Mėgėjiškas motinėlių auginimas

Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35
Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 22:06

Bandau paaiskinti.Ant sijeles yra prisaudyta lipucke,kuri lengvai issiima is remelio.Ant rankeneles priklijuota kita lipuckes dalis,todel jinai lengvai prikimba prie sijeles,taip pat lengvai nusiima.Sudejus lervutes taselis isistato i remeli be biguduku.Parai,pries issiritant motinelems i viena biguduko gala kisamas apvalus paralonas pamirkytas meduje,sirupe ar skystoje kandi(nuotraukoje raudonas) ir istatomas i taselio kiaurime(gylis 20 mm).Nuo virsutinio taselio nuimama rankenele su lopseliu ir padedama ant biguduko virsaus(nuotraukoje vertikalus bigudukas).Issiritus motinelei,jei nezymesiu,galiu is karto uzkisti kita gala biguduko su paralonu(vertikalus bigudukas) ir is karto idavineti biciu seimai.Tarpai biguduke 3 mm,todel bite neturetu ilisti.
Man atrodo patogu,o ant kiek,parodys praktika.
Kest
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 22:43

Lipučkė vienam įdėjimui,paskui per vašką nieks nelips.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 03 , 09:09

Kest, as irgi taip manau kaip Liuka,kad ta lipuske veliau vasku aplips ir reikes kazka kito galvot kaip itvirtint.Suprantu,kad norisi kazko savo, vienintelio.Titovo narvelius tai daug kas turi, o va tokiu, niekas ;) ...bet vasaraos patirtis parodys daugiau. Man irgi patinka daiktai,kai jie nauji ir dar nenaudoti.Tada jie tokie grazus :)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 03 , 09:22

Jovita rašė:Kest, as irgi taip manau kaip Liuka,kad ta lipuske veliau vasku aplips ir reikes kazka kito galvot kaip itvirtint.Suprantu,kad norisi kazko savo, vienintelio.Titovo narvelius tai daug kas turi, o va tokiu, niekas ;) ...bet vasaraos patirtis parodys daugiau. Man irgi patinka daiktai,kai jie nauji ir dar nenaudoti.Tada jie tokie grazus :)
Taip ,merginos,
del lipuckiu jus ko gero esate teisios.Ieskau magnetines juosteles,kad pritvirtinti prie sijeles,o i rankenele uztektu isukti medvarsti.Patobulinimams dar turiu 6 menesius :lol: .
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 03 , 22:33

Liuka rašė:...Bumbulai tai gražūs,prie jų derėtų ne plaukų suktukai,o kažkokie gal vašeliu nerti lininiai maišeliai :)
zvengiau susiriesdamas.Liukos geras jumoro jausmas. :rose:
Pranašauju, jog pirmus du metus su šia sistemėle bus gan sėkmingai auginamos motinėlės.po dvidešimt metų atsidurs bitininkystės muziejuje tarp kitos egzotikos. :)
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 04 , 20:08

Kest rašė:Bandau paaiskinti.Ant sijeles yra prisaudyta lipucke,kuri lengvai issiima is remelio.Ant rankeneles priklijuota kita lipuckes dalis,todel jinai lengvai prikimba prie sijeles,taip pat lengvai nusiima.Sudejus lervutes taselis isistato i remeli be biguduku.Parai,pries issiritant motinelems i viena biguduko gala kisamas apvalus paralonas pamirkytas meduje,sirupe ar skystoje kandi(nuotraukoje raudonas) ir istatomas i taselio kiaurime(gylis 20 mm).Nuo virsutinio taselio nuimama rankenele su lopseliu ir padedama ant biguduko virsaus(nuotraukoje vertikalus bigudukas).Issiritus motinelei,jei nezymesiu,galiu is karto uzkisti kita gala biguduko su paralonu(vertikalus bigudukas) ir is karto idavineti biciu seimai.Tarpai biguduke 3 mm,todel bite neturetu ilisti.
Man atrodo patogu,o ant kiek,parodys praktika.
Kest
Kęstai, ar nebūtų papraščiau, kaip aš aprašiau. Lervučių perkėlimas ant kamščių (2011 sausio 18 )
http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... 6&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 05 , 09:02

vidmantask rašė: Kęstai, ar nebūtų papraščiau, kaip aš aprašiau. Lervučių perkėlimas ant kamščių (2011 sausio 18 )
http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... 6&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;
Sveiki Vidmantai,
ant kamsciu ko gero butu buve geriau.Problema,kad sistemeles gamyba ,tur but pradejau ne nuo to galo.Pirmiausia issirinkau bigudukus ir cia su deametru ko gero perlenkiau,pasirinkdamas 30 mm skersmeni.Tada reikejo susirasti prie ko lipdyti lopselio pagrinda ir,kad nuemus su lopseliu butu galima ideti i biguduka ir uzdaryti isejima.Kaip veliau paaiskejo,kad tokio deametro buteliu kamsciu nebuna.Teko pritaikyti medines duru rankeneles.Gal ne geriausia versija,bet biciuliams nuotaika pakeliau :chuckle .Liuka gal numegz kazkokias kvalbetkas,o Tranas jau kaip ir uzsiprase sia sistemele dovanu Kaledoms :lol: .Tai traktuoju,kaip pripazinima ;).
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 06 , 18:19

" onclick="window.open(this.href);return false; Ir toliau žiūrėkit sekančius filmukus, manau labai gerai viskas paaiškinta ir parodyta, kaip reikia daryti. Žinau, kad yra šis filmukas ir rusų kalba, jei su anglų nedraugaujat, bet reikės pačiam tada susirasti :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 06 , 20:06

Labai geras filmukas, kai kalbą žinot, tai ką gi.Ta pati puiki ponia augina, kurią ir ankščiau jau metėme... Bet iš vieno filmuko labai pasimokiau. Kaip prilydyti lopšelio pradmenį, naudojant lituoklį. Aš tai tirpinu vašką ir šepetuku tepu ir klijuoju. Bet ir čia gaminasi lopšelius. Be reikalo Jovita iš manęs šaiposi, dėl kelių centų. Reiškia ir šis variantas dar ne muziejinis.
Kirk, be reikalo pyksti, kad nieks neparašo apie motinėlių augininimą. Įsiskaityk į mano parašytus būdus, yra ir inventoriaus nuotraukų. Stasys taip pat varijuoja... Netgi gaminasi narvelius, tokius kaip aš. O filmukuose reikia tik atsekt visą technologijų eilę. Be to "Lauko dienose" , filmuke, Žilvinas labai aiškiai parodė. Tokiu pat būdu ir aš dirbu. Va viename filmuke pjausto korio gabaliukus su viduje esančia lervute. Tai vienas iš paprasčiausių būdų išsiauginti motinas. Ir ,Kirk, 15 tikrai išsiauginsi, davęs motinai augintojai bent 30 tokių išpjautų kvadratėlių,gali būti ir su kiaušinėliu. Nori greičiau, skaičiuok dienas. Lauk vienadienės lervutės.
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 06 , 21:15

karak rašė:
kirk rašė:Rašot, ginčijatiės, savo laiką gaištat dėl niekų. Tuo pačiu ir mes skaitytojai pamatę naują žinutę temoje "Mėgėjiškas motinėlių auginimas" parašyta TRANO, Jovitos tikimės įdomios informacijos. Atsidarai - rašoma lyg tai apie motinas tik ,kad pritaikyti praktikoje niekaip ... :lol:
Aš nesu motinėlių auginęs, bet kasmet pasvajoju. Man gegužės pabaigai reikėtu 10 - 15 motinėlių. Manau daug bičiulių butų dėkingi jei bičiuliai auginantys motinas aprašytų visą motinėlių auginimo ciklą. Būtų puiku smulkiai, to nedariusiam, suprantamai. :lol:
O gal ir Jovitą žino ir aprašytų kokį būdą tinkantį mažažemiams?
" onclick="window.open(this.href);return false; Ir toliau žiūrėkit sekančius filmukus, manau labai gerai viskas paaiškinta ir parodyta, kaip reikia daryti. Žinau, kad yra šis filmukas ir rusų kalba, jei su anglų nedraugaujat, bet reikės pačiam tada susirasti :)
Čia tas pats rusiškai. Tikrai informatyvus filmukas.
" onclick="window.open(this.href);return false;
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 06 , 21:52

Sveiki. Asmeniškai mano poreikiai, butų penkios motinėlės.
Visą darbų eigą auginime jau susidėliojau, bandysiu kiek kitaip,
be lopšelių perkėlimo, nebent žinovai sukritikuos, o bus taip: :lol:
Žiema ilga, tai ir avilių prisigaminsiu, o vienas normalus "kolūkinis"
dadano su penkiom lakom ir aklinom diafragmom, kad tilptų tarp jų
po tris korius "motinėlių poravimuisi". Apie gegužės vidurį, pradžiai
sukelsiu du korius su maistu,-tris su dengtais perais ir vieną su vienadieniais
perais per vidurį ir prikratau dar papildomai bičių .
Turėtų pradėti pačios augintis naujas mamas, o man tik liks
pakontroliuot , kad jų liktų tiek kiek reikia. Po to tame avilyje suformuoju
po tris korius penkias šeimeles ir įduodu po lopšelį. :bee
Kantriai laukiu naujų perų...
Susiporavusias motinas išimu, o likusias bites sujungiu į vieną šeimą,
turėtų gautis gan stipri.
Dėl korio su vienadieniais perais, ar bandymas perkelt vikšrelių į lopšelius?
Dar nežinau. Bet visa kita taip pats.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 06 , 23:37

Kažin kaip bus su tom penkiom lakom.Dvi turės būt vienam šone,o tai jau gali tos pusės mamutės sueit į krūvą.Pradžioj sudaryta šeimelė negalės,o ir kažin ar norės skraidyt per visas lakas,taigi išdalintose šeimelėse kur nebuvo naudojama laka,neliks lauko bičių.15 korių+ 4 diafragmos jau netilps "kolūkiniam".Šeimelė suformuota iš 6 korių,o paskui dalinant jau kažkaip gaunasi 3*5 lygu 15.Gelbstimi lopšeliai reiks kažkaip išpjaustyt iš korio,sunkoka,galima pažeist.Man atrodo,kad tokie minusai būtų :)
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 06 , 23:58

Matot, aš pats avilius gaminsiu, tai ir padaryt galiu kiek tik reiks pločio.
Lakos bus vienoje pusėje, atskirtos poplatėm lentelėm ir stipriai spalvotos.
Pradžiai šeimelei bus tik viena laka, o dėl lauko bičių pasiskirstimo , manau
nebus problemos, nes kiti skireliai bus naujai formuojami iš kitų avilių korių, tai ir
skraidys kėkviena savo laka. Na išpjaut lopšelius jų nepažeidus, neturėtų būt sunku
nebent įpatingai nepatogioje vietoje būtų sukonstruoti.
Gal dar kokių pastebėjimų?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 07 , 00:51

Vistiek,manau,kad bus problema su ta laka,bitės kaip bitės,bet mamos gali ir nepataikyt,o kodėl Jūs nenorit daryt atskirų dėžučių an 5-7 korių.Man patiko tokios,šiemet daugiau darysim.Paskutinio auginimo motinom susiporuot skyrėm tas šeimukes-nukliausus dar pusiau ir dėjom į spietines,visai gerai ir tos :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 07 , 11:55

Liuka rašė:
valdassmal rašė: Matot, aš pats avilius gaminsiu, tai ir padaryt galiu kiek tik reiks pločio.
Lakos bus vienoje pusėje, atskirtos poplatėm lentelėm ir stipriai spalvotos.
Pradžiai šeimelei bus tik viena laka, o dėl lauko bičių pasiskirstimo , manau
nebus problemos, nes kiti skireliai bus naujai formuojami iš kitų avilių korių, tai ir
skraidys kėkviena savo laka. Na išpjaut lopšelius jų nepažeidus, neturėtų būt sunku
nebent įpatingai nepatogioje vietoje būtų sukonstruoti.
Gal dar kokių pastebėjimų?
Vistiek,manau,kad bus problema su ta laka,bitės kaip bitės,bet mamos gali ir nepataikyt,o kodėl Jūs nenorit daryt atskirų dėžučių an 5-7 korių.Man patiko tokios,šiemet daugiau darysim.Paskutinio auginimo motinom susiporuot skyrėm tas šeimukes-nukliausus dar pusiau ir dėjom į spietines,visai gerai ir tos :)
Čia ir buvo dilema, ar keli mažesni aviliukai ? Ar vienas didelis su daugiau lakų? Maniau su dideliu
išsisprendžia ir šeimelių šilumos klausimas, ir vėlesnis avilio panaudojimas, sujungi ir gauni šeimą.
Kai rankas dar turiu, tai ir lieka tik apsisprest ką padaryt. :bee
Ačiū už komentarus.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 07 , 13:10

Valdassmal,
jeigu megsti laipioti po medzius ir gaudyti spiecius,pasiulysiu zvilgteleti kitokiu kampu.Esu pasidares desimt spieciu gaudykliu,kurias kitais metais panaudosiu,kaip niukleusus.Geguzes viduryje sukelsiu i medzius,o kai reikes panaudoti seimeliu sudarymui(birzelio 1-10dd),parsivesiu i bityna.Esu nepataisomas optimistas,tai galvoju,kad su gaudyklemis parsivesiu kokius penkis spiecius,tai nereikes is savo seimu atimineti ir biciu.Taip sakant,panaudosiu spiecius.Reikes tik sukeisti motineles :lol: .I gaudykles telpa 7 lizdiniai remai,tai seimeles galima laikyti iki rudens,iki sujungimo,ar perkelimo i nauja avili.
Kest
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 07 , 13:19

Valdassmal, daryk aviliukus vienai seimelei. Tikrai patogiau nei 'bendrabucio" tipo nukleusas. Reikalui esant, gali paimt ir persivest kur tau reikia, motinu ir biciu klaidziojima issprendi, lengvesnis pakelimui, patogiau sudarant seimeles. As dar tokiam aviliuke darau dugne skyles ir uzkalu tinkliuku. Cia tam, kad uzdarei laka ir vezi. Nereikia papildomai rupintis ventiliacija. Be to, seimeliu lakos kaip taisykle nera dideles ir tos papildomos angos dugne gelbsti avilio vedinimo reikale.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 07 , 13:22

Laka atrodo aukštokai. Negi dugnas toks storas? Laka turi būti dugno lygyje, kad lengviau išsivalytų namus.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 07 , 13:31

vidmantask rašė:Laka atrodo aukštokai. Negi dugnas toks storas? Laka turi būti dugno lygyje, kad lengviau išsivalytų namus.
Kai dariau gaudykles,apie motineliu auginima negalvojau.Dabar galvoju laka is vidaus uzkalti ir sudeti tuos apskritimus su ivairiais ribojimais praejimui.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 07 , 13:37

Balsavimą laimi mažieji aviliukai :ok:
Ir darbo mažiau :bee

Grįžti į