Motinėlės įdavimas

Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58
Re: Motinėlės įdavimas

2011 Rgp 30 , 00:47

Mudi, sutranejusiosje seimoje kiausinelius deda bites darbininkes, jos isoriskai nesiskiria nuo kitu biciu.Kas gali jas rasti. I pieva toki avili, kaip kad cia biciuliai moke
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2011 Rgp 30 , 11:25

Stereotipai labai gajūs ir sutinku bitininkų, kurie įsitikinę, kad rudenį keisti motinas blogai.Priešingai.Rudenį kaip ir pavasarį motinos priimamos geriausiai.Tuo metu nėra tranų t.y. nėra galimybės šeimai užsiaugint motiną.Tai ir priima ką gauna nesiaikštydamos.Svarbu nemaitinti įdavimo metu ir nepurkšti jokiais sirupėliais, nes gavusios maisto bitės susijaudina.Šiuo metu kaip tik keičiu motinas šeimose.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Motinėlės įdavimas

2011 Rgp 30 , 11:40

Purksti negalima? O as visada supurskiu rudeni prijungdama seimeles su naujom motinom... :wasntme: :knock: Sirupas plius melisa, jokio kabinejimosi tarpusavyje, naujos motinos kvapas kuriam laikui permusamas, kad kokiai anarchistei nekiltu pagunda ja pokstelti...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2011 Rgp 30 , 11:54

Purkšti rekomenduočiau melisos arbata arba česnakine be cukraus.Beje rudenį naudojant melisą yra pavojus sukelt plėšikavimą šeimose.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Motinėlės įdavimas

2011 Rgs 05 , 00:02

Oj siandien toki pravala apturejau, kad geda prisiminti. Is tikruju pikta ant dusios, susimoviau kaip reikiant. Visada seimeles, kuriose auginau motinas, prijunginedavau apie rugpjucio viduri, prisiskaiciusi forumo, veiksma nukeliau i rugseji. Elementaru, atrodo, uzdarai geraja motina po gaubteliu, blogaja motina pagrindineje seimoje uzlenki, seimele prie seimos jungi suvienodinus kvapus, motina is po gaubtelio isleidi po paros kitos. Kita pavasari didele seima prinesa bidona pavasarinio medaus ir apskritai, viskas - laafaa :leaves: . Siandien naikinau tokiu budu dvi seimeles 24 remu senovineje skrynioje su dviem lakomis pritaikytoje tokiu seimeliu sudarymui ir motineliu isauginimui. Pirma sutvarkiau labai lengvai. Bet betvarkant antraja uzpuole svetimos zulikes (metas toksai, bitei nepagrumosi pirstu del netinkamos elgsenos). O su antra ir prasidejo. Jei jaunikles motinos nepagauni is pirmo karto ir ja isgasdini, tada ji stipriai isgasdina tave - tuo jau isitikinau siandien. Nepagavau, ji pabego, prasidejo masinis masacre (t.y. pjovimasis). Motinos taip ir nesusigavau. Maciau ja akimirka lakoje, o kur ji paskuj isgaravo - a velnias zino. Pagrindineje seimoje motina uzlenkta, o ta motina, kuri turi eiti i jos vieta - dingo. Keliais keliolika kartu apejau avili, sudumijau i laka kelias dumines, asmeniskai susipazinau su visomis avilyje buvusiomis bitemis, o motina dingo kaip i bala. Gerai, kad yra gelbetojas jonas, kuris laiko uz peciaus biciu motinas ir yra visada pasiryzes pagelbeti kvailoms bitininkems. Rytoj vel 120 kilu pirmyn ir 120 kilu atgal.
Vaikai, nedarykit taip, kaip as. Pirmiausia uzsidarykit motinas po gaubteliais, o tik paskuj zudykit pagrindiniu seimu motinas senukes... As padariau atvirksciai. Dabar lauzau galva - kodel?
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Motinėlės įdavimas

2011 Rgs 05 , 06:50

. Rytoj vel 120 kilu pirmyn ir 120 kilu atgal.
Vaikai, nedarykit taip, kaip as. Pirmiausia uzsidarykit motinas po gaubteliais, o tik paskuj zudykit pagrindiniu seimu motinas senukes... As padariau atvirksciai. Dabar lauzau galva - kodel?[/quote]


Nevaziuok,jauna motina, jei tame avilyje apsivaisino sugris i savo vieta. Ryt vel ja pamatysi . Man ne karta yra taip buve
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bal 22 , 07:23

Na ka - perskaiciau sia tema nuo pradziu iki pabaigos..
Man bresta reikalas pakeisti motinas mano bitelems.. kadangi jos vietines misrunes ( nors dauguma turi siek tiek oranzines salvos - uz kokiu 3-4 km Kompausko bitynas, kur karnika augina), tai jauciu, kad bus problemu..
Manau, kad geriausias variantas bus sudaryti seimeles is 2 koriu su dengtais perais, 1 koriu su maistu ir jaunonis bitemis.. Po kiek laiko tokiai seimelei iduoti suporuota motinele? Po valandos?
Antras klausimas - sekmes atveju, kada sujungti seimele su pagrindine seima ? Patikimiausia rudeni, koki rugsejo menesi?
Ar gerai galvoju, Jonai? :) Laukiu ir kitu profu minciu :)



p.s. oi, gi dar nepadejavau, kad teks seimose motineles rasti pries jungima.. ot turesiu ka veikti.. :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bal 22 , 10:34

Duok intervale 1-4 valandos po sudarymo.kitas variantas: šeimelę apdoroji skruzdžių rūgštim nuo erkių.motinėlę duodi 3-4 parą.lopšelius išlaužai.
primenu, nevaisinga motinėlė negali gaut rūgšties, sutranės.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bal 22 , 21:09

kice rašė:p.s. oi, gi dar nepadejavau, kad teks seimose motineles rasti pries jungima.. ot turesiu ka veikti.. :lol:
Kice,
tose šeimose,kuriose keisi motinėles,pasižymėk dabar,kol yra sąlyginai mažai bičių.Rudenį nežymėtą motinėlę surasti tikrai bus problematiška.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 07 , 19:53

Sveiki, kilo man noras sužinoti viena dalyką. Ar įmanoma atpažinti ar tai bakfasto bitė pagal jos išvaizdą? Na ar yra kokių išskirtinų požymių? Ir dar sakau paklausiu kas yra pirkę motinėlių iš wilaros, kaip motinos, nes man kažkaip atrodo, kad kaina labai jau žema?
ALMANTAS
Patyręs narys
Aviliai:Dadano+10R
Bičių šeimų skaičius:y
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2009 Geg 09 , 18:06

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 07 , 20:08

laba.
Visas bites galima atpažinti pagal išvaizdą ar bent daugumą tai tikrai.. :angel:
Aš esu pirkęs ir ne kartą iš "wilaros". Va ir pernai metais, rudeniop, pirkau 4 motinėles, iš jų(4) 75% džiaugiuosi, 25% iš bėdos tokia šeima.. ;) Mano manymu, Šiaip pagal kainą verta pirkti(čia mano asmeninė nuomonė)
Bet motinėlės, kurias pernai išsiauginau (Vietinės) peržiemojo sėkmingiau ir iš pavasario vystėsi taipogi sėkmingiau, matyt žiema ne ta, kokios reikia bakfastui. :ok:
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 07 , 20:12

Martynukus rašė:Sveiki, kilo man noras sužinoti viena dalyką. Ar įmanoma atpažinti ar tai bakfasto bitė pagal jos išvaizdą? Na ar yra kokių išskirtinų požymių? Ir dar sakau paklausiu kas yra pirkę motinėlių iš wilaros, kaip motinos, nes man kažkaip atrodo, kad kaina labai jau žema?
Aš esu pilnai patenkintas iš Wilaros motinėlėmis. Dabar yra 15 šeimų su Wilaros motinėlėmis, tai nepasakyčiau, kad yra labai didelių skirtumų tarp motinėlių. Aišku yra ir silpnesnių šeimų, ir stipresnių, bet ne visą kaltę versčiau motinėlei.
ALMANTAS
Patyręs narys
Aviliai:Dadano+10R
Bičių šeimų skaičius:y
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2009 Geg 09 , 18:06

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 07 , 20:43

Gal ir ne motinėlė, o dėl man nežinomų priežasčių lėtai besivystanti šeima, bet.. :dontknow:
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 07 , 21:46

Martynukus rašė:Sveiki, kilo man noras sužinoti viena dalyką. Ar įmanoma atpažinti ar tai bakfasto bitė pagal jos išvaizdą? Na ar yra kokių išskirtinų požymių?
Bakfasto bitės labai gražios,tai toks jų išskirtinumas :lol: Ir dar bakfastas "užvaro" lizdinius korius perais iki pat viršaus iki medžio,karnika gi dar lankus medaus pasilieka.
Kokios Wilaroj motinėlių kainos?Ar žinoma kas jų augintojas?
Kartais motinėlė gali būt ir labai gera,bet jei per žiemą išmiršta daug šeimos bičių,tai užtrunka kol šeima sustiprėja,motina galėtų dėt ir daug kiaušinukų,bet nėra kam augint tų perų.
BitinelisStasys
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:227
Užsiregistravo:2010 Rgs 30 , 11:52

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 08 , 22:11

Martynukus rašė:Sveiki, kilo man noras sužinoti viena dalyką. Ar įmanoma atpažinti ar tai bakfasto bitė pagal jos išvaizdą? Na ar yra kokių išskirtinų požymių? Ir dar sakau paklausiu kas yra pirkę motinėlių iš wilaros, kaip motinos, nes man kažkaip atrodo, kad kaina labai jau žema?
Taip
Kaip tik šiandien nesusilaikiau nenufotkines pora. M išaugintos iš grynų dvejų skirtingų linijų, susiporavusios 2011 LT
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 08 , 22:18

Kaži ar tokią jos sparneliai jau paneštų :) Gaila,nesimato ar iš veido graži :)
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 08 , 22:34

Na dabar belieka ramiai laukti motinų. Kainos dar nežinau, bet sakė, kad pernai buvo 35lt. O augintojo dar reiks paiteirauti. :)
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 08 , 22:55

Martynukus rašė:Sveiki, kilo man noras sužinoti viena dalyką. Ar įmanoma atpažinti ar tai bakfasto bitė pagal jos išvaizdą? Na ar yra kokių išskirtinų požymių? Ir dar sakau paklausiu kas yra pirkę motinėlių iš wilaros, kaip motinos, nes man kažkaip atrodo, kad kaina labai jau žema?
Wilara prekiauja motinelemis :o ? net nezinojau :wasntme: bet jauciu jos is lenku atkeliauja
Vartotojo avataras
jurate59
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:77
Užsiregistravo:2012 Vas 28 , 14:04

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 09 , 15:55

Martynukus rašė:Na dabar belieka ramiai laukti motinų. Kainos dar nežinau, bet sakė, kad pernai buvo 35lt. O augintojo dar reiks paiteirauti. :)
Sveiks , Martynuk.Matau , kad iš Kavarsko esi.Aš iš Anykščių.Tai kur tu tas motinėles ruošiesi pirkt . Klausiu , nes ko gero reikės ir man.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 09 , 21:35

Martynas95 rašė:
Martynukus rašė:Sveiki, kilo man noras sužinoti viena dalyką. Ar įmanoma atpažinti ar tai bakfasto bitė pagal jos išvaizdą? Na ar yra kokių išskirtinų požymių? Ir dar sakau paklausiu kas yra pirkę motinėlių iš wilaros, kaip motinos, nes man kažkaip atrodo, kad kaina labai jau žema?
Wilara prekiauja motinelemis :o ? net nezinojau :wasntme: bet jauciu jos is lenku atkeliauja
Sveiki,
pernai vieną Bakfasto motinėlę isigijau Wilaroje,dirbo labai puikiai.Klausiau kas augina,sakė,kad bitininkas iš to regiono,bet pavardės neprisimenu.Tikrai ne iš Lenkijos.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į