Kamanės

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47
Re: Kamanės

2010 Bal 09 , 22:29

lang rašė:p.vidmantask, matyt Jus kamanes augindavote ,,gulsciuose aviliuose,, (budavo daug medaus) jei su rugio siaudu siurbdavote medu, mano urviniu ar pieviniu medui pakakdavo smilgos, o gal per sienapjute rugiai budavo dar zali
Vilkas
Kas dėl aviliukų, tai kada nors nufotkinsiu. Aš, dabar prisiment vaikystę, pasidariau kelis aviliukus, tokius pat kaip ir anais laikais "sumažintas dadanas" ir pritvirtinau ant tvoros stulpų. Bet dėja, nei kamanės nei vapsvos neapsigyvena. "Taigi, ne gulstinis avilys"
Žr. fotokonkursui. http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... 49&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; tvoros pabaigoje matosi vienas apsnigtas....
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kamanės

2011 Geg 24 , 09:29

Tuščiame avilyje išgraužusios plaušo apšiltinimo plokštę, kamanės lizdą pasidarė.Šiomis dienomis atvažiuoja avilio pirkėjas.Patarkit kaip , kur kamanių lizdą perkelti.
tinginiai progreso variklis
hirudomedicinalis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:79
Užsiregistravo:2009 Geg 26 , 17:43

Re: Kamanės

2011 Geg 24 , 09:34

zilvasss rašė:Tuščiame avilyje išgraužusios plaušo apšiltinimo plokštę, kamanės lizdą pasidarė.Šiomis dienomis atvažiuoja avilio pirkėjas.Patarkit kaip , kur kamanių lizdą perkelti.
žmonos senelis kamanes augina nukleusuose. Tik jie mediniai. Pridėjo pamušalo iš senos striukės ir šiek tiek šiaudų ant dugno. Kiekvienais metais ten apsigyvena jos. :)
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Kamanės

2011 Geg 24 , 22:23

Lizda perkelti i kita nenaudojama panasu avili toje pacioje vietoje arba lizda perkelti i inkila su 15-20 cm ilgio laka, skersmuo 25 mm. PVz polietileno vamzdis istrizai nupjautas. Dugnas 10x10 cm, 12x12 cm.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kamanės

2011 Geg 25 , 13:48

suimprozavau.Namas kamanėm padarytas, gyvena.Perkeliant viena įgėlė į paakį.skauda mažiau negu nuo bitės.ateičiai galvoju padaryt keletą gražių namelių sode.Pastebėjau kad mano trešnes ir abrikosus daugiausia kamanės apdulkina, nes joms žydint dažnai šaltu oru bitės neskraido.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Kamanės

2011 Bir 08 , 23:01

Ir pas mane biciu apsivaisinimo namukyje apsigyveno kamanes.Del to ju sia vasara pilnas sodas.I avilius bando listi.Bet bites tikrai uzpuola ir isveja
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Kamanės

2011 Bir 08 , 23:03

O stai, kaip atrodo viduje
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Kamanės

2011 Bir 08 , 23:04

dar
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Kamanės

2011 Bir 08 , 23:06

ir dar viduje. Siandien maciau jos kazkaip persitvarke- "vidurius isverte"-perai eme matytis :chi:.Reikes rytoj dar nufotografuoti
Paskutinį kartą redagavo Jovita 2011 Bir 08 , 23:09, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Kamanės

2011 Bir 08 , 23:08

Na, ir dar viena foto
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Kamanės

2011 Bir 08 , 23:52

O aš maniau,kad šitos nesivadina kamanėm.Jų šeimoj būna koks 10,gal ir daugiau,kartais apsigyvena tuščiuose aviliuose ir man jos kažkaip nemielos,sunku iškrapštyt.Va tos didelės,pūkuotos kur žemėj gyvena ir garsiai burzgia tos mielos :)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kamanės

2011 Bir 09 , 08:13

kamanių yra kokia dešitmt rūšių.pavasarinė motinėlė yra didelė, miela ir burzgia.Pradžioje pati augina vaikučius.tie dėl prasto maitinimo neužauga tokie dideli.Rudeninė kamanių karta būna didelės patelės, kurios žiemoja.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Kaman%C4%9 ... man.C4.97s" onclick="window.open(this.href);return false;
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30

Re: Kamanės

2011 Bir 28 , 15:33

Prikeliu temą. Pažystamas nori "prisijaukinti" kamanių. Kaip suprantu joms pats tas yra nukliausiukas, tik ką dėti į vidų taip ir nesupratau :shame:
Ir kitas klausimas - ar nepervėlu dabar taip daryti?
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kamanės

2011 Bir 28 , 15:44

paskaitinėjau truputį apie kamanes.Į vidų dedasi samanos, pakulos.rudeninės patelės radusios tokį namelį jame žiemoja ir pavasarį pradeda kurti šeimyną.Galima vasaros pradžioje radus lizdą perkelti, kaip kad aš padariau.
tinginiai progreso variklis
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Kamanės

2011 Bir 28 , 18:05

zilvasss rašė:paskaitinėjau truputį apie kamanes.Į vidų dedasi samanos, pakulos.rudeninės patelės radusios tokį namelį jame žiemoja ir pavasarį pradeda kurti šeimyną.Galima vasaros pradžioje radus lizdą perkelti, kaip kad aš padariau.
Didžiosios kamanės lizdus įsirengia žemėje, todėl dirbtinus aviliukus reikia užkasti palikus atvirą lakutę. Labai mėgsta avies vilną, ir jomis išklojus aviliuko vidų, apsigyvena iškart jei randa. Pas mane, kasmet apsigyvendavo po sandėliuko grindimis ir palėpėje dėžutėje su sena vilna. Šiemet neapsigyveno, ir man stresas, nes kažko tapusio savu trūksta.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Foto

2012 Sau 06 , 00:13

Pries menesi kazkurioje temoj rasiau apie tai, kad reiketu kamaniu nameliu. Stai jie - kaledines dovanos. Viso buvo penki, tikiuosi juose apsigyvens viena is 23 Lietuvoje aptinkamu kamaniu rusiu...

Didelis dekuj biciuliui Jonui uz pagalba :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Foto

2012 Sau 06 , 11:14

rennyka rašė:Pries menesi kazkurioje temoj rasiau apie tai, kad reiketu kamaniu nameliu. Stai jie - kaledines dovanos. Viso buvo penki, tikiuosi juose apsigyvens viena is 23 Lietuvoje aptinkamu kamaniu rusiu...

Didelis dekuj biciuliui Jonui uz pagalba :)
Kažkur skaičiau, kad darant kamanėms būstą, įlindimui į jį reikia įmituoti urvelį (kanalą), panašiai kaip jos landžioja per urvelius į savo požeminius lizdus. Seniau buvau pasigamines(daug primityvesnius) "įnkiliukus" kamanėms, į kuriuos jos galėdavo įlysti tik per 10 - 15 cm. ilgio juodo polietileninio vamzdžio atkarpą. Ne visuose, bet daugelyje jų jos gyveno.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Foto

2012 Sau 06 , 16:53

[quote="rennyka"]Pries menesi kazkurioje temoj rasiau apie tai, kad reiketu kamaniu nameliu. Stai jie - kaledines dovanos. Viso buvo penki, tikiuosi juose apsigyvens viena is 23 Lietuvoje aptinkamu kamaniu rusiu...

Labai gražus aviliukai, man kai buvo 8-10 metų iš molio buvau "panašius" pasidares 4-5 vnt ir ten apgyvendines kamanes. Jų rasdavau pavasari kanalo šlaituose į apleistus pelių lizdus įsikurusias ir vakare su lizdeliu parsineždavau ir įdėdavau į ta molinį aviliuką. Budavo labai gražu stebėti jų gyvenimą per uždėtą stikliuką.Manau,kad kamanės apsigyventu į jūsu aviliukus dar reikėtu įdėti vatos, medžiagos ar pakulų iki pusės.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Foto

2012 Sau 06 , 19:58

Duona rašė:
rennyka rašė:Pries menesi kazkurioje temoj rasiau apie tai, kad reiketu kamaniu nameliu. Stai jie - kaledines dovanos. Viso buvo penki, tikiuosi juose apsigyvens viena is 23 Lietuvoje aptinkamu kamaniu rusiu...

Labai gražus aviliukai, man kai buvo 8-10 metų iš molio buvau "panašius" pasidares 4-5 vnt ir ten apgyvendines kamanes. Jų rasdavau pavasari kanalo šlaituose į apleistus pelių lizdus įsikurusias ir vakare su lizdeliu parsineždavau ir įdėdavau į ta molinį aviliuką. Budavo labai gražu stebėti jų gyvenimą per uždėtą stikliuką.Manau,kad kamanės apsigyventu į jūsu aviliukus dar reikėtu įdėti vatos, medžiagos ar pakulų iki pusės.
Matyta, kad kamanės mėgsta pakulas. Pas mane senuose dadano gulstiniuose aviliuose buvo pasidariusios lizdelius pakulinėse apšiltinimo pagalvėse, o skraidė pro nesandaraus avilio stogo plyšius. Ir su bitėmis, bei bitininku taikiai sugyvendavo. :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Foto

2012 Sau 06 , 21:20

Darykite kaip man patarė Gerb. Tranas. Į aviliukus dėkite sausas samanas, nuo savęs dar pridėjau ir vaško gabaliukų. Nuo lakos padariau praėjimą, tipo gūžtą. Ir kaip manote - apsigyveno! Vienam aviliuke mažiukės, juodos, kitame, "kak na žlo", prie pavėsinės - didumo, kaip per pusę nykščio, rainos ( ne bičių vilkai).Atskrenda su storu balsu. Labai baidė svečius. Bet gražu... praskrenda kaip malunsparniai... Jos visada taikios, jau neužkabins naudojančių berendžiuką. Rudeniop pranyko. Variantas tas pats, kai parsinešdavau vaikystėje iš pievų...

Grįžti į