Ligų platintojai, nesažiningi bitininkai

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Vartotojo avataras
2013
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 0

Re: Ligų platintojai, nesažiningi bitininkai

2014 Bir 21 , 10:04

kicei :) , savo seima sunaikinau. Zmogui, kuris pardave sita laime, turbut baigsis niekaip. Jis pirmininko yra pakviestas atvykti i bitininku sajunga, bet ar atvyks kas ji zino ... Kadangi jokiu pirkimo dokumentu neturiu,tai nieko negaliu issireikalati. Stai tiek APIE PUVINIO KONTROLE ANT LIETUVOS.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2014 Bir 21 , 10:45

Avili, irankius pasilikai? Labai gerai dezinfekuoti reiktu, gal kaustine soda, kad neislistu kitoje tavo seimoje..
O sitas bitininkas tai tikras parazitas, negana kad pats turi, bet dar ir kitam parduoda. Kiti tikisi, kad visi bitininkai labai saziningi korius parduodami - va ir pvz..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai: Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 32
Bičių rasė: Bakfasto,Karnikos F1

2014 Bir 23 , 13:14

Kaustikinės sodos niekur neradau, tai naudojau pelenų šarmą. Užpili pelenus (kuo daugaiu tuo geriau) ir virini. MEdinės ir odinės dalys nutripsta, aptirpsta,o metalinės lieka.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
2013
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 0

2014 Bir 24 , 12:36

sudeginau seima ( niekaip negalejom numarinti, ziauru ) su visais remais, kaltas metalinis, tai dezinfek., avili patare bitininkai palikti tik isdezinfekuoti ir paskui isdeginti. Rubus isvirinau. Antras avilys kol kas jokiu ligos pazymiu nerodo.
Keista vistiek , kad nera jokiu baugu uz tokius fokusus..kaip ligu platinima.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33

2014 Bir 24 , 18:42

2013 rašė:sudeginau seima ( niekaip negalejom numarinti, ziauru ) su visais remais, kaltas metalinis, tai dezinfek., avili patare bitininkai palikti tik isdezinfekuoti ir paskui isdeginti. Rubus isvirinau. Antras avilys kol kas jokiu ligos pazymiu nerodo.
Aš bitininkauju apie 40 metų irgi taip galvodavau kai susirgdavo viena kita šeima puviniu, kad kalti kiti, juk aš tai "gerai" bitininkauju. Kai kokiam bityne susirgdavo šeima, iškodavau aplinkiniuose bitynuose pas kitus sergančių šeimų, kilnodavau perus, bet puvinio nerasdavau. Sergančios šeimos korius su perais žinoma reik
sudeginti, kad kitur įdėjęs neapkrėstum, bet meduvinius rėmus ,kur nebuvo perų, aš toliau naudoju ir nieko.
(žinoma jums taip nerekomenduoju)Prieš 5 metus baigėsi mano bitynuose puviniai, kai bites rudenį pradėjau maitinti invertu. Anksčiau maitindavau sirupu sumaišytu su atakiavimo dangtelių atmirkytu medumi(dangtelius užpildavau karštu vandeniu ir už paros atmirkytą gal šiek tiek prarūgusi supildavau į sirupą)
Tik turėdamos gerą maistą avilyje, švarias girdyklas ir turėdamos puvinio sporų joms neišsivysto liga.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2014 Bir 24 , 20:02

Va aš šitą variantą ir esu girdėjęs, kad nuo dangtelių sirupas atmirkytas platina ligas. To niekada nesu daręs. Darydavau midų - žmogus stipresnis už bites. Ir dabar "nebesicaskinu", perlydau ir viskas. Po medaus kopimo, kiek nubėgo, viską verčiu į saulės lydytuvus. Ištirpusį medų išplaunu. Paskui dar perlydau. Nepritaupysi.. Šiemet tokiu oru blogai lydosi...Žvakėms gera produkciją...
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 16

2014 Rgp 06 , 22:19

Duona rašė:
2013 rašė:sudeginau seima ( niekaip negalejom numarinti, ziauru ) su visais remais, kaltas metalinis, tai dezinfek., avili patare bitininkai palikti tik isdezinfekuoti ir paskui isdeginti. Rubus isvirinau. Antras avilys kol kas jokiu ligos pazymiu nerodo.
Aš bitininkauju apie 40 metų irgi taip galvodavau kai susirgdavo viena kita šeima puviniu, kad kalti kiti, juk aš tai "gerai" bitininkauju. Sergančios šeimos korius su perais žinoma reik
sudeginti, kad kitur įdėjęs neapkrėstum, bet meduvinius rėmus ,kur nebuvo perų, aš toliau naudoju ir nieko.
(žinoma jums taip nerekomenduoju)Prieš 5 metus baigėsi mano bitynuose puviniai, kai bites rudenį pradėjau maitinti invertu. Anksčiau maitindavau sirupu sumaišytu su atakiavimo dangtelių atmirkytu medumi(dangtelius užpildavau karštu vandeniu ir už paros atmirkytą gal šiek tiek prarūgusi supildavau į sirupą)
Tik turėdamos gerą maistą avilyje, švarias girdyklas ir turėdamos puvinio sporų joms neišsivysto liga.
Nereiketu jokiu koriu is sirgusiu seimu duoti kitoms seimoms. Kuo didesne sporu koncentracija, tuo didesne galimybe, kad bites susirgs. Sakoma, kad seimai uzsikresti puviniu, reikia 500 gramu stiklainio uzkresto sporomis medaus. Bet...juk dar seima seimai nelygi. Tad reikia buti itin atsargiems, ka galima sudeginti, visa kita gerai dezinfekuoti.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 16

2014 Rgp 07 , 13:34

Be to, labai svarbi yra koriu higiena. Kuo tamsesni koriai, tuo daugiau juose ligu sukeleju. Tamsius korius keisti butina.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai: Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 32
Bičių rasė: Bakfasto,Karnikos F1

2014 Rgp 09 , 00:22

10 metų kovojau su puviniu dar kai buvo legalus antibiotikų naudojimas. Profilaktika yra tuščias laiko švaistymas. Po kiek laiko puvinys vis tiek prasikala. Pigiau sunaikinti užkrėsta bityna ir steigti naują nuo nulio naujoje vietoje. :'(
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
SANCIAI
Bičių šeimų skaičius: 24
Bitininkavimo stažas: 5

2016 Vas 18 , 12:23

Pats su puviniu dar nesu susidūręs :bee , bet svarbiausia vengti drėgmės ir neatšaldyti perų. O šiaip, jei žmonės mėgsta auginti bitutes, visokius vorus ir skruzdėles, tai nereik pamiršti ir vaško kandžių. Jei kaimyno bitės serga ir šeimos silpnos, o jūsų pačių stiprios, tai po tokios invazijos bitės pačios pabėgs nuo savo šeimininkų :lol:

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS