Motinėlės įdavimas

vytautas123
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2011 Rgp 28 , 13:57
Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 16 , 10:07

Atsiprašau kolegų. Klausdamas apie lakos dydį neteisingai nurodžiau esančių lizde rėmelių skaičių.Dabar Dadano aviliuose yra po 13vnt. aptuptų rėmelių( po du įdėjau vakar).
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 16 , 10:09

3-4 dienas laikyti uždarą motinėlę nebūtina, matos jau sekančią dieną ar bitutės ją myli, nekenčia ar dėmesio nekreipia.
lakas gali atidaryt, medunešis jau kuris laikas.Sparčiai jaunos bitės ritasi, taps trošku avilyje.kiek pamenu A.Amšiejus pasakojo, jog vamzdelį sukonstravo žiemojimui pagerinti, žiemą jis turėjo būt atviras.
tinginiai progreso variklis
vytautas123
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2011 Rgp 28 , 13:57

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Geg 18 , 10:14

Tomui ir kitiems kolegoms iš Panevėžio, kurie klausėte kas taip anksti parduoda motinėles. Motinėlės Karnikos. Mano el. paštas:fadinsta@gmail.com. Atsakysiu el. laišku, nes per administratoriaus žinutę nepasisekė Jums išsiūsti laiškelio. Jei norite Bakfastinės, tai, jei gerai prisimenu vardą Zenonas, 22d. turės iš Vilniaus gatvės.
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bir 22 , 14:47

Sveiki,
vakar vakare įdaviau vaisinga motinėle i ta avili kur mano manimu jos nebuvo.Šiendien paziurėjus aptikau,kad narvelio sieneliu skylutės yra užpikiuotos.Darau išvada,kad motinelės bitės nepriima.Matyt kažkur turi savo neapsivaisinusia nes nėr kiausinėliu.
Klausimas kiek laiko aš galiu išlaikyt šia motina?Gal bandyt ja iduot sugautame spiečiuje,kur tik rudeni buvo planuota keist motina.
Kiek perskaičiau tai šiuo laikotarpiu keist motinas gana sudėtinga :think:
Ačiu už busimus komentarus :)
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bir 22 , 15:56

Reikia sugauti prieš tai senąją motiną norint duoti kitą. Arba suleisti jas abi ir jos pačios išsiaiskins kuri stipresnė :) o jei nenorit rizikuoti sugavęs senąją duokit narvelį su veisline ir jau kitą dieną matysite nori bitės ją matyti kaip šeimininke ar ne. O dėl keitimo tai dabar pats laikas nes didysis medūnešis įgauna pagreitį.
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bir 22 , 19:15

rob3123 rašė:Sveiki,
vakar vakare įdaviau vaisinga motinėle i ta avili kur mano manimu jos nebuvo.Šiendien paziurėjus aptikau,kad narvelio sieneliu skylutės yra užpikiuotos.Darau išvada,kad motinelės bitės nepriima.Matyt kažkur turi savo neapsivaisinusia nes nėr kiausinėliu.
Klausimas kiek laiko aš galiu išlaikyt šia motina?Gal bandyt ja iduot sugautame spiečiuje,kur tik rudeni buvo planuota keist motina.
Kiek perskaičiau tai šiuo laikotarpiu keist motinas gana sudėtinga :think:
Ačiu už busimus komentarus :)
Spiečiai kurie turi dar nesusiporavusią motinėlę,nesunkiai priima naują,tik aišku reikia surast tą spiečiaus.Ar šeima turi mamą ar ne,galima kažkiek nuspėt pagal korius,turinčios besiporuojančią motinėlę,bitės nektarą pila korio viršui lanku,o apačią palieka laisvą išvalytom akelėm.Neturinčios mamos užpila netvarkingai,belekaip.Gali būt,kad tai jūsų šeimai motinėlė tiesiog nepatiko.Turiu aš dabar tokią vieną nabagę mamaitę,susiporavo nukliause,o dabar jos niekas nemyli,siūliau jau dviem šeimelėm.Pasileidžia iš narvelio pačios,o paskui supuolę į kamuolį "dubasiną".Paleidau į tokį skurdeną nukliausiuką(iš bičių nuo lango stiklo :) ) ir tas dubasino,atgyniau ir su narveliu palikau,ryt žiūrėsiu.Gal ta mamytė kokia nelabai graži iš veido...gal pamėgint nufotkint ją ir kitą mylimą :think:
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bir 22 , 20:27

rob3123 rašė:Sveiki,
vakar vakare įdaviau vaisinga motinėle i ta avili kur mano manimu jos nebuvo.Šiendien paziurėjus aptikau,kad narvelio sieneliu skylutės yra užpikiuotos.Darau išvada,kad motinelės bitės nepriima.Matyt kažkur turi savo neapsivaisinusia nes nėr kiausinėliu.
Klausimas kiek laiko aš galiu išlaikyt šia motina?Gal bandyt ja iduot sugautame spiečiuje,kur tik rudeni buvo planuota keist motina.
Kiek perskaičiau tai šiuo laikotarpiu keist motinas gana sudėtinga :think:
Ačiu už busimus komentarus :)
Bevaikštant apink bites sumasčiau,kad ryt atsitemsiu laisva avili.Iš normaliu šeimu paimsiu pora koriu su perais ir avilio bitėmis,dar idėsiu pora rėmuku su plokštelėmis ir tenai iduosiu ta "negražia"veisline motinėle.Jei iki rudens jos neprireiks tai rudeni sujungsiu su šeimynėle ir baigtas kriukis.Nes kitaip pražus motinėlė.
Gaila bitutės ir gaila pinigėliu :)
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bir 22 , 22:30

rob3123 rašė: Bevaikštant apink bites sumasčiau,kad ryt atsitemsiu laisva avili.Iš normaliu šeimu paimsiu pora koriu su perais ir avilio bitėmis,dar idėsiu pora rėmuku su plokštelėmis ir tenai iduosiu ta "negražia"veisline motinėle.Jei iki rudens jos neprireiks tai rudeni sujungsiu su šeimynėle ir baigtas kriukis.Nes kitaip pražus motinėlė.
Gaila bitutės ir gaila pinigėliu :)
Nepamirškit korių su maistu,arba pamaitint tą šeimelę reikėtų,nes lauko bitės grįš namo.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bir 25 , 19:27

Liuka rašė:.Gal ta mamytė kokia nelabai graži iš veido...gal pamėgint nufotkint ją ir kitą mylimą :think:
Buvo ir man panašus atvėjis. Jauna, graži motinėlė neturėjo vienos paskutinės kojitės. Deda neblogai kiaušinėlius, bet bitės jos nemyli.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Bir 26 , 00:06

Romas3 rašė:
Liuka rašė:.Gal ta mamytė kokia nelabai graži iš veido...gal pamėgint nufotkint ją ir kitą mylimą :think:
Buvo ir man panašus atvėjis. Jauna, graži motinėlė neturėjo vienos paskutinės kojitės. Deda neblogai kiaušinėlius, bet bitės jos nemyli.
ištyrinėjau ją,turi viską :) dabar stebiu nukliause,kolkas kiaušinukų nėra.Miniuky susiporavo ir ten jau pradėjo dėt,nežinau kodėl dabar nededa,dar palauksiu,gal per tuos dubasinimus patyrė kokį stresą :)
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:435
Užsiregistravo:2012 Lie 19 , 18:07

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Rgp 16 , 22:02

Noreciau paklausti. nezinau ar toks klausimas jau buvo, nepykit jei kartojuosi, bet kada geriausiai yra iduoti motinele bitems? as girdejes kad galima pavasari po pirmo medonesio,arba rugpjucio pradzioje ar pns. gal galit kas nors tiksliau? ir kaip labiau apsimoka( kada veiksmingiau). dekui.
saulens73
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:apie 60
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:buckfast ,
Pranešimai:25
Užsiregistravo:2012 Kov 02 , 17:42

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Rgp 16 , 22:42

Mortalas rašė:Noreciau paklausti. nezinau ar toks klausimas jau buvo, nepykit jei kartojuosi, bet kada geriausiai yra iduoti motinele bitems? as girdejes kad galima pavasari po pirmo medonesio,arba rugpjucio pradzioje ar pns. gal galit kas nors tiksliau? ir kaip labiau apsimoka( kada veiksmingiau). dekui.

Na pabandysiu atsakyt į tamystos pirmojo klausimėlio , pirmąją dalį (nezinau ar toks klausimas jau buvo) atsakymas teigiamas taip toks klausimas jau buvo ;) o kita klausimo dalis labai gražiai kolegų aprašyta toje pačioje temoje . Tereikia tik skirti , šiek tiek laiko peržiūrint ... :think: kaip mano bobutė sakydavo "kantrybė -tai dorybė " ar kažką panašaus :dontknow:
aregonas
Patyręs narys
Aviliai:mediniai aviliai
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:21
Užsiregistravo:2010 Rgp 07 , 15:07

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Rgp 19 , 17:38

aš noriu sužinoti ar dabar rudeniop galima keisti motinėles ? aš pakeičiau vasara birželio mėnesi kelias motinėles į karniika iš slovėnijos jos tikrai super ir greitai priėmė bet dabar noriu kitas keisti i karnika nes jos labai patiko man ir noriu paklausti ar rudenioo pradžioje galiiime keisti motinėlės kai mažai bičių
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Rgp 21 , 21:17

Taip, rudeniop galite keisti motineles. Kai nebera tranu, priemimas tik pagereja.Tik po keitimo tris dienas biciu nemaitinkite- jos susierzins
Vartotojo avataras
dumblys
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dadano, 10R daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:83
Bitininkavimo stažas:4
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:122
Užsiregistravo:2011 Lie 29 , 16:52

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Rgp 21 , 23:45

Jovita, ar gali placiau pakomentuoti: kodel maitinamos bites susierzina?
Siuo metu keiciu motineles ir susierzinimas didesnis seimose kur maziau maisto. Be to, maitinant senesnes bites turi veiklos ir maziau kreipia demesi i tai, kas vyksta lizdo viduryje, plius medonesio imitacija, kada sviezias maistas stimuliuoja visos seimos gyvybines funkcijas (vasko isskyrima, pienelio gamyba ir t.t.). Senosios motinos netekimas, naujos atsiradimas yra stresas visai biciu seimai. Sviezio maisto srautas ir su tuo susijes visu amziaus grupiu biciu darbas kaip tik turetu jas raminti.
Kad naujai motinelei jau patyrusiai dideli stresa reiketu nusiraminti 2-3 dienas - sutinku. Kad per didelis jaunu biciu aktyvumas ir jos varinejimas nedidina jos deslumo - taip buciau linkes sutikti.
Kur as klystu ir ko nezinau apie biciu susierzinima, kai jos gauna maista?
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Rgs 27 , 21:44

Įdaviau aš vienai savo šeimai motinėle (daugiau kaip pries men) . Senosios niekaip neradau, peru tuo tarpu pas kitas seimas buvo o pas sita ne, tai ir paleidau ja pora dienu pries tai palaikes virs lizdo, manau kad turejo priimt, geriau pamatysiu kitais metais...
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Rgs 27 , 21:51

Martynukus rašė:Įdaviau aš vienai savo šeimai motinėle (daugiau kaip pries men) . Senosios niekaip neradau, peru tuo tarpu pas kitas seimas buvo o pas sita ne, tai ir paleidau ja pora dienu pries tai palaikes virs lizdo, manau kad turejo priimt, geriau pamatysiu kitais metais...
Kas neleidžia pamatyt šiais metais?
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Spa 06 , 16:34

net nzn ar bepamatysiu... Visiškai sutrikau... :'( Vakar išvažiavau į ,,plotą''. Na ir nakti buvo audra, ryte nei rysio, nei elektros nera. Pasiemu telefona 6 praleisti skambuciai. Jau supratau, kad kažkas negerai... Na tada greit į autobusa, kelias medziais uzverstas, pravaziuot sunku... Grystu, mama jau sako: ,, Visus tavo avilius isvarte, stogus nuplese, vieno avilio koriai ant zemes su bitem išversti''. Tai gerai, kad mama tai pamatė 7 val ryte, o aš apie 12 tik gryzau... Tai pakviete mano pazystama sena bitininka tai su juo pastate avilius ir jis suseme bites į avilį... Neaišku ar motina pakluvo... biciu zuvo nemazai... net nebezinau, kaip elgtis... Nervai atrodo tuoj pakryks...
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Motinėlės įdavimas

2012 Spa 06 , 16:39

kaip elgtis jei motinos nebus? Nenoriu jungt prie kitu, ar butu įmanoma dabar tokiu laiku gauti motina?
dainysss
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai ir dadano..
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2010 Gru 17 , 11:38

Re: Motinėlės įdavimas

2013 Bir 02 , 18:05

Sveiki,
Norejau paklausti.
Rimti bitininkai rekomenduoja motineles keisti kas du metai.
Jei as rugpjuti ideciau nauja motinele, tai kita vasara bus vienu metu, o dar kita vasara jau du metai ir reikia vel keisti taip?
Na rugpjuti pakeisti mot. nesudetinga, nevertinant sio pliuso, rugpjutis geras laikas keisti motineles?
Kada strategiskai geriausiai keisti motineles, kaip galvojat? Nes birzely tik imanoma lietuvoje isigyti motineles, o siuo laiku pakeisti sudetinga-daug biciu sunku rasti senaja. Tada as kuriu seimeles.
Tikriausiai sie laikai yra logiskiausi? Ar galvojate kitaip?
Aciu uz ats.

Grįžti į