Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54
Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 07 , 13:07

Sveiki, bičiuliai. Prašau pagalbos vienu gana techniniu klausimu. Prieš savaitę uždėjau bitėms ant rėmelių kandi tešlos, o sumažėjimo/vartojimo nesimato. Įtariu, gal bitės negali paimti tešlos dėl techninių kliūčių. Detalės: kandi tešla yra supakuota į plastmasinius indelius (po 0,5 kg, pirkta Wilaroj). Kaip man patarė parduotuvėje, stora adata (apie 1 mm storio) kandi dėžutės dugne tankiai pribadžiau skylučių (maždaug 2-4 mm atstumu viena nuo kitos) ir uždėjau ant rėmelių beveik ties lizdo viduriu. Jau po kelių sekundžių bitės apspito uždėtos dėžutės apačią (atrodė logiška), tačiau net po savaitės nesimato tešlos sumažėjimo. Ar gali būti, kad bitės išlaižė ką galėjo pasiekti pro skylutes, o kandi dėl savo tirštumo kabo prilipusi prie dėžutės viršaus/dangtelio? Galbūt reikia pradurti skyles dangtelyje ir tada tešla nusmuks žemyn ir bitės vėl ją pasieks? Yra dar viena galimybė: aš turiu plastmasinio tinklelio su 2x2 mm akutėmis, galbūt galima iškirpti tą subadytą kandi dėžutės dugną, vietoj jo uždėti tinklelį ir visą tai vėl uždėti ant rėmelių tinkleliu žemyn. Ar galėtumėte ką nors patarti ar pasiūlyti šiuo klausimu?
Iš anksto dėkoju.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 07 , 13:21

Aš kandi maišelyje išpjaunu maždaug 2x10 centimetrų plėvelės juostelę ir uždedu maišelį skersai tiesiai ant rėmelių, bites lengvai prieina, kandi nepraskysta ir nekrenta į lizdą.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 07 , 15:35

dėk tinklelį
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 08 , 10:05

Sveiki, bičiuliai. Dėkoju visiems už patarimus, kadangi yra du aviliai padarysiu ir taip ir anaip: vieno avilio kandi dėžutės dugne iškirpsiu juostelę(es), o kito avilio kandi paguldysiu ant tinkliuko. Pažiūrėsim kas bus.
Vini, ir aš būtent taip norėjau padaryti - nuimti dėžutės dangtelį, apversti ir ant rėmelių. Aš pabijojau, kad kandi suskystės nuo drėgmės-kondensato ir šlumštels žemyn... :o Na, gal nereikėtu taip durninti Wilaros pardavėjos, nėra jau ji tokia "blondinė". Juk egzistuoja ir tokia kandi padavimo technologija, kad tešla yra įvyniojama į merlę (netgi dvigubą) ir tada dedama ant rėmeliu, reiškia drėgmė palaipsniui tirpina tešlą, o bitės nulaižo. Ar aš klystu?
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 08 , 15:34

Sveiki, Vini. Sorry, maniau, kad visi žino, kokia kandi Wilaroj prekiauja... :shame: Taip, tai importinė Apifonda tešla be žiedadulkių. Su sekančia kandi porcija manau išbandysiu ir jūsų pasiūlymą-variantą, nes tecnologiškai jis yra pats paprasčiausias. Tikiu, kad jums tešla nenukrito ir bitės sėkmingai ją išvalgė. Mame šiandien kažkaip paranoja kankina... :think:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 08 , 15:42

Matot aš indeli dedu ant lubelių, ant maitintuvės plyšio, pasta tikrai nekrenta , neturėtų kristi ir dedant tiesiai ant rėmų,nuo temperatūros mažai skystėja,nepalyginsi su medum, pardavėja šitą būtinai turėjo paaiškinti, jūsų atveju bitelės žiūri kaip katė į lašinius o pasiekti negali.
Vartotojo avataras
stefute
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2010 Kov 20 , 16:38

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 11:23

Sveiki.Esu naujokiu naujoke bitininkavime. Turiu nauja grazu avili kuri padare ir man padovanojo mano vyras :gANDb: .Nusipirkau bitininko pradziamoksli, naujus korius ir bitininko apranga. Tuos korius vyras (nezinau koks teisingas bitininku terminas) padenge vasku.Rytoj vesim is kauno i mano teviske Utenos raj.ta aviliuka statyt.Artimiausias bitininkas (megejas) gyvena apie 4 km.nuo musu vienkiemio.Ka man daryt su naujais koriais? ar juos visus avilyje palikt? Skaitau daug literaturos,bet nieko nesuprantu.Ir dar...ar gali but taip,kad bitutes pacios ras ta avili,ar man ju ieskot kur nusipirkt? Aciu jei kas patars naujokei ;)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 11:39

Stefute--svarbiausia dalyką pamiršot--nepasirūpinot tara medui :chi: , džiaukas
jei rimtai--bitės arba ateis arba neateis ,arba ateis kitais metais, šiap reikia laukti spietimo pradžios,pirksit spiečių, o gal kas nors padovanos biteles ir dabar(arba parduos)--reikia klausti pas bitininkus(maxima neprekiauja).šimet manau bus sunkiau-daug bitelių neperžiemojo.Koriuų reikėtu pradžiai keleto "devėtų". rytoj išrinkit pračia gražiausia vietą aviliukui, idėkit kokius 5 korius,pataria bičiuliai avilio vidų ištrinti melisa,iškabinkit plakatą "sveikos atvykusios" ir laukit viešnių.,arba ieškokit pirkt.,jei ne paslaptis kuri parapija Utenos rajone?
Vartotojo avataras
stefute
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2010 Kov 20 , 16:38

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 12:04

Aciu uz gera nuotaika.Manau ieskosiu pagalbos pas bitininkus.Esu zalesne uz zole bitininkavimo rekale. Man tiesiog norisi tureti veiklos ir dziaugtis jei pasiseks suprast kas tos bitutes per padareliai.Mat del medaus as nelabai ir pergyvenu.Kaip saket maxsimoj nera bituciu,bet...ten galima nusipirkt meducio. O kur vaziuos aviliukas ne paslaptis. I Maneiciu kaimeli
Paskutinį kartą redagavo stefute 2010 Bal 09 , 12:27, redaguota 2 kartą(us).
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 12:11

O kodėl deklaruojat dvi bičių šeimas?čia programa maximum?, o kur tas maneičių kaimelis--kokia artima žymesnė vietovė?
Vartotojo avataras
stefute
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2010 Kov 20 , 16:38

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 12:22

Maniau turesiu du avilius(knygose pataria pacioje pradzioje isigyt 2avilius). Turiu kolkas viena ir manau, kad gal jo ir uzteks kol ismoksiu bitininko pradziamoksli. O va bituciu dar ne neturiu. O tas kaimukas yra prie Alauso ezero. Is kitos ezero puses Sudeikiai (nuostabus miestelis turintis kurortini statusa). Ar tie 5 aviliai turi but tik nauji ar jau cia su naudotais toks skaiciu? O tu maziuku, kaip suprantu is knygos , det dar visai nereikia ( na to ,magazino :) )Ji idet tada kai bus seima sutvirtejusi ir aprupinusi save maistu? Tada isimt skirtukai ir sudet koriukus? Suprantu ,kad uzduodu kvailus klausimus( taip ir jauciuosi),bet man svarbus visi nesumeluoti patarimai. Aciu is anksto :rose:
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 13:18

Stefute, tikriausiai korius turėjot omeny. Gerai, kad bent keletas būtų bičių pasiūti, (naudoti), ne plokštelės.

O šiaip pradinukės patarimas pradinukei, pabandykit susidraugaut su tuo bitininku mėgėju, kur netoli jūsų bitininkauja. Vien teoriškai mokantis bus be galo sunku, ir daug klaidų gali pasitaikyt. Įsiprašykit padėt, kad savo akim pamatyt kaip ir kas, gal kokį kartą sutiks ir su jumis prie jūsų avilių padirbėt.
Sėkmės bitninkaujant.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 13:37

mažiukus koriukus ;) dėsit kai dus pilnas avilys prikimštas didelių ;) kai bites bus socios stiprios ir pareikš norą pasidalint savo triūsu su Jumis. čia tvirto recepto nėra--viskas priklauso nuo šeimos stiprumo, nuo esamos "ganyklos" bitėms.. "und zo weiter, und zo weiter" ,kaip pasakytų vokietis.
tiesa -kiek korių ir kokių išmatavimų telpa i tą nuostabų Jūsų dar nuostabesnio sakramento kūrinį? 16?
...didysis bitininkavimo džiaugsmas buvo su vienu ,na dar su trimis aviliais-dabar 8,o cia jau darbas,apeini-visus susirenki pretenzijas ir pageidavimus,ir stengiesi juos išpildyt...
tiesa- o šeimoje nera alergiškų bičių ikandimams,? dėl tinimo priprasit-svarbu alergija..
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 13:41

neturėtų kristi ir dedant tiesiai ant rėmų,nuo temperatūros mažai skystėja
Paprasta kandi ir pas mane "nenukrito" (buvau dangtelyje išgręžęs dangtelyje kelias 0,7 cm skyles) :) O bet tačiau tokiu būdu uždėjus kandi su žiedadulkėmis (pirkta taip pat Wilaroje) - didžioji dalis nugarmėjo-nuvarvėjo žemyn. Neuspėjo bitelės jos "sutvarkyti" :( Dar nežiūrėjau, kas per vaizdelis ant dugno, bet tikiuosi, kad ir nuo jo susirinks.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 13:54

Maniau turesiu du avilius
Aš irgi taip maniau, pradėdamas pernai savarankiškai bitininkauti, bet žiemoti nuėjau jau su keturiais aviliais :lol: Ačiū Dievui ir šio forumo bičiuliams - visos šeimos išgyveno :leaves: Dabar jau galvoju, kad reikėtų įsigyti "atsargai" dar vieną avilį. Tik kad iš tokios "atsargos" pernai vis šeima atsirasdavo :) Neaišku, kaip bus šiemet, nes jau pora spiečių - užprašyti, mat, keliems aplinkiniams bitininkams su žiemojimu pasisekė prasčiau :( Negalvoju pklėstis, bet "Niekada nesakyk niekada" :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
stefute
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2010 Kov 20 , 16:38

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 16:20

aciu uz patarimus :) As tikrai dziaugiuosi tuo aviliu. Juk ji dare ne bet kas ;) O as ieskojau medzio,siltinimo medziagos ir dazu tokiu,kurie bitutems nesmirdetu. O koriu ten telpa po 16 vnt. Dar nusipirkau kazkoki masteli bitutems. Pardaveja sake,kad jis skirtas bituciu pamaitinimui. Ar yra alergisku seimos nariu bituciu ikandimams dar nezinau. As pati tai tikrai ne. Nepergyvenu del to , kad idziobins :chi: Labiau bijau , kad nieko nesuprantu apie motineles, perus, tranus ir dar begale dalyku.Viliuosi , kad po truputi ir tai pasiseks issiaiskint.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 18:55

Maskva taip pat ne iš karto buvo pastatyta :) Po truputį, po truputį, tai forumo medžiagą, tai bitininkystės literatūrą, tai bitininko kalendorių ir galų gale sužinosit..., kad nieko nežinot, o tai reikš, kad kažką jau žinot :lol: Patarčiau nusipirkti "Bitininko kalendorių". Ten aprašyta, kokius darbus kiekvieną mėnesį turi atlikti bitininkas, na o kaip juos atlikti - jau galima ieškoti. Beje, šiame forume taip pat yra šiek tiek mėn. darbų aprašyta.
P.S.
Labiau bijau , kad nieko nesuprantu apie tranus
O štai su vienu "TRANU" ir jo patarimais reikėtų šiame forume artimiau susipažinti :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 19:17

Nierka,šiferi tai geriau dėt kitaip,kad kabintūsi ant prielakio
O dar geriau - visai jo nedėti :) Nuodas tas šiferis :devil: Aš prikabinu medinius lentgalius, nors ir tai - nebūtina.
P.S. Pavogiau citatą iš TRANO skyriaus - gal neužpyks :think: :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
Indukas
Aviliai:Dadano įvairių tipų
Bičių šeimų skaičius:nuo 5 kintamas :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:14
Užsiregistravo:2010 Kov 22 , 08:46

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 20:29

leo rašė:Nuodas tas šiferis
Drysčiau prieštarauti :)
Pats šiferis nėra nuodingas, tik jį skaldant ar kitaip dulkes keliant, nuo jo atskyla asbesto dulkės kurios pavojingos kvėpavimo takams. Panašiai ir akmenį pjaustant, tik akmens dalelėse mažiau aštrių dulkių.
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 09 , 22:49

aš tai kandi tešlos paketus tuos didesnius polietileninius Wilaros perpjaunu i keturias dalis ir pakišu po lubelėmis arba po užtiesaliuku šalia lizdo... Ir viską bitutes, mano drauges, svalgo, jei joms reikia... ir nė viena bitutė nepasiklysta dežutėjė ar maišelyje... (tiesa, atviras paketėlio puses atsuku į lizdo pusę...

Grįžti į