Ne apie bites

Čia rašome viską, kas nesusiję su bitelėmis, bitininkavimu ir pan.
audrius43
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:111
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:52
Re: Ne apie bites

2010 Gru 19 , 15:14

Sergijus rašė:Be galų gale sužinojau,kam šunims,tie bliūdai ant kaklų... :think: Maniau,jog tam,kad mažiau ėstų,skant... :shame: :wasntme: Aš irgi,dažnokai ausis kasau - ar šis "agregatas" ir man padėtų...? :think:
Sergijau manau kad tau geriausiai padėtu naro skafandras :lol: :lol:
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Ne apie bites

2010 Gru 19 , 17:42

Skarda padės tik pavieniam, toliau nuo kitų augančiam medžiui. Kiaunės puikiai peršoka nuo medžio ant medžio, t. y., vaikšto šakomis.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Ne apie bites

2010 Gru 20 , 08:54

Minde,
dekui uz pasiulyma,butinai pasinaudosiu,o ziema manau geras laikas ir fiziskai sumazinti kiauniu populiacija :chi:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Ne apie bites

2010 Gru 20 , 13:43

(Dingo lietuviskos raides, o rasyti norisi :dontknow: ) Buvo rasoma, kad kiaunes isgaudo peles, tik ne visos tokios. Yra katinu kurie draugauja su pelemis, taip pat ir kiaunes. Tikriausiai priklauso nuo to, kaip motina kiaune ismoke vaikus medzioti. Pas mane jei pradejo nuo retu smulkesniu veisliu vistu, perliniu vistu, tai nepabijojo kalakutes ar stambiu povu. Povai tupedavo aukstai azuoluose, tai sugebedavo mirtinai prakasti galva ar kakla prie galvos. Apuokai, kol neisnaikino ju kiaunes, isgaudydavo peles. Viso misko lizdu medziuose skardomis neapsaugosi. Yra ir kitu kenkeju, tai lapes ir usuriniai sunys, bet nuo ju sergeja "apsauginis" ir tvora.
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Ne apie bites

2010 Gru 20 , 14:44

Yra galimybė kitų plėšrūnų ,,darbelius" priskirti kiaunėms. Prie vandens telkinių gali gyventi labai plėšrus žvėrelis audinė. Nežinančiam jos pakankamai panašios.
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Ne apie bites

2010 Gru 20 , 16:50

Buvo ir tokiu. Laikute puikiai jas skiria, kadangi medziu sakomis jos nepabega. Pries kelis metus tuo paciu metu papuole juoda, ruda ir gelsva, matomai susikrizminus su kokiom fermose laikomom. Kanadine audine gali tvenkinyje amurus ar placiakakcius apmazinti.
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Ne apie bites

2010 Gru 20 , 17:52

Esu iš po šuns nušovęs audinę aukštam lazdyne.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Ne apie bites

2010 Gru 21 , 13:33

apie meškas:
" onclick="window.open(this.href);return false;
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Ne apie bites

2010 Gru 21 , 15:18

Satka rašė:Esu iš po šuns nušovęs audinę aukštam lazdyne.
Satka,
nesu medziotojas,bandau ta situacija IS PO SUNS isivaizduoti tiesmukai.Tada turejo kristi ne tik audine :chi: .Ka tai reiskia ne medziotojo terminais?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Ne apie bites

2010 Gru 21 , 19:27

,,Iš po šuns"- šuo suranda ir ,įvaręs į medį (pasodina), loja . Ateina strielčius ir....
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20

Re: Ne apie bites

2011 Sau 02 , 20:56

Kest rašė:Minde,
dekui uz pasiulyma,butinai pasinaudosiu,o ziema manau geras laikas ir fiziskai sumazinti kiauniu populiacija :chi:
Kest
Aš šiandien susitikau kaimyną ornitologą ir specialiai paklausiau apie antis. Jis sakė kad antys greitai dingo ne dėl to kad kiaunės užpuolė. Sakė, kad ančiukai po 3 valandų ,kai išsirinta iš kiaušinių, palieka inkilą. Ančiukai nušoka ir krenta žemyn aukštai nuo medžių, net ir labai aukštai. Jie nesusižeidžia ( aš pats labai nustebau). Taigi manau, kad neverta apsaugoti inkilą nuo kiaunių :)
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Ne apie bites

2011 Sau 02 , 22:29

mindeminde rašė:
Kest rašė:Minde,
dekui uz pasiulyma,butinai pasinaudosiu,o ziema manau geras laikas ir fiziskai sumazinti kiauniu populiacija :chi:
Kest
Aš šiandien susitikau kaimyną ornitologą ir specialiai paklausiau apie antis. Jis sakė kad antys greitai dingo ne dėl to kad kiaunės užpuolė. Sakė, kad ančiukai po 3 valandų ,kai išsirinta iš kiaušinių, palieka inkilą. Ančiukai nušoka ir krenta žemyn aukštai nuo medžių, net ir labai aukštai. Jie nesusižeidžia ( aš pats labai nustebau). Taigi manau, kad neverta apsaugoti inkilą nuo kiaunių :)
Tas tavo kaimynas turbūt kiaunės nematęs,arba jų ten nėra. Nesutiksiu su ta nuomone niekaip :stop: . Kiaunė pasmaugs perinčią antelę ir išgers jos kiaušinius greičiau, negu jūs pastebėsit , kad antis praėjo perėti. Prieš daugiau 30 metų su ornitologu R.Patapavičiumi teko Murmansko sr. žieduoti antis gagas. Jos, jei girdėjo beprasikalančiuose kiaušiniuose cypsėjimą, lizdo nepalikdavo net glostomos. Kai laikiau triušius, kiaunė įlindo į nesandarų narvą ir papjovė labai stambų patiną. Kad jos darbas supratau kai trečią dieną įlindo į spąstus, paspęstus narve.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Ne apie bites

2011 Sau 04 , 17:46

Minde,
tie anciukai tikrai neissirito,nes tvenkinys uz 20 metru nuo lizdo,tai ten juos ir buciau rades.Minija uz 300 metru,mazai tiketina,kad seimyna tenai nukeliavo.Kitavertus,ka gali zinoti.Buvau uzsimines apie uralines peledas ir apie tai,kad esu joms ikeles pora inkilu.Prisidekit prie populiacijos gausinimo,ju Lietuvoje yra labai mazai.Is principo reikia perdaryti tik viena spieciu gaudykle :chi: .Na,o kad butu azartas,tai tam,kuris pirmas atsius nuotrauka su uralina peleda prie inkilo,padovanosiu spieciu ir atvesiu i bet kuria ,Lietuvoje nurodyta vieta.
Kest
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Ne apie bites

2011 Sau 04 , 22:27

Skaičiau, kad ir Labanoro girioje jau pastebėtos perinčios uralinės pelėdos. Skaičiau, kad gerokai stambesnės už namines palėdas. Vadinasi joms reiks didesnės landos, įdomu kiek didesnės. Ir ar irgi reikia pridėt pjuvenų?
Mes esam pakabinę inkilą naminei pelėdai, tai gaminom pagal tikslius ornitologų draugijoj gautus išmatavimus. Tik niekaip neišsiaiškinu kokiu atstumu turėtų būti kitas inkilas. Vieni sako, kad nebūtinas antras inkilas, kiti - kad būtinas. Pernai pavasarį pakabinom, tai niekas neperėjo. Gal dėl to, kad vienas inkilas.
Įdomu kaip su uralinėm, ar irgi reik dviejų, ar užtenka vieno?

O maniškei kiaunei viskas baigėsi labai liūdnai.
Paprašiau vyro, kad atneštų vandens iš šulinio (labai skanus vanduo, nors turim vandens gręžinį, šulinio vartojam vietoj mineralinio :) Ateina visas piktas, sako, kažkas kažką įmetė į šulinį.... Šiaip taip pavyko ištraukt. Graži stambi kiaunė. ir jau su kvapeliu. Tai iki dabar spėlioju ar teko tos kiaunės užpiltinės gert ar.... mineralinis... jomajo

O šiemet sutvarkė man senąjį šulinuką. Apkalė šonus, stogą naują pagamino, rentinį, vandenį išsėmėm, dugną išvalėm..... Dangtis užrakinamas, kai išvykstam... Ko kiaunei prireikė ten.... kad kas pasakytų ir kaip sugebėjo įkrist...????

Tai dabar vėl teks vandenį semt ir valyt, jopštvai rogės... ir girdėjau, kad ne vieną kart reikia vandenį išsemt...

O, dar vieną nutikimą su tuo šuliniu prisiminiau :)
Prieš keltą metų, vasarą. mano a.a. uošvis grįžta pažvejojęs kitam ežere. Šaukia mane. Atkulniuoja nuo kalno visas laimingas, eina pro atvirą šulinį ir aukštai iškėlęs rankas rodo po nemenką lyną kiekvienoj.
Aš žvilgt į žuvis, žvilgt į atvirą šulinį ir jau žiojuos šaukt, kad neitų artyn šulinio. Kur ten... nespėjau ir garso išleist... Tik slyst viena lyniukas, aukštyn iš rankos, apsivertė ore ir patūkšt tiesiai šulinin...
Uošvis netekęs žado sustojo, o aš visaip piktai burbuliuodama už kibiro ir leist šulinin. Uošvis tik ranka numojo ir visas nelaimingas nusisuko eit šalin. Aš gi dantis sukandus, tą kibirą nuleidus, keliu jau pilną į viršų. Ištraukiu, žiūriu ir nelabai tikiu savo akim. Kibire plaukioja lynas :) Išdidi vaikščiojau dvi dienas, ir uošvis labai pagarbiai į mane žiūrėjo :lol:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Paskutinį kartą redagavo austeja 2011 Sau 05 , 12:52, redaguota 4 kartą(us).
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Ne apie bites

2011 Sau 04 , 22:41

Savo inkilus gaminau taip pat pagal ornitologu rekomendacijas.Anga butent tokia ir rekomenduojama,ji nemaza,bet ir paukstukas nemazas :chi:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20

Re: Ne apie bites

2011 Sau 05 , 00:11

Užpernai rudenį įkėliau inkilą naminei pelėdai į tvarto šoną, kuris nukreiptas į laukus. Pernai nebuvo pelėdos, šiemet tikiuosiu, kad ten perės :) Prie progos padarysiu nuotrauką ir įkelsiu į forumą :)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ne apie bites

2011 Sau 05 , 12:25

Austėja- motyt kiaunė nužiūrėjo ,kur šulinio raktą slepiat, atsirakino ir- nelaimingas atsitikimas ;)
aprašykit visus nuotykius Labanoro vienkiemyje- gal atsiras sponsorius ir pastatysim filmą . panašiai kaip rusų filmas "Vakarai viensiedyje ties Dikanka".
žiūriu į nuotrauką, be galo pykstu ant to ,kuris aprengė moterį kelnėmis :devil: , ir niekaip nesuprantu-ką atnešet pelėdai pusryčiams, arbatos ar "Wiskas"?
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Ne apie bites

2011 Sau 05 , 12:48

Na, ten ne aš :lol: , reikėjo ilgesnio žmogaus. O į inkilą pila pjuvenas :)
audrius43
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:111
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:52

Re: Ne apie bites

2011 Sau 05 , 21:28

vinipux rašė:Austėja- motyt kiaunė nužiūrėjo ,kur šulinio raktą slepiat, atsirakino ir- nelaimingas atsitikimas ;)
aprašykit visus nuotykius Labanoro vienkiemyje- gal atsiras sponsorius ir pastatysim filmą . panašiai kaip rusų filmas "Vakarai viensiedyje ties Dikanka".
žiūriu į nuotrauką, be galo pykstu ant to ,kuris aprengė moterį kelnėmis :devil: , ir niekaip nesuprantu-ką atnešet pelėdai pusryčiams, arbatos ar "Wiskas"?
Vini ko gero reikės pas okulista apsilankyt matomai su regėjimu nekas :lol: :lol:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ne apie bites

2011 Sau 05 , 21:48

nekas..... :shame:

Grįžti į