Bitynų, bičių produktų ir kt. kontrolės reikalavimai

Viskas apie istatymus, kompensacijas ir paramą, susijusią su bitininkyste.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadanai
Bičių šeimų skaičius: 150
Bitininkavimo stažas: 32

Re: Bitynų, bičių produktų ir kt. kontrolės reikalavimai

2014 Kov 28 , 15:50

aivarasbakanas rašė:supratau.
bitės neserga niekuo.
veterinorius sakė čia profilaktiškai kiekvieną pavasarį reikia 3m aplink avilį ratu dezinfekuoti su kalkių pienu.

tai jei gerai suprantu - užsitaisysiu tų kalkių į kibirą, pasidarysiu tą pieną ir su kokia šluota apšlakstau aplink avilį tuo perimetru? Ar kaip kitaip reikia daryti ?

O gesintos negesintos kalkės, čia nėra skirtumo? Kokios ten būna senukuose? Tokios pačios kaip medeliams būna baltinti?
Jau gesintos būna.Medeliams ten tokie ruošiniai būna,o šitos skirtos statybom.Krapykit apie tuos avilius,bet nematau tame jokios naudos,nebent žolėj samanų sumažės :) Prisigalvoja tie veterinoriai,atrodo,kad dirba :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2014 Kov 28 , 16:16

Neklausykit šitų veterinorių, o vadovaukitės savo galva. Dėl visa ko, apie avilį kiekvieną pavasarį į laistytuvą prisipilu vandens (kiekviename skyriuje šito gero yra), ištirpinu sodos pakį ir dar įberiu margansovkės. Visą turinį išlaistau apie avilius. Padeda, nepadeda, bet ramiau...Visa tai įrašykit į bityno pasą ir parodykit veterinarams, a Jėzau kaip anie džiaugiasi...
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6
Bitininkavimo stažas: 1

2014 Kov 28 , 17:10

Jau net nejuokinga... Jei tikrai visi bičiuliai taip sterilizuotų avilių aplinką, tai Lietuvoje turėtume maždaug 84 ha kapitaliai užterštos žemės. Ir dar priedo bitynuose... :o
Na nebent labai reikia žmoną nuo įkyraus kaimyno apginti, tai priemonė tinkama: jei ir sugriešis, tai be pasekmių ;)
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai: 2 Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 0

2014 Kov 31 , 09:14

man kažkaip logiškai atrodė, kad čia elementariai tam, kad aplink avilius išneštos negyvos bitės, ar kokios nors korio liekanos ar pan "išsidezinfekuotų"? :)

panašiai kaip sode sugrėbtus lapus obelų reikia sudeginti, o ne pabarstyti po obelims "ale traša" kaip daro 95% Lietuvos "profesionalių" sodininkų kaimuose. Kodėl? todėl kad tuose lapuose žiemoja visas brudas kirmėlių ir ne tik pavidalu...
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2014 Kov 31 , 11:48

aivarasbakanas rašė:man kažkaip logiškai atrodė, kad čia elementariai tam, kad aplink avilius išneštos negyvos bitės, ar kokios nors korio liekanos ar pan "išsidezinfekuotų"? :)
Tik reikėtų užduoti sau klausimą - ar bitėms reikia to "dezinfekavimo"? O jei ir labai norisi tą daryti, tai negi dabar terši savo bityną sunkiaisiais metalais? Manganas, beje, tarp kitų blogybių sukelia nevaisingumą :)
panašiai kaip sode sugrėbtus lapus obelų reikia sudeginti, o ne pabarstyti po obelims "ale traša" kaip daro 95% Lietuvos "profesionalių" sodininkų kaimuose. Kodėl? todėl kad tuose lapuose žiemoja visas brudas kirmėlių ir ne tik pavidalu...
O profesionalai dabar jau laikosi nuomonės, kad ne tik grėbti lapų nereikia, bet net ir žolės pjauti apie medelius nereikia. Bent jau kol medeliai maži. Pasirodo maži medeliai sudaro kažkokius simbiozinius ryšius su ant šaknų besiveisiančia grybiena. Pjaunant žolę grybiena išnyksta (sąlygos nebetinka) ir tuomet medeliai kurį laiką skursta. Be to žolės kažkiek apsaugo medelius nuo visokių skabančių gyvūnų.Taigi, ne taip viskas paprasta. Gal ir gerai, kad 95% senolių nespėjo vadovėlių paskaityti :)
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 1-10

2014 Kov 31 , 14:01

ir lapus reikia ne grebti nuo medziu o dar daugiau supilti. Tada pavasari ziedgrauzys ramiai sau miega ilgai , o kai prabunda pasirodo, kad ziedai jau perzydejo, jau nesnekant kokia tai trasa. O lapus ar deginat ar nedeginat ligos vistiek kaskodel plinta ir tik darbo daugia uprisidarot, bei chemijos pramones pinigines papildot :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

2014 Kov 31 , 14:15

cezis rašė:Jau net nejuokinga... Jei tikrai visi bičiuliai taip sterilizuotų avilių aplinką, tai Lietuvoje turėtume maždaug 84 ha kapitaliai užterštos žemės. Ir dar priedo bitynuose... :o
Na nebent labai reikia žmoną nuo įkyraus kaimyno apginti, tai priemonė tinkama: jei ir sugriešis, tai be pasekmių ;)
Nebenorėjau veltis į cezio svaičiojimus, bet kai iškilo diskusija, parašysiu. Spėju, kad dar po stalu , brangusis, bėgiojai, kai aš bitininkavau. Ir rimtos ligos, bitynas neturėjo. Vasarinis jau reiškėsi, geriau susilaikyti nuo šių „pagraudenimų“ ... Savo erudiciją pasilaikykit sau. Kardinalių patarimų, kad ir jaunimui, nieko nepateikiat. Kritikuoti, čia kožnas sugeba.
Pagirtinas aivarasbakanas, supratęs mano mintį. Cezi, ar labai norėtum laikyti ilgai prie namų automobilio nutrenktą katiną (te neįsižeidžia Kicė), jo neužkasęs? Taip pat ir su mirusiomis bitėmis, nes gyvosios, šaltu oru, jas paprasčiausiai išstumia prie lakos. Negi nesat skaitę literatūroje ? O patariama prie avilių lakos visada suvarpyti žemę. Kodėl? Gal nereikia aiškinti. Turit 6 šeimeles, tai dar ne bitynas... Man reikėtų 5 skyrius reiktų perkasti... Renkuosi lengviausią variantą. ..
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2014 Kov 31 , 16:18

vidmantask rašė: Nebenorėjau veltis į cezio svaičiojimus, bet kai iškilo diskusija, parašysiu. Spėju, kad dar po stalu , brangusis, bėgiojai, kai aš bitininkavau. Ir rimtos ligos, bitynas neturėjo. Vasarinis jau reiškėsi, geriau susilaikyti nuo šių „pagraudenimų“ ... Savo erudiciją pasilaikykit sau. Kardinalių patarimų, kad ir jaunimui, nieko nepateikiat. Kritikuoti, čia kožnas sugeba.
Pagirtinas aivarasbakanas, supratęs mano mintį. Cezi, ar labai norėtum laikyti ilgai prie namų automobilio nutrenktą katiną (te neįsižeidžia Kicė), jo neužkasęs? Taip pat ir su mirusiomis bitėmis, nes gyvosios, šaltu oru, jas paprasčiausiai išstumia prie lakos. Negi nesat skaitę literatūroje ? O patariama prie avilių lakos visada suvarpyti žemę. Kodėl? Gal nereikia aiškinti.
Vidmantai, nežinau į kieno žinutę atsakinėjate. Apie bičių užkasimą iki šiol nebuvo jokios kalbos. Aš kalbėjau apie kalio permanganatą kurio pilti į dirvą NEGALIMA. Ir nesvarbu, kiek jums metų ir kiek turite bičių. Vis tiek NEGALIMA.
Turit 6 šeimeles, tai dar ne bitynas... Man reikėtų 5 skyrius reiktų perkasti... Renkuosi lengviausią variantą. ..
Ajajai... Tokia patirtis, o taip naiviai užkibote :wasntme:
Išduosiu paslaptį, turiu 7 šeimeles... :chuckle
Jei rimtai būtent dėl to nerašau nei amžiaus, nei bičių šeimų skaičiaus, nei "stažo", nes daug kam labai norisi vertinti būtent pagal tai. Reikia pratintis "galvoti savo galva", o ne tik skaityti anketas :)
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS

2014 Kov 31 , 20:18

vidmantask rašė: Nebenorėjau veltis į cezio svaičiojimus, bet kai iškilo diskusija, parašysiu. Spėju, kad dar po stalu , brangusis, bėgiojai, kai aš bitininkavau. Ir rimtos ligos, bitynas neturėjo. Vasarinis jau reiškėsi, geriau susilaikyti nuo šių „pagraudenimų“ ... Savo erudiciją pasilaikykit sau. Kardinalių patarimų, kad ir jaunimui, nieko nepateikiat. Kritikuoti, čia kožnas sugeba.
Pagirtinas aivarasbakanas, supratęs mano mintį. Cezi, ar labai norėtum laikyti ilgai prie namų automobilio nutrenktą katiną (te neįsižeidžia Kicė), jo neužkasęs? Taip pat ir su mirusiomis bitėmis, nes gyvosios, šaltu oru, jas paprasčiausiai išstumia prie lakos. Negi nesat skaitę literatūroje ? O patariama prie avilių lakos visada suvarpyti žemę. Kodėl? Gal nereikia aiškinti. Turit 6 šeimeles, tai dar ne bitynas... Man reikėtų 5 skyrius reiktų perkasti... Renkuosi lengviausią variantą. ..
Neišturėjau :) Radot ką lygint, katiną su saujele negyvų bitelių.Taigi krūvom jų nebūna,o ir kokias ligas gali platint negyva bitė.Visos ligos lieka avily,su gyvom.Jei jau neišgydysit ten,tai joks krapinimas apie avilius nepadės. :)
Robertinass
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 12
Bitininkavimo stažas: 5
Bičių rasė: Buckfast

2017 Kov 15 , 19:50

Bičiuliai, mano draugas turi žirgyną ir netoli jo valdų bitininkas pasistatė savo avilius...klausimas: ar galiu aš statyti savo avilius prie pat kito žmogaus valdų?? pats nesu girdėjęs apie kažkokius atstumus ir žinau jog laiko žmonės bites soduose...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2017 Kov 15 , 20:14

Robertinass rašė:Bičiuliai, mano draugas turi žirgyną ir netoli jo valdų bitininkas pasistatė savo avilius...klausimas: ar galiu aš statyti savo avilius prie pat kito žmogaus valdų?? pats nesu girdėjęs apie kažkokius atstumus ir žinau jog laiko žmonės bites soduose...
Tiems žirgams turėtų būti pipiec.Bitės, tur būt, labiausiai neperneša arklio prakaito...
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS

2017 Kov 15 , 20:44

Robertinass rašė:Bičiuliai, mano draugas turi žirgyną ir netoli jo valdų bitininkas pasistatė savo avilius...klausimas: ar galiu aš statyti savo avilius prie pat kito žmogaus valdų?? pats nesu girdėjęs apie kažkokius atstumus ir žinau jog laiko žmonės bites soduose...
http://www.bitininkusajunga.lt/lt/Teise ... os_aprasas_/" onclick="window.open(this.href);return false; Raudonai parašyta.
Kiek žinau ne bitės nemyli arklio kvapo,o tiesiog arkliai labai neatsparūs bičių įgėlimui.
Žirgai gal neturi tiek arklio kvapo,juos gi ten iščiustina :)
saulens73
Patyręs narys
Aviliai: dadano ir kiaurašikniai
Bičių šeimų skaičius: apie 40
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: mišrunės

2017 Kov 16 , 23:07

Liuka rašė:
http://www.bitininkusajunga.lt/lt/Teise ... os_aprasas_/" onclick="window.open(this.href);return false; Raudonai parašyta.
Kiek žinau ne bitės nemyli arklio kvapo,o tiesiog arkliai labai neatsparūs bičių įgėlimui.
Žirgai gal neturi tiek arklio kvapo,juos gi ten iščiustina :)
Liuka teisi, arkliai jautrus gyvūnai įgėlimui, todėl avilių nestatyčiau žirgyne arba žirgų neganyčiau bityne . Tik va Robertinass teiginys "netoli" abstraktus , vienam netoli bus 2 metrai kitam netoli ir 200 metrų . Asmeniškai mano poniai ganosi 8-10 metrų iki bityno ir kol kas nusiskundimų nesulaukiau nei iš :bee , nei iš ponių :rose: Žinoma per medkopį ir nuo pavasario nemažiau 100-150 metrų ganosi.
tomega

2017 Bir 29 , 09:30

Sveiki bičiuliai,

šiandien sulaukiau skambučio iš VMVT. Jie paprašė perų 10x15 cm mėginio dėl amerikinio/europinio puvinio tyrimo. Kas keisčiausia, tai, kad jiems reikia 10 vnt., tokio dydžio mėginių. Bičių šeimų laikau 20, ir 50 proc., šeimų reikia draskyti ir pjaustyti. Ar ne per daug mieli bičiuliai? Gal kas esate susidūrę su šiuo tyrimu?
p.s. beje kaip suprantu, perai tai turėtų būti jau uždengti ar gali būti lervutės matyti?

Tomas
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

2017 Bir 29 , 10:04

Kadangi motinas auginu, kasmet tokią procedūrą atlieku. Tik reikia 4 mėginių. Ir nebūtina tokio tai tokio išmieravimo, neduos išpjauti vielutės. Jei Jūs turit 10 šeimų, tai aišku, dėl amerikinio puvinio tyrimo ims iš jų visų. Dalyvauja pačios veterinorkos. Aš tai pristatau pats. Kitą kartą užtenka traninių perų iš statybinių rėmų. Jei puvinys bus, tai bus visur. Pernai vos pjaustymas man nepridarė kiaulystės. Pačios mergužėlės nurodė iš kur pjauti, o buvo veislinės šeimos. Gal prie išpjovos buvo atvirų lervučių, kad pradėjo tempti lopšelius, laiku pastebėjau. Toks gerų korių pjaustymas man tai kelia alergiją... galėtų kokią kitokią metodiką taikyti....
PS dar prašo apie 300 gyvų bičių į kibiriuką prikrėsti, dėl vabolo.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai
Bičių rasė: buckfast

2017 Bir 30 , 11:15

"Smagiausiai,"kad pačiu laiku, per medunešį, nusikilnoti meduves ir lįsti į lizdą korių su perais draskyti :o
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys

2017 Bir 30 , 19:58

Rolandas30 rašė:"Smagiausiai,"kad pačiu laiku, per medunešį, nusikilnoti meduves ir lįsti į lizdą korių su perais draskyti :o
Gal tame yra prasmes ?Turbut buna atveju kad seima del vienos ar kitos priezasties nestipreja,aisku ir meduves nedesi is ten ir meginuka patogu paimti.Tokiai seimai ir perus patikrinti nera blogai :)
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

2017 Lie 01 , 09:17

tomega rašė:Sveiki bičiuliai,

šiandien sulaukiau skambučio iš VMVT. Jie paprašė perų 10x15 cm mėginio dėl amerikinio/europinio puvinio tyrimo. Kas keisčiausia, tai, kad jiems reikia 10 vnt., tokio dydžio mėginių. Bičių šeimų laikau 20, ir 50 proc., šeimų reikia draskyti ir pjaustyti. Ar ne per daug mieli bičiuliai? Gal kas esate susidūrę su šiuo tyrimu?
p.s. beje kaip suprantu, perai tai turėtų būti jau uždengti ar gali būti lervutės matyti?

Tomas
O tu nesigilink, ar uždengti jie turi būti , ar atviri. Paprasčiausiai leisk jiems , ar joms pačioms išsipjaustyti tokių ir tiek kiek jiems reikia. Tau pačiam nebūtina dalyvauti toje jų ,,operacijoje,, kur randasi bitynas jie mato per visus ,,maps,, duodi jiems žodinį sutikimą , jei tokio neužtenka, tada raštinį - be tavo dalyvavimo pasiimti mėginius. Dažniausiai tada praeina būtinumas tokiems tyrimams. Šiaip daugelis tokius tyrimus atlieka tik esant kokiems rimtiems įtarimams, be reikalo nedrasko šeimų ir kitiems neleidžia to daryti.
Visiems jums-linkiu laimės
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0

2017 Lie 01 , 10:13

na o betgi tačiau, ar nepakiš po nosimi tyrimo aprašo kuriame bus "valdinyko" nurodymas bitininkui pačiam pristatyti pavyzdžius, kitaip veterinorių nurodymų nevykdymas užtraukia atsakomybę nuo...iki ...eur.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS