AVILIO VENTILIACIJA

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: AVILIO VENTILIACIJA

2014 Bal 03 , 12:21

Ko bitės „bijo“ labiau – šalčio ar drėgmės?
Faktas, kad bitės su šilumos trūkumu žiemos laike susidoroja daug efektyviau, negu su drėgmės pertekliumi, akivaizdus. Drėgmei šalinti žiemos laike jos neturi mechanizmų, drėgmė šalinasi savaime, veikiama tik natūralų fizikos dėsnių, aišku jei bitininkai iš didelės meilės bitėms, kad jos nešaltu, neužkamšo visų angų pro kurias drėgmės perteklius galėtu pasišalinti.
Na, o šilumos jos sugeba pasigaminti ir žiemą, ir dar susispausdamos į klubą ir tuo sumažindamos šilumos nuostolius į aplinką, jos nuo šalčio sėkmingai apsigina.
O BIJO bitės visko, ir šalčio, ir drėgmės vienodai. Drėgmė, esant minusinei temperatūrai, veikia pražūtingai kiekvienam gyvam organizmui, nes nuo šilto paviršiaus garuodama kartu pasiima ir didelį kiekį, kitiems kūno gyvybiškai svarbių organų veiklai palaikyti reikalingos, šilumos.
Ir dar, uždengdami plėvele, mes šilumos nuostolių neišvengiame, nes plėvelė sulaiko tik drėgmę, bet ne šilumą. Todėl, dengti plėvele žiemai yra žalinga, nes visas drėgmės perteklius turi šalintis tik per apačia. Plėvelė praverčia tik pavasario laikotarpyje, kada besivystančiai šeimai reikalinga ne tik šiluma, bet ir drėgmė. Vėliau, kada pastovi oro temperatūra pasiekia 15-20 ir dėl parsinešto nektaro avilio viduje drėgmės taupyti nebereikia, o yra net perteklius, plėvelė vėl nenaudinga . Kadangi šiluma vis vien pamažu šalinasi, tai nereikėtų trukdyti, konvekcijos būdu šalintis ir drėgmei ir lizdo nei vasaros, nei žiemos laike uždengti plėvele.
Būtent , kiekvienas bitininkas privalėtų teisingai suprasti ne tik bičių šeimos biologinius procesus ir jų galimybes, bet ir konstruodamas avilius ir visų metų laikų prižiūrėdamas bites, dengdamas lizdą ar keisdamas avilio ventiliacinių angų dydį, padėti bitėms avilio viduje palaikyti joms reikalingą optimaliausia šilumos ir drėgmės santykį ir dydį.
Atrodo gana paprasta logika ir elementari fizika, todėl atrodo KEISTA jei kai kas mąsto priešingai. :think:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2014 Bal 03 , 23:14

Psilas rašė: Bet gal tai nera labai svarbu, man labiau kliuna, kad daugelis bitininku kartu kartojo, kad bites linkusios labai pikiuoti lizdo virsu ir jis praktiskai tampa nelaidus orui, tuo paciu ir dregmei. Ir bites turetu buti prisitaikiusios prie dregmes ir oro cirkuliacijos pro lizdo (avilio) apacia - man tai atrodo suprantamai, kazkaip graziai deliojasi...
Nu teip, pačiam gal ir dėliojasi gražiai, bet bitėms , gyvenančioms dadane, ant pusrėmių, žiemos laike, manau, kad nelabai. Bitės per milijonus metų tą daryti įsigudrino medžio drevėje ir ten daug kas kiek kitaip gaunas. Pabandyk pažvelgti gyliau. Paaiškės kodėl jos taip tobulai ir efektyviai sugeba šilumą išlaikyti, kuria ne tik pačios apsišildo, bet ir vandenį garų pavidale gerai išlaiko, dėl ko jis nespėjęs kondensuotis gerai pasišalina per drevės apačią. Dadane sąlygos žymiai kitokios, lizdas tai nesuspaustas, kaip drevėje, ertmė ir korio ilgis pagal jų biologija, aiškiai per didelė, kurios bitės ir nesistengia sušildyti, nes tai būtų neįmanoma, todėl, ant nepašiltintų rėmų galų ir nuo kamuolio nutolusių vidaus sienų, kondensatas efektyviai gaminasi.
Jei dar gyliau pasižvalgius ir gamtoje analogų paieškoti, tai visi kailiniai ir plunksnuočiai taip pat keičia savo apšiltinimą į žieminį ir vasarinį. Bičių analogas tam būtų sugebėjimas žiemos laike kamuolį sudaryti, o vasarai pavieniui kūno temperatūrą reguliuotis. Nuimti ir vėl uždėti pikiavimą jos neturi galimybės, o to daryti ir nereikia. Viršaus pikiavimas daromas ne vien tam, kad drėgmė nepraeitų, bet kad ir nuo puvimo medžio vidų sulaikyti, nuo grybelinių ir kitokių ligų apsisaugoti ir jis reikalingas ištisus metus. Jis puikiai pasitarnauja anksti pavasari, kai drėgmė labai reikalinga, o į lauką išlysti ir vandens parsinešti dar peršalta.
Mąstyti siaurai, kad jei jau bitės viršų užpikiuoja, tai ir mes žiemai jas galime į plėvelę suvynioti ir tai joms bus gerai, negalima. Viskas „ne taip paprasta“ Vasarinis pasakytu, arba paprasčiausia gilesnio suvokimo problema.
Bet yra kaip yra, kiekvienas turime savą galva ir dažnai tuos pačius reiškinius suvokiame skirtingai, nors galvojame, kad klysta kiti, o teisus esu AŠ. Tad šia prasme ir aš nepretenduoju į teisingą šio viso reikalo suvokimą , bet dėstau taip, kaip aš darau ir suprantu. Kas mano kitaip, jo reikalas. Bitės ir patyrimas parodys kas teisus, o kas klysta.
Sėkmės :beer:
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 07 , 23:32

noreciau pradeti diskusija apie ventiliacija ir remelio stori ,nes yra tyrimai padaryti rusu mokslininko pupino ,bet tas pupinas tai ne siaip pupinas ,bet Rusijos zemes ukio akademijos ( Timiriazevo) bitininkystes katedros vadovas(prof .Manapovas) ,pagal ju tyrimus remelis turetu buti 35mm,o ne kaip jusu exelencija Trane 40 mm :think:
jie tyrinejo biciu dreves konstrukcija ir ypatumus ,ir nustate ,kad efektyviausia yra ventiliacija ,kai remelio potis 35 mm,( 9 mm tarpremines erdves plotis),siule avilius kiaurais dugnais :o ,pastebejau kai kuriuos ir ju tyrimu netikslumus ,pvz ( turiu biciu seima sekmingai gyvenancia azuolo dreveje ,bet dreves anga ,tiksliau dvi angos randasi dreves virsuje,o pats lizdas yra apacioje ,todel dalis to mokslininko teiginiu truputi sukele itarimu,bet siaip teorija gan logiskai sudeliota ,ko kartais nepasakysi apie lietuvisku mokslinciu teorijas. :lol:
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 08 , 11:24

Dėl rėmo pločio savo nuomonę esu išsakęs temoje "Avilys" ir ten pat paaiškinęs, kodėl pasirinkau 40mm., o ne 34mm. :beer:
Nemanau, kad tyrinėjant dreves yra geriausias būdas nustatyti tinkamiausią rėmo plotį ar ventiliaciją :think:
Jau vien dėl tos priežasties, kad kiekviena drevė skirtinga ir ten bitės yra privestos išdarinėti visokius triukus, kad išgyventu. Įdialiai tinkančių drevių, kuriuos atitiktų bičių biologinį vystymosi innstinktą, gamtoje pasitaiko gal iš šimto viena.
Aš irgi esu nemažai drevių sunaikinęs, bet išsiaiškinau (pagal savą supratimą) tik bičių gebėjimus taisyti drevių " konstrukcijos" klaidas ir supratau koks avilys joms būtų patogiausias, kokia ventiliacija būtina ir kaip koriai turėtu stovėti.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 18 , 02:46

[quote="rimantas000"]viska perskaiciau del jusu 40mm,bet jusu privalumai paremti tik bendru patyrimu ,o rusai ( pas juos tikrai tikiu yra rimta tyrimo baze) nustate ,kad esant tarpremiui 9 mm erketumas sumazeja 4 kartus, lyginant su 12mm tarpui ir lengviau apsildomas lizdas .40mm (remelio storis) privalumas pasireikstu gal spietimu mazesniu ir tai ,kad greiciau galima butu issukti medu( storesni koriai) .Teko sutikti aprasymu ,kai bitininkai kaitalioja ta tarpa nuo 8 mm iki 12mm.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 18 , 10:16

Pagal mane, tuose rusų maaakslininkų išvadose trūksta logikos. Dar J.Krisčiūnas patarė- ruošiant bites žiemai palikti didesnius tarpus tarp korių, kad bitėms būtų lengviau šilumą palaikyti ir kompaktiškesnį žiemos klubą sudaryti.
O dėl erkių veisimosi? ...jei jos veistųsi tarpuose tarp korių, gal ir įtakotu kažkaip, o dabar.....?
Kad nuo tarpo dydžio kažkiek priklauso perų kiekis, sutinku, bet ir čia pagrindinę partiją atlieka motinos veislė , kokybė ir medunešis.
Aš dėl korio pločio 40mm. kažkiek tai perų praradimą kompensuoju palikdamas didesnės apimties lizdą. Man svarbiau pasirodė išvengimas sąlygų, kai šeima net vasaros laike gali likti be maisto.... Esant plačiam rėmui, ką ir pastebėjo visi tyrinėtojai, visada lizde daugiau maisto. O bet tačiau, mano pastebėjimu ir įsitikinimu, tokie rėmai ir dar be petukų, labai stabilizuoja ir padeda bitėms palaikyti komfortabilią temperatūrą lizde, žiemos laike.
Teeeip, aš savo teiginių, kaip ir pastebėjai, tikrai negaliu paremti kažkokiais moksliniais matavimais, bet, kiek man teko gyvenime susidurti su mokslininkų pateiktais skaičiais, o ypač , iš kur jie atsiranda ir kaip...... :chuckle , esu praradęs bet kokį tų skaičių pasitikėjimą. Todėl labiau pasitikiu savo kūno prietaisais, ypač akimis ir lauko bandymais – „pokalbiais“ su bitėmis.
Sakyk , kas pasikeistu nuo to, jei visą savo praktiką, įsigijęs maakslininko dokumentus, pateikčiau skaičiais? O skaičius, kaip ir daugelis gamtos makslininkų , pasitelkęs loginį mąstymą surašyčiau nuo lubų? Atrodytu solidžiau ? Naujokams ir naivuoliams gal ir taip, o tikrų praktikų, kurie iš to duoną valgo- NEAPGAUSI nei skambiais mokslo daktaro vardais, nei „atliktų“ tyrimų skaičiais.
„Teorija,- sausa šaka, užtai gyvenimo vaisingas medis žydi“ , kažkurio išminčiaus pasakyti žodžiai.
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 18 , 18:28

Klausimas dėl tarpų tarp rėmų iš esmės atsakomas pažiūrėjus kaip gyvena bitės natūraliomis sąlygomis. Tai va, ten milimetru daugiau ar mažiau, bitės nematuoja :lol:
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 19 , 09:41

kažkada leidau sau pasiginčyti , kad 40 rėmelis negerai ,atidžiau pastebėjus ir pasigilinus , vis tik pasilieku prie nuomonės ,kad mano T aviliuose optimaliausias variantas bitėms ir mano patogumui dirbti vis tik yra 40 rėmelis tiek lizdui ,tiek medui pilti. Daug čia reiktų rašyti kodėl , o ir Tranas yra daug ir smulkiai išdėstęs apie tai.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 19 , 16:17

Asmeniniai pastebėjimai. 40mm. yra gerai kai visi rėmai tarpusavyje lygiai suglausti be tarpų. Jei tik paliekamas tarpelis ir atstumas didesnis kaip 40mm. bitės pradeda į tarpą tarp plokštelių siūti korį. Tas pats atsitinka kai rėmai būna supikiuoti. Gražinant rėmą į avilį, būtina nuvalyti pikį, nes vėlgi nenuskutus pikio tarpas padidėja ir pasitaiko,kad siuva papildomą korį ar liežucius į tarprėmį.
Dėl petukų. Ištisiniai petukai dėl ventilaicijos ir šilumos išsaugojimo lizde yra labai geras dalyka. Tačiau suprastėja bičių ryšiai lizde skersai rėmų. Naudoju plokšteles kurios pilnai visu plotu užpildo rėmą. Tai pastebėjau ,kad bitės pačios dėl geresnės migracijos prasigraužia korio šonuose praėjimus.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 19 , 17:07

Klausymėlis. Ar praktiškai esi pabandęs būtent T-18 rėmus? Kiek prisimenu- esi.
Tamstos nurodytų trūkumų nepastebėjau: dėl to, kad rėmai, kol nepsiūti, o į lizdą visada dedasi tik suglausti, todėl nėra kaip ir norint supikiuoti ar tarpuose kitą korį siūti. Antra, kai jau pasiūti dedasi tik aštuoni, o taip būna tik magaziniuose, todėl tarpai yra perdideli kad pikiuotu, todėl tarpų valyti nuo pikio nereikia ir papildomo korio nesiūva, nes koriai praretinami tik pasiūti Trečia, bitės papildomus praėjimus darosi dadaniniuose lizdiniuose ir dar daugiausia tik tada, kai viršus aklinai plėvele ar skirtukais uždengtas, o pusrėmiuose ir T rėmuose tokių špasų labai retai pasitaiko. Logiškai ir praktiškai mąstant, taip ir turėtu būti, AR NE?
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 19 , 22:58

Labai labai trumpai ,kodėl man būtent 40 yra gerai ir lizde ir ne tik :) todėl ,kad su 40 lizde mažiau šansų blogesniais metais tiems kurie labai skuba :) ,,prisibitininkauti,, taip ,kad po pavasarinio medunešio pradėtų šeimos badauti ir mesti lauk perus atėmus pavasarinį medų iš korpusų virš grotelių ir nepažiūrėjus kokia situacija su maistu lizde ,jei blogi orai ir tt ir nėra ilgesnį laiką medunešio. Taip esu ,,prisibitininkavęs,, ir ne aš vienas.Yra tokių šeimų ypač bakfasto ,kur lizde visi dešimt rėmelių nuo krašto iki krašto yra tik perai ir daugiau nieko,o maistas tik ,,virš galvos,,.Ir paskubėjus su pavasarinio medaus atėmimu ,jei nutrūksta medunešis ,kaip praeitais metais kad buvo ir ne tik ,tokios šeimos pradeda badauti. O ten kur lizde rėmelis 40 ,kad ir tos veislės bitės kur deda perus nuo krašto iki krašto ,vistiek kažkiek turi maisto ,kad ir ne daug puslankiu ,,virš galvos,, prisipylusios į tas akutes , kur išilgintos . čia tik vienas mažytis argumentukas ,o jų yra ir daugiau.....
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 19 , 23:51

Man tai blogas argumentas. Kai lizde vien perai ir duona, bitininkaut paprasčiau. Maistui skirti korpusai virš grotelių ir vieną reikia visada palikti.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 20 , 12:16

Pas mane rėmai T-18 40mm. Dirbant tvrkingai korpusais mano aprašytų problemų nėra. Uždėjus korpusėlį su plokštelėmis suglaustais rėmais jau po trijų dienų ,kad ir nesiuva ,bet koriai būna supikiuoti kaip monolitas.
Aprašytos problemos su siuvimu į tarpą atsiranda dviem atvejais.
1. Šūstrai bitininkaujant. Susikroviai korpusėlius su rėmais ir plokštelėmis. Nusivežiai prie bičių tūm blūm sumetei iš eilės ir namo. Kaip forume kai kurie pasakoja ,kad taip daro. Tokiu atveju jei nepatikrini tai ir siuva tą trečią į tarpą kur rėmai išsiskėtę ir pikiuoja petukus.
2. Draskant lizdą ir maišant rėmus su pasiūtais ir nepasiūtais. Senais ir naujais. Dažniausiai tai tenka daryti sudarinėjant šeimeles. O jei dar pasiūti pakliūna iš 1 varianto tai ir tenka grandyti tuos petukus nuo pikio.
Esmė ta ,kad reikia prisilaikyti tvarkos ir nebus bėdų. Čia tas pats būna ir dadanuose. Tik siauresnis rėmas turi 3mm -4mm rezervą. Dadnuose po lizdo draskymo tie petukai taip pat greitai apauga pikiu. Ir savaime jei nevalomi rėmai gan greitai išplatėja iki ~40mm.
Aš lizdus T-18 vasarą laikau trijų korpusų. Laikant ant dviejų gal ir būtų geriau turėti po 10 rėmų.
Bet pastebėjau ,kad laikant ant dviejų korpusų. Lizde būna vien perai ir nelieka vietos duonai. Pradeda bitės duoną pavienėm akelėm mėtyti į meduvę. Laikant ant trijų bitės sandėliuoja duoną apatiniame korpuse kurį nusiimu rudenį. Ir tos duonos rudenį būna nemažai. Ir bitėm manau yra geriau kai lizde yra pakankamai duonos. Iš principo bitininkaujantiems pagal Traną tai ir reikėtų taip daryti kaip tranas rekomenduoja. Nes įsitikinau, kad atrodytų nedideli, savi patobulinimai labai grietai iškraipo bendrą vaizdą ir tada jau sunku darosi atsekti kas ir kur blogai.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 20 , 12:56

Vytautasptn rašė:Pas mane rėmai T-18 40mm...
Aprašytos problemos su siuvimu į tarpą atsiranda dviem atvejais...
1.
2. ...
standartinis rėmelio plotis, standartiniame avilyje.
1.problemų neturiu
2.problemų neturiu.
rėmelių nesupikiuoja, negaištu laiko skutinėdamas.
ar kas bitininkauja T-18 su 25 mm rėmelias, kokie pastebėjimai ?
tinginiai progreso variklis
pradinuke
Aviliai:T-23+T-23
Bičių šeimų skaičius:1+x
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:12
Užsiregistravo:2010 Bir 15 , 22:45

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 21 , 16:00

Jau gal 5metus bitininkauju su t-23. 40mm storio, su ziedais istiesu esu dekingas ponui Tranui uz pasidalinta patirti, nes jo technologija tikrai kelia daug dziaugsmo. O dabar apie mano pastebetas problemeles.
1. T23 istiesu yra posunkis. ypac pilna korpusa apie20kg, uzkelt i 2m auksti sunkoka, o vasara tokie aviliai tikrai buna
2. nezinau kaip kitiems, bet mano bites, 40mm remeliuose, prastai akiuoja medu. Laukiu visa vasara ir isimineju tik rogpjucio pabaigoje, ir tai tik koks 50 proc uzakiuota, o kaikurie koriai net nepradeti.
laikiau ir su papildomais dugnais ir be dugnu. taspats.
Sia vasara idejau kelis korius 35mm plocio medu graziai uzakiavo. Nesakau kad Tranas klysta ir mano keli koriukai sugriauna jo technologija, taciau sia vasara desiu daugiau siauresniu koriuku. ziuresiu kas bus.
Aisku buna isimciu kai korys nuo krasto iki krasto uzakiuotas taciau tendencija kad medu prastai akiuoje tiek silpnesnes tiek stiprios seimos
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai:98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius:110
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Bakfasto b
Pranešimai:185
Užsiregistravo:2009 Geg 05 , 15:40

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 21 , 16:40

Laba Diena:

Sakykite gal galėtumėte plačiau papasakoti kodėl pasirinkote T 23 o ne T 18 ?
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 21 , 19:01

Nemanau ,kad prasčiau akiuoja dėl 40mm. pločio. Turiu senovinį dadaną 22r. ten magazinai dedasi virš lizdo rėmų. Magazino rėmukai dedami pavieniui. Jų ilgis 50cm. aukštis apie 18cm. Plotis 50mm. Tai prineša išpučia ir užakiuoja medų nuo iki.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 22 , 05:44

Tie,kas bitininkaujate su plačiais(40 mm ir daugiau)rėmeliais,ar nepastebėjote,kad bitės sunkiai eina į magazinus per skiriamasias groteles?Žinau,kad yra tokia problema ir reikėtų išsiaiškinti kodėl taip yra?Kas turi kokių minčių?
pradinuke
Aviliai:T-23+T-23
Bičių šeimų skaičius:1+x
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:12
Užsiregistravo:2010 Bir 15 , 22:45

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 22 , 08:58

40mm remeliuose. Bites mieliau sedi poremineje erdveje susimetusios i kamuoli, vietoj to, kad eitu koriu akiuoti. maza cia mano patirtis, bet gal jos tik bando palaikyti peru mikroklimata, nes didesniuose tarpremiuose silumos ir oro cirkuliacija kitaip vyksta.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: AVILIO VENTILIACIJA

2015 Vas 22 , 22:36

Audrunas rašė:Tie,kas bitininkaujate su plačiais(40 mm ir daugiau)rėmeliais,ar nepastebėjote,kad bitės sunkiai eina į magazinus per skiriamasias groteles?Žinau,kad yra tokia problema ir reikėtų išsiaiškinti kodėl taip yra?Kas turi kokių minčių?
Niekada neturėjau tokios problemos.
Visiems jums-linkiu laimės

Grįžti į