Bitininkystės knygos vertos dėmesio

Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai: Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 32
Bičių rasė: Bakfasto,Karnikos F1

Re: Bitininkystės knygos vertos dėmesio

2014 Gru 08 , 12:56

Psilas rašė:Tiesa, MFU forume skaiciau autoriaus tema - keistas dedule, reikia dideles kantrybes skaityti jo pasisakymus, bet buvo biciuliu, kurie didziai gyre jo knyga.
Perskaičiau aš to dėdulės knygą, bet ne dėl to, kad jinai turėtų nors kokią praktinę reikšmę,o dėl to, kad žinočiau, kuo gyvena, apie ką mąsto rusų bitinikai: ten nemažai rusų bitininkystės istorijos, žurnalų apžavlgos drevės tipo/siaurų avilių tema. Tai aklo nacionalistiškumo įkvėpta knyga: kai rusas Vitvickis sugalvojo įkišti tarp dviejų perų korpusų tuščią korpusą, kad numuštų spietiminę nuotaiką, tai jis genijus,o kai tą patį pasiųlo amerikietis Rutas, tai jis jau neišmano bičių prigimtinių dėsningumų. Apskritai knygoje daug rimtų nelogiškumų, pavyzdžiui: pripažystama, kad visi pastebėjo, jog siaurarėmiuose aviliuose bitės dažniau spiečiasi,o pats niekur knygoje nepasiūlo jokių priešspietiminių priemonių, nes jo manymu bitės jo avilyje nesispeičia 3-4 metus. NEsigiria jis ir savo medaus derliumi. Knygoje daug vietų, kur atkartojama ta pati minitis (žmogus matyt serga skleroze). Knyga parašyta iš didelės savimylos: iš esmės neoriginalus avilys pavadiantas savo pavardės inicialais. Tokio avilio pirmtakai: WArrė, Rožė Delonas, Xomyčius tokio tipo avilį modifikavo radikaliau ir sėkmingiau, bet savo vardais jo nevadino ir kukliai jį kildino iš kitų senesnių bitininkų. UW-2 avilys yra madinga Warrė avilio versija: iš esmės tai yra avilys "sumuštinis" pagal Warrė avilio parametrus. Tokio avilio gamyba yra 3-4 kartus brangesnė nei Warrė, o apie tokio "racionalizavimo" beprasmiškumą įspėjo Rožė Delonas dar prieš 40-50 metų. Xomyčius su savo video ir tinklapiu yra bitininkavimo Warrė tipo aviliuose lyderis. Domėtis aviliu UW-2 ir knyga apie jį nerekomenduoju, nebent pasiilgote "filosofijos" ir literatūros apžvalgų. Manau Rusijoje ji populiari tik dėl to, kad kelia rusų nacionalinį pasididžiavimą dėl savo XIX amžiaus žymių bitininkų toleriagiškų įžvagų.

Apskritai patiko tik vienas dalykas, kai autorius pateikia faktus, kad Dadano avilys buvo sukurtas bitininkauti Turkijos platumoje ar dar šiltesnėse zonose. O kitas autorius, Radionavas, rašo, kad Dadano avilius sukūrusi ir išreklamavusi bitininkystės firma apie 60 dešimtemtį pati perėjo prie bintininkavimo daugiaaukščiuose aviliuose. :lol:
Paskutinį kartą redagavo greitabite 2014 Gru 08 , 13:10, redaguota 3 kartą(us).
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys

2014 Gru 08 , 13:02

plikas rašė:gal kam padės:
http://www.failai.lt/qelveybyu5bj/Ameri ... odstvo.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Šita knyga yra KRiščiūno laikmečio tradicijų knyga: "kuo didesnė ir stipresnė šeima, tuo daugiau medaus jinai prineša ir nesispeičia". Manau, kad ji praktiniam naudojimui yra šiek tiek pasenusi. Įdomi tik kaip bitininkystės žinių raida. Yra ir praktiškesnių knygų.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys

2014 Gru 08 , 13:13

Aš kiek supratau, tai bičiulis Pupkevičius bitininkauja panašiu principu, kaip aprašyta šioje knygoje ir gauna vidutiniškai iš avilio apie 100 kg. Tai gal nėra jau visiškai niekam tikus ta technologija? Aišku, medaus kiekiui pirmiausiai įtakos turi medingųjų augalų kiekis ir bitės, o tik po to bitininkavimo technologija.
Žmogus ne aukso moneta, kad visiems patiktų.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys

2014 Gru 09 , 08:02

Astraja rašė:Aš kiek supratau, tai bičiulis Pupkevičius bitininkauja panašiu principu, kaip aprašyta šioje knygoje ir gauna vidutiniškai iš avilio apie 100 kg. Tai gal nėra jau visiškai niekam tikus ta technologija? Aišku, medaus kiekiui pirmiausiai įtakos turi medingųjų augalų kiekis ir bitės, o tik po to bitininkavimo technologija.
Astraja, Šapkinas savo knygoje nepateikė jokių esminių technologinių sprendimų. Jis pripažino, kad siauro korpuso aviliuose bitės greičiau vystosi ir dėl to dažniau spiečiasi, bet nepasiūlė net standartinių spietimosi nuotaikų suvaldymo būdų. Tos knygos praktinė reikšmė yra lygi nuliui. Šapkinas siūlo naudoti vietinę bičių rasę, kuri šiaip dar labiau linkusi spiestis. Su išsispietusiomis šeimomis net ir rapsų lauke 100 kg negausi niekaip. Rėmeliai pas jį tokie, kad be pjovimo su styga korpuso nenuimsi nuo korpuso. Kam tada tuos rėmelius daryti apskritai? Avilys brangus buterbrodas: kol karkasą sukalsi, užpildysi ir užsandarinsi, tai 3-4 Warė ar Alpinio avilio korpusus padarysi. O pats Šapkinas rašao, kad avilio sienų apšiltinimas leidžia išsaugoti avilio temperatūrą tik keliomis valandomis ilgiau. Jis pats rašo, kad daug svarbiau lizdo išmatavimai nei sienų šiluminė varža, ir pats nukrypsta nuo savo pačio aksiomų. Pažangiausią technologiją Alpiniam aviliui, Warrė tipui, naudoja Xomychius, nors man atrodo, kad jis pritaikė įprastinius ukrainiečių bitinininkavimo būdus daugiaaukščiuose aviliuose. Šiais laikais kažką naujo išrasti yra sunku: kažkas jau būna pagalvojęs apie tai jau seniau. Japonai šimtmečiais bitininkavo siauruose daugiaaukščiuose, bet apie tai sužinojome tik su interneto plėtra.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2014 Gru 09 , 08:48

Astraja rašė:Aišku, medaus kiekiui pirmiausiai įtakos turi medingųjų augalų kiekis ir bitės, o tik po to bitininkavimo technologija.
Bitininkavimo technologija yra lyg pamatas,ant kurio statai visą savo bitininkavimo procesą.
Bitės-technologijos dalis.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys

2014 Gru 09 , 09:23

Kai paminėjot autorių, tada supratau, kad suklydau. Atleiskit, supainiojau knygas. Baisiai panašūs pavadinimai.
arunass
Patyręs narys
Aviliai: 10 rėmų daugiaaukščiai + dadano
Bičių šeimų skaičius: 50+
Bitininkavimo stažas: 5
Bičių rasė: bakfast

2014 Gru 09 , 21:13

Skaičiau iš šitos rusiškos literatūros bibliotekos.
011110 rašė:Gal kam nors pravers.
Bitininkystės knygos rusų kalba internete.

https://yadi.sk/d/EfYZzHAUc2PzV" onclick="window.open(this.href);return false;
Rekomenduoju praktinę reikšmę turinčias šias knygas: Rutnerio-motinų augintojams (Руттнер.Матководство), Родионов.Шабаршов.Многокорпусный улеи и методы пчеловождения-bitininkaujantiems daugiakorpusiniuose; Таранов.Корма и кормление пчел, kurie nori žinoti viską apie bičių maitinimą.[/quote]
Dekui
Psilas
Patyręs narys
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 2

2014 Gru 10 , 21:14

greitabite rašė:
Psilas rašė:Tiesa, MFU forume skaiciau autoriaus tema - keistas dedule, reikia dideles kantrybes skaityti jo pasisakymus, bet buvo biciuliu, kurie didziai gyre jo knyga.
Perskaičiau aš to dėdulės knygą, :lol:
Dekui uz apipasakojima.
Dar papildysiu apie dedule ka is forumo isskaiciau - tai jo pagrindinis uzdarbis is spietusiu seimu sudarytu paketu..., o medaus paima po 15 kg (mol savoms reikmems), o jo aviliuose nera nei uzremines, nei tarpremines erdves is cia ir jo avilio unikalumas (ironizuoju, keturis metus skaitau musu foruma - turiu teise)
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys

2014 Gru 11 , 08:47

Psilas rašė: Dekui uz apipasakojima.
Dar papildysiu apie dedule ka is forumo isskaiciau - tai jo pagrindinis uzdarbis is spietusiu seimu sudarytu paketu..., o medaus paima po 15 kg (mol savoms reikmems), o jo aviliuose nera nei uzremines, nei tarpremines erdves is cia ir jo avilio unikalumas (ironizuoju, keturis metus skaitau musu foruma - turiu teise)
Dėkui už žvalgybines žinias. Gera žinoti, kad mano, kaip bitininko, nuojauta nesuklaidino. Įtariau, kad jis turės daug spiečių ir mažai medaus. Aš irgi kol Warrė tipo avilyje bitininkavau su vietinėmis-karnikomis, tai turėjau daug spiečių ir 15 kg savo reikmėms. Apskritai kuo naujesnės knygos, tuo juose daugiau komercinio šlamšto. Gal man jau ankstyva senatvė, kad nauji laikai nežavi? O gal ir jums taip atrodo?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8

2014 Gru 11 , 11:24

greitabite rašė: Dėkui už žvalgybines žinias. Gera žinoti, kad mano, kaip bitininko, nuojauta nesuklaidino. Įtariau, kad jis turės daug spiečių ir mažai medaus. Aš irgi kol Warrė tipo avilyje bitininkavau su vietinėmis-karnikomis, tai turėjau daug spiečių ir 15 kg savo reikmėms. Apskritai kuo naujesnės knygos, tuo juose daugiau komercinio šlamšto. Gal man jau ankstyva senatvė, kad nauji laikai nežavi? O gal ir jums taip atrodo?
Perdėtas pedantizmas,gali privesti prie nuprotėjimo.Atsipalaiduok nuo viską žinančių pranašų ir bitininkauk pagal save.Kodėl tu nori įrodyti jų teorijų teisingumą.Jeigu nori medaus,grįšk prie dadanų G22,mes tau padėsim ;)
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys

2014 Gru 11 , 13:05

Dėkui, Kest, už gerus ketinimus, bet savo svajonių avilį aš jau suradau. "Šlifuoju" detales. Detalių daug, bet su forumiečių dalinama patirtimi ir patarimais, darbai juda greitai. Tiesa stogo versijas jau tris pagaminau ir vis dar tobulinu. Ketvirtai versijai detales susipjausčiau (12 avilių), o jau penktą sugalvojau likusiems 36-iems. Daug skaitau iš formumiečių surastų šaltinių, tai kyla daug naujų idėjų, kaip geriau, kaip pigiau, paprasčiau, su mažiau pastangų. Svarbu neskubėti: devynis kartus pamatuok, dešimtą pjauk.
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys

2014 Gru 11 , 13:32

Greitabite, gal išsamiau galėtum pakomentuoti, kokie Varė avilio minusai? T.y. kas jame negerai, kad teko tobulinti ir vis dar tobulinimo darbai nebaigti?
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys

2014 Gru 12 , 12:58

Astraja,
nežinau, ar dabar prisiminsiu visus trūkumus, bet jau sykį mudu šitą temą aptarinėjome.
1. Jūs pati pastebėjote tai, kas ir man, ir Kriščiūnui kliuvo. Plonos sienos. Nors Radionovas ir Šapkinas pateikia duomenų, kad ir su colinėmis medienos sienomis Sibiro šalčius bitės išgyvena. Jūs siūlėte Trano sijonus. Idėja gera. Žiemą plonos sienos nėra problema, jos tampa problema per pavasarinius atšalimus, kai yra daug perų.
2. vientisas dugnas neišleidžia drėmės, neiškrenta nukritusios erkės, transportuojant gali susšusti bitės. Po ilgų dvejonių pasirikau tinklelį.
3. audeklas ant viršaus yra gerai, bet manau tinklelis yra geriau, nes jo nepripikiuos, ant jo gali uždėti kandi tešlą. Manau verta išbandyti. Be to ta idėja kilo ne man vienam ir kiti, ją taiko.
4.Pas mane "rėmelių" viršutinės lentelės (kiekvieno korpuso lubelės) perpjautos pusiau, kad būtų 3 mm tarpai ir tai leidžia naudotis dirbtinėmis plokštelėmis, kurių Warrė buvo visiškai atsisakęs. Nekritikuoju jo už tai, bet man yra greičiau įkišti visą plokštelę ar jos pradžią, negu jam išardyti, prilipdyti ir vėl sukalti.
5. trečadalį korpusų bitės susiūna. Apie šią problemą Warrė tyli. Gal jis neturėjo. Gal aš dar nemoku naudotis. Gal taip yra dėl mano naudojamų plokštelių, kurios pas bites ištysta ir jos sulipdo korpusus. Tam sykiui naudoju stygą, kurią Warrė kritikavo dėl pavojaus motinai. Žodžiu problema dar neišspręsta, bet turiu idėjų, kurias išbandysiu kitą sezoną.
6. trumpas prielakis. Manau reikia 20-25 cm ilgio. Mano atveju, tai dugno tinklo tęsinys. (rezultatas geras: nei vienos bitės ant žemės). Prieš tai naudojau 10 cm ilgio, tai buvo bėda.
7. medinis šlaitinis stogas pas jį geresnis bitėms, bet mano skardinis paprasčiau daromas ir tarnaus ilgiau. Jis teisus kaip bitininkas, o aš kaip tinginys. :lol:
8. jis rekomendavo jo avilyje bitininkauti su itališka rase, o aš su bakfasto hybridais. Laikai juk keičiasi. Reikia naujovių.

Čia yra surinkta daugiau Warrė avilio modifikacijų: http://www.warre.biobees.com/modifications.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Mano nuomonė kaikurių jų atžvilgiu buvo kategoriškai neigiama, pvz: laka kiekviename korpuse, kurią propaguoja Šapkinas. Rusų forumuose bitininkų nuomonės šiuo klausimu irgi pasidalinusios per puse.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25

2014 Gru 12 , 13:44

Toks tobulas avilys, bet modifikuot kasmet reikia. Maniškiai netobuli, bet dešimt metų nemodifikuoti. :wasntme:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys

2014 Gru 12 , 15:29

Tiesa, mes apie tai buvom pradėję diskutuoti, bet taip ir nebaigėm.
1. Dėl plonų sienų galimos kelios išeitys. Jei avilių daug ir bitės vežiojamos prie medingų augalų - naudoti bitides, kitu atveju - sijonai.
2. Kiauras dugnas - tai lyg ir naujovė bitininkystėj? Bent Dadano ir Warė laikais tokių nebuvo?
3. Apie kokį tinklelį vietoj audinio eina kalba? Šiemet bitininkavom su audiniais, tai tikrai yra šioks toks nepatogumas.
5. Dėl korpusų susiuvimo. Kai domėjausi apie Alpinius avilius, tai žiūrėtuose video buvau pastebėjus šią problemą. Rusiškuose forumuose irgi skaičiau, kad susiduria su šia problema. Radau kelis pasiūlytus šios problemos sprendimo būdas: naudoti medinius rėmelius arba korpusus dėti taip, kad rėmeliai būtų statmenai (kaip siūlo daryti daugiaaukščiuose Tranas).
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100

2014 Gru 12 , 20:09

Klausėt Pupkevičiaus paskaitos, matėt kaip jo aviliai atrodo. Žinot kokius puikius rezultatus gauna. (beje salėje kukliai sėdėjo keli bitininkai kurie jam lygūs). Keistai man atrodo tas jūsų teorinis avilio modernizavimas, kol nepasiekėt gerų rezultatų su paprastu aviliu.
tinginiai progreso variklis
uefa
Patyręs narys
Aviliai: Dadano ir daugiaaukščiai bedugniai
Bičių šeimų skaičius: 80

2014 Gru 12 , 20:47

Pagrindas yra motinėlė ,o visa kita tai ir kartono dėžėje galima bitininkaut.
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys

2014 Gru 12 , 21:39

Žilvasss, žinai tokį posakį: svarbu žaisti, o ne laimėti :)
Visi turi savus tikslus: vieni gauti kuo daugiau medaus, kiti kuo daugiau laiko su bitėmis praleisti, treti kuo daugiau spiečių parduoti ir t.t. ir pan.
Ar jūs galit būti labiau optimistiški? gyvenime ir taip jau per daug pilkos spalvos, tai bent čia lai būna saulėtai šviesiai geltona.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2014 Gru 12 , 22:14

Astraja rašė: Visi turi savus tikslus: vieni gauti kuo daugiau medaus, kiti kuo daugiau laiko su bitėmis praleisti, treti kuo daugiau spiečių parduoti ir t.t. ir pan.
Ar jūs galit būti labiau optimistiški? gyvenime ir taip jau per daug pilkos spalvos, tai bent čia lai būna saulėtai šviesiai geltona.
:ok: :ok: :rose:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys

2014 Gru 15 , 07:56

Astraja rašė:Tiesa, mes apie tai buvom pradėję diskutuoti, bet taip ir nebaigėm.
1. Dėl plonų sienų galimos kelios išeitys. Jei avilių daug ir bitės vežiojamos prie medingų augalų - naudoti bitides, kitu atveju - sijonai.
2. Kiauras dugnas - tai lyg ir naujovė bitininkystėj? Bent Dadano ir Warė laikais tokių nebuvo?
3. Apie kokį tinklelį vietoj audinio eina kalba? Šiemet bitininkavom su audiniais, tai tikrai yra šioks toks nepatogumas.
5. Dėl korpusų susiuvimo. Kai domėjausi apie Alpinius avilius, tai žiūrėtuose video buvau pastebėjus šią problemą. Rusiškuose forumuose irgi skaičiau, kad susiduria su šia problema. Radau kelis pasiūlytus šios problemos sprendimo būdas: naudoti medinius rėmelius arba korpusus dėti taip, kad rėmeliai būtų statmenai (kaip siūlo daryti daugiaaukščiuose Tranas).
Astraja, kiauro dugno Dadano ir Warrė laikais nebuvo, o ir nelabai reikėjo. Bitės nesirgo varoatoze, o ir jie nesigyrė, kad vežiojo bites. Tinklelį įdiegė Rožė Delonas neužilgo po Warrė. jis bitininkavo 600-1000-yje šeimų bityne ir už modifikuotą Warrė avilį- alpinį avilį yra gavęs kelis apdovanojimus. Be to Warrė ir Dadano laikais metaliniai tinkleliai, kaip ir visos mineralinės žaliavos, ir kainavo brangiau.

Dėl korpusų susiuvimo rusų forumuose siūlo daryti platesnes korio viršutines lysteles. Rašo padeda. Gal mano atveju susiuvimo problema dažnesnė dėl 3 mm tarpo, pro kurį prakišama ir pakabinama vaško plokštelė. Bent jau Xomyč taip įvertino alpinio avilio originalųjį rėmelį. Xomyč paskutiniu metu organizavo platikinių rėmelių partiją, tai turbūt su jo plastikiniais rėmeliais iš viso mažiau problemų. Kaip ten bebūtų korpusus aš irgi kryžmuoju, tai korių atplyšta tik labai mažos dalys.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS