Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46
Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 23 , 14:53

deluxo rašė:vat dėl žiemojimo ir man keista... Gi visa drėgmė kaupiasi ant plėvelės žiemą
Čia irgi priklauso nuo avilio ventiliacijos, visada galima ventiliaciją įrengti taip, kad drėgmė pasišalintų iš avilio ir nesikauptų ant plėvelės ..O jau pavasari ta drėgmė būtų privalumas..
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 23 , 19:17

TRANAS rašė:
Audrunas rašė:Visais kitais atvejais-plevele,maisas ar kitos minkstos uzdangos per vasara sutraisko kokia puse kilogramo biciu,be to sutrinka biciu lizdo aeracija del virsutinio nepraeinamumo,kas ypac svarbu ziemojimo metu.
Nu "prancūze" šitokių teiginių iš Tavęs tikrai nesitikėjau. Čia apie Prancūziją kalbi ar apie Lituvą?
Kuri mano teigini Jus bandote sukritikuoti?Jei biciu sutraiskymas,tai galesiu jums atvezti mano naudotus minkstus uztiesalus,jie istisai padengti keliais sluoksniais prilipusiu negyvu biciu,suku galva gal juos galima butu panaudoti sanariams gydyti?

Kad nesuklaidinciau naujoku,tai kalba eina apie daugiaaukscius avilius,kur virs korpuso iskart dedamas stogas,cia kaip tarpine gali but naudojami tik kieti uzdangalai,nesiekiantus remeliu pavirsiaus.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 23 , 22:14

Sanariams gydyti tinka pikiuota medžiaga .Apvyniojama skaudama vieta ir laikoma parą poto nuimama .Galima naudoti ne vieną kartą .Efektingiausiai sanarių uždegimus gydyti bičių igėlimais
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 23 , 23:54

Audrūnai, ačiū, kad paaiškinai, kokiu būdu traiškai tas bites.
Lietuvaičiai šitaip nedaro. Čia, šitą barbarizmą nukopijavai iš užsienio. Senai pastebėjau, kad lietuvaičiai padirbėję kituose "išsivysčiusio" kapitalizmo šalyse į bites žiūri, kaip į negyvą pinigų darymo mašiną. Čia kaip medžioklė su varovais. Lietuvos bitininkams, bitės yra "šventas" dalykas ir jie apsieina be traiškymų. Tikriausiai supranti, kad aš lietuvaičių bitininkavimą vertinu ne todėl, kad jie bites laiko "šventomis", bet todėl, kad jie su šitais "dievo" vabzdžiais elgiasi pagarbiai. Juk ne bitės mums maistui reikalingos, bet jų produkcija, tai kam jas žudyti ir kankinti?
Antras dalykas, su kuom nesutinku, gal neteisingai supratau, kad vėdinimas per viršų yra būtinas žiema - su kuo niekaip nesutinku. Suprantu, jei jau galima traiškyti, tai galima ir per viršų , žiemos laike, "vėdinti". Čia irgi užsienio barbarizmas. Labai patiko vieno rusų bitininko posakis apie mokslininką, kuris "moksliškai pagrįstai" rekomendavo, žiemos laike daryti lubose skylę ir taip padaryti ištraukiamąją drėgmės ventiliacija: "Šitokią ventiliaciją gali rekomenduoti žmogus, kuriam pačiam galvoje yra skylė"
Galima puikiai ir gana sėkmingai bitininkauti ir be šitų "kankinimų".
Toks būtų mano paaiškinimas ir supratimas.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 24 , 08:40

La, niekas man neirodys kad plevele tai super naudingas ir reikalingas daiktas avilyje, na zinoma cia kiekvieno asmeninis reikalas kokius eksperimentus daryti su savo bitemis, zinoma paziureti patogu ir grazu parodyti kitiems kaip dirba bites tai ir visa nauda o daugiau tik kenkimas, pradedant kondensatu ir baigiant iskvepuotu oru, tai gaunasi kankinimas salta dregme.
Sekmes
Vilkas(Lang)
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 24 , 09:50

Tranas rase:
-Antras dalykas, su kuom nesutinku, gal neteisingai supratau, kad vėdinimas per viršų yra būtinas žiema - su kuo niekaip nesutinku. Suprantu, jei jau galima traiškyti, tai galima ir per viršų , žiemos laike, "vėdinti". Čia irgi užsienio barbarizmas. Labai patiko vieno rusų bitininko posakis apie mokslininką, kuris "moksliškai pagrįstai" rekomendavo, žiemos laike daryti lubose skylę ir taip padaryti ištraukiamąją drėgmės ventiliacija: "Šitokią ventiliaciją gali rekomenduoti žmogus, kuriam pačiam galvoje yra skylė"
Galima puikiai ir gana sėkmingai bitininkauti ir be šitų "kankinimų".
Toks būtų mano paaiškinimas ir supratimas.
Visai ne tai norejau pasakyt.As tik norejau pastebet,kad naudojant minksta uztiesala tiesiai ant remu,nebelieka tarpo tarp remelio nugareles ir to uztiesalo.Is tikruju tas tarpas reikalingas bitems ziema be trukdziu migruoti kamuolio ribose,o be to tas tarpas tarnauja kaip papildomas silumos izoliacijos sluoksnis,nes sukeltas nuo remu per 1 cm jis ir padidina tos erdves kontakta su apsiltinamaja medziaga.Na mazdaug taip,savo zodziais.Niekur nesu sakes,kad biciu seimos ventiliacija turetu but per virsu.
Jei sekate mano pasisakymus,as esu minejes,kad efektyviausias dregmes pasisalinimas is lizdo turetu buti per laka 10-15 cm nutolusia nuo ziemojimo remu virsutines dalies,nes sioje zonoje biciu kamuolio apykaitos produktai yra lakiausi,t,y kondensatas yra garu pavidalo.Ties apatine laka jis daznai pavirsta i skysti arba net leda.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 24 , 10:45

Su medžiaginiu užklotu vietoj lubeliu,bitės visiškai nesitraiško,jeigu viršui neužvošit baisiai sunkios pagalvės.Aš čia apie dadanovo avilius.Migracijai virš korių, dauguma bičių,pačios pasidaro prisiūdamos korių,tik niekada nereikia tos medžiagos prispaust.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 24 , 11:17

Audrūnai, reiškia aš ne taip supratau. Todėl ir buvau nustebęs, nes iš Tavęs jokių nesąmonių neteko girdėti, o čia pasirodė, kad propaguoji vėdinimą per viršų.
Minkšta, plona plėvelė bičių visai netraiško, ko negalima teigti apie kitą gumą, kaip daro Kanados bitininkai ir kažką panašaus matyt naudoja ir Audrūnas. Geriausias variantas, kad virš lizdo korių ir tarp lubelių yra paliekamas 6-10mm tarpas. Aišku šiais laikais niekas lubelių iš siaurų plonų lentučių nebededa, ypač bitininkaujantis daugiaaukščių sistema, nes tipo lubelės užsideda kartu su stogu ir apšiltinimu ir tuo pačiu ir ventiliaciniai procesai vasaros laike sėkmingai išsprendžiami. Aš, pavyzdžiui, tam reikalui paaukoju visą aukštą į kurį įmontuoju dugną ir jis man tuo pačiu atstoja ir penėtuvę ir lubeles, o žiemą į jį įdedu pagalvėles. Kai turėčiau dangčius iš polistirolo, tai būtų visai tobulas variantas, bet bitininkaujant bitidėse, man tie brangoki stogai nelabai reikalingi.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Sau 24 , 11:49

Vedinimas per virsu galimas ta prasme,kai po stogu yra pagalve,o dalinis vedinimas vyksta pro plyselius stoge,tada avilyje maziau dregmes.Stipri seima isskiria tikrai dideli kieki kondensato,kuriam visai nera reikalo telksoti balomis ant dugno ar serksno pavidalu ant sienu bei taip pudyti avilio mediena.
Rublis
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2010 Kov 10 , 21:16

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Kov 10 , 22:19

Audrunas rašė:Vedinimas per virsu galimas ta prasme,kai po stogu yra pagalve,o dalinis vedinimas vyksta pro plyselius stoge,tada avilyje maziau dregmes.Stipri seima isskiria tikrai dideli kieki kondensato,kuriam visai nera reikalo telksoti balomis ant dugno ar serksno pavidalu ant sienu bei taip pudyti avilio mediena.
Pilnai pritariu siam biciuliui-ne karta teko matyti aviliuose serksna "is vidaus". Vedinimas yra butinas o pilna izoliacia gali labai neigiamai atsiliepti, nes stipresne seimos generuoja pakankamai dideli kondensato kieki, kuriam butina iseiti is aviliuko :good:
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Kov 14 , 19:47

O neteko bičių dengti statybine antikondensacine ar difuzine plėvele? Kuri naudojama stogams ir kurios paskirtis kaip ventilio, pastato viduje susidariusę drėgmę (garus) išleisti lauk, o išorinę drėgmę ir vėją sulaikyti.
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Kov 14 , 21:29

Vytautasptn rašė:O neteko bičių dengti statybine antikondensacine ar difuzine plėvele? Kuri naudojama stogams ir kurios paskirtis kaip ventilio, pastato viduje susidariusę drėgmę (garus) išleisti lauk, o išorinę drėgmę ir vėją sulaikyti.
Polistiroliniuose aviliuose dedu tokią ant lubelių. Nesiskundžiu...
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Kov 15 , 13:33

O plėvelė difuzinė ( ta kur praleidžia garą ) ar antikondensacinė ( iš viršaus polietilenas lygus iš apačios kaip kempinė sugeriantis drėgmę sluoksnis ,kad lasai nesusidarytų) ?
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Kov 15 , 14:21

Vytautasptn rašė:O plėvelė difuzinė ( ta kur praleidžia garą ) ar antikondensacinė ( iš viršaus polietilenas lygus iš apačios kaip kempinė sugeriantis drėgmę sluoksnis ,kad lasai nesusidarytų) ?
Difuzinė, kiek aš suprantu..
vidas574
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2010 Bal 03 , 20:02

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 03 , 20:59

Buciau labai dekingas, jai atsakytumete, ar dar nevelu isigyti aviliu su bitutemis. Siaip ka tik sugalvojau pradeti bitininkyste. Apsisprendimas tvirtas
Gedas12
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2010 Vas 14 , 11:18

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 03 , 21:10

Mano kaimynas bitininkas, turi medsuki ir visa reikalinga inventoriu ir man padovanos spieciuka. O siandien radau skelbima parduoda medsuki 130lt kaip galvojat ar man ji nusipirkti.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 03 , 21:23

vidas574 rašė:Buciau labai dekingas, jai atsakytumete, ar dar nevelu isigyti aviliu su bitutemis. Siaip ka tik sugalvojau pradeti bitininkyste. Apsisprendimas tvirtas
La, gerb. Vidai isigyti bites niekada nevelu tik nuo metu laiko priklauso skirtingi Jusu veiksmai jas nupirkus, perkant pasikvieskite pazistama bitininka ir lai jis apziuri avilius ir bites nuo ju bukles priklausys tolesnio bitininkavimo sekme.
Sekmes
Vilkas
Paskutinį kartą redagavo lang 2010 Bal 03 , 21:48, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 03 , 21:46

Gedas12 rašė:Mano kaimynas bitininkas, turi medsuki ir visa reikalinga inventoriu ir man padovanos spieciuka. O siandien radau skelbima parduoda medsuki 130lt kaip galvojat ar man ji nusipirkti.
La gerb. Gedai, labai gerai kad turite mokytoja, ka turi Jusu kaimynas reikes tureti ir Jums, geras Jusu sprendimas pradeti pirkti inventoriu, atsakant i Jusu klausima reikia zinoti daug atsakymu, medsukiu buna ivairiu ir pradziai neverta investuoti i brangu elektra sukama, jei pagamintas is nerudijancio plieno ziurekite ar jis veikia, jei bugnas is aliuminio paziurekite ar sveika skarda, nuo rugsciu gali buti koreta ir kiaura, teks kniedyti arba klijuoti (plona skarda svirinti sunku), atkreipkite demesi i kasetes jei jos surudije teks prideti rankas, jei kasetes pilnai pagamintos is cinkuoto (buvusio cinkuoto) metalo nuvesite jas nucinkuoti ir tiek, cinkavimas apie 2lt/kg, jei kaseciu remai is aliuminio o tinklas buvo cinkuotas tada teks jas ardyti ir keisti tinkla. Tai tiek ziniu kainas parduotuveje zinote, perkamo medsukio stovi pamatysite belieka Jums ivertinus savo darbo kaina spresti pirkti ar ne
Sekmes
Vilkas
Vartotojo avataras
wilkius
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:33
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2009 Geg 13 , 23:42

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 05 , 17:19

Sveiki. Radau pas tokią seną bitininkę palėpėje tokius daiktus (nuotraukos žemiau). Gal galėtumėte paaiškinti kas čia per išradimas. Gal tai pikio rinktuvas? Jo matmenys 435x190 mm (plasmasė). Jei tai pikio rinktuvas tai kaip juo naudotis, tie pikio rintuvai (kylimėliai) tai viskas aišku, o tokiu rinktuvu?
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:13
Pranešimai:56
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 22:37

Re: Svarbūs klausimai naujokui

2010 Bal 05 , 18:15

wilkius rašė:Sveiki. Radau pas tokią seną bitininkę palėpėje tokius daiktus (nuotraukos žemiau). Gal galėtumėte paaiškinti kas čia per išradimas.
Porėminis erkių gaudytuvas.

Grįžti į