draudimas

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0
Pranešimai: 498
Užsiregistravo: 2012 Rgp 24 , 00:43

draudimas

2013 Bal 15 , 22:48

neradau kur tiktu , tai padariau cia, paskaiciau idomu dalyka, ar yra kas pasinaudoje tokiu dalyku, labai jau idomu pasidare
„Nėra metų, kuriais mano bityne nebūtų žuvusios kelios bičių šeimos. Mokslininkai tikina, kad kuo toliau, tuo labiau situacija bitynuose prastės. Todėl bitininkai vis dažniau pamąsto apie bičių šeimų draudimą. Gal galėtumėte paaiškinti, kaip tai turėtų būti daroma?“ – teiraujasi Vytautas Petrauskas.

Atsako Arūnas Raziūnas, „Lietuvos draudimo“ Verslo rizikos skyriaus vadovas

Bičių šeimų ar bitynų inventoriaus draudimas yra rizikinga draudimo rūšis, nes ne visur ir ne visi bitininkai savo bites prižiūri vienodai gerai. Yra bitynų, įkurdintų nuošaliose vietose, todėl ten esančioms bičių šeimoms rizika yra daug didesnė nei toms, kurios laikomos prie sodybų, nuolat prižiūrimuose bitynuose. Bitininkams draudikai siūlo pagal kiekvieno iš jų poreikį ir galimą riziką pamatuotus draudimo pasiūlymus, o drausdami bites ir bitynus labai atsakingai įvertina visas jų laikymo aplinkybes bei grėsmes.

Bičių augintojai dažniausiai draudžia savo įrenginius ir inventorių: avilius, medsukius, medaus laikymo talpyklas, akiavimo dubenis, vaško lydytuvus, centrifugas. Šis turtas apdraudžiamas nuo tokių tradicinių rizikų kaip gamtos jėgos, gaisrai, elektros įtampos svyravimai, vagystės ar vandalizmas. Taip pat būtų atlyginta žala, patirta medžiui užvirtus ar transporto priemonei atsitrenkus ir taip apgadinus turtą. Draudimo įmokos dydis priklauso nuo inventoriaus ar įrenginių konstrukcijų. Kol kas ši draudimo rūšis Lietuvoje nėra populiari, mūsų draudimo bendrovė šiais metais yra sudariusi keliolika draudimo sutarčių.

Galima apdrausti ir bitynuose laikomas bičių šeimas. Bičių šeimų draudimo sutartis siūloma sudaryti konkrečiam laikotarpiui – nuo balandžio iki rugsėjo. Pageidautina, kad apdrausti bitynai turėtų pasus. Būtų atlyginama žala, patirta dėl užkrečiamųjų ligų – septicemijos, paratifo, dėl išorinio poveikio, vagysčių, turto sunaikinimo, gaisro ar gamtinių jėgų.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS