Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Bitininko kalendorius.
Gedas12
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2010 Vas 14 , 11:18
Koks avilys tinka pradziamokslui?

2010 Vas 20 , 17:00

Laba diena ,noriu paklaust kokius man avilius rinktis bitininkavimui? As nenoriu ten to medaus daug tik kad uztektu seimai ,draugams ,giminems. Aciu uz atsakymus. Ar tiktu vieno auksto aviliai?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 20 , 21:26

Berods ir taisyklės siūlo pirma susipažinti su forumo temomis, o jau paskui klausti. panašus klausimas kartojasi ir buvo duotas aiskus atsakymas--"pradeti nuo klasikinio avilio".
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 20 , 21:41

La, manau tinkamiausias Dadant tipo avilys su dviem meduvemis,kaip pasigaminti avili rasite forume, as esu megejas, avilius gaminau sau, ne pardavimui, turint atlieku nuo statybos t.y. vidui grindiniu lentu grindims ir sonams ir daililenciu isores apkalimui, gabala skardos galite pradeti. Klasika tai Dadant
Sekmes darbe
Vilkas(Lang)
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 20 , 22:59

lang rašė:La, manau tinkamiausias Dadant tipo avilys su dviem meduvemis,kaip pasigaminti avili rasite forume, as esu megejas, avilius gaminau sau, ne pardavimui, turint atlieku nuo statybos t.y. vidui grindiniu lentu grindims ir sonams ir daililenciu isores apkalimui, gabala skardos galite pradeti. Klasika tai Dadant
Sekmes darbe
Vilkas(Lang)
Mano supratimu Dadant tipo avilys ir mūsų klasika yra skirtingi dalykai. Dadant yra 10 arba 12 lizdinių rėmų lizdo korpusas ir neribotas skaičius meduvių. Mūsų klasika yra 16-25 rėmų gulstiniai aviliai ir gerai jeigu galima uždėti dvi meduves, manau šitie aviliai geriausiai tinka pradedantiesiems.
Gedas12
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2010 Vas 14 , 11:18

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 21 , 10:30

O gal kas turetumet briezinius tokiam aviliui? Aciu uz atsakymus.
Vartotojo avataras
ceslovas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:18
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 22:33

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 21 , 17:49

Gedas12 rašė:ar galeciau toki avili pasidaryt su 1 magazinu? IR kaip det koriu remeliu nuo lakos ar nuo suonu?
Gadai 12 , jeigu jau darysi avilį , tai nepagailėk aukščio , tuo labiau kad medžiagų skirtumas minimalus , o nauda akivaizdi . O dėl rėmelių dėjimo skersai ar išilgai - matosi , jog nestudijavai minėtos nuorodos . Geriausia pasiimk standartinį rėmelį , išsimatuok , persibraižyk ant popieriaus pagal matmenis , ir pagal tai , kokį kiekį jų galvoji talpinti į avilį / ar 12 , ar 16 arba ir daugiau / , taip ir apsiskaičiuok avilio plotį . Dėl avilio lakos - paprastai ji daroma iš priekio kaip pateiktame brėžinyje , bet Tranas siūlo ir iš šono - pasiskaitęs Trano komentarus apie tai sužinosi . Sėkmės :beer:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 21 , 19:21

mediniai pagaliukai skirtingo ilgio.Prie jų apačios prilydau korio plokštelę 2cm pločio ir leidžiu pačioms siūti.Vasarą po stogu dedu nedidelę meduvę.Šiuo metu avilys tuščias, laukia spiečiaus.
tinginiai progreso variklis
Gedas12
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2010 Vas 14 , 11:18

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 21 , 19:29

Kokia patartumet man mediena naudoti aviliui ,kuri butu tinkamiause.
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:13
Pranešimai:56
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 22:37

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 21 , 19:39

Gedas12 rašė:Kokia patartumet man mediena naudoti aviliui ,kuri butu tinkamiause.
Iš išorės tinka bet kokia mediena, vidus (lizdas) - lapuotis.
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 22 , 14:38

vinipux rašė:gal ne į temą, bet gal Žilvas paaiškintų kokie rėmeliai jo avilyje ir kiek jų (čia aš apie tą apvalų su šiaudine galva)

As panašų konstruoju. Tik aš pritaikiau standartinius rėmelius, bet stačius. Gal laka per didele, bet gal didelės bitės atskris.
Manau Gedui butu gerai, nei lentų, nei vinių, nei dažų :chi:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Geriau veliau, negu niekada
Gedas12
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2010 Vas 14 , 11:18

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 22 , 17:15

P. zenonasvez man su mediena ir vinimis nera reikali. Ir negaila paaukot keletas LT kad nusiprkt 1kg viniu. O miediena ciut ne uzdyka galiu gaut.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 22 , 19:21

Na jei tokio gydžio laka--tai gal apsigyvens aitvarai ? :chi:
gražu -bet bitininkaut tikriausiai nepatogu, o kaip stogą padarysit?, ar nesušals žiemą gyventojos?
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 22 , 20:43

zenonasvez rašė:
vinipux rašė:gal ne į temą, bet gal Žilvas paaiškintų kokie rėmeliai jo avilyje ir kiek jų (čia aš apie tą apvalų su šiaudine galva)

As panašų konstruoju. Tik aš pritaikiau standartinius rėmelius, bet stačius. Gal laka per didele, bet gal didelės bitės atskris.
Manau Gedui butu gerai, nei lentų, nei vinių, nei dažų :chi:
La, p. Zenonai as esu pora tokiu padares, kadangi turejau nuo varsuviniu remeliu tai ir patalpinau juos i drevini avili, ikeliau i medzius spieciams gaudyti po to gailejausi kai reikejo iskrapstyti ir is varsuviniu remu su perais perkelti ant dadaniniu. vienais metais palikau bites tame avilyje, deja pavasari bites neskraide. Tie aviliai kabo medziuose jau senai, pamates kolegu papuostas sodybas (prie p. zilvasss avilio nesilyginu) siemet zadu iskelti is medziu, tik neapsisprendziau kaip statyti gulsciai kad tikti naudojami remai ar vertikaliai su varsuviniais remais, kuryba kancia, laukiu muzos
Sekmes
Vilkas(Lang)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 22 , 21:17

Drevinius avilius gerai pagalvojęs specialiai be rėmelių dariau.Įsivaizduokit: atvažiuoja draugai, pasiimat ilgą peilį, lėkštę einat prie avilio padūmijat, atrėžiat korio gabalą ir atnešat prie stalo svečiams.Kaifas :dance:
Bitininkaut juose žinoma problematiška.Man dėl rapsinio medaus kurio nėjo viso išimt šeima žiemą jame žuvo.Kitame, su vertikalia dreve spiečių palikau gyvent natūraliai.Galvojau nesikišiu visiškai, tik stebėsiu.Tai ir atsitiko kaip gamtoj būna.Lapkritį žuvo nuo erkių.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
ceslovas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:18
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 22:33

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 22 , 23:12

lang rašė:tik neapsisprendziau kaip statyti gulsciai kad tikti naudojami remai ar vertikaliai su varsuviniais remais, kuryba kancia, laukiu muzos
Kam teko būti senovinės bitininkystės muziejuje Stripeikiuose , tai ten yra gan nemažai variantų , ypač patiko skulptūra kur pro skulptūros burną bitės skraido .Iš blogosios skulptūros pusės įrengtos durys , o ten viduje rėmai su bitėmis keliais aukštais . Ir kitos kaladės - skulptūros įrengtos panašiu principu , reikėtų paieškoti internete apie ši muziejų , turėtų būti ir nuotraukų .
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 23 , 08:06

Gerb, Vilkai, cia savo malonumui, bet kaip ir rašiau yra naudojami standartiniai rėmai tik status, tad juos perkelti nera problemų. Jų paskirtis - kiemo puošimui ir spiečių gaudymui.
Pagarbiai Zenonas

La, p. Zenonai as esu pora tokiu padares, kadangi turejau nuo varsuviniu remeliu tai ir patalpinau juos i drevini avili, ikeliau i medzius spieciams gaudyti po to gailejausi kai reikejo iskrapstyti ir is varsuviniu remu su perais perkelti ant dadaniniu. vienais metais palikau bites tame avilyje, deja pavasari bites neskraide. Tie ..........
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 23 , 08:11

As senokai ieškau liaudies meistro, kad pagamintų panašų į Stripeikiuose esantį kur per nosi bitės landžioja, bet visi meistrai prašo ažuolą pristatyti. Sužinojus to rąsto kainą, pradedu lyginti kiek metų turguje galėčiau medumi apsirūpinti. :chi:
Bet pritariu Zilviui, kad tokie aviliai labai puošia kiemus.
Pagarbiai Zenonas


[quote="zilvasss"]Drevinius avilius gerai pagalvojęs specialiai be rėmelių dariau.Į.Kaifas :dance:
Bitininkaut juose žinoma problematiška.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Vas 23 , 08:19

Dabar laukiu, kol sniegas nutirps pas viena kaimieti, nes jis rudeni nupjovė liepą, kurioje buvo spiecius. Išsigandęs bičių malkų iš jo nepadarė, tik gaila, kad per Naujus metus apie tai man pasakė. Dabar rastas guli po sniegu, manau bitutes ir medus bus suvalgytos peliu, bet rastas manau bus tinkamas Ūkinei veiklai :chi:
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Kov 06 , 22:20

Sveiki biciuliai,

siandien buvau Klaipedos Kaziuko mugeje ir sutikau viena meistriuka,kuris maloniai sutiko sumeistravoti kelmini ar drevini biciu nameli.Problema,kad jis paprase eskizo ar nuotrauku i ka ziuredamas tai galetu padaryti.Biciuliai,man atrodo,kad sioje temoje KOKIE AVILIAI TINKAMIAUSI BITININKAUTI LIETUVOJE jau isgvildenti:), o ir kandi tesla jau i avilius sudeta:),tai turedami laiko,gal kas turite daugiau nuotrauku,negu tos,kurios jau yra patalpintos FORUME ir atsiustumete.Manau,kad visiems butu idomu pamatyti.Gal kas turite is bitininkystes muziejaus nuotrauku?Buciau dekingas.
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Kov 07 , 14:20

Pasižiūrek čia:
http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php?f=26&t=623
Turėtu pakakt tau ;)

Grįžti į