Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09
Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 15 , 17:50

zilvasss rašė:0,5 t vienas dirbdamas.
Ar paslaptis išleistuvuose?
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 15 , 19:51

rimantas1984 rašė:Sveiki, bičiuliai,
toks paprastas klausimas - gal kas galėtų padėti išsukti šiek tiek švento pirmo medaus?
tik 7 magazininiai rėmeliai, medsukio neturiu, o korius norėčiau išsaugoti...

pats galėčiau padėti su paprastesniais darbais prie avilių
(tuo pačiu pasisemti patirties)
Vilnius/Panevėžys
Tamstos bendravardis Rimantas000,kažkur tai apie vasario-kovo mėnesį suks pavasarinį medų.Tai jeigu nebus stipriai užsiėmęs,gal atsilieps ir prigriebs.
Jei ne pasiskolink medsukį.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
varguolis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:vietines
Pranešimai:71
Užsiregistravo:2017 Geg 12 , 09:21

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 18 , 20:32

Toks klausimuks ,sirupas suduotas senokai ,bet koriai neuzakiuoti -cia nieko blogo ?
Vartotojo avataras
varguolis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:vietines
Pranešimai:71
Užsiregistravo:2017 Geg 12 , 09:21

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 19 , 08:27

Nu as kaip tikras patriotas ,,legendu,, iskart po zoliniu sudaviau. bet nera duoneles nei ziedadulkiu tik neuzakiuotas (pilni remukai)medus, pas mane nors ir upe ,miskas bet liepai pasibaigus visos niekas nezydejo :( yra galimybe pora ha uzseti kazkuom bet neissirenku :dontknow: kuom uzseti ,kad nebutu tokio bado .
PEZAS
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir 10 rėmiai
Bičių šeimų skaičius:32
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:Karnika irBahfastas
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011 Geg 29 , 12:44

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 20 , 03:17

Agurklė.Nes juos žiedų neišplauna lietus.Taip man aiškino vienas patyres bitininkas.
MindaugasKi
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Vietinės
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2017 Kov 16 , 11:34

Perai

2017 Rgs 20 , 13:16

Kadangi senokai tikrinau lizdus, norėčiau pasiteirauti (ypač tų, kurie laiko bites Utenos raj.) - ar dar yra pas jus šeimose perų? Kadangi planuoju nuo erkių laistyti beevitaliu, galvoju ar jau verta šį savaitgalį važiuoti ar dar palaukti, kad ir savaitę.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Perai

2017 Rgs 20 , 15:23

MindaugasKi rašė:Kadangi senokai tikrinau lizdus, norėčiau pasiteirauti (ypač tų, kurie laiko bites Utenos raj.) - ar dar yra pas jus šeimose perų? Kadangi planuoju nuo erkių laistyti beevitaliu, galvoju ar jau verta šį savaitgalį važiuoti ar dar palaukti, kad ir savaitę.
Na žemiečiui reikia pagelbėti. Perų skaičius priklauso nuo motinų amžiaus, o ne nuo vietovės, kur yra bitės. Šiūmetinės motinos deda net ir dabar. Pernykštės neatsilieka, kitokio amžiaus neturiu, grynaveislės, kitaip vadinant "motininė medžiaga" 3-4 metų, perų turi irgi. Nežinau, kas čia bus - šeimos velniškai gausios. Šiandien užbaigiau reviziją, nustačiau kurioms reiks duoti sirupo. Iš viso bityno tokių daug neatsirado, nes visoms daviau vienodai maisto. Mėnesio pabaigoje, spalio pradžioje ruošiuosi apdoroti "varidoliu" su ukrainietiška "pūška". Beevitaliu siūlyčiau aplaistyti tik lapkričio mėn. į pabaigą. Ką ir pats darysiu.
vigintas
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika bakfasas pit
Pranešimai:484
Užsiregistravo:2013 Sau 13 , 12:27

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 20 , 17:43

varguolis rašė:Toks klausimuks ,sirupas suduotas senokai ,bet koriai neuzakiuoti -cia nieko blogo ?
Pamaisyk dangteliu vasko su trupuciu medaus ir duok,momentaliai uzakiuos
MindaugasKi
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Vietinės
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2017 Kov 16 , 11:34

Re: Perai

2017 Rgs 20 , 18:21

vidmantask rašė:
MindaugasKi rašė:Kadangi senokai tikrinau lizdus, norėčiau pasiteirauti (ypač tų, kurie laiko bites Utenos raj.) - ar dar yra pas jus šeimose perų? Kadangi planuoju nuo erkių laistyti beevitaliu, galvoju ar jau verta šį savaitgalį važiuoti ar dar palaukti, kad ir savaitę.
Na žemiečiui reikia pagelbėti. Perų skaičius priklauso nuo motinų amžiaus, o ne nuo vietovės, kur yra bitės. Šiūmetinės motinos deda net ir dabar. Pernykštės neatsilieka, kitokio amžiaus neturiu, grynaveislės, kitaip vadinant "motininė medžiaga" 3-4 metų, perų turi irgi. Nežinau, kas čia bus - šeimos velniškai gausios. Šiandien užbaigiau reviziją, nustačiau kurioms reiks duoti sirupo. Iš viso bityno tokių daug neatsirado, nes visoms daviau vienodai maisto. Mėnesio pabaigoje, spalio pradžioje ruošiuosi apdoroti "varidoliu" su ukrainietiška "pūška". Beevitaliu siūlyčiau aplaistyti tik lapkričio mėn. į pabaigą. Ką ir pats darysiu.
Pas mane abu spiečiai, tai nežinau kokio amžiaus motinos, bet iki rudens perus auginosi gražiai ir prieš mėnesį dar nemažai jų turėjo abi šeimos. O kiek kartų gydote Beevitaliu (vieną ar daugiau)? Kažkaip mane išgąsdino, jog šalia silpnesnės šeimos ant žemės prie lakos, prieš savaitę buvo šiek tiek negyvų bičių (plėšikavimo nebuvo), tad galvoju, kad gal dėl erkių ir reikėtų nelaukti bei sulaistyti Beevitaliu.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Perai

2017 Rgs 20 , 19:46

MindaugasKi rašė:
vidmantask rašė:
MindaugasKi rašė:Kadangi senokai tikrinau lizdus, norėčiau pasiteirauti (ypač tų, kurie laiko bites Utenos raj.) - ar dar yra pas jus šeimose perų? Kadangi planuoju nuo erkių laistyti beevitaliu, galvoju ar jau verta šį savaitgalį važiuoti ar dar palaukti, kad ir savaitę.
Na žemiečiui reikia pagelbėti. Perų skaičius priklauso nuo motinų amžiaus, o ne nuo vietovės, kur yra bitės. Šiūmetinės motinos deda net ir dabar. Pernykštės neatsilieka, kitokio amžiaus neturiu, grynaveislės, kitaip vadinant "motininė medžiaga" 3-4 metų, perų turi irgi. Nežinau, kas čia bus - šeimos velniškai gausios. Šiandien užbaigiau reviziją, nustačiau kurioms reiks duoti sirupo. Iš viso bityno tokių daug neatsirado, nes visoms daviau vienodai maisto. Mėnesio pabaigoje, spalio pradžioje ruošiuosi apdoroti "varidoliu" su ukrainietiška "pūška". Beevitaliu siūlyčiau aplaistyti tik lapkričio mėn. į pabaigą. Ką ir pats darysiu.
Pas mane abu spiečiai, tai nežinau kokio amžiaus motinos, bet iki rudens perus auginosi gražiai ir prieš mėnesį dar nemažai jų turėjo abi šeimos. O kiek kartų gydote Beevitaliu (vieną ar daugiau)? Kažkaip mane išgąsdino, jog šalia silpnesnės šeimos ant žemės prie lakos, prieš savaitę buvo šiek tiek negyvų bičių (plėšikavimo nebuvo), tad galvoju, kad gal dėl erkių ir reikėtų nelaukti bei sulaistyti Beevitaliu.
Žiūrint kada pagavot ar padovanojo spiečius. Jei išėję apie birželio pradžią, tai bus su sena motina, o jei liepos pabaigoje tai bus antralakis spiečius su nauja motina. O kaip Jūs per maitinimą gydėte, kokias juosteles dėjote? Aš tai šiemet „vorostopą“. Erkės krito gražiai... Beevitaliu paskutinis rudeninis gydymas galimas vieną kartą. Daug mirkyti nėra reikalo. Vasarą dirbtines šeimeles ir spiečius, kai nebėra perų, būtina sulaistyti.
Kas dėl negyvų bičių prie lakos, tai tikrai buvo vagiliavimas, Jūs jo net nepamatėte ir bitės apsiginė pačios. Erkėtumas čia nė prie ko. Jei jau labai daug erkių tai būtumėt netekę visai šeimų. Erkėtos bitės išskrenda į lauką mirti ir palieka pilnus maisto korius....
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 20 , 20:00

Siemet pas mane daug erkiu. Neprisimenu, kad tiek butu krite, nors gydziau taip pat. Neramu kaip ziemos..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
MindaugasKi
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Vietinės
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2017 Kov 16 , 11:34

Re: Perai

2017 Rgs 20 , 21:47

vidmantask rašė: Žiūrint kada pagavot ar padovanojo spiečius. Jei išėję apie birželio pradžią, tai bus su sena motina, o jei liepos pabaigoje tai bus antralakis spiečius su nauja motina. O kaip Jūs per maitinimą gydėte, kokias juosteles dėjote? Aš tai šiemet „vorostopą“. Erkės krito gražiai... Beevitaliu paskutinis rudeninis gydymas galimas vieną kartą. Daug mirkyti nėra reikalo. Vasarą dirbtines šeimeles ir spiečius, kai nebėra perų, būtina sulaistyti.
Kas dėl negyvų bičių prie lakos, tai tikrai buvo vagiliavimas, Jūs jo net nepamatėte ir bitės apsiginė pačios. Erkėtumas čia nė prie ko. Jei jau labai daug erkių tai būtumėt netekę visai šeimų. Erkėtos bitės išskrenda į lauką mirti ir palieka pilnus maisto korius....
Vieną spiečių gavau dovanų - birželio 24 d., o kitą pavyko pasigauti pačiam (apie liepos 20 d.), tai gali būti, kad turiu vieną seną ir vieną naują, arba abi naujas motinas. Per maitinimą deja negydžiau (kaip žaliam, dar sunku susigaudyti ką ir kaip geriausia naudoti). Na tik vasarą, kelis kartus esu šeimas dūmijęs tujų lapais (suprantu, kad tai nėra gydymo metodas, bet kaip šiokia tokia profilaktika, manau nepamaišė) ir tą dovanotą spiečių dar liepos pabaigoj sulaisčiau 15 ml Beevitalio.
Rudeninis gydimas Beevitaliu vieną kartą suprantu veiksmingas, kai gydoma kuo vėliau, nelikus perų, aš kažkaip galvoju, kad gal man vis tik verta laistyt du kartus, ypač, kai per maitinimą negydžiau - gavęs patarimų, galvoju bandyt rugsėjo pabaigoj, arba, kad ir šią savaitę, jei nebus daug perų, na o kitą laistymą daryt spalio pabaigoj arba vėliau :think:
Dėl vagiliavimo, tai gal tada ir nemačiau, nors maitinimai buvo daromi vakarais, laka susiaurinta, bet dienomis ten retai būdamas, gal tikrai nepastebėjau. Dar galvojau, kad gal tiesiog, kokios senos bitės prakritę, aišku ten jų nedaug, apie 20, kiek daugiau ar mažiau. Bet dėkui, kad nuraminot dėl erkių - bent žinosiu kaip atskirti, kuomet bėdos susiję su jomis.
abrutis
Patyręs narys
Aviliai:dadano , T- 19 - 23 vnt.
Bičių šeimų skaičius:66
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:342
Užsiregistravo:2009 Sau 27 , 00:15

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 20 , 22:24

"Žiūrint kada pagavot ar padovanojo spiečius. Jei išėję apie birželio pradžią, tai bus su sena motina, o jei liepos pabaigoje tai bus antralakis spiečius su nauja motina"
Vidmantai, čia kažkaip keistai parašei. Realiai, jauna motina spiečiuje gali būti ir gegužės mėn., o sena - ir rugpjūčio mėn.
raisle
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:BuckFast
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2017 Bir 05 , 03:10

Re: Perai

2017 Rgs 20 , 23:51

Pas mane abu spiečiai, tai nežinau kokio amžiaus motinos, bet iki rudens perus auginosi gražiai ir prieš mėnesį dar nemažai jų turėjo abi šeimos. O kiek kartų gydote Beevitaliu (vieną ar daugiau)? Kažkaip mane išgąsdino, jog šalia silpnesnės šeimos ant žemės prie lakos, prieš savaitę buvo šiek tiek negyvų bičių (plėšikavimo nebuvo), tad galvoju, kad gal dėl erkių ir reikėtų nelaukti bei sulaistyti Beevitaliu.[/quote]
Žiūrint kada pagavot ar padovanojo spiečius. Jei išėję apie birželio pradžią, tai bus su sena motina, o jei liepos pabaigoje tai bus antralakis spiečius su nauja motina. O kaip Jūs per maitinimą gydėte, kokias juosteles dėjote? Aš tai šiemet „vorostopą“. Erkės krito gražiai... Beevitaliu paskutinis rudeninis gydymas galimas vieną kartą. Daug mirkyti nėra reikalo. Vasarą dirbtines šeimeles ir spiečius, kai nebėra perų, būtina sulaistyti.

Kas dėl negyvų bičių prie lakos, tai tikrai buvo vagiliavimas, Jūs jo net nepamatėte ir bitės apsiginė pačios. Erkėtumas čia nė prie ko. Jei jau labai daug erkių tai būtumėt netekę visai šeimų. Erkėtos bitės išskrenda į lauką mirti ir palieka pilnus maisto korius....[/quote]


Siumetines motinos dar siandiena deda, sirupo suduota buvo ~20L kiekvienai seimai, per apziura supratau, kad reiktu dar dadeti, peru tikrai nemazai ....
Man neramu del erkiu irgi, varostopas detas ano menesio 16d, reiktu issiminet, bet dar erkes krenta kaip lapai .... reiskia sedi peruose dar ... kaio manot palikt dar kokiai savaitelelei juosteles ? pagal instrukcija kaip jau ir laikas isimineti ! .. patarkite ?
Vartotojo avataras
Alvisaz
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dadanai
Bičių šeimų skaičius:42
Bitininkavimo stažas:14
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:240
Užsiregistravo:2013 Rgs 02 , 14:46

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 22 , 19:39

greitabite rašė:...Tai, ar žydi agurklė rugpjūty...
Žydi. Beje, agurklei visiškai nusišvilpt į tą citatą, kuria tamsta šventai tiki. Žydi ji sau iki šalnų nekreipdama dėmesio į greitabite postingavimus.
MindaugasKi
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Vietinės
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2017 Kov 16 , 11:34

Reikia patarimų

2017 Rgs 22 , 23:55

Ir vėl aš su klausimais, bet kaip žaliam, gal atleisit.

Taigi trumpai pabandysiu aprašyti kaip šiuo metu atrodo mano dviejų šeimų lizdai (dadano aviliuose), o jūs gal turėsit patarimų ir pastebėjimų ką iki žiemos dar reiktų, ar galiu padaryti, kad padidėtų tikimybė joms sėkmingai peržiemoti. Paminėsiu, jog maitinimą baigiau rugsėjo 9 d., o kiekviena šeima gavo ~16-17 kg. gryno cukraus. Kadangi šeimose dabar buvo nedaug perų, tai dar sulaisčiau Beevitalių (kiekvienai po 15 ml.)

1 avilys:
Šiuo metu yra 9 aptupti rėmai, bičių yra ir ant diafragmų sienelių. Lizdas atrodo taip (išvardinsiu korius eilės tvarka):
1. Medus/sirupas (pilnas ir uždengtas);
2. Medus/sirupas (pilnas ir uždengtas);
3. Medus/sirupas (pilnas ir uždengtas);
4. Medaus/sirupo 1/2 korio, o korys vietomis nepasiutas (jį manau prieš žiemą reiks išimti, nes jame bus mažai maisto, o ir pilnai nepasiutos akelės, tad gal tokiam koriui lizdo centre ne vieta);
5. 1/4 rėmo užimta dengtais perais, likusi dalis - medus/sirupas;
6. Dar mažiau perų, gal 1/6 rėmo, o likusi dalis medus/sirupas;
7, 8 ir 9. - koriai pilni medaus/sirupo, uždengta apie 3/4 kiekvieno korio.
Su šiuo aviliu man gal kaip ir aišku - tarkim spalio vidury ar pabaigoj išimt tą nedasiutą korį iš centro, galbūt dar kažką ko neaptupia ir viskas?

2 avilys:
Šiuo metu yra 7 rėmai - jie aptupti, ant diafragmų taip pat nemažai bičių. Su šia šeima yra dar toks niuansas, jog tai vėlyvas spiečius, ilgai buvęs spietinėj, o jo koriai nelabai tvarkingi, kadangi plokštelės buvo sukritę. Dalį pavyko atitaisyti, bet pvz. liko pora korių, kurie per kelias vietas vienas su kitu susiuti. O lizdas atrodo taip:
1. beveik pusę rėmo užima dengti perai;
2. 1/2 korio užima dengtas medus/sirupas;
3. pilnas medaus/sirupo;
4. pilnas medaus/sirupo, šiek tiek kreivokas korys;
5-6. pilni medaus/sirupo, tačiau vienas prie kito persiuti;
7. medus/sirupas tik iš vienos pusės (lizdo), o kita korio pusė (prie diafragmos) net nepasiuta;
Su šia šeima man kyla daugiau klausimų - ką pavyzdžiui daryti su 7 koriu - jį išimti ir tarkim įdėti iš kitos šeimos pilnai pasiutą korį su maistu, jei kartais bus atsilaisvinęs ir neaptuptas, ar tiesiog išimti ir nieko nedėti?

Busiu dėkingas už bet kokius pastebėjimus.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 23 , 01:01

vigintas rašė:
greitabite rašė:
vigintas rašė:Na tu ir keistas žmogelis esi.Aš tikiu ne internetu o ką naturoj matau savo sodyboje kiekviena dieną.Atspejau,kad agurkles nesi augančios mates.Galeciau ir nuotrauka imest,bet tu vistiek nugyncisi,kad fotkinta pries du menesius.Neverta vargti.
Tokių kaip aš, tikinčių, kas parašyta internete, visas forumas ir turbūt pats. Tie, kas visiškai netiki forumu ir internetu, tai jo ir neskaito. Keista, kai žmogus absoliučiai netiki internete skelbiama info, o vistiek skaito.
Visgi tu mane bandai įtikint kad žemė čemodano formos,viskas,su tavim diskusija baigta
na po truputi zydi tos agurkles iki salnu ,bet nepalyginti su tuo kaip zydi birzelio ,liepos menesiais ,mano sode irgi auga agurkles ,bet jau darbar ju bites nelanko ,matyt kad jos labai mazai skiria nektaro ,
beje siandien buvo silta diena ,nors aviliai nuo dregmes pradziuvo ,bet bites kazka rado dar ,kad beveik visi aviliai pasunkejo 100-150 gr ,nedaug bet vis ne i minusa.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Alvisaz
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dadanai
Bičių šeimų skaičius:42
Bitininkavimo stažas:14
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:240
Užsiregistravo:2013 Rgs 02 , 14:46

Re: Reikia patarimų

2017 Rgs 23 , 07:45

MindaugasKi rašė:...
4. Medaus/sirupo 1/2 korio, o korys vietomis nepasiutas (jį manau prieš žiemą reiks išimti, nes jame bus mažai maisto, o ir pilnai nepasiutos akelės, tad gal tokiam koriui lizdo centre ne vieta)...
Išimti reikia dabar. Galima palikti už diafragmos, gal dar persineš maistą į lizdą.(Kito korio dėti nereikia, bet kokio stiprumo šeima telpa ant 7 korių). O duonelė? Jos nėra ar tik nepamimėjai?
Rolis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:14
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:123
Užsiregistravo:2012 Rgp 21 , 20:25

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 23 , 08:00

Agurklė žydi dabar ir pas mane. Nepsaskyčiau, kad mažiau negu vasara. Tik lanko ja daugiausia drugiai ir kamanės.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgs 23 , 08:05

Rolis rašė:...Tik lanko ja daugiausia drugiai ir kamanės.
taip jau yra su rugpjūčio medingais augalais. Juos lanko per vasarą prisidauginę vabzdžiai. Geriausia sodinti Ginalinius ir Totorinius klevus. Visas medus bičių ir jos darbo turi, kai niekas kitas nežydi.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.

Grįžti į