Kalendorius 2016

Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai: Dedano+1 multiaukštas
Bičių šeimų skaičius: 14
Bitininkavimo stažas: 16
Bičių rasė: LT, prie Karnikos

Re: Kalendorius 2016

2016 Vas 03 , 17:19

Dėl žodžio "bičiuoliai" - esu skaitęs kažkokiame literatūriniame kūrinyje. Googlas nerodo. Ko gero teks taisyti.
Vardinant grupę autorių, gal reikia parašyti: Iliustracijų autoriams Artūrui Keturakiui, ........
Sukeisk vietomis žodžius prie redakcinės grupės taip, kad būtų
zilvasss (dizainas, svarbios datos, santūri kritika)
Čia gal bukai ir monotoniškai, bet kartu ir stilingai vienodai, kaip uniforma prie boso.
Vis tik save prie nuotraukos ir sąraše noriu matyti kaip "Virgilijus Byla". Persigalvojau.
Ir kaip alternatyva prie mano nick'o gali būti konradas (dizainas, tekstas, nesantūri kritika). Spręskit patys.
Manau, kad palauk, kol perskaitys bent Darius su Žilvinu arba paragink kitomis priemonėmis. Jų nuomonė labai svarbi, o greičiausiai dar net neskaitė.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6
Bitininkavimo stažas: 1

2016 Vas 03 , 17:25

Skaičiau, reikia prasukti korektūrą. Laukiu stilistės namuose.
Patį tekstą nežinau ar norėsis kažkiek keisti. Kol kas nepriėjau.
Mano darbo laikas paprastai nuo 22 iki 2 :)
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys

2016 Vas 03 , 17:27

jo, pirma stilistė - po to darbas :lol:
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2016 Vas 03 , 20:20

Na va, turiu tekstą, tik labai nemuškit. Išsiųsiu emailu, nes čia nemoku įdėti.
Pirmiausiai padariau kelis papildymus-pataisymus, o po to dar paredagavom. Tai pasikeitė ne taip mažai.
Pažiūrėkite ar atsirado esminių trūkumų :)

DJ
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys

2016 Vas 03 , 20:46

Nedėčiau Daivos į redakciją. Tada reikėtų itraukti ir spaustuvę. Tikrai nereikia.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2016 Vas 03 , 21:40

Konradas rašė:Nedėčiau Daivos į redakciją. Tada reikėtų itraukti ir spaustuvę. Tikrai nereikia.
Iš esmės neprieštarauju, tik pasigedau tarp išvardintų darbų maketavimo, tai ir šovė mintis. Jei išimsit nesipriešinsiu. Spręskit
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys

2016 Vas 03 , 21:52

Daiva ir yra maketuotoja, pavertusi žodį kūnu. Sorry, bet čia mano ezopiškumas kaltas. Jei kyla klausimų, tai keičiame formuluotę. Manau niekam iš redakcijos nekyla klausimų dėl mušamųjų...
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2016 Vas 03 , 21:58

Konradas rašė:Daiva ir yra maketuotoja, pavertusi žodį kūnu. Sorry, bet čia mano ezopiškumas kaltas. Jei kyla klausimų, tai keičiame formuluotę. Manau niekam iš redakcijos nekyla klausimų dėl mušamųjų...
Kaip matai nekyla. Tik tavo Ezopui visur teko kursyvą uždėti :)
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: iki 100 :)
Bitininkavimo stažas: 0

2016 Vas 04 , 00:45

Nors jau vėlu, bet negaliu nepasidalinti gera naujiena- turim kalendoriaus pirma versiją! (pasitikrinkit el. paštą)
Be visų kitų korektūros klaidų ir/ar pastabų, kurias rasite, reikia atsakyti į vieną klausimą dėl vasario mėnesio. Kadangi abi vasario nuotraukos ne visai atitinka kokybinius reikalavimus, tai dizainerė paliko nuspręsti patiems kurią paliekam.
Kitas klausimas dėl paskutinio puslapio, kuriame dizainerė siūlo dėti 2017 m. kalendorių. Tai tuo pačiu ten ir padėka gautusi gana stambiu, tamsiu šriftu be fono. Kaip sako vienas kolega,-"Akademiškai ir sausai" :chuckle
Kitas variantas, banalus- sudėti ten visas pamažintas kalnedoriaus foto ir žinoma padėką.

P. s. būtų labai gerai, jei pastabas ir nuomonę pavyktų pareikšti per ketvirtadienį, kad penktadienis liktų dizainerei korektūroms.
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 09:12

Taisome Sausyje užrašą - Konrado nuotrauka į Virgilijaus Bylos nuotrauka.
Dėl vasario - kaip tik dizaineris ir turi pasakyti, nes sėdi prie aukštos klasės monitoriaus. Ir tik jis gali matyti ir iš savo patirties pasakyti, kuri nuotrauka spaudoje mažiausiai išsiskirs dėl savo grūdėtumo ar "išplaukimo". Man gražesnė apsnigtų avilių eilė, bet ši nuotrauka jautresnė kokybei dėl savo artumo pirmo plano sniego kepurei. Be to, ją gadina intensyvus fonas, bet čia pataisoma ir tai tik mano nuomonė. Yra ir kitas variantas - atlikti spausdinimo bandymą ir spręsti vietoje. Kartais paaiškėja, kad 300 dpi - ne dogma.
Dėl paskutinio puslapio. Dėčiau tik tekstą ir (nors nenoriu vadovauti dizainerei) centruočiau (antra vertus čia horizontali kompozicija, ir gal yra kiti sprendimai). Be fono. Tamsiai ruda.
Dėl bendrų dalykų. Nereikia korektūrai (jei tokia dar bus) siųsti tokio didelio failo (čia - jau paruoštas gamybai). Įrišimo spiralė viršuje užima 7 mm. Atkreipti į tai dėmesį ir numatyti spalvą - juoda ar balta. Sprendžia dizainerė. Be to, užlaidoms apipjovimui reikia 2-3 mm. Lyg ir nesimato, kad vaizdas nukentėtų, bet pasitikrinti reikėtų.

Dėl tolesnės eigos. Bijau, kad jei įdėsime į forumą svarstymui - bus šakės. Reikia visus pastatyti prieš faktą, o demonstracijai gal eksponuoti visų mėnesių montažą viename puslapyje, ir be padėkų. Kai įvyks pardavimas, galima parodyti ir visu grožiu, su padėkomis, kad paskatinti abejojusius. Svarstom, čia labai subtilu.

Ceziui: tada gal ir žodžiai "bosas", "žodis" bei "kūnas" taip pat turėtų būti išskirti kursyvu? Kažkaip atsirastu stiliukas. Žodžiai, prie kurių reikia sustoti ir pagalvoti, nes nėra taip, kaip parašyta.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 09:55

Dėl sausio nuotraukos autoriaus, Konradas jau nebe autorius ;)

Dėl vasario, dizainerei abu variantai "nepatempia", t. y. vienodai "blogi" ir TIK dėl to ji ne priima sprendimo pati, o duoda mums spręsti. Taip, kad prašom ne bėgti nuo atsakomybės o "mušti būgnus" iki galo ;)

Dėl kalendoriaus nebuvimo paskutiniame psl. galiu sutikti, o ir nuojauta kužda, kad kitas kelndorius prasidės ne būtinai nuo kovo :) nors man patinka šis kitoniškumas

Dėl užlaidų ir visų kitų techninių dalyku pasiklasiu, bet panašu, kad dizainerė nėra naujokė, tai nebus pamiršus. Bet apsidrausti blogiau nebus.

Jei gerai pamenu, tai forumas pamatys galutinę versiją, t. y. komisijos jau nuglūdintą variantą ir matydami rezultatą spęs kiek agzempliorių užsisako.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 10:22

Konradas rašė:Taisome Sausyje užrašą - Konrado nuotrauka į Virgilijaus Bylos nuotrauka.
Jonai, pranešk Daivai
Dėl vasario - kaip tik dizaineris ir turi pasakyti, nes sėdi prie aukštos klasės monitoriaus. Ir tik jis gali matyti ir iš savo patirties pasakyti, kuri nuotrauka spaudoje mažiausiai išsiskirs dėl savo grūdėtumo ar "išplaukimo". Man gražesnė apsnigtų avilių eilė, bet ši nuotrauka jautresnė kokybei dėl savo artumo pirmo plano sniego kepurei. Be to, ją gadina intensyvus fonas, bet čia pataisoma ir tai tik mano nuomonė. Yra ir kitas variantas - atlikti spausdinimo bandymą ir spręsti vietoje. Kartais paaiškėja, kad 300 dpi - ne dogma.
Man gražesnė Jono nuotrauka, bet jos kokybė tikrai nėra gera. Tiesa su tokia kokybe papuolė ir daugiau nuotraukų. Net nežinau ką rinktis. Viena kitos verta, taimjei kas nors turi aiškią nuomonę aš prisijundčiau
Dėl paskutinio puslapio. Dėčiau tik tekstą ir (nors nenoriu vadovauti dizainerei) centruočiau (antra vertus čia horizontali kompozicija, ir gal yra kiti sprendimai). Be fono. Tamsiai ruda.
2017 m kalendorius ne dizainerės išgalvotas o viena iš mūsų idėjų. Siūlyčiau jai ir spręsti ar jį dėti ar ne - kaip geriau žiūrisi.
Dėl bendrų dalykų. Nereikia korektūrai (jei tokia dar bus) siųsti tokio didelio failo (čia - jau paruoštas gamybai). Įrišimo spiralė viršuje užima 7 mm. Atkreipti į tai dėmesį ir numatyti spalvą - juoda ar balta. Sprendžia dizainerė. Be to, užlaidoms apipjovimui reikia 2-3 mm. Lyg ir nesimato, kad vaizdas nukentėtų, bet pasitikrinti reikėtų.
Ne mano daržas. Manau tą žino (net ir aš nedirbęs tokio darbo žinau), bet pasitikslinti reikia :)
Dėl tolesnės eigos. Bijau, kad jei įdėsime į forumą svarstymui - bus šakės. Reikia visus pastatyti prieš faktą, o demonstracijai gal eksponuoti visų mėnesių montažą viename puslapyje, ir be padėkų. Kai įvyks pardavimas, galima parodyti ir visu grožiu, su padėkomis, kad paskatinti abejojusius. Svarstom, čia labai subtilu.
Apie svarstymą forume nebuvo ir kalbos. Galutinis maketas bus pateiktas ne svarstymui, o tam, kad žmogai apsispręstų kiek vienetų tokio kalendoriaus norės. Dėl paskutinio psl. gal ir nebloga idėja. Tebūnie siurprizas.
Ceziui: tada gal ir žodžiai "bosas", "žodis" bei "kūnas" taip pat turėtų būti išskirti kursyvu? Kažkaip atsirastu stiliukas. Žodžiai, prie kurių reikia sustoti ir pagalvoti, nes nėra taip, kaip parašyta.
Na, bosas galima skirti galima ne. O žodis ir kūnas tai išskirti, jei gerai pamenu. Nebent ne tą versiją nusiunčiau. Dar ten liko klaustukų, tai vieną jau išsiaiškinom. Kaip Milne turi būti užrašomas. Reikia pataisyti "Alanui Alexanderiui Milne‘ui" Teisingai yra taip. Jonai, pataisyk galutiniame variante. O dar vieną klausimą nusiuntėm į kalbos komisiją, tegu krušasi... Dėl slapyvardžių. Kaip linksniuoti pvz Jaunasjonas? Jaunamjonui? Jaunasjonui? Jaunasjonas'ui? :) Suprantu, kad ne esmė, bet tegu palaužo galvas :)
Toliau Žilvo:
sveiki bičiuliai,
peržiūrėjau kalendorių.pirmos (viršelio) nuotraukos mistiką sugadino.
Jo ten ir man akis kliūna. Reikėtų dar jai pamąstyti.
pernelyg daug korio uždėta.
birželio mėn.nuotrauką, atvirkščiai, pagerino.
vasario mėnesio mano paties nuotrauka geriau žiūrisi.rugpjūčio nuotrauka niekuomet nepatiko.klaiki kompozicija.nepateko tikrai geresnių į kalendorių.
Tikrai taip. Deja kalendoriuje yra kelios nuotraukos į kurias net nežiūrėjau :)
rugsėjį su spaliu sukeisčiau vietomis, jeigu dar yra galimybė.
Gal ir logiška
Dar klausimas dėl forumo logo. Kai kur jis bjauriai lenda į akis. Atleisk Deivi. Gal per ryškus, gal ne vietoje. Bet pasiūlymų neturiu. Jei kitiems gerai tai paliekam
Vėliau jei kils minčių dar pažiūrėsiu
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 11:31

Dar mano pastabėlės:
Kai kur įsiterpusios pastorintos raidės "I" arba mažoji "L". Taip pat lygtai 8 kai kur pastorinti, bet gal klystu. Reikėtų sutvarkyti
Jei nuotraukas keisime taip, kaip siūlo Žilvinas reikia perkelti ir išmintį kartu su nuotrauka
Vasarį jei papuls Jono nuotrauka Daivai matau irgi kilo klausimas su linksniavimu. Jei negausiu greito VLKK išaiškinimo siūlau rašyti "Jaunojono nuotrauka".
Ir vis tik aš rinkčiausi Jono nuotrauką. Ji optimistiškesnė, o vasarį šviesos visi pasiilgę. Be to geriau tinka prie išminties. Kokybė... Na, ne viena tokia bus :). Grūdo neturėtų matytis, nes Daiva turėjo raišką padidinti iki 300 dpi. Su PS tai juokų darbas. Nors kai parodžiau savo profesionalui po ilgų svarstymų pasirinko Žilvo nuotrauką. :)
Dar būtų gerai kad Žilvinas pažiūrėtų "žymių datų" formuluotes. Kai kur ten jos labai trumpos. Gal taip pakanka, o gal reikia išplėsti. Tiesiog dar kartą perskaitom.
Daugiau lyg ir neturiu ką pasakyti. Esu patenkintas tokia eiga :)
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 13:08

Del pastorintų raidžiu aš užsirašiau pastabą.
o dėl vasario kaip ir nutarta kaip suprantu- išsunčiu Žilvino antrą dublį ir klausimą uždarom.

Tai panašu, kad galim permesti kamuoliuką dizainerei. Tik dėl logotipo klausimas lieka atviras, bet manau dėl jo nestabdom. Nebent pasakyti, kad kiek "paminkštintų" jį nuotraukose, jei įmanoma.

Dar pagalvojau dėl viršėlio foto- nujaučiu, kad ten problema su formatu, nes pati foto vertikali, o kalendorius horizontalus, tai dėl to koriu "skyles" ir reikėjo kaišyt. Parašysiu, kad įmanomai mažiau "špakliaus" naudotų.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 13:15

jaunasjonas rašė:Del pastorintų raidžiu aš užsirašiau pastabą.
o dėl vasario kaip ir nutarta kaip suprantu- išsunčiu Žilvino antrą dublį ir klausimą uždarom.
:ok:
Tai panašu, kad galim permesti kamuoliuką dizainerei. Tik dėl logotipo klausimas lieka atviras, bet manau dėl jo nestabdom. Nebent pasakyti, kad kiek "paminkštintų" jį nuotraukose, jei įmanoma.
:ok:
Dar pagalvojau dėl viršėlio foto- nujaučiu, kad ten problema su formatu, nes pati foto vertikali, o kalendorius horizontalus, tai dėl to koriu "skyles" ir reikėjo kaišyt. Parašysiu, kad įmanomai mažiau "špakliaus" naudotų.
Galima tą nuotrauką rimtai pafotošopint ir tuos trūkstamus kraštus prilipdyti. Bet tam reikės dar 1-2 dienų. Siūlau nestabdyti. Pasakom mūsų susirūpinimą Daivai, o ji viską padarys kaip reikia. Manau išsispręs daugiau "pablurinus " ir užtamsinus kraštus. Bet čia skonio reikalas :)

Beje emailu išsiunčiau galutinį redakcijos tekstą, kur jau įtraukti visi paskutiniai pakeitimai.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 14:01

cezis rašė:...Jei nuotraukas keisime taip, kaip siūlo Žilvinas reikia perkelti ir išmintį kartu su nuotrauka..
Niekas nevetuoja mėnesių sukeitimo vietomis, kaip siūlo Žilvinas?
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 14:12

jaunasjonas rašė:
cezis rašė:...Jei nuotraukas keisime taip, kaip siūlo Žilvinas reikia perkelti ir išmintį kartu su nuotrauka..
Niekas nevetuoja mėnesių sukeitimo vietomis, kaip siūlo Žilvinas?
Aš ne
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 15:28

Vasaris tinka
Pabaiga irgi. Ta kur su medum. Logiška sunkaus metų darbo pabaiga.
O kalendorius kitiems metams labai gerai, nes man dažnai būna kad kokį mėnesį be kalendoriaus gyvenu. O be to dažnai kyla klausimai tokie kaip "O kada kitąmet Velykos?" Arba "Kiek dienų kitų metų vasarį?"
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys

2016 Vas 04 , 19:52

Mano nuomonė yra tokia: jei jau praradome visas fotografijas ir jas panaudojome kaip ILIUSTRACIJAS, tai būkim protingi ir paskutiniame puslapyje nebedėkime dar vieno kalendoriaus, nes toliau visai logiškai seka noras visuose kituose antruose puslapiuose irgi ką nors įdėti, kad popierius veltui nenueitų. Ką, žmonės tundroje gyvena ir po ranka nei kitų popierinių kalendorių, nei (ypač forumiečiai) kompų neturi? Nesubtilu. Redakcijos žodis turi būti atspaustas kukliai, 8-16 pt šriftu apatinėje lapo dalyje. Hau.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys

2016 Vas 05 , 08:19

Dar kartą permečiau tai, kas liko iš iš pirminės teksto dėlionės.
Jeigu atkreipėte dėmesį, kad pirminio teksto esmė – loginis perėjimas, nurodant kalendoriaus atsiradimo seką ir pirminį impulsą. Admin. Opaaa.
O kodėl? Todėl, kad organizavo pavasario – rudens meet‘us. (gerai jei tai tiesa, jei ne - viskas griūna).
Kas juose įvyko? Susidarė vienminčių ratas. Kas vyko po to? Gimė idėja. Todėl pradedame padėką nuo admin.
Ir dėkojame vieną kartą. Dabartinėje redakcijoje, deja, dėkojama 3 kartus.
Jei galima būtų kažkiek grįžti prie pirminio sumanymo, būčiau laimingas, nes vis niežti nagai (kaip kolega sakė) įmontuoti į kalendorių paslėptą bitę.
Pridedu vaizdą, kaip aš įsivaizduoju leidinio "viršelio" ketvirtą puslapį (sąlyginis pavadinimas, bet funkcija - panaši). Nepretenduoju į galutinį maketą, nes reikia sužiūrėti kaip ir kur perskirti teksta ir kokius naudoti tarpus. Rodomo pavyzdžio tekstas 12pt. Gali būti ir mažesnis, bet mažiau 8 pt jau būtų blogis. Kodėl rodau? Nes teksto tikrai daug.
Jei vis tik nuspręsite kitoje pusėje dėti kalendorių - tai tik nespalvotą.
Įdomesnė visų fotografijų (tik be jokių fonų ir apkarpymų) išeksponavimo ant BALTO lapo idėja. Tada šis puslapis galėtų būti ir spalvotas. Ir foto pateiktos tokios kokios yra - vienos horizontalios, kitos vertikalios. Šią idėją palaikyčiau, bet tik su balto lapo sąlyga.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Klysti žmogiška ...

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS