Kasdieniniai darbai DADANUOSE

arunass
Patyręs narys
Aviliai:10 rėmų daugiaaukščiai + dadano
Bičių šeimų skaičius:50+
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:bakfast
Pranešimai:208
Užsiregistravo:2010 Rgp 18 , 20:50
Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Bal 30 , 10:00

Pernai daliai aviliu pavasari nedejau groteliu tik uzlenkta plevele is priekio,ne vienam nebuvo peru.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Bal 30 , 23:00

Sergijus rašė: Neimsiu aš tavęs mokyti, Kest, bet, kadangi mano bitynuose situacija panaši (tik ne ant 10 korių tupi, o ant 8-7), tai rytoj dėsiu pasiūtus, maksimum, 2 korius, kad turėtų kur krauti žiedadulkes, duonai gaminti.
Nuo pirmadienio, klevai dar nepražys ir bitėms dar nebus iš kur masiškai nešti. Nori paeksperimentuoti ir uždėti pusinukus? Dėk, bet ir groteles uždėk, nes mamka iš karto patrauks tiesiai ten. :bee
P.S. Tai, ne patarimai, Kest, aš, tiesiog konstatuoju faktą... ;)
Nemokinsiu ir aš tavęs.Patiko tavo ramus,dalykiškas rašymo stilius :beer:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
KABOOM
Patyręs narys
Aviliai:10r daugiaauksciai + dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:20+
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:95
Užsiregistravo:2013 Rgs 08 , 19:49

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 01 , 21:05

Kaip gydo nozematoze dadanuose? Panasu kad pavasarinio medaus nelabai teks paragauti... Sustabde peru dejima bites...
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 01 , 22:20

KABOOM rašė:Kaip gydo nozematoze dadanuose? Panasu kad pavasarinio medaus nelabai teks paragauti... Sustabde peru dejima bites...
Ugniažole
Vartotojo avataras
DzukiskaPirkia
Aviliai:Dadano 22 r.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2017 Geg 01 , 21:05

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 01 , 23:35

Kest rašė: Ant lizdo grotelės,ant grotelių plėvelė.Ją patraukiu atgal,kad lizdo priekis lieka apie penkis comus nepridengtas,kad būtų praėjimas bitėms į magaziną.
Kest
Kest, klausimėlis. Plėvelę kada nuimate? Šiandien vienam avily nedėjau, bet dėsiu dešimtrėmę gale savaitės. Panašu, kad jau neša nektarą mano rekordininkė.
www.dzukiskapirkia.blogspot.lt
www.facebook.com/dzukiskapirkia
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 02 , 01:06

jonas rašė:
KABOOM rašė:Kaip gydo nozematoze dadanuose? Panasu kad pavasarinio medaus nelabai teks paragauti... Sustabde peru dejima bites...
Ugniažole
Si svaitgali as jau issukau dali ankstyvo pavasarinio ,kartu su pernyksciu .Lieku prie savo nuomones ,nera geras tas pavasarinis medus ,skonis aitrokas ,greit kieteja ,geriausias-vasaros is pamiskiu ir bitems ziemoti gerai tinka.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 02 , 07:21

DzukiskaPirkia rašė:
Kest rašė: Ant lizdo grotelės,ant grotelių plėvelė.Ją patraukiu atgal,kad lizdo priekis lieka apie penkis comus nepridengtas,kad būtų praėjimas bitėms į magaziną.
Kest
Kest, klausimėlis. Plėvelę kada nuimate? Šiandien vienam avily nedėjau, bet dėsiu dešimtrėmę gale savaitės. Panašu, kad jau neša nektarą mano rekordininkė.
Neturiu konkretaus laiko.Greičiausiai tai bus tada,kai dėsiu antrą magaziną.Labai priklausys ir nuo oro.
Dar galvoju,kad per ilgas plėvelės laikymas virš lizdo,gali išpravokuoti spietybines nuotaikas.
Jeigu dėsite,taip,kaip siūliau,tai plėvelė bus išsikišusi iš magazino.Kad ištraukti,pakaks kilstelti artimesnį magazino galą ir patraukti už plėvelės.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 02 , 11:13

Jaučiu mane irgi galima būtų kalti prie kryžiaus, nes aš irgi neteisingai bitininkauju savo dadanuose.
Dadanai mano šešiolikiniai, todėl pusinės meduvės po 7 rėmus. Vakar pavėsyje buvo +12, biškį nemalonus šiaurrytys, bet saulėta, be debesėlio. Bitės rimtą veiklą pradėjo nuo +9. Man besidarbuojant po 3 valandų prie +12, taškėsi skystas nektaras iš akelių. Medonešis šiuo metu yra galingas, nu okey, gal ne galingas, bet didelis. Stiprios šeimos, turint galvoje šio balandžio marazminius orus, yra užsinešusios maisto tiek, kad išgyventų drąsiai visą gegužę, jei ir toliau tęstųsi kovas.
Galit mane (bitininkaujantys šiaurėje, ar kur arčiau sibiro :)) smerkti ir pielavoti, bet vakar aš išsiplėčiau iki 10 rėmų (dėjau plokšteles siuvimui plius pasiūtą - visus antrais numeriais nuo diafragmų, net neatsižvelgiant į tai, kad dengiamuosiuose buvo jau perų). 10 lizde - grotos - 7 pusmagazinyje. Rami dviem savaitėms. Po 2 savaičių, (o kai būdavo normalus pavasaris, tai atsitikdavo jau gegužės 7-9 dienomis), įmesiu į lizdą dvi plokšteles, jei oras geras - tiesiai į vidurį ir dar po pusmagazinį po pirmuoju pusmagaziniu.
Nieko ypatingo mūsų subtropiniusoe pietuose. :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 02 , 18:21

jonas rašė:
KABOOM rašė:Kaip gydo nozematoze dadanuose? Panasu kad pavasarinio medaus nelabai teks paragauti... Sustabde peru dejima bites...
Ugniažole
Gal padės(rusiškai):
https://drive.google.com/file/d/0Bw4xD7 ... sp=sharing
augalas labai nuodingas!
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
KABOOM
Patyręs narys
Aviliai:10r daugiaauksciai + dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:20+
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:95
Užsiregistravo:2013 Rgs 08 , 19:49

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 02 , 21:29

Aciu :)
taja
Patyręs narys
Aviliai:dadano 16R ir 22R
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:39
Užsiregistravo:2015 Lie 19 , 21:37

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 08 , 10:15

Kest rašė:.Pirmadienį prie penktos šeimos prijungsiu šeimelę ir uždėsiu dešimtrėmį magaziną.
Kest
As vakar taip pat sujungiau dvi seimas.Lizde gavosi 10R su perais ir kiausineliais ir is krastu po 2R su duonele ir maistu. Kestai kaip jums prijungiant seimele gaunasi uzdeti 10Rmagazina , turint galvoje , kad jusu seimos stiprios. Ka patartumet mano atveju ,gal deti 10R magazina ant 14R lizdo.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 08 , 10:48

taja rašė:
Kest rašė:.Pirmadienį prie penktos šeimos prijungsiu šeimelę ir uždėsiu dešimtrėmį magaziną.
Kest
As vakar taip pat sujungiau dvi seimas.Lizde gavosi 10R su perais ir kiausineliais ir is krastu po 2R su duonele ir maistu. Kestai kaip jums prijungiant seimele gaunasi uzdeti 10Rmagazina , turint galvoje , kad jusu seimos stiprios. Ka patartumet mano atveju ,gal deti 10R magazina ant 14R lizdo.
Taip,kaip padarėte,taip pat galima daryti ir nieko blogo.
Jūsų situacijoje būčiau pasielgęs sekančiai:
-sujungęs šeimas ir lizdą palikęs ant dešimties rėmų
-diafragmas ir lizdus pakėlęs po keletą cm,kad bitės laisvai galėtų patekti į uždiafragminę ertmę
-po korį su maistu,iš abiejų pusių,palikčiau už diafragmos ir bitės,reikalui esant maistą persineš į lizdą
-bičių gausa ant korių su maistu,parodys,kad bitės netelpa į lizdą ir meduvę ir galima dėti magaziną,nelendant į lizdą patikrai.Galimi ir kiti spendimai,priklausomai nuo tikslų.
Atsakykite sau į klausimą,kiek reikia lizdinių korių,kad motinėlė galėtų dėti kiaušinėlius be sutrikimų!!!
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
taja
Patyręs narys
Aviliai:dadano 16R ir 22R
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:39
Užsiregistravo:2015 Lie 19 , 21:37

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 08 , 15:50

Aciu Kestui. Siandien krastinius rem iskeliau uz diafragmos uzdejau groteles ant ju plevele ir 10R meduve.Dar karta aciu uz greita atsakyma.
pilkasai
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:kintantis
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:vietines misrūnes
Pranešimai:310
Užsiregistravo:2016 Rgp 01 , 10:42

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 12 , 22:11

sakykit ponai kas esat uzdeje magazinus dadanuose o lizda pridenge plevele, kada zadat nuimt plevele? ir dar klausimas kaip plest lizdus dadanuose jei magazinai uzdeti? nuimat magazinus ir pleciat, ar nepleciat visai kol medunesis nepasibaiges?
samadafa
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:72
Užsiregistravo:2014 Vas 08 , 11:51

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 13 , 10:15

nezaidziu is vis su jokiom plevelem pridenginedams ar pan lizdus po magazinais, pirma tam nera laiko zaistis, antra bites susireguliuoja pacios ta temperatura su meduvem pilnom ar pusinem (gi kiek ten tas plotas padideja, o juk ne ziema juk),trecia kaip kazkas minejo tai gali buti spietimines nuotaikos priezastis, ketvirta bitem sunkiau isgarint vandeni is nektaro, penkta skirtingos temperaturos lizde ir magazine, sesta sitaip zaistis galima jei aviliai ant kiemo o ir tie tik kelis, dar but galima vardint daug bet manau uzteks ir aplamai kas sugalvojo toki varianta :devil:
O del pletimo tai nesuk galvos ispleti pries dedamas meduves bent pora tusciu koriu ir buni ramus iki medunesio pabaigos, bites pasiskirsto po visa avili ir jom tikrai vietos pakanka, pletimas (jei pries medunesi lizdas nebuvo isplestas iki galo) reikalingas po medunesio naujom vaskuolem, kad jaunos bites turetu ka veikt, o iki tol jos ten susitvarko pacios, svarbu kad lizdo medum neuzpyle butu :beer:
Vartotojo avataras
zygintasxxx
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnikos + mišrūnės
Pranešimai:151
Užsiregistravo:2014 Bir 03 , 14:53

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 13 , 17:21

Sveiki, pas manę tokia situacija, po žiemos buvo žuvusi motinėlė. Aš balandžio 10 d įleidau pernikštę motinėlę. Po savaitės buvo ištaikęs oras neblogas buvau įlindęs patikrinti. Kaip ir perų buvo atsiradę vienur kitur. Paskui vėl blogi orai. Vakar patikrinu, nei peru nei motinėlės. Bičių iš 10K sumažėjo iki 6K. Senatvė. Manau reikia sujungti su kita šeima. Dabar tik mąstau ar gali ten būti sutranėjusiu bičių. Kiaušinėlių visai nematyti, todėl nustatyti sunku. Klausimas:
Ar išpurtyti tą avilį kur nors toliau ir paslėpti avilį? Čia dėl traninių bičių. Kaimyninis avilys už 1,5m greta.
Ar supurtyti į kaimyninį avilį suvienodinus kvapus?
pilkasai
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:kintantis
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:vietines misrūnes
Pranešimai:310
Užsiregistravo:2016 Rgp 01 , 10:42

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 13 , 20:19

Nesuprantu, o kam tau jas purtyt jei nesutranejus seima?? jei seimu trukumas pirkciau vaisinga motinele ir viskas, jei trukumo ner tai i kita avili.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 13 , 23:06

zygintasxxx rašė:Sveiki, pas manę tokia situacija, po žiemos buvo žuvusi motinėlė. Aš balandžio 10 d įleidau pernikštę motinėlę. Po savaitės buvo ištaikęs oras neblogas buvau įlindęs patikrinti. Kaip ir perų buvo atsiradę vienur kitur. Paskui vėl blogi orai. Vakar patikrinu, nei peru nei motinėlės. Bičių iš 10K sumažėjo iki 6K. Senatvė. Manau reikia sujungti su kita šeima. Dabar tik mąstau ar gali ten būti sutranėjusiu bičių. Kiaušinėlių visai nematyti, todėl nustatyti sunku. Klausimas:
Ar išpurtyti tą avilį kur nors toliau ir paslėpti avilį? Čia dėl traninių bičių. Kaimyninis avilys už 1,5m greta.
Ar supurtyti į kaimyninį avilį suvienodinus kvapus?
Jei bitinių perų buvo pavasary ,o dabar nėra tai bus pasikeitusi nevaisinga motinėlė. Jei būtų traninė mot. ar traninės bitės tai būtų traninių perų. Sukratyti į kitą avilį negali , turi surasti motinėlę.
Vartotojo avataras
zygintasxxx
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnikos + mišrūnės
Pranešimai:151
Užsiregistravo:2014 Bir 03 , 14:53

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 14 , 09:15

Kad motinėlė buvo pažymėta baltai, neįmanoma jos nepamatyti. Greičiausiai ją pasmerkė mirčiai.
Aišku, kad niekas neaišku :) Tebūnie, nepurtysiu į kitą avilį. Gal koks spiečius ją išgelbės. Motinėlę nauja pirkti nesinori, kažkokia keista šeima. Šiaip arba priima arba nepriima, o čia pradžioje kaip ir priėmė, perų atsirado ant poros korių pamėtytu. O paskui šmaukšt ir ...... :o
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2017 Geg 14 , 22:16

zygintasxxx rašė:Kad motinėlė buvo pažymėta baltai, neįmanoma jos nepamatyti. Greičiausiai ją pasmerkė mirčiai.
Aišku, kad niekas neaišku :) Tebūnie, nepurtysiu į kitą avilį. Gal koks spiečius ją išgelbės. Motinėlę nauja pirkti nesinori, kažkokia keista šeima. Šiaip arba priima arba nepriima, o čia pradžioje kaip ir priėmė, perų atsirado ant poros korių pamėtytu. O paskui šmaukšt ir ...... :o
Butu gelbejmosi lopseli augine is tu peru. Palauk, kol oras susils.
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..

Grįžti į