Azijinė vapsva

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai: 2 Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 0

Re: Azijinė vapsva

2013 Spa 08 , 09:35

va čia tai vapsvos:
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/g ... eo?l=2&p=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
janusdviveidis
Patyręs narys

2013 Gru 22 , 15:49

Man atrodo, kad Lietuvoje kol kas bites puola tiesiog vietinės širšės, kurių kaip ir daugelio gyvūnų padaugėjo išnykus kolūkiams ir sumažėjus insekticido naudojimui. Filmuke rodoma kita širšių rūšis, jos ne pavienes bites medžioja o puola ir išpjauna visą avilį. Esu skaitęs, kad dėl jų Japonijoje sunkiai sekasi naudoti europines bites.

Japoniškos bitės turi labai įdomų būdą gintis nuo tų širšių. Kai pasirodo žvalgas jos negina laktos o atsitraukia į avilio gilumą. Nematydamas bičių žvalgas lenda į avilio vidų apsidairyti. Ten jį vienu metu puola iki 500 bičių. Jos net nebando gelti, nes širšės šarvas per storas. Bitės sudaro kamuolį ir vibruodamos sparneliais, kelia temperatūrą. Kai bitės pakelia temperatūrą iki 47 laipsnių širšių žvalgas miršta.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

2013 Gru 23 , 00:13

janusdviveidis rašė:Man atrodo, kad Lietuvoje kol kas bites puola tiesiog vietinės širšės, kurių kaip ir daugelio gyvūnų padaugėjo išnykus kolūkiams ir sumažėjus insekticido naudojimui. Filmuke rodoma kita širšių rūšis, jos ne pavienes bites medžioja o puola ir išpjauna visą avilį. Esu skaitęs, kad dėl jų Japonijoje sunkiai sekasi naudoti europines bites.

Japoniškos bitės turi labai įdomų būdą gintis nuo tų širšių. Kai pasirodo žvalgas jos negina laktos o atsitraukia į avilio gilumą. Nematydamas bičių žvalgas lenda į avilio vidų apsidairyti. Ten jį vienu metu puola iki 500 bičių. Jos net nebando gelti, nes širšės šarvas per storas. Bitės sudaro kamuolį ir vibruodamos sparneliais, kelia temperatūrą. Kai bitės pakelia temperatūrą iki 47 laipsnių širšių žvalgas miršta.
tai,kad atvirkščiai,dabar yra daugiau naudojama ir baisesni,t.y pavojingesni ir stipresni insekticidai.dabar dugiau tonų jų sunaudojama.
Visiems jums-linkiu laimės
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: iki 20

2013 Gru 23 , 16:50

Rimas007 rašė:...
tai,kad atvirkščiai,dabar yra daugiau naudojama ir baisesni,t.y pavojingesni ir stipresni insekticidai.dabar dugiau tonų jų sunaudojama.
Nesutikčiau ;) Dabar tai brangus reikalas, viena. Antra, anais laikais barstydavo ir ant kaimo trobos stogo- negi atrokuosi iš lėktuvo :chuckle
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS