Dešimtrėmio konstrukcija

Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26
Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 01 , 22:42

Taip, kuo maziau tu tilteliu tuo geriau, bet kai pagalvoji, kad ir virsuj ir apacioj korpuso eina jau "taltai" tai tie tilteliai kampuose jau nieko nebereiskia. As va galvoju ar nebutu tikslinga daryt korpusuose falcus nors 2 mm gylio. Ir pervezimui (kol nauji korpusai) pagelbetu ir nuo lietaus uztekejimo padetu.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 01 , 23:08

Mano manymu falcų atsisakė tinginiai gamintojai, bitininkui tai yra privalumas. Mano mediniai korpusai turi apie 4mm falsus ir tik iš šonų. Pervežant nesislankioja, o svarbiausia labai sumažėja bičių traiškymas dirbant!!!
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 01 , 23:18

Kokio storio mediniuose aukstuose bitininkaujat? Ar ziemai papildomai is lauko sildot? Kuom? Kaip? Aciu.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 01 , 23:24

Mano gaminami korpusai su 2 mm falcais višuje ir 2,5 mm apačioje. Korpusų gamyba sudėtingesnė.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 01 , 23:28

Floyd rašė:Mano manymu falcų atsisakė tinginiai gamintojai, bitininkui tai yra privalumas. Mano mediniai korpusai turi apie 4mm falsus ir tik iš šonų. Pervežant nesislankioja, o svarbiausia labai sumažėja bičių traiškymas dirbant!!!
Jei gerai supratau falcai tik iš dviejų pusių
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 02 , 07:36

Floyd korpusai mano gamybos,tai galiu smulkiai papasakot.Jie naudojami tik medui ir statomi ant lenkisku polistiroliniu,kurie turi falcus.Sie mediniai turi falcus tik ant ilgesniuju desimtremio sienu.Virsuje falcai yra gilesni,10 mm,kad ant ju butu galima uzdeti polistirolini korpusa,o apacioje tik 5 mm aukscio.Kadangi polistiroliniai korpuseliai naudojant siek tiek susitraukia po kurio laiko tai gaminant reikia tureti galvoje sias tolerancijas ir padaryti taip,kad vienos detales tiktu prie kitu.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 02 , 12:18

Aš darau korpusėlius iš dailylenčių, variantas gal negeriausias, bet kokias medžiagas turiu iš to ir lipdau, ilgai svarsčiau ar su falcais daryti ar be jų, vis tik nusprendžiau su falcais nors ir darbo žymiai daugiau, naudoju 2cm polistirolą apšiltinimui, naudoju kažkokius vokiškus klijus D3klasės(senukuose nusipirkau), konstrukcija gavosi tvirta, svoris 4.5kg. Ar praktiškai pasiteisins bus matyti :dontknow: Paveikslėlis
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 02 , 14:47

O jei naudoti grindims skirta laminuota danga? Ir plona ir patvari, o jei standartiniams meduves remeliams tai ir per plati dar.
Pastebejau, kad viniuku gaili, negailek, nes lenta turi keista savybe plestis, tai krastai kad ir suklijuoti (is lauko puses) issiries nuo laiko ir dregmes
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 02 , 19:17

Dar kilo mintis. o namu sienoms (oro tarpams) apsiltinti naudojama puta uzpildyti tuos 2 cm gal ekonomiskiau butu. Silumine varza tai be abejo butu geresne.
Geriau veliau, negu niekada
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 02 , 22:36

zbyx rašė:Aš darau korpusėlius iš dailylenčių, variantas gal negeriausias, bet kokias medžiagas turiu iš to ir lipdau, ilgai svarsčiau ar su falcais daryti ar be jų, vis tik nusprendžiau su falcais nors ir darbo žymiai daugiau, naudoju 2cm polistirolą apšiltinimui, naudoju kažkokius vokiškus klijus D3klasės(senukuose nusipirkau), konstrukcija gavosi tvirta, svoris 4.5kg. Ar praktiškai pasiteisins bus matyti :dontknow: Paveikslėlis
labai geri aviliai,tokio gamybos tipo avilius maciau parduoda lenkas Sulkowskis.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 03 , 19:36

Med rašė:Kokio storio mediniuose aukstuose bitininkaujat? Ar ziemai papildomai is lauko sildot? Kuom? Kaip? Aciu.
Audrūnas, iš dalies jau atsakė. Žino žmogus, kad esu mažai raštingas ir padeda :)
Šiek tiek apie tai, kas pas mane ne taip kaip pas visus žmones:
km1.JPG
km2.JPG
Lizdinių korpusų sienelė 4cm pločio, medinių - 2cm. Todėl į medinį standartiniais atstumais telpa ne 10, o 11 rėmų. Dedu tik po 9. Visi mediniai korpusai su skirtukais. Rėmai medui - lygiais žonais, 25 mm pločio balkelis. Lizdiniai taip pat ne kaip pas visus žmones - balkelis 20mm. Tokiu pločiu esu labai patenkintas, nes pirmieji spietybiniai lopšeliai visada atsiranda viršutiniam lizdiniam korpuse (beveik visą sezoną motina dirba dviejuose korpusuose) rėmų apačioje. Pakėlus viršutinį korpusą nereikia traukyti rėmų, viskas matos kaip ant delno. Bitininkauju bitidėse, nuotraukoje - gamybos pracesas
bitm1.JPG
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 03 , 19:54

Aciu uz atsakyma (us). Ziuriu korpusuose ispjovos gylis apie 10-11 mm.. As tokio gylio atsisakiau, nes bite neprieina prie korpuso sujungimu per ta remeli ir del to, manau, neisvengiamai atsiranda plysiu lietaus vandeniui patekt i avilio vidu. Dar vienas minusas tokio falco gylio yra tai jog atkelus korpuso krasta, jis paprastai patraukiamas link apatinio korpuso vidurio, kad butu galima pavertus ant sono paziuret kas lizde dedasi ir taip traumuojasi bites, likusios ant apatinio korpuso remeliu virsui. Be to ir plevele kebliau uzmest neprispaudus biciu esanciu ant remeliu virsaus. Aisku, cia kaip kam patogiau taip tas ir daro. Man sie trukumai priverte daryt ispjovos gyli apie 17 mm.
Del bitidziu: bitides yra gerai, bet per brungiai kainuoja. Be to ir su inspekcija keblumu gali but. Siaip, bitides galingai atrodo. :ok:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 03 , 20:18

Jei kaimo keliais perveži, tai nieko. Bet pagrindiniuose, tipo rerspublikinės reikšmės - problemų būna. Juk veži 4 val ryto. Inspektoriams nelabai pageidautini tokie karavanai. Ne kartą turėjau problemų. Bet kai pasakai, kad bitės - tai nors vieno dalyko jie bijo. Lenda... lenda.. lenda... greičiau tikrinkit. Ūkininko pažymėjimą reikia turėt....
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 03 , 20:24

Med rašė:Aciu uz atsakyma (us). Ziuriu korpusuose ispjovos gylis apie 10-11 mm.. As tokio gylio atsisakiau, nes bite neprieina prie korpuso sujungimu per ta remeli ir del to, manau, neisvengiamai atsiranda plysiu lietaus vandeniui patekt i avilio vidu. Dar vienas minusas tokio falco gylio yra tai jog atkelus korpuso krasta, jis paprastai patraukiamas link apatinio korpuso vidurio, kad butu galima pavertus ant sono paziuret kas lizde dedasi ir taip traumuojasi bites, likusios ant apatinio korpuso remeliu virsui. Be to ir plevele kebliau uzmest neprispaudus biciu esanciu ant remeliu virsaus. Aisku, cia kaip kam patogiau taip tas ir daro. Man sie trukumai priverte daryt ispjovos gyli apie 17 mm.
Del bitidziu: bitides yra gerai, bet per brungiai kainuoja. Be to ir su inspekcija keblumu gali but. Siaip, bitides galingai atrodo. :ok:
Sutinku, kad lauko sąlygom čia neidealus variantas. Bitidėj vanduo nepateks, o apžiūrint visada šalia yra avilys ant kurio ir padedu paversta korpusą. Be to gili išpjova kai yra rėmams skirtukai apsunkins jų ištraukimą iš korpuso
Bitidės brungus reikals, bet nematau kitos išeities kaip apsisaugot nuo "meškų". Beveik kasmet bent po vieną apdaužo. Kas būtų jei vidury laukų stovėtų aviliai?
Naujosios bitidės jau užregistruotos, turi TA ir draudimą. Registravau kaip traktorinę puspriekabę, Plotis negali viršyt 2.5 metro, stabdžiai, pašvietimas kaip ir bet kuriai priekabai
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 03 , 21:12

O ne paprasciau butu va tokio tipo konteineriai http://www.budka.lt/" onclick="window.open(this.href);return false;
ir jiems veziot viena priekaba su konteineriu pakelimo mechanizmu. Konteinerius, aisku, reiktu persidaryt pagal save ir papildomai apsildyt. Man rodos tuoj Zilvasss duos mums lazdu, kad ne i tema rasom :Secret: , bet tikiuos jis kiausiniais (dazymu) uzsiemes tai labai nebars :lol:
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 03 , 21:27

Med rašė:O ne paprasciau butu va tokio tipo konteineriai http://www.budka.lt/" onclick="window.open(this.href);return false;
ir jiems veziot viena priekaba su konteineriu pakelimo mechanizmu. Konteinerius, aisku, reiktu persidaryt pagal save ir papildomai apsildyt. Man rodos tuoj Zilvasss duos mums lazdu, kad ne i tema rasom :Secret: , bet tikiuos jis kiausiniais (dazymu) uzsiemes tai labai nebars :lol:
Aha, baigiam :lol:
Galvojau ir apie tokį variantą. Galinga priekaba su pakėlimo mechanizmu būtų kainavus kaip kelios bitidės ir mano traktorėlis būtų jos nepatempęs. Mažų bitidžių rapsiniam medunešiui gamint neapsimoka. Ir taip 10 turiu, kai reikia pervežt visas per porą dienų kiekviena minutė brangi
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 03 , 21:42

Floyd,butu idomu gatavas tamstos bitides pamatyt,kaip is isores taip ir is vidaus,ir kiek seimu jos talpina?
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 03 , 22:31

Gatavomis nesu labai patenkintos, darytos iš bet ko ir bet kaip, talpina nuo 16 iki 34 šeimų. Kai padarysiu naująsias, įdėsiu nuotraukų. Kelios senųjų foto:
abt0008.jpg
abt0012.jpg
abt0013.jpg
abt0023.jpg
abt0032.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 04 , 10:24

Na super :) Tokiom tampyt reikia gero traktoriaus, ar savo turit ar samdot?
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2010 Bal 04 , 17:57

grikis rašė:Na super :) Tokiom tampyt reikia gero traktoriaus, ar savo turit ar samdot?
Pakanka ir tokio
abt0017.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Grįžti į