Nauja knyga apie bičių produktus Apiterapija ir bitininkystė

Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai: Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas: 12
Pranešimai: 652
Užsiregistravo: 2008 Bal 28 , 11:30

Nauja knyga apie bičių produktus Apiterapija ir bitininkystė

2009 Geg 26 , 15:48

Nauja knyga apie bičių produktus "Apiterapija ir bitininkystė"

Paveikslėlis

Šių metų gegužės 23 dieną Kaune, Apiterapijos centre (Raudondvario pl. 150), vyko respublikinė apiterapijos ir bitininkystės konferencija, kurioje gausiai dalyvavo Lietuvos gydytojai apiterapeutai ir bitininkystės specialistai. Buvo perskaityta 15 pranešimų. Jie, išskyrus kelis, išleisti atskira knygele „Apiterapija ir bitininkystė“, kurią spaudai parengė leidykla „Salix alba“. Visuose pateiktuose pranešimuose, iš tiesų, nagrinėjamos aktualios bičių produktų kokybės ir žmogaus sveikatos problemos. Jie gerokai praplečia ir papildo mūsų žinias apie bičių produktų gydomąsias savybes ir jų naudą žmogaus sveikatai.
Habil.dr. J.A.Balžeko pranešime „Lietuvos medus“ pateiktas išsamus maistinio ir natūralaus medaus, kurį mes siūlytume vadinti medicininiu medumi, apibūdinimas. Autorius rašo: „Kovai su kenkėjais ir ligomis rapsams apipurkšti kasmet apie 5 kartus naudojami pesticidai. Tokį medų, kol jis objektyviai neištirtas, nereikėtų naudoti gydymo tikslams. Tai maistinis medus. Prie maistinio medaus reiktų priskirti ir moderniuose medaus centruose perdirbtą medų, kuris gražiuose stiklainiuose puikuojasi didžiųjų prekybos centrų lentynose. Prie šio tipo medaus reiktų priskirti ir iš kitų augalų surinktą, po susicukravimo kaitintą ir suskystintą medų“. Gydymo tikslams ir žmogaus sveikatai sustiprinti, habil.dr. J.A.Balžeko nuomone, turėtų būti vartojamas tik natūralus medus: „Natūraliu medumi laikomas tik toks medus, kurį bitės surenka ekologiškai švarioje aplinkoje ir kuris po iškopimo bei išsukimo supilstomas į švarius, sandariai uždaromus stiklainius ir laikomas 5-10 laipsnių temperatūroje. Tokio medaus bitės surenka miškuose ir pamiškėse, kurių apylinkėse 3 km spinduliu nenaudojami pesticidai, nėra autostradų ir stambių gyvulininkystės kompleksų“.
Pikio kokybei pašvęstas dr. A.Amšiejaus straipsnis „Pikio žaliavos surinkimas apiterapijai“, kuriame rekomenduojama gydymo tikslams naudoti ekologiškose, miškingose vietovėse surinktą pikį, patariama, kaip galima surinkti daugiau tokio pikio. Iš tiesų, pikis, surinktas skirtingose Lietuvos vietovėse, pagal savo biocheminę sudėtį būna skirtingas. Tai įrodė Kauno medicinos universiteto Analizinės ir toksikologinės chemijos bei Farmakognozijos katedrų mokslininkai. Jie tyrė 18 pikio pavyzdžių, surinktų skirtinguose Lietuvos regionuose. Didžiausi fenolinių rūgščių ir fenilpropanoidų kiekiai buvo rasti Šilalės, Kelmės, Klaipėdos ir Trakų rajonų pikio pavyzdžiuose, mažiausi – Švenčionių, Anykščių, Jurbarko ir Varėnos rajonuose (žr. str. „Propolio cheminės sudėties tyrimai“). KMU Biomedicininių tyrimų ir KTU Maisto institutų mokslininkės D.Majienė, S.Trumbeckaitė ir I.Mačionienė tyrė propolio priešmikrobines savybes ir nustatė, jog net labai mažos propolio koncentracijos slopina gramteigiamų, gramneigiamų bakterijų ir grybelių augimą bei dauginimąsi.
Ne tik senyvo amžiaus žmonėms turėtų būti įdomus prof. A.Gendrolio straipsnis „Propolis, geriatrinės ligos ir ilgaamžiškumas“, kuriame patariama, kaip reikia profilaktiškai vartoti propolio bei medaus preparatus, norint sustiprinti savo imuninę sistemą, sumažinti padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, išvengti aterosklerozės progresavimo ir gripo, prasidėjus gripo epidemijai, bei pristabdyti laisvųjų radikalų, kurie yra viena iš senėjimo priežasčių, susidarymo procesą organizme. Straipsnyje pateikiami konkretūs receptai ir patarimai. Prof. A.Gendrolio straipsnį papildo N.Navickienės straipsnis „Natūralių antioksidantų naudojimo ypatumai“, kuriame nurodoma, kaip galima išvengti įvairių susirgimų ir pristabdyti laisvųjų radikalų, kurie išbalansuoja žmogaus imuninę sistemą ir atveria vartus įvairioms ligoms, susidarymo organizme procesą. Tai padeda padaryti mums gerai žinomi vaistiniai augalai – paprastieji kmynai, gudobelės, jonažolės, petražolės, juodieji serbentai, erškėčių vaisiai, mėlynės, baltažiedės notrelės, smiltyniniai šlamučiai, kiaulpienės, vaistinės medetkos, našlaitės, šaltalankiai ir daugelis kitų.
Šios konferencijos apiterapeutų tyrimuose labai daug dėmesio skirta bičių surinktoms žiedadulkėms ir iš jų pagamintos duonelės tyrimams. Lietuvos bitininkystės instituto mokslininkė dr. V.Čeksterytė tyrė bičių duonelės botaninę sudėtį ir omega nesočiąsias riebalų rūgštis. Šios rūgštys, kurių yra daug žuvų taukuose, Danijos mokslininkų nuomone, subalansuoja žmogaus medžiagų apykaitą, mažina kraujo spaudimą, o pagal amerikiečių mokslininkų išvadas, gali sumažinti žmonių mirtingumą dėl širdies kraujagyslių ligų. Kaip išvadose teigia dr. V.Čeksterytė, bičių duonelė turi subalansuotą polinesočiųjų riebalų rūgščių kiekį, kurios reikalingos žmogaus sveikatai išsaugoti. Mūsų nuomone, bičių duonelės poveikis žmogaus organizmui prilygsta žuvų taukams, kurių kapsulės vaistinėse labai brangiai kainuoja. Dr. A.Baltuškevičius, dr. V.Čeksterytė ir dr. J.Dambrauskienė Kauno apskrities ligoninėje tyrė bičių duonelės ir medaus mišinio poveikį imuninei sistemai, sergant reumatoidiniu artritu. Savo išvadose mokslininkai pastebi, kad, reumatoidiniu artritu sergantiems ligoniams papildomai paskyrus bičių duonelės ir medaus mišinio, pagerėjo ne tik jų klinikinė būklė, aktyvumo rodikliai, bet ir imuninė sistema. Vilniaus universiteto Onkologijos instituto mokslininkės V.Milašienė ir R.Liudkevičienė tyrė medaus ir žiedadulkių derinio poveikį Ignalinos AE dirbančiųjų moterų imuninei sistemai ir nustatė, jog, naudojant šiuos maisto papildus, pagerėjo šių moterų imuninės sistemos rodikliai. Dr.D.Stasytytė-Bunevičienė tyrė bičių suneštų žiedadulkių poveikį rūkančių moterų kraujo rodikliams. Pavartojus žiedadulkes, sumažėjo cholesterolio kiekis kraujyje ir pagerėjo kiti kraujo rodikliai. Dr.D.Stasytytė-Bunevičienė pastebi, jog „ypač didelį nerimą kelia sparčiai plintantis jaunų ir vidutinio amžiaus moterų rūkymas“. Tai rimtas lėtinių ligų, vėžio rizikos ir kitų moterų sveikatos sutrikdymų veiksnys. Gaila, kad šie teisingi daktarės žodžiai nepasieks rūkančių jaunų merginų ir motinų ausų. Šis dr. D.Stasytytės-Bunevičienės pranešimas buvo labai gerai įvertintas Bitininkystės ir apiterapijos forume Romoje, kuris vyko 2008 m. birželio 9-12 dienomis Italijos sostinės priemiestyje Frascati.
Lietuvos apiterapeutų asociacijos prezidentė prof. J.Jankauskienė š.m. gegužės 23 d. vykusiai Kaune Lietuvos apiterapeutų ir bitininkų konferencijai pateikė apibendrinantį pranešimą apie bičių produktų panaudojimą oftalmologijoje. Pastaruoju metu ji dalyvavo dvejuose tarptautiniuose apiterapeutų kongresuose: 2008 m. lapkričio 21-24 dienomis Rumunijoje ir 2009 m. kovo 27-29 dienomis Vokietijoje. Jos pranešimas „Apiterapija Lietuvos oftalmologijoje“ buvo pripažintas geriausiu Rumunijos kongreso pranešimu. Vokietijos kongrese labai domėtasi dr. J.Ruolios ir dr. N.Vaitiekūnaitės pranešimu „Sergančiųjų vėžiu gyvenimo kokybės pagerėjimas reabilitacijos ir remisijos metu“.
Šių metų Lietuvos apiterapeutų ir bitininkų konferencija Kaune, Romos apiterapeutų ir bitininkų forumas bei apiterapijos kongresai Rumunijoje bei Vokietijoje rodo, jog Lietuvos mokslininkai yra apiterapijos avangarde: jie atlieka ir pasauliniam apiterapijos mokslui reikšmingus tyrimus.
Lietuvos apiterapeutų ir bitininkų konferencijos pranešimų leidinys „Apiterapija ir bitininkystė“, reikia tikėtis, susilauks deramo gydytojų, besidominčių natūraliąja medicina, ir asmenų, rimtai besirūpinančių savo sveikata ir aktyvia senatve, palankaus dėmesio. Leidinio viršelis iliustruotas unikaliomis iliustracijomis, kuriose matyti, koks būna skirtingas medus pagal spalvą (matyt, ir pagal veikliąsias medžiagas), kaip atrodo ką tik surinkta ir patalpinta ant bičių kojelių pikio žaliava ir kaip galima medumi išgydyti sunkias žaizdas. Leidinyje patalpintos įmonės „Medicata Filia“, gaminančios preparatus iš bičių produktų, ir bitininkystės firmos UAB „Wilaros“ reklamos. Leidinys platinamas per Lietuvos knygynus, jį galima užsisakyti ir „Salix alba“ leidykloje, pervedus į SEB Vilniaus banko sąskaitą LT377044060002967632 (įm. kodas 3578489) 8 litus (įskaičiuotos ir pašto išlaidos). Pasiteirauti ir pristatyti savo adresą galima el. paštu aknilas@gmail.com arba tel. 8699-34287, 8650-54770.
Dr. Vytautas SALINKA
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS