Diskusijos apie spiečius

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59
Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 12 , 08:56

moskibots rašė:Šiais metais vasarą net spiečius teko remt kitų šeimų medum, kad nebadautų. Taip kad ne visiem Jūsų pareiškimas suprantamas.
Normalus spieciai prisines sau ir dar bitininkui lieka, beda, kad tu normaliu , kuo toliau tuo sunkiau gaut, bitinkai kovoja kaip su liga, ko pasekoje ir vaikai ligoti :( . Todel reiktu daiktus vadinti savais vardais, silpni spieciai neprisinesa medaus ....
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 12 , 23:15

zalias7 rašė: Normalus spieciai prisineš sau ir dar bitininkui lieka, beda, kad tu normaliu , kuo toliau tuo sunkiau gaut, bitinkai kovoja kaip su liga, ko pasekoje ir vaikai ligoti :( . Todel reiktu daiktus vadinti savais vardais, silpni spieciai neprisinesa medaus ....
Visada taip ir būna, tik šiemet liepa buvo tokia, kad spiečiai savo pasiūtus šviesius korius pradėjo graužt. Medunešis prasidėjo tik nuorūgpjūčio pradžios ir kolkas nesustojo, nors dabar ir silpnokas. Panašu, kad bičių ruošimas žiemai šiemet užsivėlins.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 13 , 12:59

Is mano 6 spieciu, vieno silpniausio jau nebera, isplese ir bites isivede :(, kadangi ten "japoniskas tradicinis", tai net nelindau i vidu ir negelbejau, ner salygu :), koriai liks kitiems metams, gal bus daugiau sansu kitam spieciukui. Is dvieju spieciu dar nugriebiau po 5-10kg, a like sau prisinese tik sau, cukraus nereiks duot.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 13 , 23:30

zalias7 rašė:Is mano 6 spieciu, vieno silpniausio jau nebera, isplese ir bites isivede :(, kadangi ten "japoniskas tradicinis", tai net nelindau i vidu ir negelbejau, ner salygu :), koriai liks kitiems metams, gal bus daugiau sansu kitam spieciukui. Is dvieju spieciu dar nugriebiau po 5-10kg, a like sau prisinese tik sau, cukraus nereiks duot.
O gal sujungus spiecius per laikraštį prieš medunešį? Mažiau tragedijų ir maitinimo cukrumi.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 14 , 09:19

Manai sujungus du silpnus spiecius ateiti gausis geras ? genetine informacija tai lieka, aplamai reikia imt pirmus spiecius, kitus naikint, nes kaip rusai raso (tos pacios bites kadaise buvo ir pas mus) seniau budavo vienas didelis spiecius, todel ir isgyvendavo ir tai atsitiko naturaliai, nes gamtoi smulkus spieciai paprasciausiai ismirdavo. Naturali atranka ... O cia pasirode pietines bites .....

Mano sazine neleidzia pagaut speiciu ir ji nutrucint ti del to, kad mazas, duodu salygas a ten kaip pacios susitvarkys
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 14 , 10:58

O aš paprastai sujungiu kelis spiečius jei jų pagaunu (kartais būna ne spiečius 3-4 kg, o spiečiukas kaip du kumščiai dyžio). Dažnai net motinėlių neieškau, tegul pačios nusprendžia, kuri geresnė. To rezultatas, stipri (dažniausiai) šeima rudenį. Dar ir medaus kokį korį duoda palaižyt. Iš kitos pusės, neturiu tuščių avilių :lol:
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 14 , 13:19

Viskas teisingai, tik, kadangi tai ne mano pragyvenimo saltinis, as paprasciau bandau atrast bites, kurios galetu be zmogaus pagalbos isgyvent. Kumscio dydzio spieciukai faktas, kad ne isgyvens, tokius apjungus kitais metais tokius pat ir leis ir vel gaudyk, junk, popink o rezultato ner.
arunass
Patyręs narys
Aviliai:10 rėmų daugiaaukščiai + dadano
Bičių šeimų skaičius:50+
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:bakfast
Pranešimai:208
Užsiregistravo:2010 Rgp 18 , 20:50

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 14 , 15:40

zalias7 rašė:Viskas teisingai, tik, kadangi tai ne mano pragyvenimo saltinis, as paprasciau bandau atrast bites, kurios galetu be zmogaus pagalbos isgyvent. Kumscio dydzio spieciukai faktas, kad ne isgyvens, tokius apjungus kitais metais tokius pat ir leis ir vel gaudyk, junk, popink o rezultato ner.
O kodel nepakeitus motinos jungiant ar rudeni ir turi normalia seima
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 14 , 23:14

zalias7 rašė:Viskas teisingai, tik, kadangi tai ne mano pragyvenimo saltinis, as paprasciau bandau atrast bites, kurios galetu be zmogaus pagalbos isgyvent. Kumscio dydzio spieciukai faktas, kad ne isgyvens, tokius apjungus kitais metais tokius pat ir leis ir vel gaudyk, junk, popink o rezultato ner.
manau, tokie bitininkaiirgi turi teisę būti... vis tik, turi galų-gale atsirasti natūralios atrankos būdu bitės, kurios pačios sugeba apsiginti nuo tų varroa... tik tokiu atveju negalima iš bičių atiminėti viso medaus... :beer:
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 15 , 09:23

arunass rašė:
zalias7 rašė:Viskas teisingai, tik, kadangi tai ne mano pragyvenimo saltinis, as paprasciau bandau atrast bites, kurios galetu be zmogaus pagalbos isgyvent. Kumscio dydzio spieciukai faktas, kad ne isgyvens, tokius apjungus kitais metais tokius pat ir leis ir vel gaudyk, junk, popink o rezultato ner.
O kodel nepakeitus motinos jungiant ar rudeni ir turi normalia seima
O koks man tikslas keisti motina, nuo tokiu "keistu" motinu tokie spieciai ir eina, pasidomek kiek pvz. kaukazines leidzia spieciu, ar turkijos anatolikos bites, kurios genai yra visu dievinamame bakfaste ir fakto, kad tokie smulkus spieciai marijos zemei neisgyvena, niekas neneigia.

Mano noras surast kaska panasaus i vietine, kuri sugebtu isgyvent be zmogaus, gal ir drambliuko svajone, bet kiekvienas durniuoja savaip :)

bitutepilkoji dekui us gerus zodziu, jei ka mano bites cukraus nemate tingiu terliotis su visokiais sirupais , maitintuvem ir kitais rekalais ir mano nuomone, bitems nuo to tik geriau :)
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 27 , 20:12

Na pas mus nebuvo rapso - buvo kitur. Ir kitur buvo bičių ir jos prie rapso turėjo prisitaikyt. Tad ir dabar prie to rapsinio medaus prisitaikytų jei tik bitininkai nesicirkintų su kišimais nevietinių motinų kasmet ir nepabijotų šiokių tokių gamtinės atrankos nuostolių...

Aš bičių nemaitinu. Jos turi prisinešusios medaus ir pasimaitina pačios :)
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 00:55

bitutepilkoji rašė:man tai labai keistai skamba tas "bičių maitinimas"...
vargšės tokios badaujančios...
manau, kad turėtų būti "primaitinti", ta prasme, kad pridurti joms prie medaus, kurį jos pačios prisinešė ir iš kurių "godus" bitininkas ne per daug atėmė...
o pasiaiškinimas, kad gal lipčiaus prisineš, dėl to reikia visą medų atimti, skamba veidmainiškai...
stipriausios bitės būna, jei gyvena savo natūralioje aplinkoje ir minta savo prisinešamu medumi...
kaip senovėje būdavo, kai bitininkas-bartninkas neturėdavo nei cukraus, nei inverto...
manau, kad balansas tarp paliekamo bitutėms medaus ir inverto yra paties bitiniko sąžinės ir meilės bitėms išraiška...
Aš godi bitininkė,nes gyvenu iš bičių :) Atėmiau medų kiek galėjau,tik perų nesukau,tai liko ir joms,o dar ir dabar kažko parsineša,tai jau neatimsiu ir dar pamaitinsiu.Va motinas dar pakeisiu ,jaunos prikiaušins daug ,stiprios šeimos bus :) Visai nesiruošiu bitininkaut kaip seniau.Ir nebadykit čia man pasakot,kad nemyliu bičių :)
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 07:24

Įdomu ar visi bičiuliai gyvenantys iš bitininkavimo tokie godūs ankščiau ar vėliau pasidaro :)

Yra įvairių įvairiausių bitininkavimo būdų, kuris kuriam priimtiniausias, tas tuo ir bitininkauja.

Skaitinėdamas forumą kur tai buvau radęs, kaip gerbiamasis Tranas samprotavo, kad medus tai tiesiog grynų gryniausia energija ir jokio ten didesnio skirtumo nuo medaus (apart skonio ir kvapo nėra) :) Dar kažkur prie patarimų naujokams buvau radęs kelių bičiulių samprotavimus, kad bitėms palikt medų negerai (atseit sunkiau joms tą medų valgyt, dar dažnai ir apsividuriuos) -reikia cukrų :) (tuomet buvau labai apstulbęs... ėmiau galvoti, gal ir karvėm šienas negerai, o vištoms grūdai, jei jau taip... :) )

Kiekvienas pamąstykit savo galva, kodėl bitės koriuose kaupia medų, o ne cukrų (jei bitininkas joms jo neįbruka) :)
Dešinėje pusėje „maistinė vertė 100 gramų“
https://en.wikipedia.org/wiki/Honey#Nut ... omposition

Kitas dalykas pačio cukraus ar inverto kaina, ir sąnaudos (kuras, laikas) jį išpilstyt. Na, bet bičiuliai kurie tai daro, matyt turi pasiskaičiavę, kad jiems taip verta :)
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 09:01

Galvoju, gal čia godumas visai nei prie ko. Gal paprasčiausiai, tie kas gyvena iš bičių, kažkiek draugauja su matematika ir ne tik..., o gal negali, ir nemato būtinybės, būtent šioje vietoje sau leisti tokios prabangos... :) Dar negirdėjau, kad kas gavęs atlyginimą, dalį pervestų atgal darbdaviui, ar mokesčių, sumokėtų daugiau, nei priskaičiuota pagal įstatymus :)
Visiems jums-linkiu laimės
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 09:28

Tai matyt, kad draugauja su ta matematika ir ne tik.. - turintys registruotą ekologinį bitininkystės ūkį taip ir pasakė - terliotis su tai cukrų sirupais tiesiog neverta. Duodam sirupo iš ekologiško cukraus TIK jei bitėm badas. Bandau prisiminti kas taip sakė ir kur... Gal per laidą „apie ūkį ir bites“ (?) Gal tai Gražina Skardžiuvienė..? Ar tai koks kitas bitininkas ar bitininkė nebepamenu dabar. Bet kad taip ir pasakė žmonės gyvenantys iš bitininkystės tai faktas.

Čia įdomus palyginimas su mokesčiais ir gražintu atlyginimu :) Na jei kam verta terliotis su tais invertais ir cukrais tai jie ir terliojasi - čia jau nieko neprikiši :) Mano žiniomis medus bitėms yra sveikesnis maistas nei cukrus, o ir apsikraut papildomu, mano nuomone, visiškai bereikalingu darbu, nenoriu, tai to ir nedarau :) Kitų kitokios vertybės, o ir kitokios aplinkybės tai ir dedamieji kiti... Ir pasirinkimai kiti.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 11:28

Liuka rašė: Aš godi bitininkė,nes gyvenu iš bičių :) Atėmiau medų kiek galėjau,tik perų nesukau,tai liko ir joms,o dar ir dabar kažko parsineša,tai jau neatimsiu ir dar pamaitinsiu.Va motinas dar pakeisiu ,jaunos prikiaušins daug ,stiprios šeimos bus :) Visai nesiruošiu bitininkaut kaip seniau.Ir nebadykit čia man pasakot,kad nemyliu bičių :)
jei kazko ir prisinesa, tai viska ir suvalgo( dabar didesnes seimos suvartoja kasdien apie 0,2kg is susinestu atsargu),o tas jaunu motinu keitimas nera jau toks nekaltas dalykas ,trumpajame periode ( iki 10 m) tai duoda ekonomini efekta ,bet tolimesneje perspektyvoje nemanau ,kad bus gerai( cia net nekalbu apie sios dienos problemas ,kaip dirbtiniai apvaisinimai,geru traniniu seimu ivairoves trukumas ir t.t.)
p.s. jei jau imt is kiekybines puses(kuri labai daznai kertasi su kokybes puse) ,tai mano dvi didziausios seimos buvo butent su 3 metu bakfasto motinomis ,teisingumo delei turiu pamineti ,kad trecia didzioji seima su 3 metu motina uzluzo viduryje vasaros ,(motina ,matyt, pasimire ir bakfasto bites nesugebejo ,net pamainos jai isauginti! iskracius seima ir pro groteles praleidus motinos nei naujos ,nei senos neradau)
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Alvisaz
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dadanai
Bičių šeimų skaičius:42
Bitininkavimo stažas:14
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:240
Užsiregistravo:2013 Rgs 02 , 14:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 12:29

rimantas000 rašė:...motina ,matyt, pasimire ir bakfasto bites nesugebejo ,net pamainos jai isauginti!..
Puikiausiai bakfasto bitės ir užsiaugina pamainą,ir pasikeičia jei yra reikalas.O pačiam prie daugumos savo parašymų reiktų bent jau pridurti "mano nuomone","aš manau" ar panašiai.Dabar gi atrodo ,kad tai,ką pasakei yra absoliuti ir neginčijama tiesa.
P.S. Čia nieko asmeniško,tik pastebėjimas "iš šono" :)
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 13:59

Alvisaz rašė:
rimantas000 rašė:...motina ,matyt, pasimire ir bakfasto bites nesugebejo ,net pamainos jai isauginti!..
Puikiausiai bakfasto bitės ir užsiaugina pamainą,ir pasikeičia jei yra reikalas.O pačiam prie daugumos savo parašymų reiktų bent jau pridurti "mano nuomone","aš manau" ar panašiai.Dabar gi atrodo ,kad tai,ką pasakei yra absoliuti ir neginčijama tiesa.
P.S. Čia nieko asmeniško,tik pastebėjimas "iš šono" :)
tikrai idomiai atrodys mano postai pvz: "atrodo",kad turiu 26 biciu seimu ir ,manau ,kad dar turiu dar 13 seimeliu ,o stai sia savaite "mano nuomone" biciu seimos suvalge 1 kg ,( svarstykles "atrodo" tiek parode ???) :o
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 15:00

Man visada niekaip nesuprantamas buvo tipo-argumentas "o vat senovėje buvo taip". Nu tai jei manot, kad senovėje buvo labai liuks, tai davaj patys už spragilų, o moteriškes prie ratelių. Nes senovėje spragilu kultas grūdas buvo geresnis ir duona skanesnė, o močiučių austi divonai buvo minkštesni ir patogesni už pačius pačiausius Dormeo...

Aišku, visaip gali būti. Vien bitininkauja dėl proceso, kiti dėl rezultato. Aš esu iš tų, kuriems procesas įdomus, bet svarbiausias - rezultatas. Nes inovacija ir progresas visose srityse eina ne dėl to, kad kažkam patinka kažką išradinėti vien dėl išradimo, o dėl to, kad išradimas būtų pritaikytas praktiškai. Nu niekaip praktiškai nepritaikysi išradimo, jeigu jo duodamas rezultatas bus geriausiu atveju toks pats, kaip iki išradimo.

Taip ir su rezultatu. Man logiškai sunku paaiškinti, kodėl verta palikti medų bitėms maitintis žiemai. Na, vienintelis argumentas - sveikata, ar ne? Bet tai kvestionuotinas argumentas, o labiausiai nelogiškas šio argumento pasekėjų motyvas - "prisivežėte visokių bakfastų ir karnikų, kurios nesugeba ant lipčiaus ar rapso žiemoti". Na, jei sutartumėm, kad su taikiomis ir darbščiomis bitėmis bitininkauti bitininkui patogiau, tai kodėl prie jų neprisitaikius pagal tas sąlygas, kurios egzistuoja, o ne kurios yra idealios? Juk niekas nekvestionuoja, kad bitininkauti su tarkim bakfastu poreikis yra, tai jau visiškai natūralus poreikis, kuris neišvengiamai formuoja tam tikras neišvengiamas procedūras, kaip kad motinų keitimas ar bičių maitinimas cukrumi ar invertu.

Aš išsukau visą medų, kiek tik galima buvo, t.y. iki pat perų. Man medus yra vertybė todėl, kad jis yra mano darbo rezultatas, o plius kadangi mano dzūkiškas medus yra pats geriausias Lietuvoje :lol: , tai jis yra kur kas didesnė vertybė stiklainyje, kurį aš parduodu, nei avilyje, kur jo vietą kuo nuostabiausiu būdu pakeičia cukrus. Man rezultatas yra svarbiau už patį procesą grynai iš idėjinės pusės, nes mano metinis pelnas iš bičių yra mizeris palyginus. Ar čia praktiškumas, ar paprasčiausia puikybė (degsiu aš kažkuriame Dantės pragaro rate), bet man svarbu užsibrėžti tikslą ir jį pasiekti, todėl griebiu kaip tas nevidonas kapitalistas viską, ką galima. Paskuj, kaip socialiai atsakingas kapitalistas tinkamai atsilyginu.

Taigi, reziumuojant, jokios manyje romantikos bitininkauti "kaip po senovei", nes tas kaip po senovej visiškai neatitinka mano požiūrio į procesą ;)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 28 , 15:59

Tas „kaip senovėj“ man taip pat jokio įspūdžio pats savaime nekelia. Tačiau man tikslas (daug medaus ar daugiau medaus) pats savaime nepateisina priemonių jam pasiekti. Juolab, kad man kur kas svarbiau medaus kokybė, bičių sveikata ir išlikimas, nei tai papildomi kilogramai medaus. Aš palieku bitėms medų dėl dviejų priežasčių
1) medus yra prigimtinis ir pats sveikiausias maistas josioms. Jei kam tai neargumentas tai galiu pasiūlyti a) pasidomėti medaus sudėtimi ir b) vietoj medaus patiems vartoti cukraus sirupą ar invertą, jeigu jau jokio skirtumo tarp medaus ir jo pakaitalų neįžvelgiat. Gal po litro, antro cukraus sirupo ar inverto pastebėsit kokių tai skirtumų tarp medaus ir dirbtinio jo pakaitalo.
2) nereikia gaišti laiko papildomam bičių maitinimui. Iš to išplaukia, kad nereikia a nei maitintuvių, nei kur nors jas saugot, nei gaišti laiko gaminant sirupus, nei leisti pinigų perkant invertus a nei sukti galvos, kuriuose koriuose čia cukrus, o kuriuose medus, nes visur tik medus :)

O vat dėl sąlygų pritaikymo prie nevietinių bičių, tai čia jau vėlgi idėjinis-vertybinis dalykas su savais požiūriais, technologijoms ir pasekmėm. Aš galiu sutikti, kad su taikiom bitėm bitininkauti lengviau, tačiau man daug svarbiau, kad bitės gintų savo namus nuo visokių kenkėjų, nei kad elgtųsi kaip musės kuomet aš lendu avilin. Be to yra tokie seni geri išradimai kaip bitininkų kepurės ir dūminės.

Ženkliai didesni medaus kiekiai yra labai šaunus dalykas, tačiau motinų kasmetinis keitimas turint tarkim, kad ir 100 avilių, yra ne tik išlaidos bet ir, mano nuomone, juodas ir bereikalingas knisalas. Atlikus šį bereikalingą darbą reikia užsiimti dar ir eile kitų bereikalingų darbų: bičių maitinimas dirbtiniu maistu, miticidų (tai yra nuodingų ne tik erkėms bet ir bitėms chemikalų dėjimu avilin.). Kiti dar pridėtų lakų platinimo ir siaurinimo apeigas (gal jos ir reikalingos bitininkaujant su musbitėm :D )


Galų gale viskas susiveda į siekius. Jei sieki kuo daugiau medaus, tai ir bitininkauji atitinkamai. Bet jei jau taip tai galima gi dar lengviau ir greičiau pasiekt tikslo/rezuktato - medaus -> avilin dedi cukraus sirupą, o bitės jį perdirba į „medų“. Na ir pardavinėji daug „medaus“.

Grįžti į