Puvinys

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas
Pranešimai: 3904
Užsiregistravo: 2010 Vas 11 , 19:35

Re: Puvinys

2016 Kov 14 , 09:06

greitabite rašė:
Kest rašė:Jeigu A.Amšiejus atsakingas už vištas,kurios kapsto mulčių po obelimis,tai už rastą puvinį pas brolį,atsakomybę turėtų prisiimti tikrai...
Nu Amšiejus KEstui skolingas, kad išgelbėjo kelis motinėlių auginimo sezonus.
Malonu žinoti,kad kažkas tau skoloje :)
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
EgidijusL
Patyręs narys
Aviliai: Dadano, kraustoma ant T-18
Bičių šeimų skaičius: 12
Bitininkavimo stažas: 0
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 2014 Rgs 08 , 19:07

Re: Puvinys

2016 Kov 14 , 10:29

Kest rašė:
Robertas rašė:...O Puviny rado J.Amšiejau o ne A.Amšiejaus bityne.... (jo brolio bityne Varėnos raj.)
Jeigu A.Amšiejus atsakingas už vištas,kurios kapsto mulčių po obelimis,tai už rastą puvinį pas brolį,atsakomybę turėtų prisiimti tikrai...
Brolis Amšiejaus esi ar ką, kad taip įstrigo mano nuomonė (tik mano nuomonė, o ne mokslinio darbo rašymas ir publikavimas!)? Lyg ir vyras, bet kaip kokia moteris PMS metu...
Kovaseu
Aviliai: Dadanai
Bičių šeimų skaičius: 50
Bitininkavimo stažas: 5
Bičių rasė: Maišytos
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2015 Spa 28 , 20:44

Re: Puvinys

2016 Kov 18 , 17:46

Robertas rašė:Šiandien pateko man į rankas Varėnos raj. laikraštukas "Merkio kraštas" (lankiausi pas tėvukus)
O jame publikacija apie Varėnos raj. bitininkų ataskaitinį susirinkimą ir apie tai kad J. Amšiejaus bityne, dalis bičių šeimų susirgo puviniu ir vienintelis vaistas jas sudeginti. Parašyta labai abstrakčiai todėl sunku kažką ir pasakyti, . Gal kažkas apie tai ką girdėjot ?


O tu kiaušus turi ar kaip boba pletkus skleidi. Jei esi vyras o ne lohas tai šudo nekalbėtum kaip purvasklaida kuriai tik reikia kokios mešlo ant kažko papilt. O kad kaimo žurnaliūga paskleidė tokius gandus tai ant savo galvos prisišiko ir paleistas žodis griš jam mažiausiai pasitasymą po teismus. Daug čia matau liurbių parašimėt gudrių nors neskiria bitės nuo vapsvos. Tad jei kažkokius norit skleisti gandus atvažiuokit ir pakalbėsim. O paskui pletkinkit
Kovaseu
Aviliai: Dadanai
Bičių šeimų skaičius: 50
Bitininkavimo stažas: 5
Bičių rasė: Maišytos
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2015 Spa 28 , 20:44

Re: Puvinys

2016 Kov 19 , 00:06

Ar čia visi vaikai susirinkę ar apsimeta durneliais ir nesupranta kas vyksta. Tai manau iš čia esančių kažkas tikrai dalyvavo susirinkime. Kuris matėt paparacius ar žurnalistus susirinkime? Kuriam čia kaimo žurnaliugai būt įdomus kelias dešimties kažkokių bitininkų susirinkimas? Kokia čia sensacija?
Tarp mūsų bitininkų yra kelios dešimtis ale "bitininkų". Buvusiu pirmininkėlių, visokiu sovietikų viršinikėlių ir šiaip komuniagų, kurie subyrėjus komuniagų sistemai pasidavė kas kur. Ir tarp bitininkų tokiu apie 20%. Sėdinčių galinėse eilėse ir nepatenkintų visu pasauliu. Nes dirbti tingi, veltui kažką kaip CCCR gaut nebegali.
O čia išlenda dirbantys žmonės kaip Amšėjus ir kt., kuriam sekasi ir gauna pelną. Kas belieka tokiam būrui lietuviui daryt? Ogi pritaiko lietuviška "marketingo planą" - apšikt savo kolegą kuriam sekasi.
Taip ir čia, kažkoks būras sėdėjo ir išgirdo kažką apie puvinį ir sugalvojo. Rado kaimo laikraščio purvasklaidininką ( gal net giminaiti) kuris truputi prakutęs ir moka rašys, nes ko gero pats net nesugeba žodžio sukurpt ir paprašė parašyt "sensacija". Straipsnį iš oro be jokių įrodymų, iš nuogirdų ir gandų, bet tai nesvarbu svarbu apšikt. Ir va rezultatas: žmogus apšiktas, žurnaliūga net neišėjęs iš namų parašė sensacija, o tas tas kuris viska inicijavo liko patenkintas kaip tikras tūlas lietuvių būras.

Tik vienas bet...
Kad tai ką jis išgirdo nevisai surišo su minėtai žmonėmis ir ne vienas bitynas Sarapiniškėse yra. Tad žmonės būkit protingi ir neklausykit žurnaliūgų ir pasauliu nepatenkintų lohų pletkais. Jai įdomu patys pasiteiraukit , atvažiuokit ir pasiaiškinkit. Jei ką galit pasukti man pasakysiu kur atvažiuot.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: bakfastas
Pranešimai: 4992
Užsiregistravo: 2009 Sau 25 , 16:06

Re: Puvinys

2016 Kov 19 , 01:03

Visų pirma, puvinys dar nereiškia bitininko apsileidimo, tai yra bėda, užkrečiama liga. Antra, asmeniškai iš Amšiejaus girdėjau, jog jo pažįstamų bitymuose įdėjus vaškuoles jų koriuose atsiradobpuvinys ir veterinariniai tyrimai patvirtino sporas vaškuolėse, kas gamino, nesakė. Pagal veterinarijos praeitos vasaros tyrimus puvinys rastas pakrikai visoje Lietuvoje, bet daugiau marjampolės rajone, kalvarijoje ir piečiau. Reiktų paieškot oficialių duomenų vet. suvestinėse.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9
Pranešimai: 1039
Užsiregistravo: 2009 Lap 09 , 22:36

Re: Puvinys

2016 Kov 19 , 23:45

Duona rašė:Be viso to dar Amšiejus Drevernoje paminėjo, kad medų atakuoti rektu peiliais,o ne šakute ,dėl to , kad daugiau kokybiško vaško pagaminti dirbtinių korių gamybai.
Nupiaunant atakavimo dangtelius pagal rėmo lotelius : išsilygina korys, daugiau vaško pagaminama, bitės nemeta vasarą vaško pleiskanėlių lauk ,o turi kur panaudoti ( čia mano pastaba)
Rektu dadurti, kad aš jau kokie 5 metai kai puvinio nematau, gal dėl to ,kad dangtelių vašką naudoju dibt.koriams ir invertutą maistą žiemai duodu.
9 metai nematau puvinio, dirbtiniams koriams naudoju ne tik dangtelių vašką, invertuoto sirupo bitėms neduodu ir niekada neduosiu. nesu niekada matęs, kad vasarą, bitės mestų lauk iš avilio vaško pleiskanėles :think:
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33
Pranešimai: 1015
Užsiregistravo: 2009 Spa 08 , 19:40

Re: Puvinys

2016 Kov 20 , 11:21

[quote="Rimas007

9 metai nematau puvinio, dirbtiniams koriams naudoju ne tik dangtelių vašką, invertuoto sirupo bitėms neduodu ir niekada neduosiu. nesu niekada matęs, kad vasarą, bitės mestų lauk iš avilio vaško pleiskanėles :think:[/quote]

Pas mane rugsėjo mėn gale prie avilių būna po 20-30 tūkstančių bičių negyvų ,nes tiek per rugpjūtį - rugsėjo mėn išmiršta lyginant su vasaros bičių skaičiumi, na ir vaško pleiskanėlių kalnai prie tų avilių,kur su šakute atakuoju medų ir neturi bitės kur vaško dėti. :chuckle
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0
Pranešimai: 1228
Užsiregistravo: 2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Puvinys

2016 Lie 22 , 16:22

Paskelbta: Ketvirtadienis, 21 Liepa 2016 15:43
DĖL APRIBOJIMO PRIEMONIŲ PASKELBIMO ATSIRADUS BIČIŲ AMERIKINIAM PUVINIUI
http://www.utena.lt/index.php/kaimo-ple ... m-puviniui
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Puvinys

2016 Lie 22 , 19:21

plikas rašė:Paskelbta: Ketvirtadienis, 21 Liepa 2016 15:43
DĖL APRIBOJIMO PRIEMONIŲ PASKELBIMO ATSIRADUS BIČIŲ AMERIKINIAM PUVINIUI
http://www.utena.lt/index.php/kaimo-ple ... m-puviniui
eik-tu-sau..
O kas i tai ieina: "N u r o d o m e apribojimo ir apsaugos zonose esantiems bitininkams ar bičių laikytojams vykdyti Bitynų, bičių produktų ir bičių užkrečiamųjų ligų kontrolės reikalavimuose, " ?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika
Pranešimai: 2621
Užsiregistravo: 2009 Sau 06 , 14:47

Re: Puvinys

2016 Lie 22 , 22:31

Padėtis rimta. Viltis, kad mano bityno skyriai visai į priešingą pusę. Patikrinimai labai yra laiku. Aš veterinorkom ir sakau, kad puvinys greit apims bičių "laikytojų" sodybas, nes dabar ši mada turėti bites virsta epidemija. Čia bus kaip kiaulių maras. Kentės rimti bitynai. Žinios apie bitininkystę 'bičių turėtojų" lygus nuliui. Pasakysiu kaip po kvailą pavyzdį: pavasarį iš manęs pirko toks "laikytojas" 4 šeimeles ant 7 rėmų, parsivežęs išplėtė iki dadano talpos rėmų skaičiau ir uždėjo magazinus. Tai ko reikia laukti... Atvažiavęs pasigyrė.... Paaiškinau plėtimo taisykles, bet ar klausys... dirba savo. Sako, kad atvažiuosiu tik po 2 savaičių....Ką galėjau pasiūlyti: esi savaitinis - augink serbentus!...
Vartotojo avataras
dzivilis
Aviliai: Dadano+lyson 10R
Bičių šeimų skaičius: 45+-
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Buckfast + mišrūnės
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 2011 Bir 27 , 10:54

Re: Puvinys

2016 Lie 22 , 22:52

vidmantask rašė:Padėtis rimta. Viltis, kad mano bityno skyriai visai į priešingą pusę. Patikrinimai labai yra laiku. Aš veterinorkom ir sakau, kad puvinys greit apims bičių "laikytojų" sodybas, nes dabar ši mada turėti bites virsta epidemija. Čia bus kaip kiaulių maras. Kentės rimti bitynai. Žinios apie bitininkystę 'bičių turėtojų" lygus nuliui. Pasakysiu kaip po kvailą pavyzdį: pavasarį iš manęs pirko toks "laikytojas" 4 šeimeles ant 7 rėmų, parsivežęs išplėtė iki dadano talpos rėmų skaičiau ir uždėjo magazinus. Tai ko reikia laukti... Atvažiavęs pasigyrė.... Paaiškinau plėtimo taisykles, bet ar klausys... dirba savo. Sako, kad atvažiuosiu tik po 2 savaičių....Ką galėjau pasiūlyti: esi savaitinis - augink serbentus!...
Visiskai pritariu išsakytai minčiai apie "savaitinius laikytojus,, realybėje niekas jų pridaromos "žalos,, nematavo , bet realiai būtina kelt tai į viešumą , neturi atitinkamo išsilavinimo, pasirengimo ir t.t , ir negali turėt bičių šeimų, o kas laiko nelegaliai gaudyt kaip brokonierius, nes pabodo erkių invazijos po gydymo kaip kiti "sapnai - bičiuliai - varostopininkai,, gydo gerokai pavėlavę ir ne tuo kuo reikia.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 16
Pranešimai: 2060
Užsiregistravo: 2008 Bir 13 , 22:58

Re: Puvinys

2016 Lie 23 , 00:19

Va, taip rimtai buna ziurima i puvini Vokietijoje, kai kur nors jis pasirodo. Lietuvoje dar neteko taip viesai skaityti tokio susirupinima keliancio teksto.
Savaitgaliniais tokie bitininkai vadinami, ne savaitiniais, nes turi kita darba ir prie biciu eina tik savaitgali.
egidukas
Patyręs narys
Aviliai: dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 27
Bičių rasė: 3 bičių rasės
Pranešimai: 347
Užsiregistravo: 2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Puvinys

2016 Lie 23 , 00:41

aš ir sakau turi atsisijot tokie...
Dramblys19
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 1
Pranešimai: 489
Užsiregistravo: 2013 Bir 09 , 19:42

Re: Puvinys

2016 Lie 23 , 08:07

Ir atssijos. Čia Vidmantas visai be reikalo su plentvoliu ant savaitgaliniu užvažiavo, yra pakankamai daug ir ne savaitgalinių bitininkų pas kuriuos tušti aviliai pavasarį būna ir bitininkauja nuo spiečiaus iki spiečiaus. Kurie neprižiūri ir negydo bičių, platina ligas, erkes. Profams irgi atsitinka nelaimių. Gerbiu profus kurie iš to gyvena, bet kaip vienam eilerašty sakoma - iš medaus nevirsi košės ,iš medaus nebus dešros tarė meškinas rudnosis išsikapstęs iš ligos. - taigi dauguma ir turi kitus darbus iš kurių ir gyvena.
O bitininkystė tampa hobiu reikalaujančiu daug laiko ir lėšų. Jei žmogus domisi, mokosi - viskas gerai, bet sutinku kad yra nemažai ir tokių - kuriems prestižo reikalas sodyboj turėt kelis avilius , tik pasigirt ar pasirodyt prieš draugus. Tada jau problema ir jo bitėms ir aplinkiniams rimtiems bitininkams. Ukininkai irgi prisideda prie viso to tonom pildami chemiją. Taip kad pirštu durt ir sakyti - JIE VISI KALTI - kažin ar galima?
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 16
Pranešimai: 2060
Užsiregistravo: 2008 Bir 13 , 22:58

Re: Puvinys

2016 Lie 23 , 11:28

Drambly, yra ir profesionaliu bitininku(as cia apie uzsieni), kurie dirba, o grize kasdien eina prie biciu. Ir jei yra netgi profesionalus. Bet tada vien savaitgalio neuztenka. Kai kurie dirba pamainomis ir eina ir per iseigines , ir vakarais, kai kurie turi praktikantu, padejeju, darbus paskirsto. Kalba eina ne apie tokius, kalba eina apie neismanancius savaitgalinius :) .
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius: 3+1
Bitininkavimo stažas: 0
Bičių rasė: Kokios atskrido
Pranešimai: 334
Užsiregistravo: 2008 Lie 15 , 11:10

Re: Puvinys

2016 Lie 29 , 16:41

Nesuprantu, kuo čia dėti savaitgaliniai bitininkai? Pats toks esu. Jau kuris laikas jokių rimtesnių problemų neturiu. Jei užauga naujas "agurkas", tuomet ir kaltinkit neišmanymą, o ne metodiką. Jei turi tik kelis avilius, tuomet ir savaitgalio užtenka joms prižiūrėti.
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai: dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: mišrūnės
Pranešimai: 175
Užsiregistravo: 2014 Rgp 01 , 13:19

Re: Puvinys

2016 Lie 30 , 00:13

NEI VIENAS nepradėjo nuo 100 šeimų .VISKAM reikia žinių ir patirties.Neklystančių nėra .Tik protingi mokosi iš svetimų klaidų,bet savos klaidos irgi geras mokytojas.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 16
Pranešimai: 2060
Užsiregistravo: 2008 Bir 13 , 22:58

Re: Puvinys

2016 Rgp 02 , 18:32

Yra ir tokiu, kurie pradejo pas kitus ir profesionaliai ismoko, pries savo turedami. O tada ir nuo didelio skaiciaus pradejo bitininkauti.
jei savaitgalinis sumanus tai gerai. Bet buna tokiu, kurie visa gyvenima nieko neismoksta.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS