Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36
Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Rgs 29 , 16:30

pusrėmiai dadano.,dedasi statmenai lizdiniams,-atstumus juk nesunku išsiskaičiuoti,pradžiai galiu duoti vieną tel.nr,klausk,sakė su malonuma į visus klausimus atsakys :) ,kas liečia Varšuvinio.Su fotkinimais nežinau... :) Tel.867827362 Kazimieras.
Visiems jums-linkiu laimės
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Rgs 29 , 16:35

[quote="Rol"]
4. Ilgi ir siauri rėmai (nepatogu, keliant iš avilio tai pasijaučia, reikia aukštai kelti ir daugiau bičių prisispaudžia)
Taip, čia sunkiau, bet įgudus, įpratus...

Tam atvejui mačiau rėmelius su ilgesne apatine lystele, tai yra galiukai
išlenda po 6mm. taip lieka tinkamas tarpas nuo sienelių ir bičių nesutraiškisi
tik nubrauksi keldamas.
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Rgs 29 , 18:07

Apie varšuvinį avilį,vienas senas garbingo amžiaus bitininkas yra pasakęs: Jeigu Jūs bičių šeimą varšuviniame avilyje ne taip paruošite žiemai, bitės peržiemos, jeigu ant jų esate piktas ir neruošite jų, vistiek, jūsų pikčiui jos peržiemos. Prieš trylika metų perėmęs tėvuko bityną pradėjau tokiuose bitininkauti, tačiau rėmai buvo dar siauresni t.y. 250x410 mm. Aviliai supuvę. Interneto tuo metu nebuvo, trūko informacijos. Ilgai sukau galvą kokius avilius pasirinkti. Pasirinkau varšuvinius, 22 rėmų ir dviejų lakų su 7 cm porėmine ertme, 2cm. putplasčiu apšiltintus avilius, ir tokiuose bitininkauju. Esant reikalui, antra laka naudojama šeimelės sudarymui, kuri žiemai sujungiama su pagrindine. Kas dėl bitininkavimo technologijų, tai nieko nesiskiria nuo dadano. Rėmas toks pat kaip ir dadano tik statomas vertikaliai. Meduviniai rėmeliai tie patys, dadaniniai. Dėl trūkumo, tai pasakyčiau matau tik vieną, aukštokai reikia kelti rėmą iš avilio. Jeigu pilnas rėmas medaus, tai sveria apie keturis kg. ir tokį reikia iškelti. Reikalui esant, sunkiau surasti motiną, nes lizdas yra gilus, o kas yra ant avilio sienų nesimato. Kas dėl spietimo, tai kadangi lizdas yra siauresnis ir tuo pačiu šiltesnis, bitės iki tokio lygio išsivysto anksčiau. Jeigu tuo metu nėra gamtoje nektaro, -spiesis bet kokiame avilyje, tai gamtos dėsnis. Toks bičių dauginimosi būdas. Šiuo metu, vien dėl avilių palyginimo ir įdomumo, esu pasigaminęs kelis T18 ir kaip žmonės sako, noriu pačiupinėti juos. Jeigu dabar pradėčiau viską iš naujo, ko gero pasirinkčiau pastaruosius. Jie mano manymu, suteikia bitininkui daug daugiau galimybių manipuliuojant aukštais, supaprastinti bitininkavimą, t.y. pakeisti motiną, sudaryti šeimeles, skirti, sujungti šeimas, kovoti su spietiminėm nuotaikom, ir dar daug kitų patogumų. Tai tiek minčių šiuo klausimu. Gero bitininkavimo ir nepriklausomo pasirinkimo.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Rgs 29 , 22:16

Niu, tarsiu ir aš porą žodžių.
Žiloje jaunystėje mano kaimynas laikė bites Varšaviniuose. Kai pradėjau bitininkauti, susiradau jau senelį kaimyną, nors jis bičių jau nebelaikė, bet į mano klausymus atsakinėjo. Kiek pamenu apie tą avilį atsiliepė labai teigiamai, kad net buvau susižavėjęs. Jei tuo laiku kolūkis nebūtų pasiūlęs perimti kolūkio bityną, tai savo bityną tikriausiai būčiau kūręs varšaviniuose.
Pabitininkavęs kurį laiką kolūkiniuose ir paragavęs tikros bitininkystės duonos supratau, kad varšuvinis man irgi netiks, todėl gimė T-18.
Įdomumo dėliai, paminėsiu, kiek prisimenu, senelio kaimyno atsiliepimus apie varšavinį. Tik nepamanykit, kad apsirinku. Senelis sakė, kad viena iš blogybių tokio avilio yra, kad jame laikomos bitės mažai spiečia?????
Mat senelis buvo dar tos kartos bitininkas, kuris manė, kad sėkmingai bitininkaujančiam, bitutės po sodų žydėjimo leidžia didelius gražius spiečius, kurie tais pačiais metais dar duoda po kibirą medaus, pasisiūva lizda ir žiemai prisineša medaus, nebereikia maitinti. Antra iš blogybių paminėjo, kad "pakerta" per pečius rankas, kad reikia aukštai kilnoti pilnus korius ir trečia, kad visi koriai buna su duona, kurią tais laikais jis nemokėjo tokių išlaikyti ir jie supelėdavo.
Minėjo, kad gerai žiemoja, gerai vystosi iš pavasario, papildomai jokio maitinimo nereikalauja ir kiekvienais metais duoda po kibirą medaus, atseit žymiai daugiau, kaip kelminiai
Jis žavėjosi atsirandančiais dadanais, dėl žemesnio rėmo, lengvesnio lizdo išvalymo ir daugiau spiečių. Prisimenu, apgailestavo, kad yra per senas ir kad dadanuose jau nebepajėgs pabandyti bitininkauti.
Kai prieš kurdamas savo bityną gargždiskis Kazimieras Kudriavcevas su draugais buvo atvažiavęs pasikonsultuoti kokius avilius jam reiktų darytis, matomai varšavinių labai neišpeikiau, kad tokius pasirinko, bet kiek vėliau teko bendrauti, nebuvo jai patenkintas. Tuo laiku jau ka tik buvau įsigijęs T-18 ir matomai daugiau teigiamo pasakiau apie varšavinį nei apie T-18. kad pasirinko varšavinį.Pas jį nevisai varšaviniai, jis juos gerokai patobulino, gal tik rėmą stačią paliko.
Mane varšavinis žavėjo vien tuo, kad juo rėmas buvo aukštas( stačias) ir labiau atitiko bičių biologija nei (gulsčias) dadaninis.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Rgs 29 , 22:20

nors temą užvedžiau ne aš ,bet noriu padėkoti nuoširdiems bičiuliams Vikrui, Rimantui,Rimontui už išsamius atsakymus :beer:
nes kaip visuomet stengiamasi sublizgėti erudicija, tai šuniuką padovanok (dramblį, krokodilą ar fazanų porelę), tai trūkumas kad pavadinimas lenkiškas ir tt.
Rol
Patyręs narys
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2012 Spa 27 , 00:35

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Rgs 30 , 19:11

Išsimatavau šiandien. Vidus:
ilgis 88cm/3,7cm=23 rėmai.
plotis 31,5mm; petukams 35,5cm.

Ir dar. O kaip vielinamas varšavinis rėmas, viela į ilgį ar į plotį? Jei horizontaliai, tai tempiant gali labai išriest ilgus statinius.
P9303706a.jpg
P9303711a.jpg
P9303714a.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Rgs 30 , 21:21

TRANAS rašė:Niu, tarsiu ir aš porą žodžių.
Žiloje jaunystėje mano kaimynas laikė bites Varšaviniuose. Kai pradėjau bitininkauti, susiradau jau senelį kaimyną, nors jis bičių jau nebelaikė, bet į mano klausymus atsakinėjo. Kiek pamenu apie tą avilį atsiliepė labai teigiamai, kad net buvau susižavėjęs. Jei tuo laiku kolūkis nebūtų pasiūlęs perimti kolūkio bityną, tai savo bityną tikriausiai būčiau kūręs varšaviniuose.
Pabitininkavęs kurį laiką kolūkiniuose ir paragavęs tikros bitininkystės duonos supratau, kad varšuvinis man irgi netiks, todėl gimė T-18.
Įdomumo dėliai, paminėsiu, kiek prisimenu, senelio kaimyno atsiliepimus apie varšavinį. Tik nepamanykit, kad apsirinku. Senelis sakė, kad viena iš blogybių tokio avilio yra, kad jame laikomos bitės mažai spiečia?????
Mat senelis buvo dar tos kartos bitininkas, kuris manė, kad sėkmingai bitininkaujančiam, bitutės po sodų žydėjimo leidžia didelius gražius spiečius, kurie tais pačiais metais dar duoda po kibirą medaus, pasisiūva lizda ir žiemai prisineša medaus, nebereikia maitinti. Antra iš blogybių paminėjo, kad "pakerta" per pečius rankas, kad reikia aukštai kilnoti pilnus korius ir trečia, kad visi koriai buna su duona, kurią tais laikais jis nemokėjo tokių išlaikyti ir jie supelėdavo.
Minėjo, kad gerai žiemoja, gerai vystosi iš pavasario, papildomai jokio maitinimo nereikalauja ir kiekvienais metais duoda po kibirą medaus, atseit žymiai daugiau, kaip kelminiai
Jis žavėjosi atsirandančiais dadanais, dėl žemesnio rėmo, lengvesnio lizdo išvalymo ir daugiau spiečių. Prisimenu, apgailestavo, kad yra per senas ir kad dadanuose jau nebepajėgs pabandyti bitininkauti.
Kai prieš kurdamas savo bityną gargždiskis Kazimieras Kudriavcevas su draugais buvo atvažiavęs pasikonsultuoti kokius avilius jam reiktų darytis, matomai varšavinių labai neišpeikiau, kad tokius pasirinko, bet kiek vėliau teko bendrauti, nebuvo jai patenkintas. Tuo laiku jau ka tik buvau įsigijęs T-18 ir matomai daugiau teigiamo pasakiau apie varšavinį nei apie T-18. kad pasirinko varšavinį.Pas jį nevisai varšaviniai, jis juos gerokai patobulino, gal tik rėmą stačią paliko.
Mane varšavinis žavėjo vien tuo, kad juo rėmas buvo aukštas( stačias) ir labiau atitiko bičių biologija nei (gulsčias) dadaninis.
ankstesnėje žinutėje ,kur įdėjau tel.nr, tai ir yra tas nr, būtent jūsų minimo Kazimiero Kudriavcevo. :) ,kuris iki šių dienų labai sėkmingai bitininkauja su jais :)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Spa 02 , 20:10

Čia žadėtas brėžinukas. Ir paveiksliukai kaip atrodo Lewickio ir Varšavinis avilys.
Taip pat verta pasiskaityti tekstą ;)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Rol
Patyręs narys
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2012 Spa 27 , 00:35

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2013 Spa 08 , 15:58

Ačiū visiems atsakiusiems dėl varšavinio avilio. :ok:

Grįžti į