Langstroth’o – Ruto aviliai

Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Vas 21 , 11:43

sakyčiau ne visai teisingai supratai situaciją."Traninius" pripažinome ir palikome ramybėje, kad jie tobulintų savo technologiją ir dalintųsi pasiekimais. bet nesigavo.Patrumpinti į svečius pas "dadanus" atėję vėjus kelia.
taip ir likau nesupratęs ar trumpinimas aktyvumą padidina, ar hiperaktyvūs pasitrumpina ir sijonus užsideda ;)
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
gintaras4bar
Patyręs narys
Aviliai:T18, ko gero, geriausi aviliai Lietuvai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2011 Lie 24 , 13:57

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Vas 21 , 12:25

zilvasss rašė:sakyčiau ne visai teisingai supratai situaciją."Traninius" pripažinome ir palikome ramybėje, kad jie tobulintų savo technologiją ir dalintųsi pasiekimais. bet nesigavo.Patrumpinti į svečius pas "dadanus" atėję vėjus kelia.
taip ir likau nesupratęs ar trumpinimas aktyvumą padidina, ar hiperaktyvūs pasitrumpina ir sijonus užsideda ;)
Tiek to, neturiu nei laiko, nei noro gilintis į kelių mėnesių neperskaitytas žinutes, kad objektyviai įvertinčiau situaciją. Taip pat nežinau kas ten kam "nesigavo" su tuo tobulinimu ir pasiekimais. Asmeniškai man, T18 labai tinka ir patinka, tai jei ir norėčiau ką nors keisti, tai būtų tik "kosmetiniai" pataisymai. Rezultatais - tiek medunešio, tiek bitučių vystymosi - irgi esu patenkintas. Netoliese gyvena ilgametę patirtį turintis bitininkas, bitininkaujantis Dadano daugiaaukščiuose, su vietinėmis mišrūnėmis. Tai kai jis pradeda girtis savo pasiekimais, aš kukliai patyliu... kad nesusinervintų... nes pasistato miestiečiai neaiškios konstrukcijos avilius kaime, atvažiuoja tik savaitgaliais, nieko apie žemės ūkio darbus neišmano, o medų vis vien kibirais semia...
Ir labai atsiprašau, kad neprašytas spontaniškai "kyštelėjau trigrašį" į ne savo avilių temą. Pasižadu daugiau čia nelandžioti :)
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Vas 21 , 16:40

Aš visų traktatų bitininkavimo T - 18 aviliuose neskaičiau bet keletą žinučių Trano perskaičiau. Jis bitininkauja su vidutinėmio stiprumo šeimomis ir jam ir jo pasėkėjams gerai. Aviliai mažesni,lengvesni, šeimos vidutinės pritaikytos prie tokių avilių ,mažiau spiečia.Aš linkęs rizikuoti ir šeimas kitiem metam pradeda ruošti liepos pabaigoje, karklam sužydus ir kiaupienėm pradėjus žydėti ,gerais metais ( nekasmet) galima gauti 20 - 30 kg. pavasarinio medaus, perų būna apie 10 rėmų.Aš neįsivaizduoja kaip reikėtų bitininkauti ir kiek korpusų dėti tokiom šeimom T-18 aviliuose vasarą, jei po 8- 10 kg. nektaro savaitę laiko neštu kasdien.
Taip vargo su Dadano aviliais ir stipriom šeimom blogu oru yra 10 -15% šeimų išspieča, kraują nuleidinėju, bet aš linkęs laikyti stipres šeimas jau pavasary. Daug bitininkų t.p ir Tranas neapsikrauna vargais: šeimos pavasarį vidutinės,vėliau bresta , mažiau spiečia, bet paėmus 5 metų vidurkį aš manauT -18 aviliuose medaus mažiau gauna žinoma laikant gerą veislę.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Vas 21 , 21:08

Atsiminiau Aleksandra (ta kur suka po 200 kg ir daugiau is avilio - as ji tik internete maciau).

Tiesa, noriu pasitaisyti - per pora metu as kokius tris kartus pakartojau ne savo minti, kad T18 aukstas, korys yra 15 % didesnis uz pusremi, pries pora savaiciu as ta vel paminejau, o po to pabandziau pats paskaiciuoti, man gavosi, kad T18 didesnis, bet tik 6,5 %...
Butu gerai, kad dar kas nors paskaiciuotu - man tas darbas buvo didelis isbandymas.

Taigi, filmuke is Aleksandro bityno matem, kaip du darbininkai krauna avilius po 15 aukstu. Vaizdelis nerealus,aiskiai gali suprasti, kad avilys per mazas tokiems medunesiams, bitems. Galetu daryti aukstus 1mx1m - ar taip ar taip kilnoja po du zmones...
Bet is tu 15 au 3,4, o gal ir 5 au yra jau su dengtu medumi, o ju nenuima del kazkokiu technologiniu dalyku.
O avilys is 10,11 au ir T visai nieko. Alpinis - jau didokas...

Nezinau ar tai tiesa, vienoje vietoje skaiciau, kad tikruose vynuogynuose krumus formuoja vieno peties, ta prasme paprastus, nes lengviau, kad ir daugiau krumu priziureti.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Vas 21 , 22:57

Tikras vynuogynas, tai skurdi žemė. Žvyras, akmenys, kalkės. Mažai lietaus, karštis. Maži vynmedžiai, maži derliai, mažos uogos. Skūra ir sėklos. Vynas geras.
Desertinės vynuogės auga derlingoje žemėje. Galingi krūmai ant pergolių. Laistymas, tręšimas. Didžiulės kekės ir didelės uogos. Dideli derliai ir skanus desertas.
Abu variantai teisingi. Su aviliais analogiškai.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Vas 27 , 04:34

kice rašė:
greitabite rašė: Kice, niekad neįrodinėjau, kad Warrė avilys puikus pasirinkimas Lietuvai. Nėra forume jokių mano įtikinėjimų. Atvargau su šešiolikarėmiais25 metus ir žinau, kad jie netikę.
Apie didelių šeimų žūtį buvo rašoma neWarrė aviliuose, o Xomych, dvigubai žemesniuose korpusuose. Turiu vieną šeimą, kuri žiemot nuėjo aptūpusi atitinkamai 14,5 Dadano rėmo ir puikiai žiemoja. Kaip sako Ra1, kas mano kitaip, tegul ir toliau mano kitaip. :rose:
Kai kalbate apie viena seima - tai grieiciau isimtis is taisykles, nei pati taisykle. Kaip butu puiku, jei biciu makslinykai butu kokiu tikru mokslu ragave.. :o
Bandykit kada irodyt, kad zeme plokscia- su tokiais metodai turetu labai gerai pavykt.. :'(
O kiek megašeimų jūs išbandėte Warrė aviliuose žiemą, kad teigiate, jog jos neišgyvena, įžymiųjų analitinių gebėjimų forumiete? Na ir įpykusi šita trolintoja.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Vas 27 , 04:44

zilvasss rašė:Tikras vynuogynas, tai skurdi žemė. Žvyras, akmenys, kalkės. Mažai lietaus, karštis. Maži vynmedžiai, maži derliai, mažos uogos. Skūra ir sėklos. Vynas geras.
Desertinės vynuogės auga derlingoje žemėje. Galingi krūmai ant pergolių. Laistymas, tręšimas. Didžiulės kekės ir didelės uogos. Dideli derliai ir skanus desertas.
Abu variantai teisingi. Su aviliais analogiškai.
Aš irgi panašią išvadą pasidariau: yra unikalūs optimalūs deriniai ganyklų, bičių rasės ir avilio tipo. Suderini kaip muzikos instrumentą ir groji savo bitininkavimo simfoniją.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Vas 27 , 12:38

Būtent !
tinginiai progreso variklis
Rimas123456
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2014 Sau 28 , 12:53

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Gru 27 , 22:51

Gerbiami kolegos paskaicius sia tema as velniskai nusivyliau pastovus sudo malimas apie remo ilgi o ne apie bitininkavimo technologija.Kas liecia korpuso svori tai reikia naudotis siuolaikinem technologijom pas mane korpusai is poliuretano tai jis yra tvirtas ir lengvas, o del kilnojimo yra keltuvai kam sunku galima jais naudotis.Seip esu isbandes ir dadanus ir pusremius ,varsavinio typo rema ,bet galutinai apsistojau butent ant Ruto .
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Gru 28 , 10:35

Kokį didžiausią kiekį per dieną teko perkelti rutinių korpusų?
tinginiai progreso variklis
Rimas123456
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2014 Sau 28 , 12:53

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Gru 28 , 12:07

Ne korpusu kiekyje esme pas mane pastoviai rudeniui lieka 10 seimu silpnesnes sujungiu lizdui naudoju tik du rutinius korpusus arba korpusa ir pusremiu korpusa visa kita pusremiai taip,kad lizdyniu svoris yra mazesnis ir kai seima galutinai sustipreja juos sukeiciu vietom virs pirmo groteles ,korpusas toliau tik magazinai taip kad ju kiekviena diena kilot nereikia. Tema Ruto aviliai tai ir noretusi suzinoti apie sia technologija daugiau o nesiginciti del remo ilgio. PS ziemoja seimos viename korpuse kartais labai stiprioms i apacia dedu pusremiu korpusa.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Gru 28 , 13:11

O jūsų aviliai 12 r ar 10.turiu pažystamų bitininkų, tai jų technologijos skiriasi priklausomai nuo rėmelių skaičiaus.su 12 r užtenka vieno korpuso lizdui.
tinginiai progreso variklis
Rimas123456
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2014 Sau 28 , 12:53

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Gru 28 , 13:33

Matikniskiai 10 remu. Kartais eksperimentuoju ir virs lizdo dedu pusremiu korpusa faktiskai ir jo pakanka tada groteles.Si korpusa patogu naudot kai planuoju sudarinet seimeles ji uzemus metu virs groteliu.Jei reikia daugiau atnaujinti lizda tada dedu rutini ir is apacios i ji pakeliu keleta koriu su perais o i apacia ploksteles taipat ir virsui idedu pora ploksteliu.
Rimas123456
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2014 Sau 28 , 12:53

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Gru 28 , 13:44

Dar pamirsau pamineti kai naudojamas pusremis virsuje pries maitinima jis dazniasiai buna pilnas peru tad as ji nukeliu i pacia apacia kad bites maista susinestu i rutinius remus
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Gru 28 , 15:53

per daug darbo.
tinginiai progreso variklis
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2016 Gru 29 , 19:22

Man labiau uzkliuvo, kad papriekaistavo, o savo technologijos neaprase.

O del "per daug darbo", man tiktu labiau tokie apibendrinimai: per sezona prie seimos prieinu septynis kartus ir vidutiniskai prisuku 70 kg, bitynas stacionarus; arba - prie seimos einu 15 kartu, prisuku 300 kg, bitynas veziojamas.
Arba kazkas panasaus.
Tada, mano nuomone, gali suprasti kur link sirdis linksta ir galimybes.
Rimas123456
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2014 Sau 28 , 12:53

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2017 Gru 20 , 15:57

Sveiki biciu myletojai ziuriu nelabai kas myli Rutus bet daug kas myli Rutas.Negi Lietuvoj nieks su jais nebitininkauja? Kad kitiems drasiau butu pasidalinsiu savo patirtim.Ziemoju dugnas 10cm aukscio su tinkleliu ant jo pusremiu korpusas toliau Ruto korpusas.Pavasari bitems apsiskraidzius valau dugnus ir isimu pusremiu korpusa,bites startuoja ant vieno Rutinio.Balandzio pabaigoje ziuriu seimu stipruma pavertus korpusa is dugno puses jei bites randasi ant krastyniu remu dedu nauja korpusa su dviem pasiutais ir likusiom plokstelem.Po 2-3 savaiciu motina jau dirba virsutinem korpuse tada juos sukeiciu vietomis ir tarp ju dedu groteles.Virsui ritasi perai pilamas nektaras.kai seima baigia uzimti apatini korpusa virs jo dedu pusremiu korpusa toliau groteles ir medaus korpusas.Lizdas atnaujintas.Issukus pavasarini medu toliau medui naudoju arba pusremius arba Viena Rutini ir po juo pusremiu korpusa to mano vietoveje pilnai pakanka.Medu suku korpusais bites nupuciu el.orapute.Po rugpjucio 20 lizdo korpusus sukeiciu vietomis ir pradedu maitinima.Seimeliu sudarimui naudoju pusremiu korpusa padumiju statau po juo groteles ir pasiimi kada reikia.Bandziau lizda laikiti ant vieno korpuso ,bet problema su koriu atnaujinimu ir maisto davimu stiprios seimos nenorei ima maista kadangi nera vietos sandeliavimui.Su dviem Rutiniais korpusais lizdas taip pat problema vasara daug medaus prinesa i lizda ir reik rankioti ir ziemai reikia formuoti lizda,o su misre sistema to nebuna.Tad tiek.
Rimas123456
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2014 Sau 28 , 12:53

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2018 Lap 17 , 20:50

Sveiki Biciuliai senai lankiausi forume ,bet ziuriu aistros verda.As isbandziau varsavinius ,dadanus ,rutus ir 145 rema.Is savo patirties galiu pasakyti ,kad Rutas yra neblogas avilys ir reik ji perprasti.As bitininkauju daugiaauksciuose ant 145 remo ,bet kelis avilius laikau ant ruto todel ,kad jie daug geresniai nei dadanai o pagrindiniai aviliai 145 aukscio todel ,kad as gaminu to ismatavimo poliuretaninius korpusus.Kas liecia ruta tai per 10 metu pritaikiau sau technologija.Pradesim nuo pavasario.Seimos ziemoja su dviem korpusais ruto ir dadano 145.Bitem apsiskraidzius valomi dugnai ir nuimamas 145 korpusas kurys randasi virs dugno tai yra apatinis.Balandzio pabaigoj ar geguzes pradzioj kai seima uzima ruto korpusa dedamas 145 korpusas su koriais ir plokstelem. Ji uzemus dedamos groteles ir korpusas su pusremiais ir pagal medunesi augam i virsu.Geguzes pabaigoj sukam medu ir atnaujinam lizda.Anksciau keisdavau visa pagrindini auksta ,bet poto pradejau keisti tik 5 korius i ju vieta ploksteles virs ju groteles ir korpusas su 5 plokstelem ir 5 pakeltais koriais.Toliau augam tik pusremiais.Rudeni issukus medu pusremiu korpusa kuris buvo virsutinis lyzdo aukstas sukeiciam vietom ir pastatom virs dugno ir pradedam maitinti seima.Rugsejo pabaigoj ar spalio pradzioj jei seima silpnesne galima nuimti apatini auksta .Taip kad kas akcentuoja del korpusu sunkumo tai rutinis korpusas buna tik vienas su medum sekmes.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2018 Lap 18 , 10:18

Rimas123456 rašė: pagrindiniai aviliai 145 aukscio todel ,kad as gaminu to ismatavimo poliuretaninius korpusus.
Gal galit placiau apie tuos korpusus? Gal foto turit?

Grįžti į