Langstroth’o – Ruto aviliai

Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26
Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 14:50

Kastytis1 rašė:Tai vat gaunasi kad domina viskas, nes esu pasimetęs apsisprendime,nenorių daryti bandymų noriu normaliai dirbti ir uždirbti :shame:
Rinkites avili T-19 jei dar ne velu. Pranasumu daugiau nei Dadanas ant 1/2 remo ar Langstrotas su savo XXXL korpusais. Tranas mane laiku atvede i prota ir uz tai esu Jam dekingas.
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 14:52

Med rašė:
Kastytis1 rašė:Tai vat gaunasi kad domina viskas, nes esu pasimetęs apsisprendime,nenorių daryti bandymų noriu normaliai dirbti ir uždirbti :shame:
Rinkites avili T-19 jei dar ne velu. Pranasumu daugiau nei Dadanas ant 1/2 remo ar Langstrotas su savo XXXL korpusais. Tranas mane laiku atvede i prota ir uz tai esu Jam dekingas.
Na ir išvardinkit 3 jo pagrindinius privalumus? :)
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 14:55

As irgi palaikau Med.. Tikrai Trano avilys vienas is geriausiu.. Man nepatinka tik vienas dalykas - tie "sijonai".. jei sugalvoti, kaip ta problema isspresti..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 15:28

kice rašė:As irgi palaikau Med.. Tikrai Trano avilys vienas is geriausiu.. Man nepatinka tik vienas dalykas - tie "sijonai".. jei sugalvoti, kaip ta problema isspresti..
Visiškai nereikalingi tie sijonai. Paprasčiausias būdas kaip visų mūsų matytame rumuno seriale (Apicultura la distanta 1 - 63): žiemai apsiausti avilį ar jų grupę atitinkamu apsiaustu - pigu ir efektyvu.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 15:43

Patikėsiu tada, kai perskaitysiu aiškią ir neangažuotą ataskaitą apie bandymą, kurio metu buvo tiriamos visiškai vienodos šeimos kelių "išmierų" aviliuose visiškai vienodomis sąlygomis. O kol kas - tai pilstymas, kas geriau ir kas blogiau. Vasarą absoliučiai niekas nekelia klausimų, kuris avilys geresnis, vadinasi tai žieminė diskusija apie žiemojimą.
Jei avilio konstrukcija pati savaime įtakoja b.š. našumą, tai būtų visai liuks pamatyti lyginamąją statistiką, o ne "šitas avilys geriausias, nes man jis fainiausias". O kodėlgi rimtiems bitininkams nepasitarnavus plačiąjai bitininkų bendruomenei, neapsimainius pilnai sukomplektuotais aviliais (po pora trejetą visai užtektų), nepasistačius kitos konstrukcijos avilio savo bityne. susitariat, vieną dieną suleidžiat vienodus dirbtinius spiečius su vienos veislės motinėlėmis ir kitą rudenį jau faktiškai turit pirmuosius rezultatus. Palyginat su savo sistemos rezultatais. Darot išvadas, visi turim objektyvius skaičius...

Įsisvajojau, ane? :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 15:45

Med rašė:
Kastytis1 rašė:Tai vat gaunasi kad domina viskas, nes esu pasimetęs apsisprendime,nenorių daryti bandymų noriu normaliai dirbti ir uždirbti :shame:
Rinkites avili T-19 jei dar ne velu. Pranasumu daugiau nei Dadanas ant 1/2 remo ar Langstrotas su savo XXXL korpusais. Tranas mane laiku atvede i prota ir uz tai esu Jam dekingas.
Ar ne per drąsiai ,Med, siūlai bičiuliui iš karto rinktis T-X avilius? O jeigu jam jie nepasiteisins? Tada prasikeiks, kad paklausė Tavęs :lol:
Žmogus, kaip supratau nori labai rimtai užsiimti bitininkauti rapsų auginimo zonoje- Kėdainių raj. Su laiku, gal jam tie T-x korpusai pasirodys žaisliniai?
Aš pats išbandžiau ir T korpusus, ir dar visokios "išmieros" dreves. Jokių stebuklų nepastebėjau. Baigiu jau išsipardavinėti tą užgyventą inventorių, praktiškai už malkų kaina, nes už normalią kainą jie niekam nereikalingi. :think:
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 17:45

Rinkites avili T-19 jei dar ne velu. Pranasumu daugiau nei Dadanas ant 1/2 remo ar Langstrotas su savo XXXL korpusais. Tranas mane laiku atvede i prota ir uz tai esu Jam dekingas.[/quote]
Būtų labai įdomu sužinoti tuos pranašumus.Šiauliečiai taip pat rekomenduoja rimtai bitininkauti su T-x aviliais.Įrodykite, kad tai geriausia.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 18:28

Kastytis1 rašė:Šiauliečiai taip pat rekomenduoja rimtai bitininkauti su T-x aviliais.Įrodykite, kad tai geriausia.
Kokius nori "iškišti" tokius ir rekomenduoja. Į kokią firmą bepaskambinsit, visi rekomenduos savo gaminamus arba prekiaujamus avilių modelius. Natūralu.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 18:53

As negaminu Trano aviliu, jais neprekiauju ir kazin, ar pati prie ju pereisiu - del mano megejisko bitynelio nelabai apsimoka keisti visa amunicija :) Moksliniu traktatu nerasysiu, tyrimu nedarysiu, taciau pora naktu neuzmigus ir pamascius - visi pliusai Traniniams aviliams.. Tai, kad man kliuna Dadanuose, dagiaauksciuose su dadano pusremiais - visu tu problemu nera Trano aviliuose.. Kad pati sau taip pasakyciau prireike keliu metu pamastymu.. Ir kiekvienas sprendzia pagal save - renkasi, kas jam atodo geriausia :)

O moksliniais tyrimais, Renyka, galima irodyti tai, ko tau tuo metu reikia.. Tai paprasta, elementaru, nesunkiai padaroma :)

Apsiaustai ant Traniniu aviliu manes irgi netenkina.. Nepatogu, neracionalu..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 19:07

kice rašė:As negaminu Trano aviliu, jais neprekiauju ir kazin, ar pati prie ju pereisiu - del mano megejisko bitynelio nelabai apsimoka keisti visa amunicija :) Moksliniu traktatu nerasysiu, tyrimu nedarysiu, taciau pora naktu neuzmigus ir pamascius - visi pliusai Traniniams aviliams..
Kažin ar užtenka porą naktų neužmigti, vien pamąstyti ir suprasti visus Traninių avilių pliusus. Reiktų manau rimtai permiegoti su jais, t.y. išbandyti praktiškai, lauko sąlygomis, tada būtų daug tvirtesnė nuomonė. :)
BitinelisStasys
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:227
Užsiregistravo:2010 Rgs 30 , 11:52

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 19:23

Kastytis1 rašė:O Jums, Kastyti, gal reiktų bandyti užduoti konkrečius klausimus šia tema, nes neaišku kokie bitininkavimo momentai Langstrote Jus konkrečiai domina. :think:
Konkrečių klausimų negaliu užduoti nes neturiu nei vieno tokio tipo avilio.Noriu pereiti prie 10 rėmų daugiaaukščių todėl ir domiuosi kuriuos rinktis ar Dadano 1/2 rėmą ar L/R rėmą. Dadano 1/2 avilys turi turėti mažiausiai 6 korpusus, L/R užtenka 4,jeigu reikia dedamas 5. Gaunasi kad L/R reikia mažiau detalių,vadinasi gaunasi avilio pigesnis variantas.Kaip suprantu pagrindinis L/R MINUSAS lyginant su Dadano 1/2 - yra korpuso svoris.Paskaičiavus kad žiemai Dadane paliekame 7-8 rėmelius gaunasi kad L/R užtenka vieno aukšto su 10 rėmų,o Dadano 1/2 reikia 2 aukštų. Tai tokie mano teoriniai paskaičiavimai.Gali būt kad ir nusiskaičiavau :shame: Apie Dadano 1/2 avilius forume daug prirašyta,kaip plėsti,kaip spietibinę nuotaiką numušti ir taip toliau. Manau kad taip pat galima ir su L/R daryti,tik truputi rečiau darosi nes koriai didesni.Kadangi su anglų kalba nelabai draugauju tai tik rusiškuose puslapiuose apie L/R skaitau tai ten irgi visokių prieštaravimų yra.Tai vat gaunasi kad domina viskas, nes esu pasimetęs apsisprendime,nenorių daryti bandymų noriu normaliai dirbti ir uždirbti :shame:[/quote]

Rusiški aprašymai yra geri-atidžiai skaityk.
Patiko Kastytis1 noras lengvai ,,praturtėti", tikrovė nustebins.
Apie Rutinius avilius LT tai pats blogiausias variantas, nevertas dėmesio, likęs pasaulis yra atsilikęs ir nieko ,,neraukia" apie bites ir iš vis kurk savo rėmą :lol:
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 19:36

T aviliams žiedai nebūtini. Ypač turint > 20 avilių. Tik su žiedais aviliai bitėms geriau.
Naudoju ir žieduotus ir bežiedžius. Tik dugnų reikia turėti dvejopų.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 20:33

:) pasigirsiu ir aš savo aviliais :shame:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 20:58

Satka rašė:T aviliams žiedai nebūtini. Ypač turint > 20 avilių. Tik su žiedais aviliai bitėms geriau.
Naudoju ir žieduotus ir bežiedžius. Tik dugnų reikia turėti dvejopų.
va tas ruberoidas ir tie ziedai mane uzmusa :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 21:26

o man tai T-18 ziedai-,,jega,, ju deka gerai veikia ventiliacija,viduje viskas sausa,vasara niekada nekabo biciu,,barzdos ,,lauke ir dar daug visokiu gerumu-kuriuos yra isvardines Tranas -(viskas taip ir ,,veikia,,) , zinoma nereikia tu ziedu daryti is 2,5cm storio,ar dar storesniu, ir nebus jie sunkus.Del veziojimo nezinau kaip butu,man vezioti nereikia, tai T-18 :ok: :ok: :ok:
Visiems jums-linkiu laimės
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 21:36

Rusiški aprašymai yra geri-atidžiai skaityk.
Patiko Kastytis1 noras lengvai ,,praturtėti", tikrovė nustebins.
Apie Rutinius avilius LT tai pats blogiausias variantas, nevertas dėmesio, likęs pasaulis yra atsilikęs ir nieko ,,neraukia" apie bites ir iš vis kurk savo rėmą :lol:[/quote]

Taip rusiškus aprašymus skaitau atidžiai,analizuoju ir matau kad kai kurie rašantieji atskiruose straipsniuose prieštarauja sau,bet tai nesvarbu.Atsirinksim grūdus iš pelų."Lengvai praturtėti"-tai reikia banką apvogti,(lengviau inkasatorius paimti kur veža pinigus iš Vilniaus Lietuvos banko į Kauną), o šiaip stačiau šiltnamius,auginau daržoves,pastačiau namą (savom rankom,padėjo tėvas ir amžiną atilsį uošvis).Bitininkauti norėjau pradėti prieš 22 metus pradėti,prašiausi pas Skafą mokytis,bet darbas (tarnyba) pasiglemžė visą laiką.Prieš porą metų mirė uošvis ir paliko savo bityną,kurį laikė pas mane.Porą metų pabitininkavęs Dadanuose dabar noriu pamėginti daugiaaukščius,nes kaip suprantu tai yra daug racionaliau.O dėl Ruto- tai neprigijęs jis Lietuvoje,kadangi planuoju pirkti suomiškus polistirolinius avilius( floid patarimas) dėl to ir užvedžiau kalbą apie šiuos avilius, nes Suomijoje tai pagrindas.Ponas Stasį papasakokite daugiau apie bitininkavimą šiuose aviliuose,gal galima Jums paskambinti?Tel.Nr. atsiūskit į AŽ.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 21:54

kice rašė: va tas ruberoidas ir tie ziedai mane uzmusa :lol:
Ruberoidas ir mane užmuša, o žiedai tik bitininko "šventai ramybei" tarnauja. Šilumos taupymo požiūriu jie beverčiai. Apsaugo tik avilio sienas nuo lietaus, bet tam yra racionalesnių priemonių.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 22:16

ziedai ne silumos taupymui,(kas cia per nesamone),pagrinde tai ventiliacijos cirkuliacijai, dregmes ir CO2 paslinimui ziemos metu.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 17 , 22:29

Rimas007 rašė:ziedai ne silumos taupymui,(kas cia per nesamone),pagrinde tai ventiliacijos cirkuliacijai, dregmes ir CO2 paslinimui ziemos metu.

Būtų labai įdomu sužinoti kokia ta "ventiliacijos cirkuliacija"!? ;) Apie drėgmę ir CO2 galėsim padiskutuoti vėliau... :lol:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Langstroth’o – Ruto aviliai

2013 Sau 18 , 06:14

kaip tai veikia aiskiai buvo paaiskinta cia-http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... 671#p13616, o man asmeniskai-kad nesigilinant i fizikos desniu veikimo peripetijas-uztenka kad situose aviliuose (su graizais) pavasari randu dvigubai maziau ,,padmoro,, ir sauso,kad neberandu pavasari krastiniu apipelyjusiu pajuodusiu remeliu (jei buna neaptuptu) .visokiu kondencatu po plevele ir t.t ir man kazkaip visiskai neidomu kaip tai veikia (nors istikruju tai zinau,ilgai reiktu cia perpasakoti)-man svarbu kad rezultatas ,,na lico,,
Visiems jums-linkiu laimės

Grįžti į