Puslapis 114

Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 00:31
zilvasss
Bitininkystės literatūros skaityti teko geresnės ir blogesnės.Ko pastoviai pasigesdavau? Visose knygose aprašomas puikus oras!Augalai nektarą skiria tonomis, bitės jeigu serga tai vos vos ir tik viena šeima iš šimto.
O ką daryt jeigu balandžio pabaigoje šlabdriba, bityne visos šeimos nusilpusios.Arba sausra trunka mėnesį, priedo girtas traktoristas užkabinęs plūgu nuverčia keturis avilius.Galų gale ir pats nesamonių pridirbęs nežinai kaip viską ištaisyt.Klaidų daro visi.Protingi ant to paties grėblio nelipa, o bičiuliai perspėja kits kitą apie savo grėblį.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 08:52
Audrunas
Po sios ziemos galiu si ta patarti.Nepalikite biciu aviliu ziemai miske atokesneje vietoje neapsaugotu,rasit tik skutelius.Geriau suraskite tokia vieta miske,kur yra kelias tai ten bus didesnis ar mazesnis triuksmas ir kiaunes bijos listi.Pries parinkdami vieta bitems gerai pagalvokite ar nebus taip,kad jusu bites link medunesio augalu skris pro kaimyno karves,man jau yra teke vaikytis karve isverstomis akimis ir drimbanciomis is nasru putomis.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 10:09
zilvasss
taigi girtas traktoristas nuvertė 4 daugiaaukščius avilius.Paskambino sodybos šeimininkai, nulėkiau kaip akis išdegęs.Rūbeliai mano lengvi, lininiai.Prieiti neina, gelia per rūbus.Radom OZK.Kas armijoj tarnavo žino, toks gumuotas žalias priešradiacinis kostiumas.Nepergilia, bet prilindo po juo ir tiek sugėlė, kad net pratusiam prie nuodų nuo vaikystės negera buvo.Kartą pervežant bites irgi panašiai buvo.Nusipirkit sandarų bitininko kostiumą, gal ir nedažnai prireiks, bet turėti būtina.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 15:32
raamzis
Del sandarumo kostiumo pritariu Zilvasui,dar viena savybe,turi buti nepergeliamas,tas kur buvo mano avatare nuo geluoniu 100 proc. neapsaugo taip kad jei pardavejas sako nereiskia kad taip yra.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 18:55
austeja
O ar teko matyt nepergeliamą kostiumą? As kai sau ieškojau sau naujo, tokio neradau. Nelabai ir įsivaizduoju kokio storumo turėtu būti. Dar variantas po kostiumu rengtis, nelabai žinau kaip vadinasi, kareiviams duodavo taigoje rengtis po uniforma nuo uodu, toki tinklini daikta, kad uodo straubliukas nepasiektu odos, gal ir nuo bičiu saugotu.
Manau medžiotojai turėtų turėt kažką panašaus.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 19:18
kalianas
austeja rašė:O ar teko matyt nepergeliamą kostiumą? As kai sau ieškojau sau naujo, tokio neradau. Nelabai ir įsivaizduoju kokio storumo turėtu būti. Dar variantas po kostiumu rengtis, nelabai žinau kaip vadinasi, kareiviams duodavo taigoje rengtis po uniforma nuo uodu, toki tinklini daikta, kad uodo straubliukas nepasiektu odos, gal ir nuo bičiu saugotu.
Manau medžiotojai turėtų turėt kažką panašaus.
Turiu tinklinius marškinėlius(maikę :) ). Naudodavau dažasvydyje, dabar labai tinka po ramzio aprašytu kombinezonu. Ir nekaršta su ja vasarą. Suorganizavo kareivėlis. Jei kam labai reikia-atsišaukit, pagelbėsiu.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 21:21
zilvasss
naudoju tokią pačią.puikus daiktas.Marškinėlių nuo uodų mačiau Kaune parduotuvėje "armijai ir civiliams" būna ir žūklės prekėse.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 22:12
vidmantask
raamzis rašė:Del sandarumo kostiumo pritariu Zilvasui,dar viena savybe,turi buti nepergeliamas,tas kur buvo mano avatare nuo geluoniu 100 proc. neapsaugo taip kad jei pardavejas sako nereiskia kad taip yra.
Pernai įsigijau kombenzoną Austejos2 parduotuvėje. Čekiškas, ar koks tai,nebeatsimenu. Žinokit neblogas. Reikia pirkti truputi didesnį, kad nebūtų aptemptas. Pragelia, bet jau reikia bites įsiutinti. Išbandžiau su trimeriu pjaudamas žolę aplink avilius. Įgelia tik toje vietoje kur prisiglaudžia prie kūno, jei apačioje maikutė, tai jokių šansų. Daugiau kliūna į kojas. Medų imant- tikrai nepragelia.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Kov 31 , 23:24
raamzis
As galvoju kad kombinezono medziaga turetu buti slidi,tada bite neikibtu,ir negaletu igelti.Tik lieka problema su prakaito sugerimu,ir ventiliacija.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 01 , 07:52
Audrunas
dziaukimes,kad bites mus gelia,taip jus isvengsime ivairiu ligu-infarkto,podagros ir tt.O jei kuris labai jautrus tai apsiaukim antras plonas kelnes po kombinezonu.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 01 , 08:34
raamzis
Matai Audrunai kai gelia proto ribose tai nieko,10-20 per diena,bet kai 10-20 per minute tai nepernesu :think:

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 01 , 09:56
zilvasss
Žmona turi kombinezoną iš slidžios sintetinės medžiagos(iš antrų rankų).Negilia į jį, skalbiasi labai gerai ir nekaršta.Parduotuvėse dairiaus tokio sau, bet neradau.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 01 , 12:25
lang
La, as kantrus bet ne mazochistas, pas bites t.p. einu su guminemis pirstinemis, po darbo rankos nebuna aplipe pikiu ir vasku, o baltus kombinezonus skirtus dazytojams nebrangiai galima isigyti dazu parduotuvese
Sekmes
Vilkas

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 01 , 21:06
audrius43
kaškurioj temoj tas klausimas jau buvo gvildentas ir ten radau kaip vienas kolega pirko treninga ,pigiu prekiu pard. as užėjas kaip tik radau baltos spalvos ir su pamušaliuku tai pakolkas dar kiek naudojau nei viena jo neprakalė :ok: Nes pamušalas neleidžia viršutiniam sluoksniuij priglus prie odos

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 01 , 21:18
vidmantask
Šiandien įveikiau du skyrius sutvarkyt - 30 šeimų su paprasta specovke, kombendzono pagailėjau, nes apš....s. Bitės ramios nei viena neįkirto.Be to dirbu su pirštinėmis.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 01 , 23:54
Rolandas30
Bitininkams ieškantiems nepergialiamų skafandrų ir pirštinių patarčiau įsigyti atselekcionuotų bičių motinėlių, ir jomis pakeisti piktose šeimose motinas.Tada darbas bityne bus dar didesnis malonumas, ir medučio daugiau, ir spiečių mažiau. Savame bityne pavasarį ir vasarą dirbu be tinklelio, be pirštinių ir šiltesnę dieną marškinėliais trumpomis rankovėmis. Tik vasaros gale, ruošiant bites žiemai, užsidedu tinklelį, tuo metu pasitaiko vienas kitas įgėlimas.

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 02 , 00:19
Liuka
Kam tos pirštinės,kam tie kobinezonai neperšaunami :dontknow: Kolkas niekas su plūgais avilių neišvartė tai nieko panašaus ir nenaudoju,net neturiu.Kepurė vasarą dažniausiai būna be tinkliuko,tik,kad į plaukus nesiveltų.Skuduryne prisiperku baltų marškinių,jų ir užtenka,išmetu kai susipikiuoja.Vasarą ir medų kopinėju dažnokai su šortais....ale ir geros mano bitės :Pp

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 02 , 15:09
austeja
Tai, kad būna visokių situacijų, manau, jau geriau turėt patikimą bitininko rūbą, nei neturėt :)
Va papsakosiu istoriją apie vieną bitininką :). Jis vis didžiavosi, kad jo bitės ramios, draugės jo ir t.t. Eidavo iš vis be apsaugų,pusplikis. Aš baisiausiai pavydėjau, aišku. O vieną dieną, gavos taip, kad teko nuo avilių su greitąją išvežt, taip sugėlė... ta ir va....

Ir dar vis norėjau patyrusių bitininkų pasiklaust apie vieną atvejį matytą vaikystėje. Čia gal nevisai į temą, atsiprašau :). Nutiko tai Vilniuje. Ukmergės plentu kylant į viršų yra tokių senų mūrinių nameliuku su nedidukais kiemeliais kvartaliukas. Močiutė su tėvuku atsikėlę iš Marijampolės vieno antram aukšte gyveno. Nemačiau, kad kuris kaimynas laikytų bites, nors negali tiksliai žinot.
Žodžiu, aš atsimenu tik šunų kauksmą, ir kad manęs ilgai neišleido i kiemą. Kaimynų du didžiulius šunis bitės užgėlė negyvai. Šeimininkai buvo darbe, o kaimynai, matyt bijojo ir bičių ir pačių šunų. Kokia to priežastis galėjo būti? Spiečius ?...

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 19 , 23:27
zilvasss
Per anksti džiaugiausi geru bičių žiemojimu ir stirpriomis šeimomis.Bitidėje visos šeimos po apsiskraidymo užėmė 8r du korpusus, kelios šeimos nestipriai viduriavo.Maisto turėjo pakankamai.Šiuo metu pusė šeimų tragiškai nusilpo,dalis apsividuriavo (po apsiskraidymo !) ir dvi žuvo.Užima 3-4 rėmelius.Nozema, ne kitaip.Kitos šeimos vystosi puikiausiai, aviliai kvepia blindžių nektaru ir žiedadulkėmis.bitidžių vienas iš minusų yra tame, kad infekcija tarp šeimų greitai plinta.anksčiau rašiau, kad rudenį bitidėje radau avilį tik su medumi, be bičių.Esu tikras kad ne erkės kaltos , nes aš su jomis griežtas B)

Re: Klaidos ir nesėkmės

Parašytas: 2010 Bal 19 , 23:34
Nierka
Tai kaip išvengti tos nozemos? kaip dezinfekuoti ar ką profilaktiškai duoti?