Klaidos ir nesėkmės

Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33
Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 12 , 00:05

p. Vini kur ponia Liuka nesios avilius jei jie saknis isleido, va taip reikia kovoti pries aviliu vagis, originaliausia apsauga
Vilkas
Vartotojo avataras
snaras
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:18
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:30
Užsiregistravo:2009 Lie 19 , 15:36

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 19 , 10:45

Laba, o as si sestadieni meduti kopinejau. Kadangi "truputi" silta buvo, tai su "kroksais" buvau apsiaves. Tap per tas skylutes i veina koja gavau tris, o i kita tik viena igelima. I ta kur tris "gavau", buvau labiau apvalesne:). Gerai atrodo, "backute" su pirstais:)
Nieko sveika. :lol:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 19 , 11:05

Iš savo poros mėnesių bitininkavimo daugiaaukščiu aviliu patirties darau tokią išvadą, kad šeima gali pasiūti du aukštus, bet trečią jau nenori siūti. Nuvažiavusi penktadienį į bityną iš karto pastebėjau, kad bitės parskrenda daugiau į vieną pusę. Akurat - atsidarau, nusikeliu medų iki lizdo ir lizde randu pasiūtus rėmus pietinėje pusėje ir nepasiūtus šiaurinėje. Per tris savaites pasiuvo 4 rėmus, 6 teko išimti. Vėl prasidėjo mano rėmų kilnojimas ir "bitininkas prie progos" - mano pusbrolis - priėjo išvados, kad bitininkavimas aukštais yra "kažkokia tai nesąmonė" :)

Va, o gražus savaitgalis baigėsi negražiai. Vakare išvažiavęs su mano motociklu draugas nuvažiavo į ligoninę po to, kai į kairę sukusi moteriškė nesiteikė jo pastebėti. Motociklas į šrotą :'( , draugas pasveiks... :think:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 19 , 12:37

Va, o gražus savaitgalis baigėsi negražiai. Vakare išvažiavęs su mano motociklu draugas nuvažiavo į ligoninę po to, kai į kairę sukusi moteriškė nesiteikė jo pastebėti. Motociklas į šrotą :'( , draugas pasveiks... :think:[/quote]

teks ieskoti draugo su 4 ratais :o , manau jei tu ratu korpuso ryski spalva, tai nepastebetas neliks
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 19 , 17:01

rennyka, lizdą ant kelių korpusų laikei ir kiek korpusų medui davei ?Jeigu nepasiuvo matomai per daug išplėstas lizdas.Man šiemet 3-4 korpusus pasiuvo kiekviena šeima.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 19 , 21:25

zilvas, greičiausiai taip ir bus, kad per didelis lizdas, nes virš grotelių dar laikiau dadaninius rėmus ir vieną magaziną neužakiuotą. Be to, su medunešiu buvo problemos, kitos šeimos irgi praktiškai nesiuvo jau nuo birželio vidurio.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 19 , 21:50

Šimet atspėjau kaip bus, koks medunešis. Bitidėje dėjau virš 12 rėmų lizdo tik po vieną meduvę. Sukau medų du kartus - pavasrį ir liepos pradžioje. Abejoju, ar rudeninis sukimas dar bus. Anksčiau darydavau visai priešingai. Nenustebkit , čia mano yra tokia bitidės konstrukcija. Pavasarį išplečiu po truputį pradinį lizdą pilnai, tada dedu bitinę tvorelę ir vėl formuoju tokį pat aukštą (bent per du kartus) į viršų iš apatinio aukšto paimdamas korius su perais ir kraštinius su medumi. Bites nukratau, kad neperneščiau motinos į antrą aukštą. Pirmame aukšte dedu vaško plokšteles. Lizdas žiemai atsinaujina. Aišku - darbo daugiau. Bet jei medunešis geras, medaus pridubėja gerai. Tik bėda ta - sunku jau aukštus kiloti. Virš antro aukšto dar dedu meduvę, kitą kartą ir dvi. Va šimet šitas darbas ir atkrito.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 20 , 08:22

kiek supratau, jūsų krašte medaus gausa pasigirti negalit ?
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 20 , 21:46

Tik bėda ta - sunku jau aukštus kiloti
Tik pradėjęs bitininkauti, skaitydamas bičiulių pasisakymus apie sunkumų kilnotojų diržus, negalėjau sulaikyti šypsenėlės - išsidirbinėja galvojau vienas sau :) Šią vasarą teko įsitikinti pačiam, koks yra "malonumas" išlupti pilnai "užmūrytą" apatinę (iš dviejų) meduvę iš paaukštinto avilio :o Na, bet pastangos apsimokėjo - iš dviejų to avilio meduvių išsukau 51kg medučio :) Taigi, tik iš vieno iškėliau ir tai pajutau, kaip stuburkaulis braška, o ką jau kalbėti apie bičiulius, kurie tokius svorius turi kilnoti ištisą dieną :think: Manau žiemą teks pjauti tas mano 14-rėmes meduves per pusiukę :lol:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 20 , 22:29

zilvasss rašė:kiek supratau, jūsų krašte medaus gausa pasigirti negalit ?
Taip,Žilvi, pas mus problema su medumi. Sukau du kartus, trečias sukimas dar neaiškus.....Todėl ir kainos stabilios. 20 Lt už kg. Turguje prekiauja tik du bitininkai- vienas prižiūri 700 šeimų, kitas iki 200. Aš kaip visada - iš namų. Stovi skelbimų lenta....
leo rašė:
Tik bėda ta - sunku jau aukštus kiloti
Tik pradėjęs bitininkauti, skaitydamas bičiulių pasisakymus apie sunkumų kilnotojų diržus, negalėjau sulaikyti šypsenėlės - išsidirbinėja galvojau vienas sau :) Šią vasarą teko įsitikinti pačiam, koks yra "malonumas" išlupti pilnai "užmūrytą" apatinę (iš dviejų) meduvę iš paaukštinto avilio :o Na, bet pastangos apsimokėjo - iš dviejų to avilio meduvių išsukau 51kg medučio :) Taigi, tik iš vieno iškėliau ir tai pajutau, kaip stuburkaulis braška, o ką jau kalbėti apie bičiulius, kurie tokius svorius turi kilnoti ištisą dieną :think: Manau žiemą teks pjauti tas mano 14-rėmes meduves per pusiukę :lol:
Čia ir yra problema - gerais metais, iškelti aukštą, verti, bet kelti turi. Kai studijavau - štangą kilnojau, bet jau jėgos senka.... Apie diržą pagalvojote be reikalo....

PS
Čia nė prie ko... Pažiūrėjau Jūsų dosje - Plūtiškės. Mano buvo vienas kursiokas Juozas Lenartavičius, dabar tiksliai neatsimenu vietovės, o gal Kiduliai (Čia gal Žilvio valdos) - gal girdėtas būtų..?
Vartotojo avataras
ned
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:35
Užsiregistravo:2008 Geg 21 , 11:18

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 20 , 22:55

vidmantask rašė:Aš kaip visada - iš namų. Stovi skelbimų lenta....
O čia ne ta kur link Vilniaus kokiam 7 kilometre nuo Utenos?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 20 , 23:00

Ne, Ten Sabaliausko bitynas. Anksčiau prekiaudavo turguje, dabar nesimato. Mano pačiame mieste, senamiestyje - netoli centro - Klebonžemyje....
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 20 , 23:50

Gerai skelbimų lentą turėt,šiemet pasidarėm,daug naujų klientų atsirado :)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 21 , 14:09

[quote="vidma
leo rašė:
Tik bėda ta - sunku jau aukštus kiloti
Tik pradėjęs bitininkauti, skaitydamas bičiulių pasisakymus apie sunkumų kilnotojų diržus, negalėjau sulaikyti šypsenėlės - išsidirbinėja galvojau vienas sau :) Šią vasarą teko įsitikinti pačiam, koks yra "malonumas" išlupti pilnai "užmūrytą" apatinę (iš d

Čia ir yra problema - gerais metais, iškelti aukštą, verti, bet kelti turi. Kai studijavau - štangą kilnojau, bet jau jėgos senka.... Apie diržą pagalvojote be reikalo....
PAs mane pusines meduves, bet manot nuo to lengviau? :) ne velnio.. Kai pilna privaro medaus, tai negaliu isplesti is avilio, imu po viena kori ir i speitine :) Kai spietine prikraunu - per zole velku iki duru, o paskui jau ieskau pagalbos :lol: Kai aviliai tik 5-6, tai susitvarkau, jei butu daugiau - ieskociau spec ratuku :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 21 , 14:46

Ant karučio su 2 ratais galima sudėti 3-4 meduves su medum arba kelias dėžes lizdinių, tai yra ką traukt, o apie nešimą baisu pagalvoti. kice, taupyk sveikatą.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Lie 21 , 16:32

Siandien poruojasi mano perskirto avilio motinele :) Nauja :) Grazu ziuret, kaip bites laksto :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Rgs 16 , 16:01

buvau kandžių fermą užveisęs, aplaidumas nepraeina be pasekmių :shame: Sugadino polistirolo korpusėlius.Nuotraukoje remonto technologija.Gal kam pravers.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Rgs 20 , 18:15

Vienoj šeimelėj rugpjūčio pradžioje žuvo motina. Daviau kitą, po kelių dienų atidarau avilį - bitės pasišiaušę - reiškias motinos nepriėmė. Vėl duodu kitą neįsitikinęs ar pirmoji priimta, taip ar taip turiu atliekamų... Vakar atėjo laikas šeimelę prijungt prie kitos šeimos. Ieškau motinos, randu dvi, mėlynai žymėtas, per 2 centimetrus vieną nuo kitos. Pagaunu, abi suleidžiu į tą patį narvelį - ramu, jokių imtynių. Šiandien šeimas jungiau, abi motinos tebebuvo gyvos narvelyje.
Nežinau ar taip galėtų sutarti motina su dukra, bet šiuo atveju buvo dvi visiškai negiminingos pirmametės vaisingos motinos.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Rgs 20 , 20:08

Floyd rašė: Vakar atėjo laikas šeimelę prijungt prie kitos šeimos. Ieškau motinos, randu dvi, mėlynai žymėtas, per 2 centimetrus vieną nuo kitos. Pagaunu, abi suleidžiu į tą patį narvelį - ramu, jokių imtynių.
Ruosiasi bites ziemai, jei nedabar tai pavasari viskas issisprestu.. O narvelyje buvo stresas, ne imtynes galvoje:)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Klaidos ir nesėkmės

2010 Spa 02 , 21:49

šįryt neplanuotai atsidūriau bityne.Paskambino, sako tavo avilius karvės varto.Ūkininko karvių banda pabėgo, tai aplinkui bėdų ir daugiau pridarė.Nepernešu neatsakingų žmonių.Nuostolių kaip ir neturėjau.Tik stresą, kaip ir bitės.
tinginiai progreso variklis

Grįžti į