Diskusijos apie spiečius

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26
Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 19:17

kazkur cia forume buvo skelbiami tyrimai ,kaip priklauso bites gyvenimo trukme nuo to kuo ji maitinama ,faktai tokie ,kad biciu dyvenimo trukme sumazeja nuo 10 iki 25% maitinant invertu ar cukrumi ,lyginant su bitemis kurios buvo maitinamos medumi.Be to verta paziureti si youtubeje paskelbta video medziaga:https:www.youtube.com/watch?v=d_il1bXMWWY
manau ne vienas paukstynu ar kiauliu fermu savininku nepasakys ,kad ju vistu ar kiauliu mesa kuo nors prastesne uz laisveje augitos ekologiskos mesos ir prides visa kruva valstybines veterinarijos tarnybos pazymu irodinedami savo produkcijos kokybe.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 19:32

renyka noras valgyti medu be vaistu, reiskia gryzimas i senove ? :o , ok as tada grystu senove :)

cukrus blogai ne del to, kad jis cukrus, jis patenka i medu, reiskia medus atsiskiedzia (parduodant kodel gi ne, biznis yra biznis, bet naudojant sau, butu idiotizmas), o kita bites ant jo isauga prastesnes, ko pasekoje visokios kvaraba limpa (perkam, dedam vaistus). Na ir papildomas darbas +, reikia gi isemus medu pamaitint, reikia nupirkt maitintuves, sirupa/cukru ir t.t. O kur rizika sukelt vagiliavima ? .
Vienu zodziu neverta jei nedarai biznio. Vat kur esme ir jei tingedamas gaunu sau geresnes kokybes medu, nereikia aiskint, kad tai senove, nors irgi tiesos yra, seniau cukraus nebuvo ir vaistu, tai medus kaip ir senovinis :lol:
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 21:10

rimantas000 rašė:
Liuka rašė: Aš godi bitininkė,nes gyvenu iš bičių :) Atėmiau medų kiek galėjau,tik perų nesukau,tai liko ir joms,o dar ir dabar kažko parsineša,tai jau neatimsiu ir dar pamaitinsiu.Va motinas dar pakeisiu ,jaunos prikiaušins daug ,stiprios šeimos bus :) Visai nesiruošiu bitininkaut kaip seniau.Ir nebadykit čia man pasakot,kad nemyliu bičių :)
jei kazko ir prisinesa, tai viska ir suvalgo( dabar didesnes seimos suvartoja kasdien apie 0,2kg is susinestu atsargu),o tas jaunu motinu keitimas nera jau toks nekaltas dalykas ,trumpajame periode ( iki 10 m) tai duoda ekonomini efekta ,bet tolimesneje perspektyvoje nemanau ,kad bus gerai( cia net nekalbu apie sios dienos problemas ,kaip dirbtiniai apvaisinimai,geru traniniu seimu ivairoves trukumas ir t.t.)
p.s. jei jau imt is kiekybines puses(kuri labai daznai kertasi su kokybes puse) ,tai mano dvi didziausios seimos buvo butent su 3 metu bakfasto motinomis ,teisingumo delei turiu pamineti ,kad trecia didzioji seima su 3 metu motina uzluzo viduryje vasaros ,(motina ,matyt, pasimire ir bakfasto bites nesugebejo ,net pamainos jai isauginti! iskracius seima ir pro groteles praleidus motinos nei naujos ,nei senos neradau)
Kodėl jau darot išvadas iš trijų bakfasto motinų ir poros metų,tai gali būt tik pirmas įspūdis.Nepamirškit ,kad to bakfasto yra daugybė linijų ir jos gali labai skirtis.O kas bus ateityje tai nenuspėsit,išnyks vieną,atras kitą.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 21:18

rimantas000 rašė: Puikiausiai bakfasto bitės ir užsiaugina pamainą,ir pasikeičia jei yra reikalas.O pačiam prie daugumos savo parašymų reiktų bent jau pridurti "mano nuomone","aš manau" ar panašiai.Dabar gi atrodo ,kad tai,ką pasakei yra absoliuti ir neginčijama tiesa.
P.S. Čia nieko asmeniško,tik pastebėjimas "iš šono" :)
tikrai idomiai atrodys mano postai pvz: "atrodo",kad turiu 26 biciu seimu ir ,manau ,kad dar turiu dar 13 seimeliu ,o stai sia savaite "mano nuomone" biciu seimos suvalge 1 kg ,( svarstykles "atrodo" tiek parode ???) :o[/quote]
Čia gal dar būtų nieko,bet skaityt tuose svarstyklių parodymuose "pernykštė šeimelė..." Taip ir norisi spriktą įkalt už tokį bitininkavimą :lol: Jei šeimelė sudaryta po sodų žydėjimo,ji jau rudenį turi būt šeima,jei rudenį -tai bent kitais metais ji jau turi būt ir vadintis šeima :)
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 21:45

laisvamanis rašė:...
Ženkliai didesni medaus kiekiai yra labai šaunus dalykas, tačiau motinų kasmetinis keitimas turint tarkim, kad ir 100 avilių, yra ne tik išlaidos bet ir, mano nuomone, juodas ir bereikalingas knisalas. Atlikus šį bereikalingą darbą reikia užsiimti dar ir eile kitų bereikalingų darbų: bičių maitinimas dirbtiniu maistu, miticidų (tai yra nuodingų ne tik erkėms bet ir bitėms chemikalų dėjimu avilin.). Kiti dar pridėtų lakų platinimo ir siaurinimo apeigas (gal jos ir reikalingos bitininkaujant su musbitėm :D )
.
Kad nekeičiat tų motinų,tai gal ir atrodo ,kad bereikalingas,o pabandykit :) Matant kiek bitininkų ir kokie seniukai kaičia tas motinas ir kaip bitininkauja,panašu,kad visokiem laisvamaniams ir žaliems baigsis atskrendantys spiečiai ir baigsis jų "bitininkavimas" be bereikalingų darbų.Savo jie gi nei sukūrė,nei išsaugojo,tik klykauja kokie mes geri,nes tingim ir nieko nedarom.Yra kas myli rūpinasi gamta,medžius sodina,inkilus špokam,antelėm kelia,va tokią meilę labiau suprantu.
Zalias,jau trečią kart apie vištas rašai,kas do stebūklas tie tavo kiaušiniai :lol: Turiu ir aš vištų ir kiaušinių,net kiaulių turiu,javais šeriu,kumpių ,lašinių prisirūkenu...Nu ir kas,ko čia girtis :) Auginkis,šerkit kuo norit,sau turėsit,kaip ir medaus.Pasisuka,pasigręžia kelis kilogramus medaus ,oi koks geras,koks skanus,man gana.Jei visi bitininkai būtų tokie savanaudžiai ,kitiem žmonėm priseitų pirkt kiniečių medų. :)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 22:35

bitutepilkoji rašė: Mano svajonė yra išvesti tokią bičių veislę, kuri pati galėtų apsiginti nuo visokių erkių ar kitokių priešų...
Tokios bitės, aišku, turi būti agresyvios...
svajonė graži.turiu Jus nuliūdinti, jinai jau realizuota
save gerai gina nuo priešų ir palieka lizdus su erkėmis afrikanizuotos bitės (bitės žudikės) Amerikoje.manau teko apie tokias girdėti.Jungtinėse valstijose už jų veisimą numatyta reali laisvės atėmimo bausmė.
Paskutinį kartą redagavo zilvasss 2015 Rgp 28 , 22:40, redaguota 1 kartą(us).
tinginiai progreso variklis
BitinelisStasys
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:227
Užsiregistravo:2010 Rgs 30 , 11:52

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 22:36

Daug tauškalų ,,medaus kokybė" ,,geras maistas", "įvežtinės bitės".
Įvežtinės bitės- deja, bet vietinių bičių nebėra. Visa kita įvežtinės ir kažkelintos kartos jų palikuonys.
Geras maistas- tikrai ne rapsų, grikių, viržių, visų kitų kryžmažiedžių augalų, bei lipčiaus medus. Tai klausimas kas tas geras maistas, turintis mažai sausų medžiagų.
Kokybiškas medus- nereikia malti "š" , kad mano geras, o kitų tai jau su syrupais ir pan. Tik tas kuris pila-tas ir šaukia. Yra grupė "išskirtinės kokybės"- ar tikrai ta kokybė išskirtinė.
Dėl kokybės metu pirštinę bet kam kas sutiks lažintis iš labai padorios sumos ir tiriam medų Vokietijoje, jei to gero medaus tyrimai bus bent 20 proc. geresni galėsim laikyti, kad laimėjot (tyrimo kaina apie 1000 Eur, antibiotikai, insekticidai, pesticidai, herbicidai, amilazės B ir G fermentai, Varozės kontrolės likučiai + bendras tyrimas -drėgmė, diastazė, sacharozė, rūgštingumas ir elektrinis laidumas)
Tie kas parduoda medų urmu - pas juos viskas yra tiriama. Ar gali tas kuris peikia kitų medų garantuoti, kad pas jį viskas bus tvarkoje- manau, kad NE.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 23:22

zalias7 rašė:renyka noras valgyti medu be vaistu, reiskia gryzimas i senove ? :o , ok as tada grystu senove :)

cukrus blogai ne del to, kad jis cukrus, jis patenka i medu, reiskia medus atsiskiedzia (parduodant kodel gi ne, biznis yra biznis, bet naudojant sau, butu idiotizmas), o kita bites ant jo isauga prastesnes, ko pasekoje visokios kvaraba limpa (perkam, dedam vaistus). Na ir papildomas darbas +, reikia gi isemus medu pamaitint, reikia nupirkt maitintuves, sirupa/cukru ir t.t. O kur rizika sukelt vagiliavima ? .
Vienu zodziu neverta jei nedarai biznio. Vat kur esme ir jei tingedamas gaunu sau geresnes kokybes medu, nereikia aiskint, kad tai senove, nors irgi tiesos yra, seniau cukraus nebuvo ir vaistu, tai medus kaip ir senovinis :lol:
:think:
Vaistai? Kokie dar vaistai. Apie ką čia? Kaip čia taip tokia išvada pasidarė? Ar čia toks gudrus perėjimas prie "ekologizmo". Žodžiu, nesupratau minties, prie ko čia vaistai, gal plačiau galima būtų.

Cukrus pas mane į medų nepatenka. Žinau tą 100 proc. Pulsite ginčytis?

Aš biznio ir nedarau. Veiklos rezultato, išskyrus tik pagrindinę savo veiklą, iš kurios gyvenu, niekada nesieju su pinigais. Bet tai nereiškia, kad aš neturiu visiškai objektyvių paskatų bitininkauti. Medaus kiekis yra viena iš pagrindinių, sakyčiau. Na, tai vertybinis matas įvertinti, ar aš esu gera bitininkė. Mano asmenine nuomone, "palikau bitėms 40 kilų medaus žiemai" nėra joks vertinamasis matas, tačiau "paėmiau šiemet 40 kilų iš šeimos" - jau yra. Tokia mano nuomonė.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 29 , 10:35

Liuka rašė: Kodėl jau darot išvadas iš trijų bakfasto motinų ir poros metų,tai gali būt tik pirmas įspūdis.Nepamirškit ,kad to bakfasto yra daugybė linijų ir jos gali labai skirtis.O kas bus ateityje tai nenuspėsit,išnyks vieną,atras kitą.
o kodel darot isvada ,kad as is triju bakfasto seimu ir poros metu ispudzio darau tokia isvada ???? :o

matot likimas dave bendrauti su akademine visuomene,( vieni zymiausiu Lietuvos chemiku ,biochemiku- galiu ir pavardes sumineti ),todel si nuomone susiformavo dalijantis nuomonemis ,ieskant mokslines informacijos internete ,zinau net Lietuvos bitininkystes korifeju nuomone sita tema .
p.s.tai ka pastebiu savo bityne ,atitinka logiskus samprotavimus,bet ne sioje srityje.Nereikia klijuoti etikeciu ir daryti nepamatuotu isvadu.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 29 , 10:41

rennyka rašė: Mano asmenine nuomone, "palikau bitėms 40 kilų medaus žiemai" nėra joks vertinamasis matas, tačiau "paėmiau šiemet 40 kilų iš šeimos" - jau yra. Tokia mano nuomonė.
o stai mano asmenine nuomone "palikau bitems 40 kg medaus ziemai" yra vertinamasis matas ,nes ivertinu kiek palikau medaus ziemai bitems ,taip pat vertinamasis matas yra ir "paemiau siemet 40kg medaus is seimos".
Cia tik logikos ir pozicijos dalykas.Ar ne ? :chuckle
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 29 , 11:00

zilvasss rašė: svajonė graži.turiu Jus nuliūdinti, jinai jau realizuota
save gerai gina nuo priešų ir palieka lizdus su erkėmis afrikanizuotos bitės (bitės žudikės) Amerikoje.manau teko apie tokias girdėti.Jungtinėse valstijose už jų veisimą numatyta reali laisvės atėmimo bausmė.
deje yra gana tvirta versija ,kad istorija su afrikanizuotomis bitemis irgi yra zmoniu uolios selekcines veiklos ir atsitiktinio sutapimo pasekme,panasiai kaip tame filme apie bites -zudikes.
As uz tai ,kad Lietuvoje turetu gyventi lietuviska bite .Bakfastas,karnika gal ir gali tureti savo vieta Lietuvoje ,bet ne saskaita,visiskai isnaikinant lietuviska bite ,( nors kazin, ar ji jau kur nors dar egzistuoja,bet uztektu tai, kas yra dabar)
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 29 , 13:43

Liuka rašė: (A) Kad nekeičiat tų motinų,tai gal ir atrodo ,kad bereikalingas,o pabandykit :) Matant kiek bitininkų ir kokie seniukai kaičia tas motinas ir kaip bitininkauja,panašu,kad visokiem laisvamaniams ir žaliems baigsis atskrendantys spiečiai ir baigsis jų "bitininkavimas" be bereikalingų darbų.
(B) Savo jie gi nei sukūrė,nei išsaugojo,tik klykauja kokie mes geri,nes tingim ir nieko nedarom.Yra kas myli rūpinasi gamta,medžius sodina,inkilus špokam,antelėm kelia,va tokią meilę labiau suprantu.
<...>
(C)Pasisuka,pasigręžia kelis kilogramus medaus ,oi koks geras,koks skanus,man gana.Jei visi bitininkai būtų tokie savanaudžiai ,kitiem žmonėm priseitų pirkt kiniečių medų. :)
(A) „Kad keičiat motinas, tai gal ir atrodo, kad reikalingas, o pabandykit nekeisti :) Matant kiek bitininkų ir kokie seniukai nekaičia tų motinų ir kaip bitininkauja, panašu, kad visokioms liukoms liks tokio menko atsparumo bitės, ir baigsis jų „bitininkavimas“. Teks tada visokioms liukoms prašyti visokių laisvamanių ir žalių, kad duotų bent pora prisitaikiusių prie kenkėjų spiečių arba kloti gerus pinėgėlius ir siųstis tokių prisitaikiusių motinėlių iš Vokietijos ar JAV (kur jau ~10-20 metų išvedinėjamos vis atsparesbės kenkėjams bitėms).“ ;)

(B) Visokios liukos peza visokius niekus nesuprasdamos ar nenorėdamos suprasti, kad bitininkavimo būdas yra vertybinis reikalas. Kai ne kuriems laisvamaniams visiškai vienodai rodo ar liukos deda miticidus ar duoda savo bitėms invertą įsivaizduodamos kad taip kažką sukuria – nėra čia ko puikuotis, kad keičiate motinas, dedate menkavertį bičių maisto pakaitalą bei auginate dar geriau prisitaikiusių erkių ir dar silpnesnių bičių kartą.

(C) Iš 12 šeimų iš kurių 6 šiųmetiniai spiečiai prisukau 150 kg medaus ir dar apie 180 kg palikau bitutėms maitintis žiemai. Taip, kad nereikia čia lialiakint apie savo kelių kilogramų fantazijas.
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 29 , 14:15

zilvasss rašė:
bitutepilkoji rašė: Mano svajonė yra išvesti tokią bičių veislę, kuri pati galėtų apsiginti nuo visokių erkių ar kitokių priešų...
Tokios bitės, aišku, turi būti agresyvios...
svajonė graži.turiu Jus nuliūdinti, jinai jau realizuota
save gerai gina nuo priešų ir palieka lizdus su erkėmis afrikanizuotos bitės (bitės žudikės) Amerikoje.manau teko apie tokias girdėti.Jungtinėse valstijose už jų veisimą numatyta reali laisvės atėmimo bausmė.
O aš turiu jus pralinksmint - meksikonai su jomis bitinkauja ir sako, kad tik pindosai amerikosai gali negebėt su tokiom atspariom, kad ir piktom bitėm bitininkauti :) Taip su jomis bitininkavimas kitoks ir bet kur tikrai jų nepalaikysi ir jos kur kas dažniau palieka avilius jei kas joms netinka, tačiau tokia jau šio žmogaus bandymo išvesti atsparias ir daug medaus gaminančias bites pasekmė.

Jau kuris laikas išvedinėjamos atsparios erkėms ir daug medaus prinešančios bitės kryžminant su rusiškomis (atspariomis bet medaus neypatingai prinešančiomis).


BitinėliStasy, nors turite bičiulio statusą, tačiau žinių apie save neturite susitvarkęs. Nei kur bitinkaujat, nei kiek šeimų, nei kiek bitininkaujat laiko, nei kokie aviliai...
Aš kitų medaus nepeikiu, o medaus kokybę įvertina pirkėjai. Kol kas tiek kainuojantys tyrimai tikrai ne pagal kišenę :)
Grynų Apis Melifera Melifera ko gero Lietuvoje nebėra, nors gali būti kur nuošaliai ir užsilaikę. Tačiau turint noro jųjų galima gauti. Bites gyvenančias mano vietovėje jau apie 30 metų, aš manau, kad tikrai galima vadinti vietinėmis. Nebūtinai jos turi būti grynaveislės Apis M. M. Ir pagaliau nesvarbu kokia veislė - svarbu, kad prisitaikiusi prie vietos sąlygų. Dėl rapsų grikių ar viržių medaus tikrais negaliu ginčytis, nes jo pas mane nėra. Yra sodų, miško, pievų, kuris kuo puikiausiai tinka bitėms.
Vartotojo avataras
Svaika
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaukščiai 10 r.
Bičių šeimų skaičius:115
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:291
Užsiregistravo:2012 Vas 26 , 12:12

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 29 , 14:29

:o Vien klička laisvamanis daug ka pasako, o su tokiais traktatais gal neterškit temos , o pasišpagavimus prašau nukelkit į pliurpalų skyriu.
Perku vašką, galiu pakeisti į plokšteles, taip pat perku duonelės nuokulas, atakiukus senus korius , merva, vaško atliekas iš po garinio lydytuvo, Parduodu kandi tešla.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 29 , 15:19

Liuka rašė: Čia gal dar būtų nieko,bet skaityt tuose svarstyklių parodymuose "pernykštė šeimelė..." Taip ir norisi spriktą įkalt už tokį bitininkavimą :lol: Jei šeimelė sudaryta po sodų žydėjimo,ji jau rudenį turi būt šeima,jei rudenį -tai bent kitais metais ji jau turi būt ir vadintis šeima :)
ar skaitei mano posta ,kur as parasiau ,kad bitems paliksiu po 40 kg medaus? :o
o jei pasakysiu ,kad 100 ar 200 kg medaus ( tarp kitko labai geros kokybes su diastazes skaiciumi siekianciu 70 ) sumaitinsiu bitems ? tai kiek sprigtu uz tai gauciau?
Siaip medaus nepardavineju ,nes neapsimoka man to daryti,daznai ji dalinu pazystamiems , o jei reiketu pinigu ,as kitu budu 100 kart greiciau uzdirbciau. Todel ir auginu seimeles del malonumo ,priverciau net bakfasta isspiesti ,be to siais metais pas mane net spiecius sugebejo issispiesti...Vat tokios tokeles ,vieni augina sunis ,kiti laksto su lenktyninem masinom,o as popinu bites ir dar gaunu neblogo medaus savo reikmems ....Taip turiu keleta praejusiu metu seimeliu ,bet is 10 praejusiu metu seimeliu ,seimeles statusa atitinka siuo metu 2 seimos, jei taip galima pavadinti( siuo metu uzima 22 xT-18 remu) ,is praejusiu metu seimeliu yra ir 3 didziausios seimos ,kurios su aviliais svere arti po 200 kg ( kur medaus yra ne maziau kaip po 100 kg)
Matai, Liuka,is trumpu postu galima nevisiska tikslu vaizda susidaryti ,o tu darai toli siekiancias isvadas ....
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 29 , 21:11

Liuka trecia karta apie vistas, nes tau nedaina ka noriu pasakyt, bandau vaizdziai, bet vistiek nedaina, uzsiciklini ne ten kur reikia. Nu ir dzin ...

renyka a tu padaryk pavasarinio medaus tyrimus, nustebsi. rimantas gi padare, sudejo nuskanaves, bet visi vistiek reikia, pas mane nera cukraus ... Nors kuolu per galva tashyk, niekaip neirodysi, as ir neirodinesiu gana Austejai2 irodinejau, paaukoja pora kg. gero medaus ir ka ? net aciu nepaske, tik "eksperimentas netinkamai ivykdytas", o ka ir kaip reikjo daryt nieko neasko. Tai kam cia irodinet ka, darykit kaip norit ir netrukdykit kitiems :beer:
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 30 , 01:50

BitinelisStasys rašė:Daug tauškalų ,,medaus kokybė" ,,geras maistas", "įvežtinės bitės".
Įvežtinės bitės- deja, bet vietinių bičių nebėra. Visa kita įvežtinės ir kažkelintos kartos jų palikuonys.
Geras maistas- tikrai ne rapsų, grikių, viržių, visų kitų kryžmažiedžių augalų, bei lipčiaus medus. Tai klausimas kas tas geras maistas, turintis mažai sausų medžiagų.
Kokybiškas medus- nereikia malti "š" , kad mano geras, o kitų tai jau su syrupais ir pan. Tik tas kuris pila-tas ir šaukia. Yra grupė "išskirtinės kokybės"- ar tikrai ta kokybė išskirtinė.
Dėl kokybės metu pirštinę bet kam kas sutiks lažintis iš labai padorios sumos ir tiriam medų Vokietijoje, jei to gero medaus tyrimai bus bent 20 proc. geresni galėsim laikyti, kad laimėjot (tyrimo kaina apie 1000 Eur, antibiotikai, insekticidai, pesticidai, herbicidai, amilazės B ir G fermentai, Varozės kontrolės likučiai + bendras tyrimas -drėgmė, diastazė, sacharozė, rūgštingumas ir elektrinis laidumas)
Tie kas parduoda medų urmu - pas juos viskas yra tiriama. Ar gali tas kuris peikia kitų medų garantuoti, kad pas jį viskas bus tvarkoje- manau, kad NE.
butu idomu pasiziureti tokio tyrimo rezultatus ,bet 20% yra jau per didelis skirtumas ir noretusi zinoti ,kokiuose rodikliuose sitas "20%" galios,be to manau reiketu ideti ir polifloriskumo rodiklius ...,be to reiketu susitarti ,kaip yra paimami meginiai :) tuomet gal istikro bus padetas taskas "s" malimo istorijoje ?
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 30 , 21:52

rimantas000 rašė:
Liuka rašė: Kodėl jau darot išvadas iš trijų bakfasto motinų ir poros metų,tai gali būt tik pirmas įspūdis.Nepamirškit ,kad to bakfasto yra daugybė linijų ir jos gali labai skirtis.O kas bus ateityje tai nenuspėsit,išnyks vieną,atras kitą.
o kodel darot isvada ,kad as is triju bakfasto seimu ir poros metu ispudzio darau tokia isvada ???? :o

matot likimas dave bendrauti su akademine visuomene,( vieni zymiausiu Lietuvos chemiku ,biochemiku- galiu ir pavardes sumineti ),todel si nuomone susiformavo dalijantis nuomonemis ,ieskant mokslines informacijos internete ,zinau net Lietuvos bitininkystes korifeju nuomone sita tema .
p.s.tai ka pastebiu savo bityne ,atitinka logiskus samprotavimus,bet ne sioje srityje.Nereikia klijuoti etikeciu ir daryti nepamatuotu isvadu.
Taiva išvadas darau iš parašymų,o tai ką kalba akademinė visuomenė,korifėjai ir kiti tegul jie ir kalba,arba bent parašyt kas taip sakė,o kas anaip.O tai kartais gali būt kaip su pletkais,vienas pasakė,kitas perpasakodamas savo pridėjo,o trečiam jau galas žino kaip susišvietė.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 30 , 22:14

laisvamanis rašė: (A) „Kad keičiat motinas, tai gal ir atrodo, kad reikalingas, o pabandykit nekeisti :) Matant kiek bitininkų ir kokie seniukai nekaičia tų motinų ir kaip bitininkauja, panašu, kad visokioms liukoms liks tokio menko atsparumo bitės, ir baigsis jų „bitininkavimas“. Teks tada visokioms liukoms prašyti visokių laisvamanių ir žalių, kad duotų bent pora prisitaikiusių prie kenkėjų spiečių arba kloti gerus pinėgėlius ir siųstis tokių prisitaikiusių motinėlių iš Vokietijos ar JAV (kur jau ~10-20 metų išvedinėjamos vis atsparesbės kenkėjams bitėms).“ ;)

(B) Visokios liukos peza visokius niekus nesuprasdamos ar nenorėdamos suprasti, kad bitininkavimo būdas yra vertybinis reikalas. Kai ne kuriems laisvamaniams visiškai vienodai rodo ar liukos deda miticidus ar duoda savo bitėms invertą įsivaizduodamos kad taip kažką sukuria – nėra čia ko puikuotis, kad keičiate motinas, dedate menkavertį bičių maisto pakaitalą bei auginate dar geriau prisitaikiusių erkių ir dar silpnesnių bičių kartą.

(C) Iš 12 šeimų iš kurių 6 šiųmetiniai spiečiai prisukau 150 kg medaus ir dar apie 180 kg palikau bitutėms maitintis žiemai. Taip, kad nereikia čia lialiakint apie savo kelių kilogramų fantazijas.
Kad man irgi visiškai dzin kaip bitininkauja visokie laisvamaniai ir žali tikrai niekada nepirksiu iš jų bičių.Nežinau kaip jūs,o žalias savo bičių kaip ir neturi,jis svetimus spiečius gaudo,o paskui badum numarina .Šūkaukit kiek norit kokie jūs geri ir koks jūs medus geras,vistiek tai suprantu kaip tuščias šnektas.Niekas man neuždraus puikuotis stipriom ,sveikom bičių šeimom ir dideliu pulku mano bičių medaus valgytojų :P
Grįžta kolūkio laikų mada ,skaičiuot medaus kiekį paliktą šeimoj žiemojimui.Nežinau kam dabar to reikia,gal dėl įspūdingesnių skaičių :) tada tai rudeniniai patikrinimo aktai visokie buvo,reikėjo popierių :)
Beje,pasiskaitinėkit daugiau,suomis išvedinėja bites atsparias erkėm,o ne vokiečiai, ar amerikonai,anų vis miršta ir miršta tos kolonijos.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 30 , 22:33

zalias7 rašė:
Liuka rašė: Kad man irgi visiškai dzin kaip bitininkauja visokie laisvamaniai ir žali tikrai niekada nepirksiu iš jų bičių. Nežinau kaip jūs,o žalias savo bičių kaip ir neturi,jis svetimus spiečius gaudo,o paskui badum numarina.Šūkaukit kiek norit kokie jūs geri ir koks jūs medus geras,vistiek tai suprantu kaip tuščias šnektas.Niekas man neuždraus puikuotis stipriom ,sveikom bičių šeimom ir dideliu pulku mano bičių medaus valgytojų :P
Grįžta kolūkio laikų mada ,skaičiuot medaus kiekį paliktą šeimoj žiemojimui.Nežinau kam dabar to reikia,gal dėl įspūdingesnių skaičių :) tada tai rudeniniai patikrinimo aktai visokie buvo,reikėjo popierių :)
Beje,pasiskaitinėkit daugiau,suomis išvedinėja bites atsparias erkėm,o ne vokiečiai, ar amerikonai,anų vis miršta ir miršta tos kolonijos.
Rimtai tai verkt norisi nuo tupumo ir nors man nepatinka niekuo nepagristi kaltinimai, bet is tavo puses tai ne pirmas kartas, tai nieko naujo, su moteriskom nesiginciju, duodu kelia :beer:
Kuo pats kvepia ,tuo ir kitą tepa :lol: Davai galvok,kad aš vyras,tik toks kur išmano apie vištas :) Taigi pats rašei,kad dabar trūksta gerų spiečių,o iš silpnų atimi kažkodėl "SAVO" medų ir jie neperžiemoja (greičiausiai dėl maisto trūkumo).

Grįžti į