Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13
Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Kov 31 , 01:10

boro rūgštis + cukraus pudra... šitą mišinį reikia pabarstyti sausose vietose prie skruzdėlių takų... skruzdėlės (didžiosios) gyvena apie 1 metrą po žeme, ir jas kitokiais būdais neišnaikinsi... mano bitinėlyje buvo toks galingas skruzdėlynas... 7 metus jokios priemonės nepadėjo... taigi, pernai pripyliau apie 0,5 litro šito mišinio po kelmais, kur jos bėgiodavo... susinešė jos į savo požeminius namus, ir jų motina, matyt, žuvo nuo to mišinėlio... šiemet nemačiau dar nei vienos didelės skruzdėlės... tfu-tfu-tfu...
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Kov 31 , 23:04

tiesa... pamiršau pasakyti, kad reikalingi boro rūgšties milteliai...
Virsmas
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2017 Kov 27 , 08:57

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Bal 06 , 17:18

Sveiki, kada Jau galima daugiaauksciam 10R keisti aukstus vietomis ?
DianaPet
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2020 Bal 27 , 13:54

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Bal 27 , 14:00

Brolis užsiima bitininkyste, o aš sėklų auginimu, bet erkės ir uodai pastoviai kamuoja mus abu!
re4
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:misrunes
Pranešimai:7
Užsiregistravo:2020 Sau 03 , 14:25

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 05 , 21:44

2019m. birželio pradžioj atskrido spiečius (vidutiniškas),šiandien radau žaliai pažymėtą motinėlę ir 10 dadano lizdinių rėmų gausiai visokių perų.Kaip paaiškinti pernykščio spiečiaus kilmę, :think: Pakeitė bitininkas motinėlę šeimoje ir išspietė,šeimelė su naują motinele pakeitė gyvenamąją vietą,ar 2014m motinelė išspietė.Ir labai pikiuoja,tad bakfastas turbūt negalėtų būti.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 06 , 01:11

TRANAS rašė:
2020 Geg 03 , 10:47
Vasarinis rašo:
"Tokiu atveju – linkiu forumui sėkmės paneiginėjant fizikos, biologijos, logikos dėsnius, kritikuojant Nobelio premijos laureatus, auginant tranus per 23 paras ir apskritai pykstantis su sveiku protu ir elementariu padorumu.
Amen" :bee

Tikrai taip Vasarini, žmogus rašantis ir teigiantis apsirikimą už tiesą, neturi elementaraus padorumo.
Čia aš konkrečiai dėl to apsirikimo, kurį užrašiau, kad tranai vystosi 23paras. Nors tuojau pasitaisiau, bet toks faktas buvo.
O su Frišu, dėl bičių šokių, tikrai nieko prieš pasiginčyti, kaip ir su Vatikano popiežiumi, dėl kažkokio dievo buvimo. Esu laisvas savo mąstyme.
Ką turi galvoje sakydamas apie kažkokius kitus Nobelio premijos laureatus, fizikos , biologijos, logikos dėsnių pažeidimus, tikiuosi, kad ne viskuo mane kaltini.
Pailsėk, apsiramink ir toliau taisyk pasitaikančias klaidas, tik be pykčio. Visi mąstydami sava galva padarome klaidų, bet tai nėra pagrindas iš žmogaus šaipytis.
Trane ,jusu logika yra ligota ,nes nesuprantate savo taip giriamos gamtos desniu ,pats labai megstate per danti traukti kitus ,nors akivaizdziai bludijate ,jus palaiko tik tie kurie is vis neturi zalio supratimo apie bitininkyste ,savo autoriteta griaunate diena is dienos ,nuovokesni tai mato ,tik i barnius lysti nenori ...As jau anksciau nemegau maaaakslininku ,kurie savo ismislais bando faktus kraipydami ,savo teorija patvirtinti .
Pasakorius neblogas esate ,bet ne bitininkystes moksluose autorite praradote ,pirmas zmogus kuris man ta pasake buvo Rimas 007 ,pradzioje net nepatikejau ,bet veliau viskas stojo i savo vietas...
Parasiau sioje temoje ,nes tai svarbu naujokams ,kurie dar "zali "bitinikysteje ,vien tam ,kad pasaku prisiklause ,jomis is kart nepatiketu....
Nepykit ,bet tiesa ,man svarbiau uz draugystes...
Beje Frishas yra 100% teisus.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 06 , 09:48

Ačiū už nuomonę Rimantai. Aš savo irgi jau nekartą išsakiau.
Kadangi esu jau gana senas ir ligotas , ką ir pats pastebėjai, tai pasižadu kitose temose daugiau savo ligotos nuomonės nereikšti. Jei niekas tiesiogiai nekalbins tupėsiu savame kampe ir tylėsiu.
Jau kuris laikas vis norėjau taip padaryti, bet judu su Vasariniu savais užgauliojimais vis išprovokuodavote.
Gal tuo ir užbaigsim mudviejų liguistą bendravimą?
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 06 , 10:29

TRANAS rašė:
2020 Geg 06 , 09:48
Ačiū už nuomonę Rimantai. Aš savo irgi jau nekartą išsakiau.
Kadangi esu jau gana senas ir ligotas , ką ir pats pastebėjai, tai pasižadu kitose temose daugiau savo ligotos nuomonės nereikšti. Jei niekas tiesiogiai nekalbins tupėsiu savame kampe ir tylėsiu.
Jau kuris laikas vis norėjau taip padaryti, bet judu su Vasariniu savais užgauliojimais vis išprovokuodavote.
Gal tuo ir užbaigsim mudviejų liguistą bendravimą?
tikrai uzbaigiam ,tas diskusijas ,neskaitau jus psichiskai nenormaliu ( apie nuomones ligotuma) ,bet ginat savo nuomone ,kuri man akivaidziai,(tai yra esu isitikines 100% ) yra klaidinga ir manau ,kad jus irgi ta suvokiate ,bet negalite per save perzengti ,todel ir klijuojame tokius epitetus ,
Atsiprasau ,kad per astriai suregavau ir jus sukritikavau :shame: siandien ,gal svelniau buciau viska sudeliojes .
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir skrynios
Pranešimai:273
Užsiregistravo:2011 Bal 03 , 11:17

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 06 , 20:24

Sveiki,

Kur perkate plastikinius kibirus 20 litrų pigiai? ačiū.
augispo
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:24
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Karnika/bakfastas
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2016 Bal 04 , 11:43

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 17 , 15:50

Kiek šansų, kad tokiu metu keitimas motinėlės vyksta tyliuoju būdu? Lopšeliai dideli ~6 rėmelių viduryje, motinėlė senoji vis dar deda. Ką tokiu atveju daryti, palikti, ar nukraujuoti šeimą į dvi dalis, viename palikus lopšelių? Ačiū
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 19 , 22:36

Kiek metų senutei? Labiau panašu į spietimines, bet gali būti ir tylusis. Mano ketvirto sezono karniką ryškiai sumąstė keisti tyliuoju būdu.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 19 , 23:02

Dar kartą priminsiu akivaizdų faktą, kuris matomas čia https://mano-bites.lt/viewtopic.php?f=5 ... 40#p131322 ir kituose mano pateiktuose sugretinimuose: Rikas ir Virzis yra tas pats asmuo!
Jeigu forumo administracija tai toleruoja - tebūnie.
Tačiau, ar čia toleruojamas ir melas?!
Jei TAIP, tai forumas praranda bet kokią prasmę ir nematau jokio tikslo jame dalyvauti.
Jei NE, tuomet melas turi būti sustabdytas! Nes asmuo, kuris pernai buvo Virzis, o šiemet Rikas - MELUOJA.
Jis akivaizdžiai meluoja, kad nežino jokio Viržio, pernai piktybiškai melavo įvairiose diskusijose klastodamas argumentus, šiemet kitu vardu daro tą patį.
Jeigu forumas yra žinių šaltinis ir norima jo nesukompromituoti ir nesužlugdyti, tam turi būti užkirstas kelias. Ir tai yra administracijos valioje.
O mano valioje su SUKČIUMI elgtis taip, kaip jau kurį laiką ir elgiuosi - JOKIOS TOLERANCIJOS IR JOKIŲ KOMPROMISŲ!
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 20 , 00:19

Neturėjau su Vasariniu jokių fizinių, o juo labiau piniginių kontaktų. Tuo paneigiu jo maniakišką šmeižtą dėl sukčiavimo ir melavimo.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 20 , 00:42

Dar kartą priminsiu akivaizdų faktą, kuris matomas čia https://mano-bites.lt/viewtopic.php?f=5 ... 40#p131322 ir kituose mano pateiktuose sugretinimuose: Rikas ir Virzis yra tas pats asmuo!
Jeigu forumo administracija tai toleruoja - tebūnie.
Tačiau, ar čia toleruojamas ir melas?!
Jei TAIP, tai forumas praranda bet kokią prasmę ir nematau jokio tikslo jame dalyvauti.
Jei NE, tuomet melas turi būti sustabdytas! Nes asmuo, kuris pernai buvo Virzis, o šiemet Rikas - MELUOJA.
Jis akivaizdžiai meluoja, kad nežino jokio Viržio, pernai piktybiškai melavo įvairiose diskusijose klastodamas argumentus, šiemet kitu vardu daro tą patį.
Jeigu forumas yra žinių šaltinis ir norima jo nesukompromituoti ir nesužlugdyti, tam turi būti užkirstas kelias. Ir tai yra administracijos valioje.
O mano valioje su SUKČIUMI elgtis taip, kaip jau kurį laiką ir elgiuosi - JOKIOS TOLERANCIJOS IR JOKIŲ KOMPROMISŲ!
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Krepsininkas
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai
Bičių šeimų skaičius:4 + 2 dovanojimui
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:Karnika (mišrūnė)
Pranešimai:157
Užsiregistravo:2010 Gru 08 , 15:16

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 27 , 10:57

Prašau Vasarini neteršti forumo savo žinutėmis.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 27 , 13:22

Prašymas grąžintas siuntėjui.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Jurge
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2018 Rgp 14 , 11:12

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 27 , 14:08

Turiu tris korpusinius avilius Carnika bičių, i r labai labai didelis klausimas, kaip apsisaugoti nuo spietimo : dalinti šeimas, jei taip koks būtų paprasčiausias būdas? Labai labai ačių už žinovų pagalbą ir patarimus:)
Jurge
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2018 Rgp 14 , 11:12

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 27 , 14:51

Turiu tris korpusinius avilius Carnika bičių, i r labai labai didelis klausimas, kaip apsisaugoti nuo spietimo : dalinti šeimas, jei taip koks būtų paprasčiausias būdas? Labai labai ačių už žinovų pagalbą ir patarimus:) :bee
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 28 , 01:47

Jurge rašė:
2020 Geg 27 , 14:51
Turiu tris korpusinius avilius Carnika bičių, i r labai labai didelis klausimas, kaip apsisaugoti nuo spietimo : dalinti šeimas, jei taip koks būtų paprasčiausias būdas? Labai labai ačių už žinovų pagalbą ir patarimus:) :bee
tie korpusai pusiniai ar pilno dadano remai ,jei pusiniai ,tai yra vidutine seima , reikia ideti korpusa ploksteliu po meduve, to turetu uztekti ,beje sodai baigia zydeti ,pasibaigia medunesio banga ir bites jau ruosiasi spiestis ,
vakar inese 1-1,5 kg nektaro ,siandien 200-400 gr ,
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
herkus
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:264
Užsiregistravo:2011 Geg 31 , 11:27

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2020 Geg 28 , 08:16

Na nežinau,šiemet man Bakfast pridarė cirkų su spietimais jau beveik 80% šeimų išlakstė(praeitų ir užpraeitų metų motinėlės.Pasidariau 1/3 seimų su veislinėm motinėlėm,galvojau jau būsiu ramus.Aišku šeimos bombos daugiaaukšiai ant 6korpusų buvo jau 05.09,dadanai su dviem meduvėm didelem .Tos dvi savaitės prastos labai pamaišė.Gal rapso pasigavo sėta kazkur uz 3km buvo.Tai va darbų darbelių šiemet prisidariau

Grįžti į