Dešimtrėmio konstrukcija

Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Kov 29 , 22:59

daugiaaukščiai aviliai turi būt paprasti !!!!! lengvi, pigūs, universalūs ir vienodi.Pasaulis tai suprato prieš šimtą metų, laikas prisijungti ir mums.
tinginiai progreso variklis
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai:dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:173
Užsiregistravo:2014 Rgp 01 , 13:19

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 05 , 21:13

evaldasdeveikis rašė:Prekyboje yra jurine fanera, is jos daremes guminiam laivui dugna. Jos yra pirkti litagroje. Pirkome pilkai dazyta, yra ir kitu atspalviu. Lapas beroks 3x2 kaina 90 lt.
domėjausi lytagroje 2,5x1,25 m lapas 8mm storio tamsios jūrinės plokštės kaina 108 lt..už tokią kainą nuperku tris tokių matmenų OSB lapus.Vidui puikiausiai tinka beržo fanera.Dar vis laukiu pasiūlymų dėl dugno.Praeita savaitė orais nelepino todėl sumeistravau 10-ies rėmų 20 lizdinių korpusų.Taip pat pagaminau ruošinių rėmeliams išeis apie 500 vnt.Taigi nėra blogo oro,kartais noro pritrūksta.Taigi viskas pagal zilvasĄ pigu vienoda, paprasta, bet, mano galva, neprasta.Dar gal kas atradot, kaip impregnuoti OSB kad patvaresnė būtų.Prieš keletą metų nudažiau akriliniais dažais laikosi kol kas.
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai:dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:173
Užsiregistravo:2014 Rgp 01 , 13:19

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 05 , 21:22

Stebetojas rašė:Galiu tik išsakyti mintis dėl faneros. Greičiausiai tokios nėra, nes norint pagaminti atsparią drėgmei fanerą, ją reikia impregnuoti arba padengti. Kad ir kuo impregnuotum tai neišvengiamai patamsina spalvą. Padengimas vėlgi turi savo specifiką. Bet jei tai laminatas, tuomet gal ir rastum ko reikia.

O kodėl gamini tokius "sumuštinius"? Dėl svorio ir kainos?
Į klausimą atsakysiu klausimu,Gal turit argumetuotai savo variantą-siūlykit.Ačių.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 05 , 22:08

visko esu ,,pribandęs,, visokių ,,kibirų,, pradžioje buvau prisigaminęs ,bet OSB ir avilys ,niekaip nesuderinami dalykai , nebent tik 2-3 sezonus ruošiamasi pabitininkauti ,užsiauginti raumenį , susigadinti nugarą ir išmesti , arba po pigiąja tokių pat tiksų siekiančiam parduoti ,arba padovanoti .aš tai sukūrenau :)tebeturiu ir iš brangios jachtinės inpregnuotos fanieros , gražūs bet labai jau sunkūs ,blogai dega , ir vasarą stipriau pakaitinus saulei įdomiai ,,kvepia,, :)
Visiems jums-linkiu laimės
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai:dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:173
Užsiregistravo:2014 Rgp 01 , 13:19

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 06 , 00:45

Rimas007 rašė:visko esu ,,pribandęs,, visokių ,,kibirų,, pradžioje buvau prisigaminęs ,bet OSB ir avilys ,niekaip nesuderinami dalykai , nebent tik 2-3 sezonus ruošiamasi pabitininkauti ,užsiauginti raumenį , susigadinti nugarą ir išmesti , arba po pigiąja tokių pat tiksų siekiančiam parduoti ,arba padovanoti .aš tai sukūrenau :)tebeturiu ir iš brangios jachtinės inpregnuotos fanieros , gražūs bet labai jau sunkūs ,blogai dega , ir vasarą stipriau pakaitinus saulei įdomiai ,,kvepia,, :)
Mediniai manau dar sunkesni.OSB su avilio vidumi jokio kontakto neturi .
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 06 , 20:57

užtat su rankom turi.reguliariai pašinus traukysi iš pirštų.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 07 , 08:49

ir nežiūrint , kad osb inpregnuosi ,ar kitaip apdirbsi ,po lietaus vis tiek kažkokiais būdais pritraukia vandens ir nesveikai sunkūs pasidaro....
Visiems jums-linkiu laimės
stintinas
Patyręs narys
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:51
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Lap 21 , 22:04

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 07 , 22:50

GintautasJakaitis visiškai neskaito forumo . Buvau pasidares keleta aviliukų iš OSB , nupotkines , pilnai aprašęs kas su jais gavos ,,,,. Nu bet kaip kažkas rašė - kožnam reik užlipti unt savo grėblio :beer:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 07 , 23:22

aš rašiau, kad nereikia atkaliems žmonėms trukdyti lipti ant grėblio :shame:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 09 , 12:30

Gal kam pravers 10-ėmio idėjos istorija. Pasirodo ji yra senesnė nei Dadano avilys. Kaikas forume (neminėsime vardų, nes kam reikia, tai gerai nujaučia kas, o provokuoti ginčo nenoriu) spaudoje giriasi esą savo dešimtrėmiais daugiaaukščiais su magazino dydžio korpusais labai modernizuoja Lietuvos bitininkystę. O pasirodo taip nėra. Štai knyga http://www.biodiversitylibrary.org/item ... 2/mode/1up ir jos 17 psl. 11 paveiksle aiškiai matyti, kad tokio avilio jau būta XIX amžiuje. Taigi viskas, kas nauja yra pamiršta sena. Juokingiausia, kad tas kažkas, neminėsime vardų, pastarosiomis dienomis labai šaipėsi iš protėvių ir dėjosi besinaudojąs didelio progreso vaisiais. Pasirodo bitininkauja XIX amžiaus modelio avilyje. Lietuvos bitininkams lieka tik vienas modernaus ir originalaus avilio pasirinkimas– T-18.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 10 , 00:00

greitabite rašė:Gal kam pravers 10-ėmio idėjos istorija. Pasirodo ji yra senesnė nei Dadano avilys. Kaikas forume (neminėsime vardų, nes kam reikia, tai gerai nujaučia kas, o provokuoti ginčo nenoriu) spaudoje giriasi esą savo dešimtrėmiais daugiaaukščiais su magazino dydžio korpusais labai modernizuoja Lietuvos bitininkystę. O pasirodo taip nėra. Štai knyga http://www.biodiversitylibrary.org/item ... 2/mode/1up ir jos 17 psl. 11 paveiksle aiškiai matyti, kad tokio avilio jau būta XIX amžiuje. Taigi viskas, kas nauja yra pamiršta sena. Juokingiausia, kad tas kažkas, neminėsime vardų, pastarosiomis dienomis labai šaipėsi iš protėvių ir dėjosi besinaudojąs didelio progreso vaisiais. Pasirodo bitininkauja XIX amžiaus modelio avilyje. Lietuvos bitininkams lieka tik vienas modernaus ir originalaus avilio pasirinkimas– T-18.
Ar liausitės vieną syk,visose temose tas pats per tą patį,veikt neturit ką,eikit kokį medį,gėlę pasodinkit,kiemą apsišluokit,kaimynui padėkit.Kai atsirado norinčių vare avilį pamatyt,tai ne,nerodysiu,laiko nėra,motinas auginsiu,o nuo kompo nesitraukiat,eikit dirbt .
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 10 , 07:39

Liuka rašė:
greitabite rašė:Gal kam pravers 10-ėmio idėjos istorija. Pasirodo ji yra senesnė nei Dadano avilys. Kaikas forume (neminėsime vardų, nes kam reikia, tai gerai nujaučia kas, o provokuoti ginčo nenoriu) spaudoje giriasi esą savo dešimtrėmiais daugiaaukščiais su magazino dydžio korpusais labai modernizuoja Lietuvos bitininkystę. O pasirodo taip nėra. Štai knyga http://www.biodiversitylibrary.org/item ... 2/mode/1up ir jos 17 psl. 11 paveiksle aiškiai matyti, kad tokio avilio jau būta XIX amžiuje. Taigi viskas, kas nauja yra pamiršta sena. Juokingiausia, kad tas kažkas, neminėsime vardų, pastarosiomis dienomis labai šaipėsi iš protėvių ir dėjosi besinaudojąs didelio progreso vaisiais. Pasirodo bitininkauja XIX amžiaus modelio avilyje. Lietuvos bitininkams lieka tik vienas modernaus ir originalaus avilio pasirinkimas– T-18.
Ar liausitės vieną syk,visose temose tas pats per tą patį,veikt neturit ką,eikit kokį medį,gėlę pasodinkit,kiemą apsišluokit,kaimynui padėkit.Kai atsirado norinčių vare avilį pamatyt,tai ne,nerodysiu,laiko nėra,motinas auginsiu,o nuo kompo nesitraukiat,eikit dirbt .
Liuka, liaukitės viena sykį mane auklėti. Tas pats per tapati. Iki galo mano žinučių neperskaitote, o po to ir atrodo, kad tas pats per tą patį. Mano medžiai seniai pasodinti. Kaimynams pagalbos nereikia. Atsirado suaugusių žmonių auklėtoja. :devil: Įsižeidėt, kad pasirodo ne Dadano aviliuose bitininkaujate, o kažkokiuose modifikuotuose Dernovo šešiolikarėmiuose, tai dabar nepagrįsti asmeniškumai prasidėjo. Labdara užsiimkite, jeigu norite kažką auklėti. Daug vaikų be preižiūros ir neprivalgiusių. Irgi man atsirado ponia Frekenboch.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Rolis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:14
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:123
Užsiregistravo:2012 Rgp 21 , 20:25

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 10 , 08:30

Paaiškinkit kas negerai, jei dauguma bitininkauja ne Dadanuose, o tuose kertuotuose, kažkieno sugalvotuose dėžutėse. Čia tipo kiniečiai padielkų visiems prigamino, dabar visiems reikia būtinai prie kažkokių ORIGINALŲ pereit. Jums kažkas negerai.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 10 , 08:32

greitabite rašė:
Liuka rašė: Ar liausitės vieną syk,visose temose tas pats per tą patį,veikt neturit ką,eikit kokį medį,gėlę pasodinkit,kiemą apsišluokit,kaimynui padėkit.Kai atsirado norinčių vare avilį pamatyt,tai ne,nerodysiu,laiko nėra,motinas auginsiu,o nuo kompo nesitraukiat,eikit dirbt .
Liuka, liaukitės viena sykį mane auklėti. Tas pats per tapati. Iki galo mano žinučių neperskaitote, o po to ir atrodo, kad tas pats per tą patį. Mano medžiai seniai pasodinti. Kaimynams pagalbos nereikia. Atsirado suaugusių žmonių auklėtoja. :devil: Įsižeidėt, kad pasirodo ne Dadano aviliuose bitininkaujate, o kažkokiuose modifikuotuose Dernovo šešiolikarėmiuose, tai dabar nepagrįsti asmeniškumai prasidėjo. Labdara užsiimkite, jeigu norite kažką auklėti. Daug vaikų be preižiūros ir neprivalgiusių. Irgi man atsirado ponia Frekenboch.
Perskaitau iki galo,bet niekur nesimato Jūsų patyrimo,amžinai kaip Delonas rašė,o Xomičius padarė,kažin kaip čia būtų jei visi rašinėtų tik kaip Karosas sakė,o ten paskaitose girdėjau.Pirma reikia pasibandyt,atidirbt ,o paskui įrodinėt ,kad tas geriau už aną,o be to vienam tas ,kitam anas geriau.Man jokio skirtumo kaip vadinasi avilys kuriam bitininkauju.Vaikais pasirūpins psichologai ir akcijos per tv3.
Žinau,kad neperauklėsiu ,bet įkyrėsiu :lol:
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Bal 10 , 23:27

Gerai, kad aš bitininkauju originaliame avilyje, tokio dar niekas neišrado. Panašus į dešimtrėmį bedugnį, bet telpa 10,5 rėmo. Nuo šiol jis vadinsis Cezio 10,5. Prašau įtraukti į "Originalių lietuviškų avilių sąrašą" iš karto po T-18. Ačiū. :gANDb:
SaulesSeses
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2015 Kov 08 , 22:30

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Geg 03 , 20:54

Sveiki, siemet pirma karta nusipirkom daugiaaukscius desimtremius avilius. Gal kas gali pasidalinti kokiais komentarais bitininkavimo siais aviliais pradzioje?

SS
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Geg 03 , 21:02

SaulesSeses rašė:Sveiki, siemet pirma karta nusipirkom daugiaaukscius desimtremius avilius. Gal kas gali pasidalinti kokiais komentarais bitininkavimo siais aviliais pradzioje?

SS
SS,
aš tai girdėjau,kad jau nuo pradžios bus laba gera ;)
Nors apie tai greičiausiai būčiau pasidomėjęs prieš pirkdamas tokio tipo avilius.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
arunass
Patyręs narys
Aviliai:10 rėmų daugiaaukščiai + dadano
Bičių šeimų skaičius:50+
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:bakfast
Pranešimai:208
Užsiregistravo:2010 Rgp 18 , 20:50

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Gru 13 , 20:05

Labas,reiktu patarimo,turimi korpuseliai turi ispjova remeliams deti 12 mm gylio tai daznai buna kad prikabina remelius prie virsutinio korpuso.Patarkit ka daryti,gilinti dar kelis mm,ar daryti visa 18 mm virsuj
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Gru 13 , 20:31

arunass rašė:Labas,reiktu patarimo,turimi korpuseliai turi ispjova remeliams deti 12 mm gylio tai daznai buna kad prikabina remelius prie virsutinio korpuso.Patarkit ka daryti,gilinti dar kelis mm,ar daryti visa 18 mm virsuj
Aš gaminu korpusus su 15 mm gylio išpjova ,rėmelių bitės nesusiuva. Pasitikrink savojo korpuso aukštį .
arunass
Patyręs narys
Aviliai:10 rėmų daugiaaukščiai + dadano
Bičių šeimų skaičius:50+
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:bakfast
Pranešimai:208
Užsiregistravo:2010 Rgp 18 , 20:50

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2015 Gru 14 , 08:59

jonas rašė:
arunass rašė:Labas,reiktu patarimo,turimi korpuseliai turi ispjova remeliams deti 12 mm gylio tai daznai buna kad prikabina remelius prie virsutinio korpuso.Patarkit ka daryti,gilinti dar kelis mm,ar daryti visa 18 mm virsuj
Aš gaminu korpusus su 15 Mmm gylio išpjova ,rėmelių bitės nesusiuva. Pasitikrink savojo korpuso aukštį .
Dekui,reiks pagilinti pora mm,maniskiai korpuseliai 153 aukscio,gal daryti 155,bet tarp remeliu bus 10mm ar neprades siuti vasku

Grįžti į