AVILIAI

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: AVILIAI

2017 Sau 08 , 23:06

greitabite rašė:Mano pirmojo daugiaaukščio iš 7 mm faneros šoną kiaunė išdrąskė...
Kad ten tie Varė aviliai geriau atititinka kiaunių biologinį instinktą negu bičių, tik landa mažoka, tai jos ir prasiplatina... jei ką... :chuckle
Pabandyk juose kiaunes natūraliu būdu auginti, gal daugiau naudos bus kaip iš bičių... jos tau rodo bizinį, ...bet matyt kiaunių kalbos nekerti ;) :lol:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: AVILIAI

2017 Sau 10 , 22:12

O jeigu rimtai, gerbiamas Trans, gal galit surašyti argumentus, kodėl Warrė avilys, jūsų nuomone, neatitinka bičių biologijos. Sakau gal dar nevėlu išsitaisyti klaidas, kol bityno neišplėčiau.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 10 , 22:37

Man nepatnka kai kas ką nors kritikuoja pats neišbandęs, tai ir pats nedarysiu šito.
Pats realiai bitininkauji, tai pačiam geriau matyti. Jei tau tas avilys geras tai ir bitininkauk ir mažiau kreipk dėmesi į pašpasijimus.
Man geriausias T-18, tai jau greit 40 metų kaip bitininkauju, o ypač esu patenkintas žiedų teikiamais patogumais, nors kaip tik dėl jų šis avilys daugiausia ir kritikuojamas... ;)
Arba sėkmingai jau gal 15 metų naudojama rotacinis senų šeimų keitimas naujomis, kas leidžia visiškai atsisakyti gydymo nuo varatozėz, bet kaip matosi kitiems neprigyja, vis purškia, dūmina, garina ir t.t.
Jei žmonėms toks mano metodas nepatogus tai nejaugi imsiu verkti... kiekviena galva savaip mąsto ir kaip sumąsto taip ir gerai....reikia tik pasidžiaugti kad dar mąstančiu yra, o gal per būrį kas nors dar ką nors geresnio sumąstys...
Sėkmės.. :beer:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: AVILIAI

2017 Sau 10 , 22:48

O aš tikiuosi, kad tokiam gabiam analitikui kaip jūs nebūtina pačiupinėti, kad įvertinti avilio trūkumus. Patirtis ir mąstymas leidžia modeliuoti pasėkmes ir be praktinių pabandymų. Nu bet jeigu nėr nuotaikos paimprovizuot, tai vadinasi likimo neduota. :beer:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 11 , 11:44

Provokatorius blin :devil:
Man viskas ten aišku su tuom Varė aviliu, kadaise jį labai atydžiai studijavau ir po ilgų teorinių apmąstymų, teoriškai modeliuodamas viso sezono bičių šeimos biologinį vystymasi ir kaip tai atitinka Varė avilio vidinė ertmė, atsisakiau.
Kaip pats Varė ir sakė, tai "liaudies avilys" kurio priežiūrai beveik nereikia jokių žinių, o medaus vaistams ir arbatai pilnai pakanka.
Man norėjosi kažkiek daugiau....o tobulinti profesionalesniam bitininkavimui netikusi daiktą iki tiek, kad iš jo liktu tik Varė pavadinimas ir tiktu normaliam bitininkavimui, atsisakiau.
Susikonstravau savą T-18, kuris, mano galva, įdealiai mūsų gamtos sąlygomis atitinka bičių biologinį instinktą , patogus bitininko darbui, o žiedai puikiai apsaugo visus vidinius korpusus su juose gyvenančiomis bitėmis nuo visų mūsų klimato negandų. :ok: :beer:

Ir dar, kiek pamenu, Varė rekomendavo griežtai naikinti bent kiek įtariamas nesveikuojant bičių šeimas- jokių gydymų. Dezinfekuoti aviįo ir laukimas naujo spiečiaus. Na, o jo avilys tikriausiai yra spiečių gamybos rekordininkas?. Taip , kad pagal Varė siūloma bitininkavimo technologija jo siūlomas avilys labai tiko jo bitininkavimo filosofiją.
Dėl bičių gydymo, aš esu kaip ir Varė pasekėjęs. Mano tokiam gydymo, tiksliau negydymo pasirinkimui, turėjo įtakos ne tik Varė, bet ir rusų bitininkų 18-19 amžiuje naudotas šeimų naikinimas prieš atimant medų, sieros dūmais. Tokiu būdų, sunaikinant visas šeimos bites, iš dviejų metų senumo šeimos, paimant visą medų ir vašką. Indijos vietinė bitė taip patm, palikdama seajį lizdą su visai perais, persikelia į naują vietą. Šeima, užpulta parazitų, (kandžių ar pelių) taip pat palieka užkrėstą lizdą ir persikelia į naują vietą.
Taip, kad nieko naujo nesugalvojau, o tokį "gydymo" būdą pasufleravo pačios bitės ir mąstantys praeities bitininkai. :devil: :beer:
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: AVILIAI

2017 Sau 11 , 13:01

Noreciau gerb. Trano nuomones dar apie viena avili http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=66225 , , kad nenutrenktumet i sona, pasakysiu ,kad gaizai irgi yra ir siaip idomiu momentu, pvz. kaip skiriamosios tvoreles nebuvimas ir del konstrukciniu sprendimu bites i "magazinus" sako neina :)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 11 , 14:23

zalias7 rašė:Noreciau gerb. Trano nuomones dar apie viena avili http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=66225 , , kad nenutrenktumet i sona, pasakysiu ,kad gaizai irgi yra ir siaip idomiu momentu, pvz. kaip skiriamosios tvoreles nebuvimas ir del konstrukciniu sprendimu bites i "magazinus" sako neina :)
Iš pradžių susidomėjau, bet greit susidomėjimas dingo, kai supratau, kad čia dar vienas VELYKO RUSSKIJ bitininkas, pas kurį daug fantazijos ir tikriausiai nulis praktikos.
Taip, pamini daug svarbių momentų, kurie žinomi bent kiek pabitininkavusiam, bet tų momentų sprendimų būdai tikrai iš fantastikos sryties.
Visas tas pačias problemas sprendžiau ir aš savo VELYKO T-18 :chuckle ir jau apie 40 metų tai darau praktiškai ir todėl drįstu teigti, kad šio bitininko tų problemų siūlomi sprendimo būdai manęs neitikina.
Būtu gerai, kad šis bitininkas savo fantazijas išbandytu praktiškai ir tik tada kažka siūlytu kitiems. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 12 , 21:29

Nu matai Žalias, kai mes paskaitėm tą tavo nurodytą medžiagą ir nieko rimto ten neradome, kaip tik pilstymą iš tuščio į kiaurą tai todėl taip nerimtai ir gaunasi. ;)
Tik rusai sugeba apie nerimtus dalykus rimtai kalbėti ir jiems tai tinka ir, kaip nekeista, atrodo rimtai. Kai tiktai lietuvis panašias nesamones pradeda dėstyti, tai nesąmonės ir gaunasi. Man nusibodo tie jų "atradimai" ir jau seniai nebeskaitau jų portalų. Rusų bitininkystės ir tikrai garsių išradėjų Vitvitskis, Prokopovičius, Butlerovo, Kondratjevo, Kablukovo, Nosonovo, Koževlikovo, Lomakino, Kulagino, Butkėvičiaus, Titovo, aukso laikai jau praėjo 18-19 amžiuje ir iš dalies pradžia 20 amžiaus. Viskas kas svarbiausią ir būtiniausia eiliniam bitininkui svarbu žinoti bitininkystėje seniai atrasta ir pasakyta, o dabartiniams mokslinimnkams liko tik darbai su naujų veislių kūrimu (Adamsas) ir naujų ligų atpažinimas ir naikinimas.
Sukurti bitininkystėje kažko naujo iš inventoriaus, vargu ar įmanoma, bet galima dėl savęs atrasti kažko dar nežinomo iš naujo ir apturėti savotišką atradimo džiaugsmą. Kad tai nutiktu, reikia daug skaityti, stebėti bites, mąstyti ir tobulinti, tobulinti, tobulinti kol ir pačiam pasidarys nebepakenčiama... :chuckle :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 12 , 23:04

greitabite rašė:
TRANAS rašė: Įdomi čia paties logika.
Tavo nuoroda , kaip supratau 1850metų, o Vitvickis, savo knygą "Praktinė bitininkystė" išleido rusų, lenkų ir vokiečių kalbomis 1829m.
Nu straipsnyje nuoroda į dviejų dalių pintą šiaudinį avilį yra 1800-ieji, o Plateau daugiaaukštis daugiakorpusinis avilys su skylėtomis lubomis kiekviename korpuse buvo sukurtas prieš 80 metų iki Vitvickio: kvadratas 32*32cm, korpusų aukštis 8 cm kartu su 6mm skylėtu dugnu-lubomis. Dugnų-lubų centruose kvadratinė skylė 20cm. Visas avilys apgaubtas antra siena arba kitaip T-18 'sijonu'. Manau Zaliui7 jis geriau tiktų nei Japonų avilys. Великий французкий улей. :chuckle
Šito nežinojau, daugiau esu susipažinęs su vokiečių šiaudiniais ir net pats viename iš jų bandęs bitininkauti. Kai tėvai Klaipėdos krašte iš vieno vokiečio 1957 m. nupirko sodybą, tai aš ant aukšto keletą tokių avilių buvau radęs. Būčiau, gal ir bitinimkavęs, ale mokslai prieš akis, o ir taip kietai ir tvirtai iš šiaudų nupinti nesugebėjau.
Kas dėjosi užsienyje beveik visai nežinau, tik gerai esu išstudijavęs Rusų žymių bitininkų- mokslininkų palikimą. Apie užsienio bitininkystę šiek tiek sužinojau skaitydamas apie akademiko Butlerovo viešą diskusija su vokiečių grafu mokslininku A.Berlapšu. Ir supratau, kad užsienis niekur toli nebuvo nuėjęs ir kad rusų mokslininkai daug kur buvo novatoriai, o užsieniečiai iš tų rusų atradimu sugebėjo greit pasinaudoti ir įdėgti į praktiką. Ruseliai savo atradimų nesugebėjo išpopuliarinti ir paversti pinigais. Todėl kartais susidaro, gal ir klaidingas supratimas, kad anglai, vokiečiai, amerikiečiai visko išradėjai ir pradininkai.
Gal ir klystu, bet tokia susidariau nuomone ir gal ir dėl to, kad pagrinde skaičiau rusų leidinius. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 13 , 10:56

Ooo.. pasirodo judu abu bendraminčiai ;)
Pagal judviejų bitininkavimo filosofija, visi kiti bitininkaujantys avyliuose - korčiaginai.
Judvėm verta gerai išstudijuoti ne tik Varė, bet ir Vitvickį. Pagal Vitvickį, Prokopovičius , už rėmo įvedimą į avilį irgi buvo laikomas Korčiaginu.
Žalia turiu nuraminti, Greita bitė yra labai teisus sakydamas, kad tiek japoniškame, tiek Varė "aviliuose" su motinom tikrai nėra jokių problemų.Principas paprastas- medus stumia motina į apačią. Ten neturi reikšmės jokios lentutės ir skylutės.
Kai studijavau natūralų bičių gyvenymą drevėse, tai tokių "drevių" buvau prisidaręs virš dešimt ir medaus iš jų gaudavau tikrai daugiau kaip po 5kg. Viskas priklausė nuo spiečiaus pagavimo laiko ir tų metų medunešio. Pasitaikė metų, kad tose drevėse maisto neužtekdavo vos iki Naujų metų, o pasitaikydavo, kad ir apie 15 kg. prispausdavau dar pavasarį...
Sėkmės bičiuliai... :beer:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: AVILIAI

2017 Sau 13 , 12:37

zalias7 rašė:greitabite nespresk apie kitus pagal save. ware dauk domejausi ir atmeciau del tos pacios priezasties kaip ir visus kitus, ten papildomas darbas listveles su korio pradmenimis. Bandau japoniska, bet del kai kuriu klaidu kurias (manau) pataisiau negaliu mest reminiu. Jei kada pavyks garantuotai gaut bent 5 kg is japoniso, su tavim pirmu pasidalininsiu kaip isigydit nuo kociargino sindromo t.y. visokiu lystveliu drozimo ir vaskavimo :)
Zalias7, ne Warrė avilį siūliau, o Plateau. Jame lištvelių nėra ir pradžių nėra. Tai tobulesnė Japoninio avilio versija pritaikyta europinei bitei: platesnis lizdas, be vielų, bet su korpuso viršaus šonuose esančiomis 4-6 cm nišomis iš 4mm faneros (fanera yra mano siūlymas). Žodžiu 8 cm aukščio korpusai, kurių šonuose prikaltos ištemptos trapecijos formos juostelės, kad viduryje gautųsi 18-20 cm kvadratinė skylė. Trapecijose galima įplauti negilius tarpus, kad bitės žiemą iš kiekvieno tarprėmio galėtų sueiti į aukštesnį korpusą. Priežiūrta, kaip japoninio. Kiek pamenu Japoninį aš irgi pačiam įpiršau?
Paskutinį kartą redagavo greitabite 2017 Sau 13 , 12:41, redaguota 1 kartą(us).
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 13 , 12:39

Ir dar, pastebėjau, kai Greitas bitė pradėjo klabėt apie veisles, kuriuos gali turėt reikšmės "liaudiškai" bitininkaujant Žalias užpyko "kam kiši veisles, jei kalba eina apie lentutę su skylute"
Turiu pastebėti, kad "liaudiškai" bitininkaujant veislė gali turėti didelę reikšme, bitės irgi turėtu būti iš miško vietinės, ko dabar nebėra, aplinkui vien tik Korčiagino bitės, kurioms "liaudiški" bitininkavimo būdai, gali būti nesuporantami ir todėl ir tuos vargingus 5kg. bus vargingai išspaust. :chuckle
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: AVILIAI

2017 Sau 13 , 17:57

TRANAS rašė:Ooo.. pasirodo judu abu bendraminčiai ;)
Judvėm verta gerai išstudijuoti ne tik Varė, bet ir Vitvickį. Pagal Vitvickį, Prokopovičius , už rėmo įvedimą į avilį irgi buvo laikomas Korčiaginu.
... :beer:
Taip mudu nematome pranašumų rėmuose. O kur tą Vitvickį gauti pastudijuoti? Gal kas linką turi? O gal tik legendos ir teliko? :think:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 13 , 18:59

Aš turiu tokią ruską I. A. Šabaršovo 1990 laidos knygą "Ruskaja pčielavodstvo" tai ten trumpai glaustai apie visas rusų bitininkystės įžymybes ir jų nuveiktus darbus. :ok:
O Japonų liaudies "avilyje" nepastebėjau jokių rėmų pradmenų, koriai puikiai laikosi ir tvirtinasi tiek prie viršaus, tiek prie šonų, lygiai taip pat, kaip drevėse.
Jaunystėje kažką panašaus, esu bandęs, su drebulės kiaurais kamienais, bet gaunasi terlionės ir kiek pamenu nuo bičių ,kai norėjau pasiimt medaus, gerai gavau į kailį ir todėl praėjo noras. Tuos aukštus reikia susikalti iš lentų ir dar į kampus po lentą įkalt, kad gautusi vos neapskrita ertmė ir neplonesnių kaip35 mm lentų ir dar apmaut sijonais, bent jau rudens- žiemos laikotarpiui.
Vyručiai, rėmai yra LAAAAAABAI.......................geras daiktas ir netrukdo bitininkaut, nei pagal Varė, nei pagal Japonską, nei pagal Vitvickio metodika, bet žymiai supaprastina aptarnavimo darbus, nėra terlionės,o ir medaus kokybė, spausi ji, varvinsi ar suksi, nieko nepriklauso.
Kas aiškiai pažangu, nereikėtu vien iš principo atmest. Vien todėl, kad panaudosit rėmus, gausit 2-3 kartus daugiau medaus :ok:
Jums spręst. Sėkmės :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 15 , 11:55

zalias7 rašė:Ir taip visi reminikai su kociargino sindromu, deja kol kas ir as , belieka tiketis, kada kada nors isigydisiu is to sindromo, o kol kas, negaliu numest tai kankinsiuos su remeliais, vaskuolem ir t.t. :)
Idomiai čia pas judu gaunasi.... daug šimtų metų bičių medaus mėgėjai kankinosi ir patys, ir bites kankino, korius laužydami ir taip tik galėdami paimti medų, kol sumąstė tuos bičių korius uždaryti į rėmus ir taip padaryti kilnojamus ir judamus, ir tai buvo labai pažangus atradimas, kaip ir kiek vėliau, medaus išgavimas iš jų sukimo pagalba ir nelaužant korių, dėl ko atsirado galimybė korius panaudoti daug kartų. Pagal mane tai patys pažangiausi išradimai, kurie bitininkystės verslą padarė pelningu visomis prasmėmis.
Ir štai 21 amžiuje , atsiranda čiūdakų, kurie nori gryžti vos ne tris šimtus metų atgal, ir "kankinasi" su rėmais.
Aš irgi manau, kad pasikankinsit bitininkaudami be rėmų kokius 10 metų, ateisit į protą, tik bičių gaila. Žmonės turi tokią savybę, kad su amžiumi ir patirtimi dažniausiai propaguojamos vertybės keičiasi. Judu irgi, kaip man atrodo, nesat tokie beviltiški.Linkiu sėkmingai pasižaisti...aš irgi kaidaise mėgau tokius žaidimus, bet mano žaidimų tikslas buvo kitas- kad gerai ir teisingai pažininčiau bičių biologinį instinktą.... kas davė man pagrinda vėlesniam teisingam bitininkavimui...
Judviejų norai yra geri, aš gerai suprantu judu, ale mesdami į šiūkšliną šiuolaikinio bitininkavimo metodus ir įranga, atsirinkit "racionalis grūdus" visko tikrai neverta išmest.
Susėskit abu prie butelio brendžiuko ir dar kartą viską apmąstykit
:chuckle :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 16 , 22:20

[quote="greitabite
O kam tas medsukys, jeigu 85% medaus galima nutekinti. Turi vieną šeimą ir pora kiburų sau gali prisilašint. Jokios kitos ypatingos įrangos nereik.[/quote]

Žiloje senovėje, dar tarybiniais laikais, teko lankytis Maskvoje, VDNK ir pasitaikyk tu man teip, kad besilankant bitininkystės pavlijone, makslininkas Taranovas, grupei bitininkų pristatinėjo savo dirbtinių spiečių sudarymo metodika ir dar kalbėjo, apie šiltas spintas į kurias sukabina atakiuotus medaus korius ir po 4-6valandų išima jau korius be medaus. Medus, prie tam tikros temperatūros, išteka pats, tik korius reikia pakabin antraip, negu kabinasi aviliuose.
Aš tada ir dėl spiečių sudarymo ir dėl tokio būdo medui išgauti stojau su juo į polemiką ir buvau pamalonintas,.... :chuckle nes išklausęs manęs pasidomėjo kokiame moksliniame institute dirbu.
Taip Greitasbite, toks medaus išgavimo būdas tikrai yra ir, kaip Taranovas tada įrodinėjo, gana efektyvus ir pigus.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 16 , 23:10

Be Taranovo dar yra tekę susitikt su Bilašu ir Avetisianu.
Su Bilašu truputi pabendravau Apimondijos kongrese Varšuvoje aptariant į parodą išstatytus rumuniškus polistirolinius avilius, o su Aviatisianu, kai J.Balžiako kvietimu buvo atvykęs į kažkokį Lietuvos bitininkų suvažiavimą Dotnuvoje, kur Lietuvos bitininkai gausiai demonstravo savo išradimus, tame skaičiuje ir aš su ką tik „iškepta“ nuodų rinkimo aparatūra.
Aviatisianas tada labai susidomėjo ta mano aparatūra, o ypač nuodų surinkimo kasete ir paprašė Balžiako ir manęs, kad nori apie mano propaguojamą nuodų rinkimo technologija pasišnekėti išsamiau.
Tada mes trise nuėjome į kažkokią auditorija ir aš patenkintas, kad toks žinomas to laiko bitininkystės mokslininkas taip susidomėjo mano darbais, išklojau viską ką žinojau. O šventas naivume, tik po kokių trijų metų, skaitydamas tarybinių bitininkystės mokslininkų mokslinių darbų aprašymus, apsiskaičiau, kad kažkokio mokslinio instituto mokslininkų grupė, kuriame dirbo ir pats Aviatisianas, „sukūrė“ nauja , pažangią nuodų rinkimo technologiją, dėl ko imant nuodus nebežūna bitės ir dėl specialaus įrenginio, kuris statomas tiesiai virš avilio lizdo yra gaunama dešimt karų daugiau ir žymiai kokybiškesnių nuodų.
„Apsidžiaugiau „ bent tuo, kad mano vieno nuveiktą darbą prilygino visai mokslininkų grupei.
Lietuvos vienas makslininkas, po panašaus pokalbio su manimi apie žiedadulkių rinkimą irgi, po „dviejų metų maksilnių tyrinėjimų“, vadovaujant mokslų daktarui J.Balžiakui yra apsiginęs mokslinio kandidato disertacija. Tiesa, jis neišdrįso rašyti tų kiekių kokius iš šeimos gaudavau aš, tai gaunamą kiekį sumažino perpus, nes dar pokalbio metu mačiau, kad jis manimi netiki ir mano, kad giriuosi.
Va teip,... vietoje to, kad mokslas eitu priekyje bitininku, gana dažnai pasitaiko, kad velkasi iš paskos ir nusirašinėdami nuo eilinių bitininkų atliktų darbų, rašo sau mokslines disertacijas.... :devil:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: AVILIAI

2017 Geg 10 , 11:30

Pilna tokiu nusirasinejimu seminaruose. Mokslininkai skaito paskaitas apie tai, ka as forume jau skaiciau pries 2-4 metus.. Jei paklausi asmeniskai - tai pasako, kad is lietuviu nusiziurejo, o siaip pateikia kaip savo technologija. Va taip va Kest..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Geg 10 , 11:39

Prieš kiek laiko pastebėjau, kad Med lieja ne T-19, o dadano pusrėmių korpusus, bet pamaniau, kad taip tik pasirodė.... šiandiena pasirodė skelbimas, kad T-19 rėmelius pardavinėja...
Todėl pasistojo klausymas: Ar Trano aviliai ištysai ar tik rėmai nepasiteisino?
Jei šis avilys tamstai nepasitvirtino tai be užuolankų tiesiai, atvirai ir parašyk: kas, kodėl, kaip,.... kad kiti, prieš pasirinkdami šį avilį, gerai pamąstytu. Tranas tikrai neįsižeis. Tiesa gimsta ne tik teorinuose ginčuose, bet ir praktiniuose bandymuose... Jei man su T-18 viskas gerai, tai dar nereiškia, kad ir visiems taip bus. Nes tėvams savas vaikas, kad ir netikęs, bet visvien pats geriausias. Gal aš dėlto nesugebėjau psichologiškai tinkamai įvertinti savos kūrybos? Laikas ir nepriklausomi ekspertai sustato viską į savo vietas
Dabar T-18 ar T-19 bitininkaujančių yra ne viens dešimtis ir tavo kritiškas ir dar praktika patikrintas pasisakymas, išprovokuos ir kitų pasisakymus. Patiko Rimanto ooo7 atviras ir praktika paremtas pasisakymas. :ok: Jei ka kai kurios kritikos pridėsiu ir aš.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: AVILIAI

2017 Geg 10 , 15:10

Viskas ten gerai su tuo aviliu, jei - 1. Ruošiesi laikyti tik kelias dešimtis šeimų mėgėjiškai. 2. Nesiruoši vežioti bičių prie medingų augalų. 3. Turi didelį potraukį staliaus darbams , turi nors minimaliai sąlygas ir staklikes pasigaminti T-18 avilį ir rėmelius. 4. Esi pakankamai stiprus, kad galėtum kilnoti tuščius medinius korpusus, ar su medumi . 5. tau svarbūs tie visokie super ekologiniai reikalai. apie visokias korpusų dezinfekcijas , ar deginimus nerašysiu, čia jau kaip kas ir kam patogiau. Apie pavasarinius medunešius, kur greičiau stiprėja šeimos ar šeimelės irgi nerašysiu.
Gerai pagalvoti reiktų jei - 1. kažkada ruošiesi plėstis iki pramoninių bityno lygio, kur jau. pvz. šimtais šeimų. Čia jau reiktų pagalvoti, ar sugebėsi ir ar norėsi spręsti klausimus kas pagamins avilius, jų komplektuojamas dalis, rėmelius. Ar galėsi tai gauti nusipirkti tada kada tau prireiks. Šiai dienai bent jau aš Lietuvoje nesugebu rasti kas tai galėtų padaryti teisingai ir už teisingą kainą, o kur dar tie visi laukimai, terminai ir tt. Nenoriu čia rašyti, kaip po kelių metų atrodo kai kurių gamintojų , kurie neklausė Trano , korpusai ir graižai. Lygiai tos pačios problemos su ,,metaliniais reikalais,, medsukiai, atakiavimo staklės. Parduotuvėje nieko nenusipirksi. 2. Jei ruošiesi bitininkauti be pagalbininkų ir bites vežioti prie medingų augalų. 3. Reiktų apmąstyti savo pasirinktą, susikurtą bitininkavimo technologiją, kiek gali laiko sau leisti krapštytis prie avilio, kilnodamas įvairias jo detales, kišdamas, ar nekišdamas visokius ventiliacinius ir tt. 3. papildomų detalių sandėliavimas, išvežimas , atvežimas - žiemai atviroje vietoje nepaliksi kaminų, kad neišvartytų. Čia pradžiai tiek.
Kol sukausi iki 100 šeimų ir pats gaminausi visą inventorių , tos problemos sprendėsi. Kai pradėjau kiek kitaip bitininkauti, nebegaliu sau leisti prie avilio krapštytis tiek kiek noriu laiko, kiekvienas bereikalingas judesys laiko gaišimas ir papildomas vargas. nesakau, kad bičių komfortabilus gyvenimas nueina į antrą planą, bet teisingai tvarkantis su mažiau ličnų judesių tą patį rezultatą galima gauti ir nebūtinai su T-18. dirbant vienam ir artėjant link smarkiai didesnio bičių šeimų skaičiaus, susumavus visus už ir prieš, man asmeniškai tai nebėra pats geriausias sprendimas. Medaus vienodai gerai gaunu ir su tokiu ir su kitokiais aviliais. Ar medis ar kokia kitokia medžiaga, kas geriau kvėpuoja, kas blogiau, čia palieku aiškintis be manęs, man tai ne argumentas, nes teisingai tvarkantis, nematau tame jokios problemos - aišku yra daug papildomų sąlygų :) MĖGĖJAMS sakyčiau nepamainomas daiktas, jei teisingai pagamintas, bet tokių T-18 Lietuvoje nebežinau. Mačiau tik gražius , bet neteisingus avilius ir kaip tie gražūs, sušaudyti su skobomis :chuckle po poros sezonų tampa ,,įdomiais,, aviliais. Čia tik mano labai subjektyvi ir neprofesionali nuomonė, prašom niekam nepykti ir neįsižeisti. :beer:
Visiems jums-linkiu laimės

Grįžti į