Neonikotinoidai ir rapsai

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Vartotojo avataras
dumblys
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Dadano, 10R daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 83
Bitininkavimo stažas: 4
Bičių rasė: Karnika
Miestas: Vilnius
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2011 Lie 29 , 16:52

Neonikotinoidai ir rapsai

2015 Kov 18 , 01:25

Kažką tai džiugina, bet tuos, kurie "gyvena" iš rapsų medaus, matyt nelabai. Šiemet planuojamas 7% rapsų mažėjimas visoje Europoje.
Praėjusį sezoną Anglijos ūkininkai prarado 40% derliaus dėl spragių - senieji purškiami pesticidai nebuvo veiksmingi. Vokietijoje ūkininkai prarado apie 1 mln. tonų derliaus (virš 1 mlrd. litų). Kai kuriuose regionuose spragių atsparumas pyretroidams itin aukštas. (ką tas reiškia žinom visi iš kovos su erkėmis praktikos)
Lietuvoje plotai taip pat mažėja. Tikslių skaičių dar neradau. Palauksim pavasario sėjos, nes beicuota sėkla gerai saugodavo vasarinius rapsus nuo spragių dygimo laikotarpiu.
Beje, britų bitininkai, pasisakę už neonikotinoidų draudimą prieš metus, liko labai nusiminę - nebuvo kur vežti bičių kai kuriose grafystėse.
http://www.thecropsite.com/news/17429/s ... d-seed-ban" onclick="window.open(this.href);return false;
Čia BBC reportažas: http://www.bbc.com/news/uk-29368497" onclick="window.open(this.href);return false; (filmuke matomi apokaliptiniai laukai)
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius: 3+1
Bitininkavimo stažas: 0
Bičių rasė: Kokios atskrido
Miestas: Vilnius
Pranešimai: 329
Užsiregistravo: 2008 Lie 15 , 11:10

Re: Neonikotinoidai ir rapsai

2015 Kov 18 , 09:15

Tai protingesniems jau seniai aišku, kad milžiniški laukai monokultūrų prišaukia daug bėdų. Iki šiol buvo mėginama viską spręsti "mirtis niekšams" būdu, išnaikinant gyvybę kiek tik įmanoma. Tam tikrą laiko tarpą tai veikė, bet labai panašu, kad prieitas liepto galas.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 60
Bitininkavimo stažas: 25
Pranešimai: 844
Užsiregistravo: 2008 Spa 06 , 09:36

Re: Neonikotinoidai ir rapsai

2015 Kov 18 , 10:19

dumblys rašė: Lietuvoje plotai taip pat mažėja. Tikslių skaičių dar neradau. Palauksim pavasario sėjos, nes beicuota sėkla gerai saugodavo vasarinius rapsus nuo spragių dygimo laikotarpiu.
Beje, britų bitininkai, pasisakę už neonikotinoidų draudimą prieš metus, liko labai nusiminę - nebuvo kur vežti bičių kai kuriose grafystėse.
Iš tikro, bitininkams, kurių pajamos iš rapsų medaus tai nėra gera žinia.
Bet siūlau Dumbliui ir taip pat panagrinėti kokios yra neokotinoidų liekamosios pasekmės aplamai gamtai, ypač kai šis chemikalas išlieka vandenyje. Čia viskas padedama ant svarstyklių, kurios vienoje pusėje rapsų augintojai, na dar ir bitininkai kai kurie, o kitoje pusėje visa likusi visuomenė ir jos ateinančios kartos.
Nesiveliu į ginčą, nesu specialiai nagrinėjęs tos temos, bet ieškodamas naujienų iš pasaulio bitininkystės gyvenimo, ne kartą pastebėjau, kad atsiliepimai apie neokotinoidų liekamąsias pasekmes yra nekokie.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6
Bitininkavimo stažas: 1
Pranešimai: 1710
Užsiregistravo: 2011 Spa 01 , 00:26

Re: Neonikotinoidai ir rapsai

2015 Kov 18 , 17:01

dumblys rašė:Kažką tai džiugina, bet tuos, kurie "gyvena" iš rapsų medaus, matyt nelabai. Šiemet planuojamas 7% rapsų mažėjimas visoje Europoje.
Kiekvienoje žinutėje reikia rasti kažką gero. Skaičių nemačiau, bet esu tikras, kad Vakarų Europoje rapsinio medaus procentas visame pagaminamo medaus kiekyje yra gerokai didesnis negu Lietuvoje. Tai išeitų, kad mūsų nuostoliai bus palyginus mažesni, ir susisiekiančių indų principu medus pradės "tekėti vakarop".
Kita vertus mažėjant rapsinio medaus kiekiams, jo vietą turėtų užimti kitų rūšių medus. Dabar Vakaruose padarytas didžiulis marketingo įdirbis aukštinant rapsų medų. Teks sukti ienas ir pradėti girti kitų rūšių medų. O tas pasitarnaus ir mūsų bičiuliams.
Aišku, čia kalbu ne apie 7%, o apie kokius 70% sumažėjimą ;)
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius: 325
Bitininkavimo stažas: 19
Bičių rasė: Buckfast
Pranešimai: 519
Užsiregistravo: 2009 Kov 31 , 20:38

Re: Neonikotinoidai ir rapsai

2015 Kov 21 , 09:15

Butu viskas gerai, jeigu mazejancius rapso laukus pakeistu nors mazas proc. medingu augalu, kuo paprasciausia nera. Vis labiau atsiranda kukuruzu dykumos, ne tik "kitur" Europoje, bet ir Lietuvoje. Butent stambiems bitininkams cia problema, nes i kukuruzus ziurima ne kaip i maista bet kaip i energetine zaliava. Clothianidinas ir kiti chemini preparatai beveik butini, issaugoti derliu, nes kukuruzai auginami 10 ir daugiau metu be pertraukos. Tai cia ir niekas nepasikeis i gera puse: Lietuvisko medaus kaina vargu ar kils, nes Indija, Indonezija ir butent Kinija uzpila Europa medum. Tik bitininkauti bus dar sunkiau, nes rapso augalas bitems (taip kaip ir pats nektaras) zada ne tik nuostolius. Taip pat kaip ir mums visiems kaip medaus vartotojiems ...
Let the bees tell you (Br. Adam)

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS