Duonelės džiovinimas

Medus, vaškas, duonelė, pikis.....
facelija2015
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 0

Re: Duonelės džiovinimas

2016 Sau 09 , 17:01

Sveiki baigiu išprotėti, buvau radusi nuoroda ir saitą kur buvo nurodyta kulimo aparats ANP - 50 duoneliai kulti tas aparatas pagamintas rusijoje, visu bičiuliu prašau jei kas žinot nuorodas prašau parašyti, būsiu labai dėkinga.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 25

2016 Sau 09 , 17:31

Liuka rašė:Iš protingų žmonių girdėjau ,kad šaldytos ir atšildytos duonelės bitės neįsisavina,ji ten kažką praranda.Kažin kokia žmogui geriau,bet be šaldymo neis iškult.
Pritariu Liukai, paprastai kuliant be šaldymo neiškulsi. Yra dar būdas nusausintus korius su duonele intensyviai vėdinant išdžiovinti ir po to kulti. Bet tai problematiška. Aš kuliu išimtą iš šaldiklio po vienos paros. O kadangi esu tik mėgėjas ir iškultos duonelės kiekis per metus neviršija 3 kg. iškultą duonelę paskleidžiu šiltame kambaryje ant popieriaus padėto , sakykim, ant platesnės lovos . jei patalpoje oras šiltas ir sausas (o vasarą taip ir būva)per maks. savaitę išdžiūva, jei laikas nuo laiko pamaišai. Jau ne vieni metai taip darau ir per žiemą ją suvartoju. Gal todėl dar ir dabar Jums rašau. :)
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys

2016 Sau 09 , 17:41

facelija2015 rašė:Sveiki baigiu išprotėti, buvau radusi nuoroda ir saitą kur buvo nurodyta kulimo aparats ANP - 50 duoneliai kulti tas aparatas pagamintas rusijoje, visu bičiuliu prašau jei kas žinot nuorodas prašau parašyti, būsiu labai dėkinga.
O mažus kiekius duonelės iškulti galima naudojant patarimą iš jotube. Sušaldytus , nusausintus korius su duonele įdėkite į lininį maišelį ir padaužykite į sieną. Po to persijokite ir išpūskite ventiliatoriumi dulkes.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

2016 Vas 10 , 00:14

facelija2015 rašė:Sveiki baigiu išprotėti, buvau radusi nuoroda ir saitą kur buvo nurodyta kulimo aparats ANP - 50 duoneliai kulti tas aparatas pagamintas rusijoje, visu bičiuliu prašau jei kas žinot nuorodas prašau parašyti, būsiu labai dėkinga.
http://beejournal.ru/inventar-i-oborudo ... i-v-rossii
Visiems jums-linkiu laimės
Sergijus
Patyręs narys
Aviliai: Lentiniai,inkrustuoti skarda
Bičių šeimų skaičius: Iki 250-ies
Bitininkavimo stažas: 30
Bičių rasė: Rotveilerinės

2017 Lap 11 , 18:02

Chebryte, gal kas žinot, kiek už iškultos ir išdžiovintos duonelės kilogramą, mokama? Kūlėjui, ta prasme? :think:
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai: dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: mišrūnės

2017 Lap 11 , 21:39

Sergijus rašė:Chebryte, gal kas žinot, kiek už iškultos ir išdžiovintos duonelės kilogramą, mokama? Kūlėjui, ta prasme? :think:
kiek girdėjau apie 2 europietiški.Informacija nepatikrinta100%, todėl gali skirtis pas skirtingus kūlėjus
darius29
Patyręs narys

2018 Geg 01 , 18:56

ka galvojate apie toki duoneles rinkima? https://www.youtube.com/watch?v=ZUALSsszL9E
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bičių rasė: bakfastas

2018 Geg 03 , 09:32

kinai dirbtinius kiaušinius moka pagaminti.norėtum pusryčiams tokių ? jeigu rimtai, duonelės fermentacijoje dalyvauja bakterijos laktobacilus ir streptomyces grybeliai.gan įdomus fermentacinis procesas vyksta.pats kimšdamas žiedadulkes gali užnešt kitokių mikroorganizmų ir pagamint vidurius laisvinančių vaistukų, o ne duonelę. :lol:
manau reikia ieškot metodikų, kad bitės duonelės daugiau prigamintų, o ne paties ją presuoti.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai: WBC=T-18 aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: bakfastas+lietuviska

2018 Geg 04 , 22:52

jei ten ziedadulkes kemsa ,tai iki duoneles bus dar toli toli ,gal ten kemsa duoneles gabaliukus ,tai tas produktas bus panasus i duonele, cia labai gerai pastebejo Zilvinas,fermentai ir temperaturinia rezimai fermentams veikti yra ne ka maziau svarbesne dalis nei ziedadulkes .Fermentacijos metu gauname viskiai kita produkta ,jei tinkami fermentai ,tai produktas duos naudos valgytojui ,o jei netinkamos bakterijos -grybeliai ,tai gali but nuodas .
duokit bitems laisve !
nekaitalioju motinu ir bitems ziemoti palieku medu.
ZemaitijosMedus
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 5
Bičių rasė: .

2018 Rgp 31 , 22:06

Gal kas yra savadarbiai pasdare duonelės džiovykle ir kaip galima pasidaryti namų salygom ta ďžiovykle
ZemaitijosMedus
Patyręs narys
Bičių rasė: .

2018 Rgp 31 , 22:28

Patarkite žmogui kuris neturi džiovyklės duoneliai ką daryt kaip džiovinti
egidukas
Patyręs narys
Aviliai: dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 27
Bičių rasė: 3 bičių rasės

2018 Rgs 01 , 07:04

nusiperki vaisių džiovinimo aparatą kokiam prekybos centre, 9 stalčių, įtiesi tinkliuką ir džiovini. Kainuoja nedaug ir veikia gerai, galima dziovint ir uogas, ir grybus.
Vartotojo avataras
KABOOM
Patyręs narys
Aviliai: 10r daugiaauksciai + dadano 16r
Bičių šeimų skaičius: 20+
Bitininkavimo stažas: 3
Bičių rasė: Bakfastas

2018 Rgs 03 , 14:21

Pavasari buvo prinesta be proto daug ziedadulkiu. Dziaugiausi kad rudeni duoneles be proto bus. Deja per vasara musiau suvalge. Buvau rades viena posta kad ima ir pavasari duonele sviezia. Gal gali kas placiau papasakoti? :think:
katukas
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 7
Bičių rasė: KARNIKA

2018 Gru 20 , 23:18

auha
katukas
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 7
Bičių rasė: KARNIKA

2018 Gru 20 , 23:24

sveiki. Gal kas bandet wilaros kulimo masina SPRAGILA .Ar verta demesio Ar gerai iskulia duonele
satna
Patyręs narys
Aviliai: dadano, 12-os rėmų
Bičių šeimų skaičius: 55
Bičių rasė: vietinės, bakfast

2018 Gru 21 , 13:13

bandžiau: tinkama, bet:
priedas kuris skirtas suberti duonelei - niekam tikęs - pilnas kambarys būtų duonelės išbarstytos. Todėl vietoj jos naudojau ortakį.
Iškulia neblogai, bet norint idealaus rezultato gavau kulti du kartus ( tai galimi papildomi duonelės netekimai). Bet antro karto nuokulas mano manymu būtų gal galima panaudoti bitėms pavasarį
Kuliant pastoviai užsikiša sietelis - ypač dirbant greičiau, todėl nenorint pastoviai drebint rankiniu būtų - tiktų įtaisyti kokį miniatiūrinį kratutyvėlį (nors tinka ir taip)
Sietelis yra tik vienas, o mano nuomone reik dviejų, todėl nuokulas persijojau per savo gamybos sietelį.
Bendra mano išvada : normalus daiktas, kuriam būtini nesudėtingi patobulinimai
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2018 Gru 21 , 16:28

KABOOM rašė:Pavasari buvo prinesta be proto daug ziedadulkiu. Dziaugiausi kad rudeni duoneles be proto bus. Deja per vasara musiau suvalge. Buvau rades viena posta kad ima ir pavasari duonele sviezia. Gal gali kas placiau papasakoti? :think:
Pavasarį išimta duonelė dar nėra gerai subrendusi, todėl ją imti nepatartina. Duonelė susifermentuoja maždaug per mėnesį, kai avilyje yra palanki temperatūra ir drėgmė. Iškūlus, džiovinama maždau iki 40 laipsnių temperatūroje. Vaisių džiovyklos nėra labai geros, maža vietos, stalčiukai puskiauriai. Aš džiovinu taip, karštu oru.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
moskibots
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 2

2018 Gru 22 , 16:25

Gal pasidalinsit, kaip tiksliau įvertinti ar duona gerai išdžiūvus. Man kažkaip kiekvienais metais gaunasi skirtingai ir negaliu nusprest kaip geriau.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2018 Gru 22 , 18:57

moskibots rašė:Gal pasidalinsit, kaip tiksliau įvertinti ar duona gerai išdžiūvus. Man kažkaip kiekvienais metais gaunasi skirtingai ir negaliu nusprest kaip geriau.
Duona geriau neperdžiovinti, negu padaryti kaip akmenėlius. Pirkėjai visada mėgsta lengviau kramtomą. Recerptėlio tikslaus neturiu, per eilę metų esu damušęs ranką, kaip saknt iš akies. Be to dar reikia atminti, kad duonelė jau bičių užkonservuotas, subrendęs, ilgesniam laikui skirtas produktas. Džiovinu maždaug apie parą. Naktį nebejungiu džiovyklos, džiūsta savarankiškai kol atvėsta. Ryte patikrinu, jei dar pasirodo minkštoka dar kelias valandas pakaitinu. Patikrinti labai nesunku. Pasemi saują duonelės ir suspaudi, o tada tą gautą kamuoliuką nykščiu lengvai prilietęs stumteli, visas kamuoliukas turi greit pabirti. Reiškia išdžiuvusi. Džiovykloje dar kontroliuoju termometrais kurie rodo ir drėgmę.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS