Puslapis 125

Re: Polistiroliniai aviliai

Parašytas: 2009 Sau 04 , 21:30
TRANAS
Pabandysiu įkišti ir aš savo trigrašį, kaip ir Audrūnas.
Tiek mediniai tiek ir polistiroliniai turi savų privalumų ir savų trūkumų. Aš iš dviejų kartų, savo bitininkavimo praktikoje, bandžiau bitininkauti su polistiroliniais, bet abu kartus atsisakiau dėl vienos ir tos pačios priežąsties - niekas Lietuvoje negamina norimų išmatavimų ir geros kokybės tokių avilių. Medinių sugeba pagaminti kiekvienas geresnis meistras tik paduok išmatavimus, o polistirolinių gamybai reikia ir atatinkamo karščio ir slėgio ir spec formų ir "žalio"polistirolo grūdelių. Pirmus polistirolinius 1976m dariausi pats, žinau tuos sunkumus. Kitus pagamino apie 1996m šiaulietis Krisčiūnas, bet man tada galvą susuko daniški ir aš artėdamas prie jų standarto daviau ne tokius išmatavimus, dėl ko paskui praktikoje nepasitvirtino, o be to ir kokybė buvo nekokia - nukritę suduždavo.
Čia pasisakiusiųjų visi išvardinti ir privalumai ir trūkumai pasitaikė ir mano praktikoje ir su visais sutinku. Ypač patiko išsamūs Antano pastebėjimai.
Medis sunkesnis, bet tvirtesnis ir dezinfekcija paprastesnė, bet šiluminė varža blogesnė, kuri žiema, kada jos kaip tik reikia, dėl įsigeriamos drėgmės dar pablogėja, todėl atviroje erdvėje, nelabai tinkami.
Polistirolinių fizikinės savybės dėl reikiamos šilumos ir drėgmės palaikymo bet kuriuo sezono metu yra galima sakyti įdealios. Dėl išvardintų priežąsčių, galutiniame varijante pasirinkau medį, bet bitininkauju bitidėse, o jei lauke, tai aukštus apmaunu atatinkamais papildomais žiedais, kurie apsaugo ir nuo lietaus ir nuo saulės. Tokie trumpi pastebėjimai iš mano praktikos, dirbant su polistiroliniais. Gal kiek padės Tūzui prieš priimant apsisprendimą.

Re: Plastmasiniai aviliai

Parašytas: 2009 Sau 14 , 14:43
Algisdalgis
Polistirenas yra laikui begant, del oro poveikio- pastebejau nama apsiltindamas, kur liko nenutinkuota. kaime apsiltinau medines sienas, tai peliukai pasidare urvelius iki pat stogo , labai geras jo skonis, ar patinka dantis galasti .Be to visokie pauksteliai megsta knebineti.Manau, su laiku apie ji kalbesim kaip apie siferi ar dar ka ,laikas parodys.Paliesk ranka medi ir polistirena, nuo jo plaukai siausiasi.Manau, kad ir elektrostatini kruvi kaupia.

Re: Plastmasiniai aviliai

Parašytas: 2009 Vas 04 , 10:54
Sergijus
Bičiuliai,a kaip išvalyti tą,poliestirolinį avilį? Girdėjau,jog bitės,jo net nenori pikiuoti.A jei jau pikiuoja,tai kap nuvalyti pikį?? Neverta,manau,aklai sekti vakariečių pavyzdžiu.Medis-pati geriausia medžiaga avilių darymui.Avilius remontuojuosi pats ir nemanau,jog iškeisiu juos į kokią plastmasinę "zabavą"...

Daugiaaukščių avilių apšiltinimas

Parašytas: 2009 Rgs 22 , 23:16
Algiss
Pasidalinkit patirtimi ar sildot ir kaip daugiaukscius (daugiasluoksnius) avilius 10 remu ir esancius daugiau 12 ar 13. kamsos idejimas pagelbes kanors? beja kada istatote dugna tokiam aviliui?

Re: daugiaauksciu avuliu apsiltinimas

Parašytas: 2009 Rgs 23 , 00:07
jonas
Mano aviliai 10 r aš papildomai nešildinu ir dugną užkemšu nuo vasario iki gegužės mėn .Bitės šalčio nebijo jos bijo drėgmės

Re: daugiaauksciu avuliu apsiltinimas

Parašytas: 2009 Rgs 23 , 00:10
Algiss
o jei biciu lizdas nera pervisa avili ar nebutu geriau ideti koia kamsa? juk visvien tarpai tai palieka atviri

Re: daugiaauksciu avuliu apsiltinimas

Parašytas: 2009 Rgs 23 , 00:19
jonas
Galima įdėti šoninias kamšas kai dadanuose

Re: daugiaauksciu avuliu apsiltinimas

Parašytas: 2009 Rgs 28 , 11:11
Vaidas
Kam tuos daugiaauskcius dar papildomai apsildyti? Jei ir taip jau apsildyti yra.
Daugiaauksciuose reikia laikyti TIK stiprias seimas, kurios aptupa tuos 10 remeliu, o jei neaptupia, tai jungti seimas , kad aptuptu :)
Na o jeigu jau koks mazas spieciukas ,ar dar kazkas, tai manau sustumpti remus i viena puse, o tarpa uzdejus diafragma apsildyti kaip ir dadano avilius :)

Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 30 , 12:46
zilvasss
Konstrukcija genialai paprasta:
Kojos (padėklas),dugnas,korpusai,rėmeliai,hanemano grotelės,išleistuvas,penėtuvė,stogas.
Kas įdomiausia apie kiekvieną detalę galima daug ir įdomiai pašnekėt ir pasiginčyt nes naudojamos skirtingos.

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 30 , 17:41
ned
Nežinau ar į temą bus mano nuotraukos.
Po 5 metų bitininkavimo dadanuose panorau/prikalbino pereiti į daugiaaukščius. Iš vaikystės draugo parsivežiau pavyzdukų. Pirmas reikalas buvo apipavidalinti. T.y. susibraižyti kompiuteriu visas dalis. Dabartinės technologijos iš brėžinių leidžia padaryti gaminio vizualizaciją, kuria ir prikabinu jūsų teismui.

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 30 , 20:16
zilvasss
fantastiška :ok: , jau ruošiaus nuotraukas dėt.Daugiau dugnų galima pažiūrėti čia:http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... &start=100

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 30 , 20:28
ned
Atkreipkite dėmesį, kad tame parsisiunčiamame faile detalę galima ne tik sukinėti, bet ir išardyti gabaliukais. Ten nėra sudėta matmenų, bet tai lengvai padaroma. Beje čia dalis brėžinių jau pavirtusi apčiuopiamais dalykais:

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 30 , 21:16
ned
Matmenų dar nemoku sudėt, nors ten visos detalės pieštos pagal realius matmenis. Kol kas neturiu laiko, labai kitkuo užsiėmęs. Jei domina koks matmuo sakyk, parašysiu čia.

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 30 , 22:08
zilvasss
kokybiškai kartonas išpjautas.Kur, kaip su kuo ?
kitokius išleistuvų tipus galite rasti čia:
http://www.dave-cushman.net/bee/clearerboards.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 30 , 22:14
ned
Kartonus pjovė broliukas, kažkokioj įmonėj. Kiek žinau baldinės plokštės pjovimo staklės tam buvo naudojamos. Vienu metu pjauna atrodo 7 lapus kartono, sukrautus vienas ant kito. O apie pusmėnuliukus jis pats gal papasakos kaip gamino.
Pusmėnuliukų gamyba:

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 31 , 08:16
raamzis
O kaip korpuselyje,ar nera vertikaliu mediniu detaliu kampuose?Toks klausimas iskilo isardzius korpuseli.Dar prie to paties ar klijai naudojami? jei taip tai kur,ir kokie?

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Kov 31 , 08:28
ned
Va ir pagavai. :) Kampuose yra vertikalūs pagaliukai. Konstrukcijoje neįdėti. Viską planavom klijuoti Kleiberit 303 klijais (atrodo taip vadinasi), bet kleiberit atstovai pasiūlė kažkokios kitos markės, tinkamus naudoti lauke, atsparius drėgmei. Markę reikia pažiūrėti, parašysiu vėliau. Klijuoti reikia akuratniai, kad paskui skruzdėlės neįlistų pasišyldyti putplastyje. Kartonas šaudytas "skobkėmis". Greit gaunas, bet nelabai gerai. Skobkė "papučia" kartoną jos prispaudimo vietoje. Negražiai atrodo. Reikėtų naudoti vinukus, ir geriausia tiktų pneumatinis plaktukas. Tik brungus velnias.

Prikabinau prie korpuso edraivingo matmenis. Gal suprasite. Failas: http://www.rcpilotai.lt/failai/ned/avilys.zip" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Bal 01 , 10:33
zilvasss
OSB ar Lyson ? :think:
Kai nusprendžiau kraustytis į 10r kilo klausimas kokį korpusą pasirinkt polistireno ar OSB.Pačiam gamintis OSB, o tai sugebu, būtų pigiau.Dairiaus, klausiaus, skaičiau ir čiupinėjau.Mano asmeniniai pastebėjimai:OSB turi būt labai gerai padengtas ir reikia kas keli metai stebėt dangos kokybę, nes nuo drėgmės pučia.Korpusėlių kampučiai nuo kalto apiplyšta.Pasitaiko atsiranda tarpelių tarp medžio ir plokštės, patenka skruzdėliukai ir prigamina baltų miltelių.Didesnis avilio svoris.Kraštai lygūs, ne taip patogu paimti korpusą.Skirtingų gamintojų korpusai truputėlį skiriasi.
Polistirolo minusą matau patvarumo stokoje.Nukritus ant kampo gali trūkti, geniui, kiaunei skylę padaryt vienas juokas.Pirkau lenkiškus polistirolinius, nes didesnė tikimybė, kad stambus gamintojas juos gamins ir po daug metų arba atsiras kitas.

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Bal 01 , 21:16
Audrunas
ned rašė:Va ir pagavai. :) Kampuose yra vertikalūs pagaliukai. Konstrukcijoje neįdėti. Viską planavom klijuoti Kleiberit 303 klijais (atrodo taip vadinasi), bet kleiberit atstovai pasiūlė kažkokios kitos markės, tinkamus naudoti lauke, atsparius drėgmei. Markę reikia pažiūrėti, parašysiu vėliau. Klijuoti reikia akuratniai, kad paskui skruzdėlės neįlistų pasišyldyti putplastyje. Kartonas šaudytas "skobkėmis". Greit gaunas, bet nelabai gerai. Skobkė "papučia" kartoną jos prispaudimo vietoje. Negražiai atrodo. Reikėtų naudoti vinukus, ir geriausia tiktų pneumatinis plaktukas. Tik brungus velnias.

Prikabinau prie korpuso edraivingo matmenis. Gal suprasite. Failas ten pat: http://ned.lt/failai/Korpusas.zip" onclick="window.open(this.href);return false;
As kaip tik siuo metu gaminu tokius korpuselius.Tiek is vidaus tiek is isores remus apkalu 4 mm trisluoksne fanera,putplasti naudoju EPS 150 markes,ganetinai kieta.Klijus naudoju lipala su sukietintoju.Kalu vinutemis,1.4 x25 mm,ties kampais 1.8 x32 mm.
Labai svarbu,nepraleiskit pro akis:tie vertikalus pagaliukai neturetu buti storesni nei 10-12 mm,kad kampuose putu polistirolis persidengtu bent per 20 mm,taip ziema nesusidarys salcio tilteliai.

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

Parašytas: 2010 Bal 01 , 22:05
ned
Audrunas rašė:tie vertikalus pagaliukai neturetu buti storesni nei 10-12 mm
Per vėlu. Mano pavyzduke buvo sudėta, 16x33 tai nieko blogo nepagalvojęs ir aš tokius suklojau. Audrūno poste tiesos yra.