Pervežimas visos šeimos

Bitininko kalendorius.
samadafa
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:72
Užsiregistravo:2014 Vas 08 , 11:51
Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Vas 25 , 20:34

tai va kaip matai variantu daug ir visi jie is esmes teisingi, bet vigi rizikuoji kad dalis gali grizti, bet sutaupai laiko, zodziu rinktis paciam :bee ar vezi 2 km ar 5 vistiek sukraut iskraut reiks, tai kam rizikuot? :lol:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Vas 25 , 23:29

abrutis rašė:Po apsiskraidymo būna kai bitės neskraido 3 ir daugiau dienų.Nutaikai tokį momentą ir veži (ar neši) avilius , bet kokiu atstumu.
Klausykit abručio.perveźimas po pirmo apsiskraidymo galimas nedideliu atstumu , nes bitės apsižvalgo 100-500 m .vėliau stabiliai atśilus priseis 5km veźti.
tinginiai progreso variklis
karlote
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:?
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2017 Vas 06 , 21:16

Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Vas 26 , 11:56

Dėkui už patarimus :)
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Kov 04 , 22:40

Sveiki visi. Aš su tokiu klausimu, mirė mano uošvis, kuris laikė bites. Dabar nebeliko kam tas bitutes prižiurėti. O man rūpėjo bitės visada, tik nedrįsdavau pradėti. Jau ir čia užsiregistravęs senai, vis paskaitinėdavau jūsų mintis ir nuomones. Tai klausimas toks. Yra 4 aviliai bičių, bet jos už 90km nuo manęs, ar galima butu saugiai jas pergabenti tuos 90km? Jei taip kokiu būdu nepakenkiant bitėms? Jei galit patarkit
elberis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:14
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Lap 19 , 22:29

Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Kov 05 , 02:02

Bites pervežti geriausia būtų apie balandžio vidurį. Bet reiktu įvertinti, ar reikia jas vežti. Tai priklauso nuo medingų augalų ganykloje. Kitakart geriau važinėti 90km , negu laikyti bites '' dykumoje''.
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Kov 05 , 18:09

na čia gaunasi iš jo sodybos į mano kaimą pervežimas. pirmyn atgal man 180km jau gaunasi. taip dažnai neprivažinečiau aš pas jas. O as gyvenu tai manau geroje vietoje bitėms. Už sodo padėčiau jas, mškas už 1,5km per pievas ir laukus :) tik kaip tas transportavimas, ar nepakenkčiau
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Kov 05 , 19:15

lunatikas rašė:Sveiki visi. Jei taip kokiu būdu nepakenkiant bitėms? Jei galit patarkit
Su pervežimu jokių problemų nėra. Mano 6 bitidės ant važiuoklių prikabinamų prie lengvojo a/m po 13 šeimų pastoviai migruoja. Žieminis rapsas, kmynai,pupos, liepos , grikiai, viržiai ir taip kasmet. Nepastebėjau kad pakenkčiau. Atsidėkoja pilnomis meduvėmis.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
remsem1
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:65
Užsiregistravo:2009 Lie 21 , 11:58

Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Kov 05 , 20:56

lunatikas rašė:na čia gaunasi iš jo sodybos į mano kaimą pervežimas. pirmyn atgal man 180km jau gaunasi. taip dažnai neprivažinečiau aš pas jas. O as gyvenu tai manau geroje vietoje bitėms. Už sodo padėčiau jas, mškas už 1,5km per pievas ir laukus :) tik kaip tas transportavimas, ar nepakenkčiau
Geriausia būtų palaukti kol gerai apsiskraidys. Iki apsiskraidymo - gali baigtis viduriavimu nuo streso.

Avilio pervežimas su bitėmis priklauso nuo avilio tipo. Galima bites vežti su aviliu, tačiau jei aviliai dideli, gulstinio tipo, galima bites ir avilius vežti atskirai. Tam reikės specialių dėžių bičių transportavimui.

Tad geriausia būtų nepatyrusiam būsimam bitininkui pasiprašyti kokio labiau patyrusio bitininko pagalbos pervežant ir parengiant bites pervežimui.

Pervežimas neturėtų pakenkti. Bus tik į naudą, nes netoliese bus žmogus, kuris rūpinsis bičių šeimomis.
karlote
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:?
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2017 Vas 06 , 21:16

Re: Pervežimas visos šeimos

2017 Kov 28 , 22:34

Po pirmo apsiskraidymo bitutės sėkmingai pervežtos, visos šeimos vietoje, džiugina dūzgesiu :bee

Grįžti į