Bičių žiemojimas

Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35
Re: Bičių žiemojimas

2014 Gru 29 , 13:25

iceQ rašė:didelė skylė vienoje pusėje. :)
Tada ne toje vietoje žiebtuvėlį laikei :)
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių žiemojimas

2014 Gru 29 , 13:48

zilvasss rašė:teks dulkių siurblį prie lakos primontuot, kad gerai žiemotų.Elektros daug sunaudos, bet ko tik žmonės dėl bičių nepadaro...
Žilvai,įvairiai bitininkai kaupia patirtį.
Vieni su žvakutėmis braižosi apie avilius žiemos metu.Kiti deda termometrus į avilius,o dar kiti avilius krauna ant svarstyklių.Yra ,kurie net inventorių žaloja,trumpindami rėmelius.Protingiausi gi tie,kuriems užtenka per šv.Kalėdas nuėjus į bityną šv.maldą sukalbėti.Dažniausiai jie būna išgirsti ir taip išsisprendžia visas galimas problemas ;)
O,kad jau kreipiausi į tave tiesiogiai,tai su praėjusiu gimtadieniu ir ,kad ateinantys metai būtų nuostabūs visomis prasmėmis,o snieguolės džiugintų akį ne tik iš kompiuterio ekrano :) :beer:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių žiemojimas

2015 Sau 31 , 16:48

Šiandien po mėnesio patikrinau bičių šeimas.Pokyčių nesimato jokių.Esu iš tų,kurie apšildo bites iš rudens,tame tarpe sudedu ir šonines kamšas.Perų neaugina nei vienoje šeimoje,nei šeimelėje.Ventiliacija veikia puikiai,kritusių bičių po kelias dešimtis.Toliau laukiam pavasario :)
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
likido
Patyręs narys
Aviliai:naudojate
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:18
Bičių rasė:Karnika+Buckfast
Pranešimai:406
Užsiregistravo:2013 Rgs 12 , 18:27

Re: Bičių žiemojimas

2015 Sau 31 , 17:10

Kest rašė:Šiandien po mėnesio patikrinau bičių šeimas.Pokyčių nesimato jokių.Esu iš tų,kurie apšildo bites iš rudens,tame tarpe sudedu ir šonines kamšas.Perų neaugina nei vienoje šeimoje,nei šeimelėje.Ventiliacija veikia puikiai,kritusių bičių po kelias dešimtis.Toliau laukiam pavasario :)
Kest
O bites virsuje? Pas mane visos seimo virsuje, lakos puseje. Tik viena seima jau labai arti galines sienos, reikes pagalvoti apie pamaitinima, kad panika nekiltu :)
https://t.me/pump_upp
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Bičių žiemojimas

2015 Sau 31 , 17:44

Kest rašė:Šiandien po mėnesio patikrinau bičių šeimas.Pokyčių nesimato jokių.Esu iš tų,kurie apšildo bites iš rudens,tame tarpe sudedu ir šonines kamšas.Perų neaugina nei vienoje šeimoje,nei šeimelėje.Ventiliacija veikia puikiai,kritusių bičių po kelias dešimtis.Toliau laukiam pavasario :)
Kest
Šiandien ir aš aplankiau savąsias. Vienas prie vieno tinka man Kest komentaras. Todėl nesikartosiu. O bendrai tai smagu.
Dramblys19
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:489
Užsiregistravo:2013 Bir 09 , 19:42

Re: Bičių žiemojimas

2015 Sau 31 , 19:32

O kaip su perais? Neaugina niekur?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 01 , 21:01

likido rašė: O bites virsuje? Pas mane visos seimo virsuje, lakos puseje.)
Tos šeimos,kurios paliktos žiemoti klasikiniu būdu, prie lubelių,avilio priekyje.
Toje šeimoje,kur lizdas paaukštintas per magaziną,bitės lubelių dar nepasiekė.
Geriausiai,man atrodo,žiemoja šeima,kuriai spalio mėnesį buvo užkrautas dešimtrėmis magazinas su maistu.Bičių nesimato,buvau išsigandęs,kad išspietė.Į šią šeimą dedu daug vilčių,nes jeigu viskas pasiteisins,darbuose tiek rudenį,tiek pavasarį sutaupysiu daug laiko.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 03 , 18:51

Vakar ir aš apvažiavau savo bitynus nuo gruodžio pradžios nebuvau buvęs (vienas bitynas apsemtas - neprivažiavau) Šeimos visumoje gerai žiemoja, uždengtos plėvele ,kurių lizdo šonai atlenkti per 1-2 rėmus apšildymo plokštė vienoje pusėje pakelta 2 cm.. Daugumoje išsikrapštė per laką po 5-10 sausų bičių ,tačiau užtikau porą šeimų su perais (karštos)kamuoliai iširę, išsikrapštė po saują drėgnų bičių. Šių avilių lakos užpikuotos iš rudens, o likusios skylutės negyvomis bitėmis užsikišę, ventiliacijos per laką jokios. Vienai iš jų įdėjau 2 korius medaus.
Aukstelkai
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2013 Geg 01 , 21:36

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 14 , 14:15

Sveiki,
girdėjau, kad pavasarį dedamos "šiltos" (su aliuminio folija ir polistirolu) diafragmos, netgi trys dedamos. Gal kas galėtumėte plačiau papasakoti ?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 14 , 22:11

Aukstelkai rašė:Sveiki,
girdėjau, kad pavasarį dedamos "šiltos" (su aliuminio folija ir polistirolu) diafragmos, netgi trys dedamos. Gal kas galėtumėte plačiau papasakoti ?

Taigi tokios diafragmos dedamos dvi šonuose,o viena vidury lizdo.Vienoj pusėj lizdo perai ir motina,kitoj pusėj maistas.Tarp vidurinės diafragmos ir dugno turi būtinai būt tarpas,kad praeitų bitės.Privalumai,kad šilčiau peram,bitės nešdamos maistą į tą pusę kur perai sudaro medunešio įvaizdį,ko pasekoje mama dar daugiau deda.Taip šeima stiprėja greičiau.Pradžioj skiriant toj pusėj kur perai dedam korius su perais,jei jie jau beveik pilni dar vieną tuščią,kad turėtų kur mama dėt.Po kažkiek laiko,priklausomai nuo šeimos stiprumo ir lauko sąlygų,korys ,kurį jau bitės išvalgė iš medaus pusės perkeliamas į perų pusę,kad mama turėtų vietos.
Šitas turbinimas netinka silpnai šeimai.
Pati dar nebandžiau,tik parašiau ką girdėjau.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 15 , 10:20

atmetus visus "navarotus" tai tiesiog senas senas geras Blinovo metodas.navarotas-folija ant diafragmos duoda geresnę šiluminę izoliaciją.
tinginiai progreso variklis
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 15 , 18:31

Taip tai Blinovo metodas ir kaip tik tinkamas silpnom šeimom nemažinant rėmų skaičiaus.Pernai pavasarį taip gaivinau nusilpusią šeimą,pasiteisino.
Aukstelkai
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2013 Geg 01 , 21:36

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 16 , 21:45

Labai dėkingas už visas nuomones ir mintis, reiks su kokia šeima ir pabandyti.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 23 , 07:51

Kažkas, sakydamas, kad kai bitės pakyla į viršų, tai joms trūksta maisto labai netikslus ir galbūt klaidina visus. Šeštadienį svėriau savo Warrė tipo avilius ir visuose masito buvo 14-15 kg ir visos pakilę iki audeklo. Iš 9 tarprėmių bičių mačiau 7-ių viršuje. Tik trumpam, smalsumo vedamas kampus nuklojau ir mačiau bites. Gal kai badauja bitės, tai jos irgi pakyla į viršų, bet iš to negali daryti išvados, kad pakilusios į viršų bitės yra bado ženklas. Gal jos tiesiog ruošiasi auginti perus ir ieško šilčiausios vietos.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 23 , 20:42

Iprastai sakoma, kad bites apima 2-3 cm medaus juosta, bet ziema ardes biciu nesu.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių žiemojimas

2015 Vas 24 , 07:57

Psilas rašė:Iprastai sakoma, kad bites apima 2-3 cm medaus juosta, bet ziema ardes biciu nesu.
Akivaizdu, kad mano trys šeimos apėmė 20 cm juostą. Tą rodo svarstyklės. Joms jau žiema baigėsi, nes bovijasi su perais.

Lapkričio mėnesį viršutiniame korpusase buvo tik bičiu kamuolio viršus. Viršutinis korpusas buvo beveik tuščias. Dabar visos bitės viršuje.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys
Pranešimai:408
Užsiregistravo:2012 Lie 05 , 23:00

Re: Bičių žiemojimas

2015 Kov 02 , 10:06

TRANAS rašė:
Labai gera įnformatyvi mokomoji medžiaga. Šiuo metu tokių šeimų Lituvoje yra keletą šimtų, nežiūrint kad ir ne taip drastiškai žiemoja. Jos visos maždaug iki kovo 10 ATA. Žus dėl maisto trūkumo, nors maisto yra pakankamai. Klausymėlis "žaliems": ką , kaip ir kodėl reikėjo padaryti, kad ta šeima išgyventu?
Taip pat atkreipkit dėmesį, kaip gražiai gaminasi kondensatas ir kapsi ant dugno. Ką reikėtų padaryt, kad kondensatas nesigamintu? Kodėl jis gaminasi?
Klausymėliai namų darbams "žaliems" žmogeliukams.
Atsakius į klausymus teisingai- agurkais niekas nebevadins.
Aš jūsų atsakymų nevertinsiu ir nekomentuosiu.
Jei diskutuosite, tai pasirinkit kokią žiemojimo temą. :beer:
Mane sudomino trano užduoti klausimai ir labai tikėjausi pamatyti įdomią diskusiją. Bet diskusija pasibaigė net neprasidėjusi. Kodėl? Netikiu, kad neatsirado daugiau nė vieno susidomėjusio šiais klausimais. Mano spėjias: diskusija neprasidėjo, nes šiame forume nėra "žalių agurkų" (matyt visi agurkai tupi daržininkų forume), kuriems būtent ir buvo skirti klausimai. Gerb. Tranai, man Jūs labiau patikote, kai bendravote su Pupinu ir brendžiuku, nei su žaliais agurkais :wasntme:
Su pagarba, žingeidi naujokė bitininkystėje Astraja :)
Žmogus ne aukso moneta, kad visiems patiktų.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių žiemojimas

2015 Kov 02 , 11:34

Nu nepyk, bet mane tie "agurkai" užkniso visur kur tik jie pasirodo, ar tai būtų fizika, ar chemija ar bitininkystė. Vos tik įpuola į forumą tuojau su savo "žaliais " pamąstymais puola į akis. Tuo atžvilgiu tikrai daug įdomiau su Pupinu, brendžiuko užsigeriant, bendraut.
O ten tas imfas yra toks informatyvus, kad neploną knygą galima parašyti- "Kaip nereikėtu bitininkauti", bet pas mus visi profesoriai ir tuojau UŽ TEISYBĘ įsižeidžia.
Aišku geriau nediskutuoti ir iš gyvų pavyzdžių mokintis, bet lengviau Traną užsipulti. Jeigu nuo to pasidarot protingesni- Valei. Pirmyn. :beer:
Vartotojo avataras
poligrafas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir dadanai
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Noname ir bakfastas
Pranešimai:241
Užsiregistravo:2013 Rgs 26 , 22:38

Re: Bičių žiemojimas

2015 Kov 04 , 14:58

Pamėginsiu aš, gal labai nenugrybausiu :)

Šovė dvi mintys:
1. Man atrodo, kad lizdas turėjo būti mažesnis, bent ant 7 rėmų, nes švakai jos ten aptūpę paskutinį korį.
2. Reikėjo apšildinti lizdo viršų kad nepabėgtų šilima, mažiau naudotų maisto palaikyti kamuolio temperatūrą. O kraštus bent organstikliu apdengti (jei nori matyti, kas koriuose dedasi).

Ar bent kiek tiesos pasakiau? :)
Robertas
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys
Pranešimai:408
Užsiregistravo:2012 Lie 05 , 23:00

Re: Bičių žiemojimas

2015 Geg 21 , 09:14

Kest rašė:Šiandien pagydžiau šeimelytes nuo erkių ir sunešiau į "omšaniką".Įdomu,kaip žiemos patalpoje.Dar taip nesu laikęs,o ir tokiuose niukleusiukuose atrodo,kad būtų per daug rizikinga laikyti lauke per žiemą.Čia temperatūra žemiau nulio nekris,žiūrėk ir peržiemosim :bee
Kest
Kest, kaip peržiemojo šeimelės?
Žmogus ne aukso moneta, kad visiems patiktų.

Grįžti į