Re: Ne į temą

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: Re: Ne į temą

2020 Bal 26 , 11:42

:bee
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Bal 26 , 22:07

:bee
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Bal 27 , 10:33

Taip, per trumpą palyginus laiką pragyvenom laukinių vakarų periodą visi, ypač tie, kurie kažkiek buvome įsivėlę į privatizaciją ir savo verslo kūrimą. Kas buvo buvo, nors liko patirtis ir geresnis žmonių pažinimas. Iš tų laikų paliko toks keistas jausmas, kad sutiktu šunimi pasitiki geriau negu žmogumi.
Šitie pasiaiškinimai ir asmeniškumai čia, kur skirta diskutuoti ir dalintis patirtimi tik apie bites, visiškai netinka, tai kiek palaukęs savam kampe viską pratrinsiu.
Tikiuosi, kad po šios "strelkos" ir apie bites kalbėsime reikšdami tik savą nuomonę, o nekritikuodami kito. Nors tiesa yra tik viena, bet mes turime kiekvienas ir savo. Duokime teisę ir galimybe skaitantiems mūsų patarimus ar komentarus patiems nuspręsti kurio komentatoriumi pasitikieti labiau. Vis vien kiekvienas darys taip, kaip jam atrodys geriau, nors patarimų prieš tai bus perskaitęs daug.
Sėkmės versle ir su bitėmis :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Bal 27 , 12:59

Nekritikuoti kitų nuomonės, o tik rūpintis savaja, prašiau ir Vasarinio, bet jis atsakė, kad čia "ne pageidavimų koncertas" ir neleis kitiems turėti kitokią nuomone kaip jo cituojamo mokslininko. Tai išskirtinis pasitikėjimas mokslininkais lyg jie būtų dievai ir niekada po eilinio mokslinio ekspermentu vėl ir vėl nekeistu savo nuomonės. Kad žmogus nepasitiki sava galva, o ieško atsakymų pas mokslininkus gal ir gerai, bet nereikėtu atimti teisės savarankiškai mąstyti it kitiems.
Šitoks kategoriškumas atbaido jaunus ir norinčius apie vieną ar kitą reiškinį parašyti savą nuomonę bitininkus. Daugelį norinčių padiskutuoti atbaido, kad iš jo minčių bus viešai tyčiojamasi, šaipomasi. Todėl ir matome, kad forumo lankomumas yra nemažas, o rašančių vos dešimt.
Tikiuosi, kad arba pats Vasarinis permąstys savo elgesį, arba Adminas jam padės.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Bal 27 , 22:55

rimas54 rašė:
2020 Bal 27 , 13:56
Forumas - suprastejo,sumenko. Liko tik kazkokie vaikiski kaltinimai ,pastebejimai. Gerai ,kad islike ankstesniuju metu straipsniai su bitininku is didziosios raides patarimais ,pamokymais. Gaila ,kad si netvarka atbaide bitininkus forumiecius sukaupusius neikainuojama patirti ..., tik Tranas ,isiveles i sia erzelyne ,is ju liko.
O Admino ,matomai labai demokratisko, neturi musu forumas- vertingi failai neatsidaro , kiekviena karta atsidarius puslapi reikia naujai prisijungineti, leidziama bile ka rasineti ,koliotis!
Nu teip Rimas 54 "Tranas įsivėlęs į šia erzelynę", bet juk lengviausia pasitraukti ir nieko nedaryti. Nors kartais "rankos ir nusvyra"
Bet šis forumas ne Pravieniškių zona, atrodo visi esam normalus žmonės ir Vasarinį, tiesa tada jis atrodo buvo "Greita bitė" asmeniškai pažystu, kartą bendraminčių susitikime akis į akį diskutavome ir Rimantas000 pasirodo padorus verslininkas ir žmogus, bet ot bendraujant kažkodėl gaunasi "kibirkščiavimas" kas kartais iššaukia tikrą gaisrą. Nemokam tolerantiškai bendrauti - štai kur bėda ir siekiam kitus įžeidinėjimais ir pasišaipymais atvesti į savą "tikėjimą". Nepakantumas kito kitokiai nuomonei veda prie užgauliojimo ir tarpusavio įžeidinėjimo.
Išmoksim Rimas 54. Bendravimas žmogaus su žmogumi yra didelė vertybė ir verta dėl to stengtis. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 01 , 17:40

Rolando 30 nuomonė:
"Užknisai, vasarini, dėdamas tą patį kreipimasi į visas temas. Adminas jau žino apie tai, ir padarys savo forume viską, kas jo nuomone reikalinga. Kas jautiesi esąs, kad bandytum čia forume eismą reguliuoti? Juk čia visi bendraudami esame lygūs. Nekenti riko, tai ar negali praeiti pro šalį, neužkabinęs jo bet kokioje temoje? Be pykčio šiaip, bet visgi, manau turėtume jausti ribas, kokias tai ;)"
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 01 , 20:13

rimantas000 rašė: ↑
30 Bal 2020, 22:38
...Norisi aplinkiniu dar paklausti, kaip visa diskusija atrodo is salies ? Tik is neutraliu forumieciu tarpo,o ne is Trano palydos ....

Alvyzas:
Kokia diskusija? Iš šono tai atrodo dviejų labai susireikšminusių žmogelių, manančių kad tik jie yra tiesos šaltinis, teroras turinčių kitokią nuomonę atžvilgiu. Viskas pagal geriausias Rusijos bolševikų tradicijas: "Kas ne su mumis - tas prieš mus".
P.S. Aš ne iš "Trano palydos". Aš irgi daug kur su juo nesutinku, bet tai nėra pagrindas drabstytis purvais.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 10:15

Re: Kas dainon nesudėta :)
2020 Kov 28 , 20:18

Adminas rašė:

Na Vasarini ir siautėji :o
Kas čia per paranojos su klonais? Jau kažkada buvo čia tokių pasimėtymų kad kažkas rašo slėpdamasis už kito nick'o

Rikas ir Gabibja nerašo iš tų pačių IP . Ištink prašau visas šiukšles ir įžeidinėjimus, nesvarbu tai tu rašei ar kiti iš savo kampo. Aš ištrinsiu iš kitur.

Laikas truputį apsitvarkyt, visgi pavasaris :)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 10:26

Kestas rašė :
Bičiuli,Vasarini,
Iš tavęs tiesiog trykšta pyktis: "tai esi toks pat apgailėtinas kaip ir tavo autoritetas".Tavo vertinimas,tiesa sakant,man nelabai ir svarbus.Nenoriu su tavimi pyktis.Su niekuo nenoriu pyktis.
Tas nuogas karalius išmokino mane bitininkauti.Ne tik mane!Paskaityk jo temas.Tai darė daug ir nuoširdžiai,nedozuodamas informacijos.Taip,gal ne su viskuo sutinku,laikas daug ką koreguoja.
Tai kas čia forume jo surašyta,tikrai turi liekamąją vertę.
Ką padariau šioje srityje aš???Beveik nieko.
Ką padarė Rimantas?Padėjo po aviliais svarstykles ir informuoja,kas kiek per savaitę suvalgė.
Ką šioje srityje nuveikei pats?
Kest
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 10:39

Viki rašė:
Nežinau ką galvoja šio forumo administratoriai, bet dėl kelių visažinių sexpertų, ..... forumas pavirto pamazgų duobe. Nei diskusijų, nei pasidalinimų, tik žeminimai, niekinimai... Tarsi čia būtų ne bitininkai, o morozai susirinkę... Siūlau administratoriams pasiųsti aršiausius į karantiną pusei metų - pamatysite kaip atsigaus forumas... Juk Lietuvėlėje yra ne 3 bitininkai, o arti 10000! Ir visi turi ką pasakyti ar papasakot... jei tik jų nežemina ir neniekina...
* TRANAS nugyveno gražų amžių ir tikrai neturi tamstom kažką įrodinėt...
Mes gyvename laisvoje šalyje, ir galite užsiiminėti kuo tik širdis geidžia: auginti širšes, statyti rutulio formos avilius, mokintis biteles jogos, ar ką dar fantazija išneša... bet negalima žeminti pašnekovo - tai yra nusikaltimas ir jei kas turėtų laiko, būtų galima imtis administracinės atsakomybės...
Bent jau mane senoji bičiulių karta mokino, kad prieš einant pas biteles, nusiplauti rankas ir nusivalyti sąžinę..., o mūsų didieji visažiniai mokina papilti pamazgų į forumą ir eiti prie bičių...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 13:27

Vasarinis rašė:
"TRANAS knisasi po forumo archyvus ir renka savo šalininkų pasisakymus. :chuckle
Kaip silpnai turi jaustis „patriarchas“, jei tik tokie "argumentai" beliko... :lol:"

Beviltiškas archyvaras,... pats susirinko teigiamus pasisakymus iš 2014-2013m forumo archyvų, kai tuo tarpu manieji tik šių metų ir net paskutinio mėn.
Ir ne aš silpnai jaučiuosi, o judu su Rimantu, nes Rimantas reikalavo paramos iš šono, kad pasisakytų kiti forumo dalyviai, ką mano apie dabartinę situacija forume, tai aš ir surinkau į vieną vietą, nes tavo didžiųjų ir raudonų raidžių šiukšlyne sunku ką nors surasti.

Prieš 6-7m. kai pasirodei forume, man irgi patikai, naujų vėjų įnešei, nes mes senieji lyg viską jau buvome ir išsiaiškinę, bet paskutiniu metu degradavai visiškai ir Adminas tikrai turėtu duoti pačiam kurį laiką pailsėti ( karantine), kaip Sergėjui įsisiautėjus, kad duodavo.
Jei ir toliau tas tesis, tai forume liksit tik judu su Rimantu ir galėsit vienas kitą girti, kokie vieninteliai protingi esat.

Aš jeigu ką nors sumąstęs teigiu, tai visada pabrėžiu, kad čia tik mano nuomonė ir į neklystamumą nepretenduoju. Primigtinai reikalauju, kad mano rekomendacijas išklausę, sprendimus priimtų sava galva.
Pasistengsiu, kad šis komentaras būtų paskutinis pabendravimas su Tamsta.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 15:59

Jeigu Vasarinis nebūtų atgrasęs daugumos forumiečių savo šmiežtais ir kitokiu oponentų bei skaitytojų psichologiniu teroru, tai diskusija būtų vykusi daugelyje forumo temų. Kaip būdavo laikais iki Vasarinio /Rimanto000 intrigų laikotarpio. Akivaizdu, kad jie siekia tironiško dominavimo forume. Dabar pusmetį vyko beveik tik Vasarinio monologas, paįvairintas kitų forumiečių pastebėjimais dėl jo nusišnekėjimų temoje "Gilesnis žvilgsnis į bites".
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 16:48

Vasarinis rašė;... „su XX amžiuje likusiu savamoksliu man tikrai jau senokai nebėra apie ką diskutuoti“

Kad ir kaip noriu nutraukti diskusijas su tavimi, niekaip neišeina.
Tas „ savamokslis“ yra 1988m baigęs bitininkystės mokyklą Lietuvoje , tai Kauno Mičiurino vardo tarybinį ūkį technikumą su pagyrimu ir raudonu diplomu. Jam dėstė tokie visų Lietuvos bitininkų pripažinti ąsai, kaip praktikas A.Laurenčikas, mokslo daktarai, J. Balžiakas, J. Straigis, praktikas P.Karosas. Palyginus neblogai esu susipažinęs su Rusų bitininkų praktikų ir mokslininkų darbais bitininkystės srityje kurie yra pripažinti visame pasaulyje, kaip N.M. Vitvickio, P.I. Prokopovičiaus, A.M. Butlerovo.,G. P. Kondratjevo, chemijos akademiko I,A. Kablukovo, E.C.Gusievo, N. V. Nosonovo, V.I. Lomakino, A. E. Titovo , aksdemiko N.M. Kulagino, A. S. Butkevičiaus, L.I. Perepelovos , V. V. Alpatovo A.F. Gubino ir kt. Visi jie įnešė kažkokį tai išaiškinimą susieta su bičių biologiniu instinktu ir pateikė praktiškas rekomendacijas bitininkams.
Nekarta dalyvavęs tarptautiniuose bitininkystės seminaruose Rygoje , Maskvoje. Esu pats nekartą organizavęs ir pravedęs seminarus Lietuvos bitininkams žiedadulkių ir nuodų ir vieną tarptautinį nuodų rinkimo klausimais. Be to ir bitininkavimo praktikos turiu jau greit 50m.
Teisybė yra ta, kad tas viskas vyko tikrai XX ir iš dalies XI.
O dabar pasakyk kokius aukštuosius bitininkystės mokslus XI amžiuje esi baigęs pats, kad taip paniekinamai žiūri į senus ir jaunus bitininkus? Vos ne kiekvienu klausimu neturi savo nuomonės, o tuojau puoli verstis po internetą , kad kas nors padėtu atsakyti į paprasčiausia klausymą. Kuris čia iš mudviejų didesnis savamokslis , dar neaišku? O be to žinios yra žinios ir nesvarbu kokiu keliu jos yra įgytos. Gaila, kad pas patį jų mažai ir be kitų pagalbos sunkiai vertiesi.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 19:02

Nu tikrai pons Rimantai kalbi "žemiau plintuso" Nei pončiakos, nei stalo kojos nebuvo mano patarime, o ir patį patarimą kodėl tokį paprastą daviau, jau esu atsakęs- kokio prašė, tokį daviau.
Susirado vieną maakslininką iš kuriuo galima šaipytis ir ant jo nurašo visus Rusų mokslininkų pasiekimus -nesąžininga. Bent aš su tokiu nesu susidūręs. Pats tų Rusų irgi nespiauni, dažnai mini.
Suprantu, rašai, kad savo patronui įtikti net ir jo stilių jau pamėgdžioti pradėjai, didelių raidžių ir dar raudonų ir betrūksta.
Jei tvarkingai nenori, tai galėsiu ir su tamsta nebndrauti. Bendrauk su Vasariniu.
Pala, o kas sakė,be tavęs ir Vasarinio, kad klaidų nepripažystu?
Sakyk tiesiai šviesiai, kad čia forume neklystančių tik du- Rimantas ir Vasarinis, visi kiti, mąstantis sava galva , mąsto klaidingai, atsilike iš XX amžiaus , melagiai, sukčiai, tinkantis tik šūdo viralui gaminti.
Kol nevielu tokį savo elgesį gerai apmąstykit ir nusileiskit iš įsivaizduojamų aukštumų, nebent bijote savo karališką nuogumą pademostruoti.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 22:28

Vasarinis ir Rimantas000 kaip du nesusitupėję ir neišauklėti paaugliai negerbia labiau išsilavinusių ir patyrusių bitininkų. Gėda, kai šiedu giriasi savo VISI raudonais diplomais, nesusijusiais su bitininkyste. Lyg forume nebūtų daugiau akademinių pasiekimų turinčių kuklių forumiečių. Pas šiuos du jaunuolius akivaizdūs ankstyvos senatvės požymiai. Matyt neturėdami gabumų raudonus diplomus uždirbo zubrindami ir susigadino smegenis. Dabar jų ankstyvoji senatvinė demensija forumiečiams nuotaikas gadina.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 02 , 22:56

:bee
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 03 , 10:47

:bee :bee :bee
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 07 , 11:27

Kirk, neatidžiai skaitai, sakiau, kad į karantiną užsidarau tik savam kampe.

Rimantai, nereikia skusti, prašau... ;) . Kartą jau buvau apskustas, kai nuodus stambiu mastu pradėjau rinkti. Tai buvo atvažiavę ir turėjau parodyti, kaip renku ir kad dėl to nežūsta bitės. Amerikoje gyvūnų apsaugos darbuotojų nuodų rinkimas buvo uždraustas, nes jie nuodus rinkdavo ant guminio paviršiaus kur žūdavo bitės.
Mišką naudojau, kaip izoliacijos punktą stipriai apsikrėtusioms bičių šeimoms , kur jos žūdavo ne dėl to, kad į mišką išvežu, o dėl to, kad daug, daug erkių net iš trijų šeimų, naudojant dvigubą perų su erkėmis atėmimo metodą, pas jas buvo surinkta. Vėliau, tokias šeimas tikras erkių inkubatorius ir platintojas užmigdydavau tame pačiame bityne. Tas metodas garantuotas, bet daug darbo ir todėl tinkamas tik bitininkaujantiems su keletą šeimų.
Apie kitą visiems gerai žinomą erkių naikinimo metodą , tranų pjaustymą, kuris man pasiteisino ir patiko labiausiai, yra tampriai susietas su T-18 avilio konstrukcijos pakeitimu, įvedant pastovią parėminę ertmę, ir dar keliais konstrukciniais pakeitimais kurie įgalintu, net neatidarant avilio viršaus, šalinti taninius perus. Tuo labiau, kad parėminę ertmę bitės pripažįsta tiek žiema, tiek vasara. Traniniai perai per sezoną pasišalintu per 2-3 kartus ir masiškai po 4-6 rėmus iš karto, o ne po 1-3 rėmus. Šis metodas, be didelių pliusų susietu su bitininko darbo sąnaudomis, turi ir minusų susietomis su bičių darbo sąnaudomis.
Pirmiausia, gerai pasiruošiant šio metodo patogiam taikymui reikia keisti T- 18 avilio konstrukcija. Tam reikalinga diskusija. Tuo pačių, aukštinant per du korpusus avilio pagrindą, sumažėtų, visų taip nemėgstamų ir naudojamų žiedų skaičius. Apie tai, kiek vėliau pakalbėsime temoje skirtoje aviliams.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 11 , 11:58

rimantas000 rašė:
2020 Geg 09 , 11:08
Traniniu koriu pjaustymo irgi netoleruoju ,jau geriau tureti erkegaudi ,( kuris nera numatytas jusu avilyje) ir stebeti ,stai ,jei birzelio -liepos men krenta per para daugiau kaip 10-20 erkiu ,nugarinkit seima 3 kartus oxalu kas 6-7 dienas( tam tinka keptuvele ,o dar geriau su sublimoxu) ir nereiks terliotis su jokiu traniniu peru pjaustymu ,kurie labai susilpina seimas ir nereiks jokiu ventiliaciniu korpusu naudoti ,zodziu veltis i tikra marazma .Erkegaudziui patikrinti man uztrunka gal 5-10 sekundziu seimai ir zinau ka daryti .
Tokio traninių pjaustymo, kuris propaguojamas įdedant po 1-2 korius ir kas 15-20 išpjaustant, kai yra uždėti magazinai, arba kai traniniai pasiūti į ventiliacinį aukštą ir norint prie jų prieiti, reikia pakelti magazinius su visu lizdu, aš irgi netoleruoju, tai tikrai terlionė ir marazmas.
Kai gaminau tuos avilius , erkių ,bent pas mane, dar nebuvo ir niekaip negalėjau numatyti, kad tokio pribambaso, kaip erkėtgaudžio, reikės.
Jei pas patį per parą n a t u r a l i a i krenta tiek erkių, tai turi labai didelį užkrėtima erkėmis. Pas mane tik 2-5. O, bet , tačiau, ten nukrenta jau savo amžių užbaigusios erkės ir šeimos sveikatingumui nieko gero neduoda. Jos vis vien nukrenta yra tas erkėdgaudys ar ne. Na aišku, jei naudoji kažkokį gydymą, tai tada suprantama.
Neparašei, kada tą nugarinimą oksalu atlieki? Pastebėta, kad kiekvienas nugarinimas šiek tiek trumpina bitės amžių, jei tai atlieki prieš žiemą, „3 kartus“ tai stipriai pablogini bičių žiemojimą, o jei vasaros pabaigoje ar iš ankstyvo rudens, tai nebekalbėk apie išskirtinės kokybės savo medų.
Ir dar neaišku, kaip traninių perų pašalinimas „ l a b a i susilpnina“ bičių šeimas. Kad kažkiek sumažina gaunamo medaus kiekį, tai dar galima suprasti, o žiedadulkių kiekis, kas renka žiedadulkes, tai net padidėja.
Kai Rietave kažkur apie 1996m pravedžiau seminarą, kuriame akcentavau padidintos iki 10-15cm porėminės ertmės svarbą geram bičių šeimos žiemojimui. Kažkur nuo 90metų, einančioms žiemoti šeimoms , pradėjau pakišinėti po tuščią korpusą, o pavasariais po apsiskraidymo ištraukdavau. Toms šeimoms kurioms to ventiliacinio neištraukdavau, pastebėjau, kad tos šeimos vystosi geriau ir sumąsčiau kodėl? Ogi todėl, kad tas ventiliacinis gerai „ amortizuoja „ pavasarinius atšalimus ir bitėms daug lengviau sekasi palaikyti optimalią temperatūra reikalinga perų auginimui.
Šeimoms kurioms ventiliacinio neištraukdavau, jau pirmo pavasarinio medunešio metu bitės tą ventiliacinį prisiūdavo traninių korių, pridėdavo perų dėl ko gaudavosi puiki tranų ir erkių perkyla ir tikras marazmas, norint tuos korius iš ten pašalinti, nes avilys tam nebuvo visiškai pritaikytas. Bet įvertinus tik teigiamus bičių veiksmus į porėminę ertmę visais metų laikais yra būtina avilį pasitvarkyti taip, kad laisvai, per 2-5 min. būtų galima pašalinti visus ten esamus traninius perus, nenukeliant ne tik magazinų ar aukštų, bet net avilio dangčio, bet patogiai ir greitai pašalinti ant erkėtgaudžio nukritusias šiukšles.
Apie ką, atsisveikindamas su forumu, ir žadu plačiau panagrinėti „Avilio“ temoje. Planą turiu, o be to tikiuosi ir iš bičiulių sulaukti gerų patarimų. Po patobulinimo, avilį T-18 reikėtu pervadinti į PT-18. Pats jame gal ir nebebitininkausiu, bet per daug metų jame bitininkaujant ir pasikeitusioms bitininkavimo sąlygoms atsiradusius trūkumus, pašalinti norėčiau.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Re: Ne į temą

2020 Geg 12 , 10:33

Rimantai aš neturiu kantrybės su pačiu ginčytis. Pas tave pilna prieštaravimų. Vienam komentare bites gydai tris kartus kitame jau tik vieną. Kai visiems žiemos laike po keletą bičių kasdien miršta, o vasara net šimtais, tai pas tave žiema nemiršta ir dar naujiena, "Kadangi CO@ siltas leidziasi zemyn ,tai jei kamuolys yra netoli dugno tai atsitiktinai bite atsidurusi ant dugno is karto neuzals ,bet gales siek tiek atsilusi ,vel prisijungti prie kamuolio ,kad manau ir vyksta mano seimose." Tai to CO tavo bitės tiek daug išskiria, kad net dugnas nuo to šiltas ir kodėl jis kaupiasi ant dugno, jei lakos atviros ir jis kaip sunkesnis už orą turėtu per laka pasišalinti.
Jei šnekam apie bites man visai neįdomu žinoti kokius mokslus baigę tavo šeimos nariai ar tavo draugai, tai nėra argumentai.
Vakar perskaičiau tokią Bernardo Šou išmintį "Išmok niekam nieko nepasakoti, tada viskas bus gerai" Gaila, aš jau labai daug visko išsipliurpiau. Tikrai noriu viską pabaigti ir į diskusijas nebesivelti. Prašau, savo patirtį ir išmintį rašyk kituose temose. Šitas kampas yra skirtas mano bitininkavimo technologijai paviešinti ir aš tą darau. Sutikti ar nesutikti su manimi yra kiekvieno asmeninis reikalas. Todėl prašau nepykti, kad teiginius kurie prieštarauja mano supratimui apie bites, savo kampe pratrinsiu. Suprask, nesutikimas neduoda teisės šaipytis. Pasimokink iš Bernardo Šou pamokymo ir "viskas bus gerai"

Grįžti į