo lygiui. Tyrėjai išsiaiškino, kad dėl senkančio požeminio vandens sumažėjo kukurūzų derlius, kai Long Ailende trūksta geriamojo vandens, taip pat daug vandens suvartojančių kultūrų, tokių kaip kukurūzai, migdolai, visa medvilnė ir bulvės. Kai kurie iš jų, pavyzdžiui, liucerna, alrru ir medvilnė, yra bičių apdulkinimo šaltiniai.
„New York Times“ tyrimas (2023-08-29) atskleidė, kad Amerika išeikvoja savo neįkainojamas grynųjų pinigų atsargas. vandens pavojingu greičiu. "Vandens perpumpavimas iš didžiulių vandeningųjų sluoksnių jau turi pasekmių visoje šalyje. Didžioji dalis JAV geriamojo vandens sistemos: pasikliauja požeminiu vandeniu, kaip ir ūkininkavimas, viena iš pagrindinių pramonės šakų... Apie 45 proc. išnagrinėtas Times parodė statistiškai reikšmingą:lme vandens lygis nuo 1980 m. Keturiose iš 10 vietų per pastarąjį dešimtmetį vandens lygis buvo žemas, o paskutinis atvejis buvo pats blogiausias.
Ištraukus vandenį iš žemės, Amerika tapo žemės ūkio supervalstybe ir viena didžiausių kukurūzų, sojų pupelių, sorų ir medvilnės eksportuotojų pasaulyje. Grasina požeminio vandens išeikvojimas
skrybėlės statusas.
IT. vasaros liūtys užtvindė kai kurias Ja:ar.. Kinijos, Pietų Korėjos, Indijos ir Libijos dalis, sukeldamos staigius potvynius, žemės nuošliaužas ir kanalų pjovimus.
Daugiau nei penkios Kinijos meteorologinės stotys viršijo 50 laipsnių Celsijaus (122 Farenheito) ribą – viena karščiausių istorijoje. Tai įvyko po rekordiškai karštos vasaros sostinėje Pekine, kurios temperatūra liepos pradžioje buvo: £r virš 40 laipsnių Celsijaus (104 Farenheito) – greita; pareigūnai dviem savaitėms skelbs raudonus karščio įspėjimus (CNN erort, 2023 m. liepos 17 d.).
6 diagrama Tarptautinio medaus aljanso plakatas
- JtentiškumasTARPTAUTINĖS INSTITUCIJOS
Visos valstybinės tarptautinės institucijos, JT ir kitos, turinčios įtakos prekybai medumi.
PASAULINĖ BITINĖJŲ GILDIJA
Medaus autorystė priklauso bitėms ir thei '<?epeis. Išgavimo ir tolesnių operacijų bei mišinių atsekamumas ir mėginių ėmimas leidžia atidaryti duomenų bazes ir patikimus mokslinius įrodymus.
Aplinkos ir sveikatos sumetimais reikalaujama, kad prekyba ir mažmeninė prekyba nebūtų apgaulinga medumi, nes tai yra esminis maisto tiekimas, pagrįstas bičių apdulkinimu.
SĄJUNGOS, STATUSAS, CCOoWWto ACTON SCES IR APSKRITIES rnmwhN..-
PWfcw;-""ma.
:=—.Nuostatų rinkinys, ifc n Pasienio kontrolė, Prekybos inspekcija. -^^^ - ^^
AUTORIŲ IR ST AXEHOLDERS LAB
Komercinės ■ ^oratorijos suteikia r,Tups ir gamykloje dehidratuoto nektaro »oa«y" statusą. Jų duomenų ir metodų slaptumas suteikia -p jnity.Pasaulio ieekeepers gildija turi sukurti alternatyvą, kuri atitiktų jų interesus.
oro
BIČIŲ IR ŽMOGŲ SIMBIOZĖ,
. : r 3esa trečdalis iš maisto, - —-"-2's bičių, saugokite r-om peslius, pesticidus ir miškų kirtimą, "f i.vaid yra MEDUS.

-3 NEY. maitino žmogaus evoliuciją per 600 000 metų. II yra gydomoji medžiaga:r visos tradicijos ir kultūros. Jos klastojimas atima iš vartotojo savo = rrbucijų unikalumą ir rizikuoja svarbiausia planetų simbioze, pažemindamas globėjų atpildą.
- Pasaulinių žemės ūkio ekspertų dėmesį atkreipė neatitikimas tarp didelių medaus kiekių eks-::r:s ir rimtų nepalankių klimato sąlygų Kinijoje, Indijoje. Tikimasi, kad tai sumažins tokių produktų, kaip medus, kiekį ir padidins kainas, o ne atvirkščiai.
TARPTAUTINIS MEDUS AUTENTIŠKUMO ALJIENAS
Apimondia metu buvo paskelbta apie Tarptautinio aljanso už medaus autentiškumą sukūrimą. Yra aiškus ir augantis nacionalinis ir tarptautinis poreikis suburti daugybę skirtingų šalių, įskaitant komercinius interesus, reguliavimo institucijas ir akademinius tyrinėtojus, kurie rūpinasi, atsako ir turi patirties siekiant užtikrinti medaus autentiškumą.
Šis reikalavimas per pastarąjį pusę amžiaus tapo vis aiškesnis, nes neigiamos medaus klastojimo pasekmės neapsiriboja bitininkystės pramone ir jos neatidėliotinais bei teisėtais poreikiais užtikrinti vienodas ir sąžiningas sąlygas. Daugybė liudininkų, ataskaitų ir analizių parodė, kad yra krizė, kuri nesibaigė prieš dešimtmetį Kinijos „Honey Gate“ byla, kuri buvo didžiausias sukčiavimas maisto produktais, už kurį buvo iškelta baudžiamoji byla JAV istorijoje.
Aljansas pripažįsta, kad yra daug suinteresuotųjų šalių, kurioms bus naudingas bendradarbiavimas siekiant užtikrinti autentiškumą. Aljansas vienija vietinius ir tarptautinius bitininkus, eksportuotojus, importuotojus ir pakuotojus, taip pat mažmenininkus ir gamintojus, kurie nori įgyvendinti savo socialinę atsakomybę, vartotojų teisių gynimo grupes, mažmenininkų, gamintojų ir maitinimo paslaugų įmonių prekybos asociacijas, aplinkosaugos grupės, sukčiavimo maisto produktų teisininkai, žemės ūkio ekonomistai ir daugelis žemės ūkio interesų, kurie priklauso nuo apdulkinimo ir gauna naudos.
Suklastoto medaus antplūdis pasaulinėje rinkoje sukėlė didelį bitininkų ir daugelio žemės ūkio pramonės šakų, kurias remia jų apdulkinimo pastangos, pažeidžiamumą. Taip pat rizikuojama ekologiniu tvarumu. Esminė problema yra ta, kad dėl medaus klastojimo susidaro situacija, kai padirbto medaus kiekiams nėra lubų ir žemų kainų. Netikras medus paneigia vartotojų žavesį ir medaus, kaip istorinio natūralaus saldiklio, naudą sveikatai. Tai taip pat kelia pavojų pasauliniam maisto saugumui ir sumažina bitininkų paskatas gaminti medų.
Šį rugpjūtį lankiausi CERN – didžiausioje pasaulyje mokslinėje laboratorijoje, tiriančioje dalelių fiziką – mažiausias visatos sritis. Tyrime dalyvauja mokslininkai iš 100 šalių. Duomenų, gautų per nepaprastus kontroliuojamus materijos susidūrimus, analizei dažnai reikia 150 superkompiuterių, išsibarsčiusių visame pasaulyje. Panašus bendradarbiavimas per pasaulį. Panašus bendradarbiavimas, kuriam vadovavo Cold Spring Harbor Laboratory, įvyko nustatant žmogaus genomo kartografavimą. Tarptautinis aistringų ir nepriklausomų dalyvių bendradarbiavimas, apimantis daugelį šalių, tapo esminiu mokslo atradimų pagrindu.
Medaus analizės arenai reikia daugybės atnaujintų ir sudėtingų mokslinių priemonių, taikomų nešališkai, įžvalgiai ir aktualiai šiuolaikinei situacijai. Turėtume prisiminti, kad pradinė anglies SIRA bandymų duomenų bazė buvo provinciali ir ydinga. Jame nebuvo atsižvelgta į žinomus kintamuosius, turinčius įtakos botaniniam izotopų fiksavimui. Mokslas turi aplenkti sukčius.
Taip pat reikia pabrėžti, kad nėra kūrybiškos autentiško medaus rinkodaros, kuri būtų įtikinama ir įtikinama, jei produktas yra netikras medus. Teigiamų medaus dorybių netikrame meduje nėra. Vartotojai siekia šios naudos, o mokslas privalo ištirti šią naudą sveikatai. Visi tarptautinės medaus rinkos segmentai turi teisinę ir moralinę pareigą prekiauti grynu medumi. Sisteminis ir bendradarbiaujantis medaus klastojimas šiuolaikiniais būdais turi būti nutrauktas, kad būtų pašalintos kliūtys, griaunančios paskatas ir gyvybingumą gaminti autentišką medų ir dėl to kelti grėsmę pasauliniam maisto tiekimui, vartotojų teisėms į autentišką ir sveiki produktai ir ekologinis tvarumas, kuriam kyla grėsmė dėl daugelio priežasčių.
Kaip taikliai išreiškė Federico Berron: „Mums reikia daug švyturių ugniniame vandenyne, kuris yra dabartinė tarptautinė medaus rinka“.
Ron Phipps yra Apimondia Bitininkystės ekonomikos komisijos viceprezidentas, CPNA International, Ltd. įkūrėjas ir prezidentas, Vivaldi festivalio organizatorius 2023 m. vasarą Planting Fields Arboretum ir pristatė „Begalinės, atviros ir integruotos visatos kosmologija “ 2023 m. liepos mėn. Filosofijos institute Miunchene, Vokietijoje,
Lakstute
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2013 Gru 11 , 15:16

Re: 2023 sezonas

2024 Sau 15 , 00:15

2024 M. SAUSIO 13 D
TIKRAS AR NETIKRAS MEDUS?
Medaus plovimo atskleidimas: medaus pirkimo autentiškumo užtikrinimas

Autorius Jamesas Murray


Vaizdas iš Unsplash

„Thunder Bay“ – verslas – beveik visi mėgsta medaus skonį. Šiuo metu, kai maisto autentiškumas vis labiau tikrinamas, medaus pramonėje iškilo mažiau žinoma, bet reikšminga problema: medaus plovimas. Šis terminas reiškia neteisėtą praktiką klaidingai ženklinti medaus kilmę arba klastojimą kitomis medžiagomis. Kaip vartotojams, labai svarbu suprasti medaus plovimą ir žinoti, kaip užtikrinti perkamo medaus autentiškumą.

Kas yra medaus plovimas?

Medaus plovimas visų pirma apima du apgaulingus veiksmus:

Neteisingas kilmės žymėjimas: kai kurie gamintojai savo medų pažymi kaip iš tam tikro regiono ar šalies, dažnai žinomos dėl aukštos kokybės medaus, kai jis iš tikrųjų kilęs iš kažkur kitur. Ši praktika dažniausiai naudojama siekiant apeiti importo tarifus arba draudimus iš šalių, kuriose medaus gamyba buvo užteršta.

Suklastojimas: grynas medus skiedžiamas kitais pigesniais saldikliais, tokiais kaip kukurūzų sirupas, turintis daug fruktozės, ryžių sirupas ar kitos saldžios medžiagos. Suklastotą medų gaminti pigiau, tačiau jis parduodamas kaip grynas medus, apgaudinėjant vartotojus ir numušant sąžiningus gamintojus.

Medaus plovimo poveikis

Medaus plovimas ne tik apgauna vartotojus, bet ir turi platesnių pasekmių:

Ekonominis poveikis: tai kenkia teisėtiems bitininkams ir medaus gamintojams, kurie stengiasi konkuruoti su mažesnėmis suklastotų produktų kainomis.

Pavojus sveikatai: Suklastotame meduje gali būti kenksmingų antibiotikų arba sunkiųjų metalų, o tai gali kelti pavojų vartotojų sveikatai.

Susirūpinimas aplinka: neteisingas kilmės ženklinimas kai kuriuose regionuose gali užmaskuoti aplinkai kenksmingą gamybos praktiką.

Kaip įsitikinti, kad perkate tikrą medų

Atidžiai perskaitykite etiketes: patikrinkite kilmės šalį ir ingredientų sąrašą. Autentiškame meduje neturėtų būti kitų ingredientų, išskyrus medų.

Pirkite vietinį: pirkdami iš vietinių bitininkų ar ūkininkų turgų, galite padidinti gryno medaus tikimybę. Ji taip pat remia vietos žemės ūkį.

Sertifikatai ir testai: ieškokite sertifikatų, pvz., „Tikrojo šaltinio sertifikatas“, kurie užtikrina medaus atsekamumą. Kai kurios įmonės taip pat deda QR kodus savo gaminiuose, kuriuose pateikiama išsami informacija apie tiekimą.

Kainos taškas: jei kaina atrodo per gera, kad būtų tiesa, tikriausiai taip ir yra. Tikro, gryno medaus gamyba yra daug darbo reikalaujantis procesas, kurį atspindi jo kaina.

Konsistencija ir tekstūra: Grynas medus ilgainiui linkęs kristalizuotis, o suklastotas medus išliks sirupo pavidalo.

Vandens testas: įlašinkite lašą medaus į vandenį. Grynas medus nusės apačioje, o suklastotas pradės tirpti.

Liepsnos testas: įmerkite degtuką į medų ir pabandykite jį uždegti. Jei jis lengvai užsidega, medus yra grynas. Suklastotas medus neleis degtukui užsidegti dėl drėgmės nuo priedų.

Pasitikėkite savo skoniu: grynas medus turi sudėtingą skonio profilį, kuris šiek tiek keičiasi su kiekviena partija, atspindėdamas gėles, iš kurių buvo surinktas nektaras.

Išvada

Medaus plovimas yra pasaulinė problema, turinti didelį poveikį vartotojams, gamintojams ir aplinkai. Būdami budrūs ir informuoti, vartotojai gali atlikti lemiamą vaidmenį kovojant su šia praktika. Pirkdami medų visada rinkitės skaidrumą, atsekamumą ir patikimumą. Atminkite, kad renkantis autentišką medų ne tik mėgaujatės kokybišku produktu, bet ir palaikote etišką bei tvarią medaus pramonės praktiką.

Grįžti į