Noriu paklausti

R. Bukausko bitininkavimo technologija
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46
Re: Noriu paklausti

2013 Rgp 09 , 21:00

Noriu išgirst nuomonę bičiulių. Esu sudaręs nemažai šeimelių. Kada jas geriau jungti prie pagrindinių šeimų rudenį ar pavasarį?. Kada būna didesnis efektas sujungimo šeimų medaus atžvilgiu.Beje bites vežioju į vasarinį rapsą.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2013 Rgp 11 , 19:57

Man asmeniškai daugiau pasiteisino,naujai sudarytų šeimelių prijungimas iš rudens ,nei pavasarį.ką turiu (naujai sudarytų šeimelių, jungimui)- viską jungiu dabar.iš pavasrį prijungtų šeimelių prie pagrindinės-per pavasrinį medunešį stebūklų nebuvo-o ,kur buvo prijungtos iš rudens (gaila mažai teturėjau jungimui pasiruošęs) tai per pavasarinį medunešį sudirbo įspudingai ir visą sezoną tos šeimos buvo tarp rekordininkių-nu kaip pas Kest-per 130kg per sezoną ,,nesivertė,, bet į triženklį skaičių ,,įkabino,,.Kitais metais sau pasižadėjau kad šimtu procentu ,visoms šeimoms bus sudarytos šeimelės ,prijungimui ,prie pagridinės šeimos.O kada labai tiksliai,kokiu laiku ir kodėl,prijunginėti Žilvinas su Kest galėtų daugiau pakomentuoti ;)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2013 Rgp 11 , 22:13

Šiais metais ,,loterijos stengiuosi nebelošti,, jei kur greitai be jokio vargo pasiseka rasti-senąją pašalinu.Ten kur nelabai patiko kaip deda naujojoje šeimelėje motinėlė (kadangi neturėjau dar tiek šeimelių kad galėčiau šimtu procentu man tinkančias mamytes (atsirinkti) palikti-tai tokiuose šeimelėse panaikinu tokias mamytes ir jungiu be mamytės prie šeimos su gerai dedančia antramete mamyte.Ten kur nepasiseka greitai rasti,ar šeima tarp ,,vidutiniokių,, nieko neieškau -jungiu tegul pačios aiškinasi.

Trano pastaba:
Kiek DAUG bereikalingo darbo, Rimantai. Gal kada ateisi į protą ir paklausysi Trano, kaip bitininkaut nejungiant, neieškant motinų, negydant ir dar daug kartų NE...
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2013 Rgp 11 , 23:34

rob3123 rašė:Rimai kaip nustatai turėdamas nauja motinėle,kad ji bus labai gera?(gal netiksliai paklausiau bet manau,kad supratai.)(rašiai,kad tik geras motinas dedi i šeimas)
labai geras klausimas :) ,niekur forume išsamaus profų atsakymo į jį neradau (o gal ieškoti nemokėjau ar nemoku ;) ,o ir iki šių metų galvodavau,kad jei perku firmines motinėles (kad ir apvaisintas),ką eilę metų ir dariau- visos turi būti geros ir daugmaž vienodai dirbti (dėti)-ir per tuos kelis metukus aiškiai pastebėjau kad nors ir seserys,ar to paties augintojo, bet jau labai skirtingai kartais deda.Niekaip negalėjau kelis metus išsiaiškinti priežasties kodėl su pirmametėmis sesėmis mamytėmis vistiek nuo pavasario vienodo stiprumo šeimos dirba skirtigai,bitinkavau ar gal tiksliau skambetu :) -laikiau bites ,kaip yra kažkur rašęs Ra1-kai pavasarį iš trečdalio šeimų medaus išvis negaudavau,iš trečdalio gaudavau gal nuo pusės iki pilno vieno T-18 korpuso medaus ir tik iš kito trečdalio jau mano supratimu normaliai apie du pilnus T-18 korpusus (čia kalbu apie paprastas šeimas,kur nebuvo prijungiamos šeimelės iš rudens) Atranka darau labai paprastai- vienu metu sudarytuose vienodo stiprumo šeimelėse,kai jau pradeda dėti mamytės aiškiai matyti kad vienos auga kaip ,,ant mielių,,-tokios net medaus spėjo prinešti šiais metais, o kitos vystosi tik šiaip sau-nors ir ,,popini,, su sirupukais bėginėji ir vistiek iš jų nieko gero lyginant su kitomis.,,įlindus i avilį,,-aiškai matyti skirtumai,kaip deda mamytės(kažkur forume buvo įdėta nuotrauka traniniu perų ir Zenonasvez puvo parašęs-,,kad jei ir netraniniai perai ten butų,bet jei taip deda bitinius perus -jis brokuoja tokias motinėles-su kuo aš irgi sutinku.Ir rudeniop jau labai gerai eina matyti tas šeimeles -iš kurių jau pavasrį ,,žmogaus nebus,, :) anksčiau džiaugdavausi kiekviena ,,belekaip,, dėti pradėjusia motinėle,nes tiek kiek reikėdavo ir laiku nelabai eidavo gauti,ką aš galėdavau brokuoti,jei į vietą neturėdavau ką pakeisti :) Plius neskirdavau dėmesio gero ,,fono,, sudarymui-nes nelabai ir turėjau iš ko jį sudaryti,iki Kest patigejau nukleusus ir šeimeles atvežti :) motinėlės poruodavosi su ,,šavalkomis,, tranais tai procentas toks.Jei pats motinėlių neaugini ir perki lopšelius ,ar nepvaisntas mamytes ir aplinkui tranai ,,belekokie,, ir nori daryti mamyčių atranką,o ne džiaugtis ,,belekaip,, tik dėti pradėjusia motinėle-iškart turi pirkti kokia 30 % mažiausiai daugiau lopšelių,ar neapvaisintų motinėlių negu reikia iš tikro.Kitais metais oi dirbs Jovitos selekcijonuotos dviejų skirtingų linijų mamytės ,,tranų fonui,, o gal ir netik :) Čia pradžiai tiek trumpai ;) -apie tai kaip aš tai suprantu-tai nebūtinai reiškia kad teisingai ;)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Noriu paklausti

2013 Rgp 12 , 05:42

rob3123 rašė:Rimai kaip nustatai turėdamas nauja motinėle,kad ji bus labai gera?(gal netiksliai paklausiau bet manau,kad supratai.)(rašiai,kad tik geras motinas dedi i šeimas)
Nustatymas labai paprastas ir akivaizdus - perai dengiami panasiai kaip medus, viskas is eiles ir beveik pilni koriai. sioje atsitiktineje foto ne pats geriausias pavzdys.

Negaliu prisegti foto, nors tik 56 kB, o pastaba tokia "Atsiprašome, tačiau buvo pasiekta diskusijų lentos kvota.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2013 Rgp 13 , 08:55

rob3123 rašė:Šeip Rimas atsakė.Ačiu.
Kadangi Keičiau motinėles i "veisline" bet rezultatai tikrai skirias.Sakysim taip-Keičiau 5 šeimom iš to paties augintojo Liepos viduryje.Dvi motinėles sėja kaip patrakusios viena netgi sugebėjo po penkis kiaušinėlius i akele sudėt (manau buvo lizdas užpiltas medum),o kitos niekaip neisivažiuoja netgi iki šiuos dienos.Vat tau ir veislinės.Kitais metais reikės turėt atsarginiu motinėliu.
Tokioms, kur,kaip pats sakai ,,neįsivažiuoja,, be gailesčio sakau ,,ate,,-o kad veislinės ar ne tai čia nei prie ko ,čia jau prasideda kiti niuansai ,fonas kuriame vaisinasi,kada vaisinasi ar yra medunešis,po kiek laiko vaisinasi ir milijonai kitų niuansų kur dar nelabai mūsų protams aprėpti :) -ir motinų augintojai čia ne prie ko-gamta motinėlė pasitvarko pagal save taip kaip jai reikia ir ne visada taip kaip mes norėtume.Kiekvienais metai skirtingi ,su savo oro sąlygomis ir visais kitais dalykais vykstančiais gamtoje-čia ,,truputi,, kitaip nei bulvių ar morkų sodinime ;) -bet man asmeniškai tame ir yra visas kaifas bitininkavime ,kad -,,jokių taisyklų,, :) ,ar kažkaip panašiai ;) -ir yra vietos kur ,,pasukt smegenukus,, :)
Visiems jums-linkiu laimės
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Noriu paklausti

2013 Rgp 25 , 20:23

Pernai pas mane silpnos šeimos ant dveju T18 korpusu puikiai peržiemojo.Nieko nesiaurinau.Tik ventelicinis aukštas buvo.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2013 Rgs 23 , 23:07

Greitabitė temoje "Ne į temą" klausė. "Gal kas zinote, kaip Tranas ilgai statmenai sukryziuotus korpusu korius laiko? Ar tik ziemojimo laikotarpiu, ar visa laika? Kada jis korpusus istiesina? Niekur neraso apie istiesinima. Gal laiko visa laika?
Pas mane "sukryžiuota" visą laiką. :ok:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2013 Gru 27 , 17:54

romualda123 rašė:sveiki,noriu paklausti kai pavasari bitutes apsiskraido,ir pradeda nesti medu ar galima iskart sudeti du korpusus meduvinius vienas ant kito,ar reikia tik po viena,kaip geriau,aciu uz atsakyma.
Aš dedu po vieną. Po pirmo uždėjimo, jei gerai neša, pakišu antrą. Rapsininkai deda iš kart du-tris, nes iš žieminio rapso, gali būti nektaro škvalas, o jei bičių daug ir rapso daug, tai žaisti po viena nėra prasmės.
Tai galutinis atsakymas būtų toks, kaip kam reikia, atsižvelgiant į nektaringų augalų gausą ir bičių šeimos galingumą.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 11 , 19:46

Nežinau,ar tinkamoje temoje...,bet NORIU PAKLAUST (tų ,kas lako truputį daugiau šeimų nei 2) ar yra dar tokių, pas kuriuos pavasarį visos šeimos yra daugmaž vienodo stiprumo (iki apsiskraidymo) ir ar iš visų šeimų gaunate pavasarinio medaus ? Jei dar tokių yra be man žinomų, gal galite plačiau pasidalinti patirtimi,kaip tokio rezultato (kad daugmaž visos šeimos vienodai stiprios ir nėra ,,susnų,,) pasiekiate? Nes pabendravus gyvai ,kaip tyčia vėl susiduriu su dviem skirtingom nuomonėm- viena ,,stovykla,, sako ir skaito ,kad NORMALU yra maždaug toks procentas-30% visų šeimų skaičiaus pavasario sulaukia stiprios, apie tiek pat procentų tik vidutinės,ir dar maždaug tiek pat-,,susnos,, kita ,,stovykla,, sako-kad tai NESĄMONĖ, susnų išvis nėra,gal tik kelios šeimos pasitaiko vidutinės, visos kitos- labai stiprios (tuos skirtumus esu savo akimis matęs,svečiuodamasis tiek pas vienus,tiek pas kitus).Žmonės su labai dideliais stažais ir patirtimis,šiuo klausimu ir vėl turi jau labai skirtingas nuomones,-tai žaliems labai sunku susigaudyti,kur yra ta riba tarp ,,normalu,, ir ,,nenormalu,,? Turiu žinoma ir savo nuomonę ,bet truputį stažas neleidžia apie tai viešai garsiai kalbėti ir ginčytis su magnatais :) Apie,, padėtį,, savo bitynuose , galiu pasakyti tik tiek,kad su kiekvienais metais gan stipriai pasiseka ,,sušvelninti,, tuos procentus(ir toje vietoje pats sau labai aukštai keliu kartelę).Iš anksto dėkui ,visiems pasisakiusiems, ir padėjusiems ,,susigaudyti aikštėje,, tarp to , kas yra ,,normalu,, ir ,,nenormalu,, :)
(P.S pavasarinį medų - turiu galvoje ne jokiais ne pusmagaziniais ,o normaliai visą ir daugiau magazinų 12-30kg)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 11 , 20:19

Kaip vasara ir rudenį "pasikloji", taip ir pavasario sulauki, o kaip pavasario sulauki, taip ir medų kopinėji.
Jei motinas keiti kas du metai ir visokiomis dvarniaškomis, tame skaičiuje ir spiečiais šeimas dauginiesi, tai 33x33x33 (geros-, vidutinės - susnos) normalu.
Jei motinų kokybei ir amžiui skiri didesnį dėmesį ir dar iš rudens dalį šeimų brokuoji apjungdamas , tai 60x30x10 normalu. Na o jei motinas kas met keiti ir pats auginiesi ir veislės prisilaikai, ir brokavimą atlieki ne tik rudenį, bet ir pavasarį, tai kai kuriais metais 80x10x10, o tas 10 kai sumeti su tuom kitu dešimt, tai pavasarinio suksi vis vien tik iš 80. Nepaaiškinama, bet kiek teko su Latvių ASAIS kalbėti, 80 ribos neperžengia niekas.
Čia ne tik mano, bet ir keletos Latvijos bitininkų nuomonės. Visi sako, kad įprasta ir labai normalu, nereikia didelių pastangu, jei pasieki 60x30x10. Su ta 10 paprastai niekas nežaidžia, net nejunginėja, o paprastai paleidžia vėjais. Į tą 10 įeina ir apie 5 žuvusių dėl įvairių prižąsčių, pelės, kieunės, šernai, audra, vagis ir t.t.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 11 , 20:36

Labai ačiū už labai aiškų, ir konkretų atsakymą, kuris tikiuosi ir mane ir daugelį apsaugos nuo ,,mistinio kartelės išsikėlimo aukščio,, :)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 12 , 10:16

Rimas007 rašė:Nežinau,ar toje vietoje pats sau labai aukštai keliu kartelę).Iš anksto dėkui ,visiems pasisakiusiems, ir padėjusiems ,,susigaudyti aikštėje,, tarp to , kas yra ,,normalu,, ir ,,nenormalu,, :)
(P.S pavasarinį medų - turiu galvoje ne jokiais ne pusmagaziniais ,o normaliai visą ir daugiau magazinų 12-30kg)
Manau atsakymas i Jusu klausima jau duotas, bet pridursiu ir as nuo saves. As kartele iskeles irgi aukstai, bet vis jos nepersoku. Mano bityno motineles yra seses, isaugintos vienodomis salygomis, bet visos vienodomis savybemis nepasizymi, todel motineliu keitimas geru i geresnes prasideda nuo geguzes pabaigos iki rugsejo. Kiekvienais metais po ziemos atsiranda apie 10% problematisku seimu, tai as jas jungiu ne tarpusavyje, o prie stipriu seimu, o paskui is stipriu formuoju naujas seimeles. Motinelems esu negailestingas, jei kiausinelius deda ne taip kaip jos galetu. Esu pastebejes, kad vasaros pradzioje b.š. pakeista motinele duoda didesne nauda, negu stiprinant perais is kitu seimu. Lizdo stiprinimas perais is stipriu seimu ne visada duos teigiama rezultata, jei idetas korys su perais uzims didesni plota negu bites aptupia silpnoje seimoje. Mano bites randasi bitidese, tai seimos darbstuma labai gerai parodo magazinu skaicius. Pavasarinio medunesio metu ju buna 3-4 aukstai - vasaros 7-9. Nors sios foto jau buvo , bet palyginimui jas pakartosiu. Cia mano pastebejimai is neilgametes patirties su daugiaauksciais, nes visa gyvenima kol neisitraukiau i sio forumo gretas, priklausiau Dadanu frakcijai.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 25 , 17:17

Noriu paklausti, gal galite smulkiau viską išdėstyti, kaip ten yra ,,tie visi reikalai...,, su žiedadulkių rinktuvais ,kaip ,,pasireguliuoti,, tam laikotarpiui ,kai vaisinsis mamytės bityne , kad dominuotų tie tranai ,kurie mano manymu , geriausiai tiktų ,,į vyrus,, mano būsimoms naujoms mamytės.Čia turiu galvoje be tėvinių šeimų sudarymo ir be traninio korio padalinimo kiekvienai iš motininės šeimos ir be atskiro tėvinių šeimų sudarymo..., o tik pritaikant tuos triukus su žiedadulkių rinktuvais (nes šiais metais jie bus ant visų avilių uždėti.Dviejuose skyriuose viskas gerai ,ten visos mamytės ,,originalai,, ,arba tik F1 ,tai ten viskas ok ,visi tranai ,,automatiškai,, bus ,,originalai,, ,bet va viename skyriuje turiu visokio ,,mixo,, tai ten norėčiau kad tik dalyvautų (dominuotų ) tranai iš mano numatytų šeimų.Iš dalies suprantu,kaip ten viską....bet labai norėčiau išsamesnio paaiškinimo ,nes šiandien kažkaip sunkiai galvojasi :) Nors ne visai aišku ir ten ,kur visi ,,originalai,, -jie juk vargšai per jūsų sukonstruotą tranų išleistuvą išeina ir namo nebegali pareiti,kaba alkani po žiedadulkių rinktuvu ir aplink jį ,tai juos vis tiek kartas nuo karto ,iki to, kol vaisinsis mamytės reiktų įleisti į ,,namus,, ar kaip? Nes ką jie ten tokie nabagai negrįžę namo pasistiprinti,neaišku kaip subrendę (kabėdami po rinktuvu) ,gero nuveiks su tomis mamytėmis ,ar kaip? iš anksto dėkui :)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 25 , 19:32

Nu man labai patinka atsakinėti į klausymus remiantis PRAKTIKA. Čia Rimantai uždavei klausymą , kuris reikalauja ir loginio- teorinio pamąstymo. Pirmiausiai nuo jo ir pradėsiu.
Jei kiekviename skyriuje norėsi vaisinti mamytes su veisliniais tranais, tai turėsi laikyti atidarytus nemažiau penkis avilius su veisliniais tranais, o visus MIXSUS, kaip ir mąstai, uždaryti. Trys skyriai, po penkias atidaręs šeimas, vans nuo penkiolikos šeimų žiedadulkių nerinksi bent mėn. nes atidaryti tik tuo metu, kai atveži mamytes, nepakaks. Atidaryti reikės bent pora savaičių anksčiau, kad apsiskraidytų ir pilnai subręstu tranai. Dar pora savaičių kol apsivaisins. Po apsivaisinimo, kad ir uždarysi, vis vien iš tų šeimų žiedadulkių bus mizeris, nes lizduose jos žiedadulkių turės sočiai. ;)
Kita problema, kai vienus avilius uždarai, o kitus ne, tai tranai turi tokią savybę, būdingą visiems vyrams ( pasukti į kairę) nuklysta į kitus avilius ir kadangi negali į vidų patekti, per naktį be maisto nusilpsta ir vieni prie lakų paryčiais, o dauguma tik pakilę skrydžiui krenta ir žūsta žolėse. Tai šitokiu būdu žus daug elito. O bet tačiau, pas elita tuo pačiu paklydimo keliu pateks ir mixsai.
Kaip suvoki, turėsi nemažų nuostolių ir žiedadulkėmis ir tranais. Kad to išvengti, ELITĄ reikia laikyti, kad ir tame pačiame skyriuje, bet šiek tiek atskirta, rečiau išdėliota , na kaip ir mėgsta ELITAS – IŠSKIRTINAI. ;)
Ir dar, kad išvengti žiedadulkių nuostolio, tai mamas reiktų vaisinti kuo vėliau, į pabaigą birželio ir nuo elito nuimti rinktuvus visai, o mixsus dar, kol apsivaisins mamytės, pakankinti - rinkti žiedadulkes
Dabar praktiškai, kaip mano galva reiktu daryti.
Turėti vieną skyrių, kur patogios gamtinės sąlygos motinoms vaisintis, užuovėja, nėra didelio vandens ploto arti, ar tankių pasėlių į kur vaisindamasi nukritus mamytė turėtų galimybės greit vėl pakilti skrydžiui, keletas aukštų medžių, miškelis na pats supranti, ko sexsui reikia- patogios ir nuošalios vietos.
Tame skyriuje komplektuoti tik elitines iki 10-15 šeimų ir žiedadulkes rinkti tik iki birželio pradžios. Ten pat komplektuoti nukleusus ar jaunas šeimutes, bet be tranų ir tik ten vaisinti mamytes. Jei pasakyti dar aiškiau, reikia įsteigti lyg atskirą „ viešnami „ :chuckle skirta savo mergaitėms apsivaisinti. R1 savo mergaites veža į panašiai įrengtą „viešnamį“ kalnuose, kur didelės garantijos, kad jaunoms mergaitėms sijonus nepradės kilnoti, nepageidaujamos rasės žentai. :chuckle
Šitas varijantas ekonomiškai naudingesnis ir proceso organizacija paprastesnė. Na, pradžiai tiek, o tikiuosi atsakymų sulauksi ir iš kitų praktikų, kurie viešnamius rengia kasmet. Supranti, mano amžius nebetas ir nebe mergaitės galvoj. Visos mintys tik apie brendžiuką besisuka. Čia man ir džiaugsmas ir paguoda senatvėje. :beer:
Laaaabai teisingai darai, kad vasaros darbus žiemą apmąstai, o dar geriau, kad su draugais ir prie brendžiuko butelio, tada tikrai promaxo nepadarysi- turėsi ir žiedadulkių žiemai savo potencijai pastiprinti ir jaunų vaisingų mamyčių. Sėkmės. Tik brendžiuko nepadaugink, o paskui nuveši savas mamtes prie Kesto tranų, tai kitais metais meduje paskęsi. Neduok die tokios nelaimės:P
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 25 , 20:29

Teip, GERĄ vietą ne taip lengva rasti. Turi būti užuovėja ir nuo vyraujančių vakarų vėjų, kas Rimanto vietovei labai būdinga, ir intensyvios transporo magistralės arčiau kaip kilometrą neturėtų būti , ir kito bityno bent trys km. atstumu. Tokią vietikę, kad surasti, kartais verta pavažiuoti į stipriai miškingą vitovę ir gerokai toliau, kaip tavo prižiūrimi medaus bičių skyriai. Didelio miško nemaža laukymė, būtų pats tas. Pvz, kaip Peklos kaimas miške prie Kulų, kur randasi Grigaičio dukters Giedrės, kuri augina motinas, namas ir bitynas.
Arba upės Minijos koks į pietų pusę su nuolydžiu slėnis ar vingis. Kai žinai ko nori ir labai ieškai, surasti galima, ko ir linkiu būsimam rimtam bitininkui Rimantui. Jie ten puikiai galėtų bendrauti su Emu ir Kęstu, visi netolimi kaimynai, tik svarbu kaimyno žmonos kad nepamaišytų :P
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 25 , 20:48

kiek kilometrų skrenda nežinau,bet kad po 2-4 min dažniausiai grįžta išlėkusi iš avilio,tai patvirtina daug šaltinių ir tai stebėjusių savo bitynuose,-tai nesunku paskaičiuoti kiek km per tą laiką gali nuskristi,ir dar spėti ,,išsidraugauti,,.Bet reikia žinoti ir tokį dalyką,kad jei toje aplinkoje viskas gerai su tranais,tai ji niekur toli išvis nelekia,o poruojasi bityno teritorijoje,ir labai dažnai net su tais tranais,kurie tuntais išeina su ja kartu iš to paties avilio ir kartu su ja pakyla į orą (tai esu stebėjas ir aš) ką jau toliau jie ore išdarinėja ir su kuo, nemačiau.(bet tai tikrai nėra taisyklė)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 25 , 20:57

kice rašė:Priminkit, kiek km skrenda motineles poruotis?
Patvirtinu Rimo mintis savo stebėjimai- pastebėjimais. Skrenda tiek, kol koks tranas priskrenda ir išdulkina, o tai nutinka dažniausiai dar savo bityno teritorijoje. Stebėjęs ir tokius atvejjus, kad motinos skrydis nesutampa su tranu. Mat vyrai, kaip ir visi, jiems reikia patogumų, atitinkamos temperatūros, kad būtų pavalgę, ir t.t. O moteriškės, jos visada gali, bet ne visda nori, o jei jau užsinori tai nežiūri jokių patogumu, todėl išskridusios arti bityno vaikinų nesutikusios mauna į kitą kaimą, kuris saulėtesnėje vietoje, o ir vaikinai aktyvesni, matomai brendžiuko paėme :chuckle . Čia tikslaus atsakymo nėra ir negali būti, nebet Vasarinis ką nors tiksliau paporins. :P
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 25 , 23:42

Sveiki, kažkada bičiulio Ra1 buvau klausęs apie grynaveislius tranus. Iki tol buvau įsitikinęs, kad F1 kartos motinėlės reprodukuoja grynus bakfasto veislės tranus, bet bičiulis patikino, kad taip nėra. Matyt su bakfastu yra savi niuansai, arba aš kažko nesupratau, nes dėl laiko ribotumo pokalbis pasisuko kita linkme. Šiaip ši tema labai įdomi, bet kažkodėl vengiama apie tai viešai kalbėti ir diskutuoti. Tam matyt reikalinga atitinkama aplinka ir atmosfera. ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2014 Sau 25 , 23:44

Nu va, kuo skiriasi praktiko Rimanto kalba, nuo teisingos teorijos. Teoriškai, ne tik tranai šavalkos kiek pastebimiau nepamaišo, nes šavalkos jie ir prie mergaičių šavalkos (gamtos ligika), o tos pastangos tikrai neatsipirks medumi.
Tai ot aš po kiek metų skraidymo "aukštose sferuose" ir "nutūpiau" su apvaisinimais į savus skyrius tik kas du metai užvežant kitos linijos ar net rasės bites. Ir rezultatais, be jokių apvaisinimų punktų ir kalnuose įkurtų bordelių, rezultatai geri. Ta teorija ir spec bordeliai daugiau reikalingi tiems kas dirba su veisline dauginamąją medžiaga, veisliniams bitynams, o medaus bitynui nereikia svaičioti, o tūpti ant žemės ir laisvu laiku nuo darbo retkarčiais brendžiuko paragauti. :chuckle

Grįžti į