Ne apie bites

Čia rašome viską, kas nesusiję su bitelėmis, bitininkavimu ir pan.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 20:16

Prognoze pagal "tautos isminti" yra rasymas sakemis ant vandens. Pernai buvo daug ir riesutu, ir sermuksniu... ;)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 20:21

o kiškis kokią žiemą "varažija", ką strielčiai pasakys?
Renyka- gal "vėjų laumė " esi? ;)
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 20:49

Kiškiai nieko rimtonežada. Kudi kaip akėčios :lol:
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 21:05

balciunas rašė:Kiškiai nieko rimtonežada. Kudi kaip akėčios :lol:
...o tai reikėtų suprasti - riebalinio sluoksnio, s'kant, neužsiaugino, 'škia, didelių šalčių žiemą nenusimato :think:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 21:29

Leo-kaip Jūsų kaimynė su veršiu ir karve ,ar karvė su veršiu ir kaimyne ,ar veršis su kaimyne ir karve gyvena-kokią žiemą jie prognozuoja?? :beer:
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 21:36

Pagal sernu kasas tai ziema kai ateis tai ir ilgai ir vienodai saldis mus, nes sernai riebus o kasos placios ir vienodos per visa ilgi.
Kolega Balciunas muset brakonierius nes ant LT kiskiu dar nemedziojo, pas mus ryt pirma kiskiu medziokle, jei kiskis begs leciau nei mano sovinio uztaisas po savaitgalio papasakosiu kiek tauku turi zvairys prikaupes, bus jam ,,Na palauk,,
Jei per p.Rennykos seneles ir mamos g.d. ka veikia bites zinom ar galima paklausti kada ir ka veikia bites per Jusu g.d. (atsiprasau piktu keslu neturiu)
Sekmes
Vilkas
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 22:13

suvisai liudna prognozė :'(
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 06 , 10:43

lang rašė:Pagal sernu kasas tai ziema kai ateis tai ir ilgai ir vienodai saldis mus, nes sernai riebus o kasos placios ir vienodos per visa ilgi.
Kolega Balciunas muset brakonierius nes ant LT kiskiu dar nemedziojo, pas mus ryt pirma kiskiu medziokle, jei kiskis begs leciau nei mano sovinio uztaisas po savaitgalio papasakosiu kiek tauku turi zvairys prikaupes, bus jam ,,Na palauk,,
Jei per p.Rennykos seneles ir mamos g.d. ka veikia bites zinom ar galima paklausti kada ir ka veikia bites per Jusu g.d. (atsiprasau piktu keslu neturiu)
Sekmes
Vilkas
Reikia obelėles nuo plėšrunu saugot :) Gal dėl to ir kudas kad mano obelėlių negavo :lol: :lol: :lol:
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Ne apie bites

2010 Gru 16 , 16:08

Pasikamavau kurioj čia temoj apie pelėdas ir bebrus pasikalbėt ir sukūriau naują.

Aš irgi buvau girdėjus, kad pelėdom reik iš kart du inkilus kelt, bet manim nepatikėjo. O netgi su kažkokiu ornitologu mano vyriškis konsultavosi ir dėl pačio inkilo dydžio ir šiaip. Tai pakikeno iš manęs. Bet matyt buvau teisi. Įkėlėm vieną ir jis tuščias..
Įdomu tik kokiu atstumu reiktų kelt kitą. Konradai, ar toli tas jūsų topolis nuo inkilo buvo?

O dėl bebrų tai vis ardom užtvanką, girdėjau, kad deda vamzdį užriestu galu, kaip pypkę. Mes net kaliausę išbandėm, ir kokį mėnesį veikė :) Į rankas įdavėm po indą su vandeniu, kad makaluotusi srovėj. ,maniau bus šnipštas, bet kurį laiką veikė :)

O šiaip smagus nutikimas buvo. Vasarą apie kokią pirmą nakties, ėjau ant tilto žvaigždynų medžiot. Su žvaigždėlapiu ir žibintuvėliu. Stoviu, naršau po skliautą ir staiga girdžiu, kažkas už nugaros labai ryškiai čepsi.... net nutirpau...atsisuku, gi tamsu... Prisiminiau, kad gi prožektorius rankoj :) Blaškau spindulį - tuščia... Paskui kažkaip užkabinau vandens plotą... O čia pat, šalia, vandeny kažkieno akys žiba... Na pradžioj jau maniau dėsiu į kojas... O akys tai tokios didelės didelės ir šviečia... :lol:
Bebras... atsidusau su palengvėjimu. Plūduriuoja čia pat, šalia, prie pat tilto ir kažką šviesaus garsiai čiaumoja....
Galvoju,- nu nieko sau... Aš tvieskiu šviesa jam į akis, o jis jokios reakcijos nerodo... Kiek nejauku taip arti, gi dantys kokie..:) Treptelėjau kojom, - nulis sveikų... Tada pašnibždom sakau jam,- o ką čia darai.. Kad šoko į orą..., kad tvojo ta savo uodega, kaip kokia bomba nugriaudėjo nakty.... jausmelis buvo.... :o
Paskutinį kartą redagavo austeja 2010 Gru 17 , 00:08, redaguota 1 kartą(us).
Se
Sergijus

Re: Ne apie bites

2010 Gru 16 , 18:14

:ok:
Paskutinį kartą redagavo Sergijus 2011 Vas 12 , 11:47, redaguota 1 kartą(us).
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Ne apie bites

2010 Gru 16 , 19:31

Jau esu minėjęs, kad daug metų medžiojau. Teko kesintis ir į bebrus. Šaudymas yra efektyvus naikinimas,
tik daug laimikio nerandi ( nuskesta), arba dažnokai pamatai jau irstantį. Jausmas nekoks.
Visumoje esu paveiktas indėnų filosofijos- jiems tai buvo garbinamas gyvis. Žaviuosi Pilkosios Pelėdos
rašiniais.
Taip, bebrai, kai jų populiacija ženkliai padidėja, pradeda daryti žalą. Bet, gyvenant su jais pagarbioje kaiminystėje, gauni daug nuostabių pojučių. Tai labai labai charizmatiški padarai. Nuostabus jausmas
stebėti jų šeimos gyvenimą, jų darbą. Yra sasajų su bičių darbo stebėjimu.
Na, o jeigu jau pradeda daryti žalą, reikia mažinti skaičių. Tai jau riboja įstatymai. Jie nurodo kas ką ir
kaip gali medžioti. Nemanau, kad lirikė Austėja galėtų ramiai sunaikinti tokį žvėrelį kuris į Ją taikiai
žiūrėjo. Išeitis viena- kreiptis į gamtosaugininkus ar vietos medžiotojus. Mūsuose sūnus Šarūnas,
kasmet , gavęs leidimą, su savo šunimis ir spąstais sėkmingai reguliuoja bebrų skaičių. Už kailį gauna
apie 40 litų.
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Ne apie bites

2010 Gru 16 , 21:44

Sveiki
Turiu sodybą prie Alaušo ir šale ribos gyvena bebrų šeima.
Galiu pasakyt ežere pasistatė įspūdingo dydžio namus.
Esmė tame, kad tik prieš kokius penkis metus nugraužė
du ar tris rankos storio guobos medelius, sakytum jų nėra.
Nieko panašaus kėkvieną vakarą, temstant praplaukia viena ir
tapačia kryptim, ir kėkvieną rytą, švintant grįžta...gerai kad pludės
nenukanda :lol:
Manau kažkur kažkas kasdien randa bebro apsilankymo vietas :E
O aš džiaugiuosi, kad jis kaip lapė savam kieme vištų (medžių) nepjauna.
Nors kėkvieną savaitgalį nuvažiavęs pirmiausia apeinu pakrantę, ar
tik kokio kelmo nerasiu...
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Ne apie bites

2010 Gru 16 , 22:01

Tikslinga vandens telkiny , dirbtinai pasodinti drebulės, karklų mini plantacijas, įrengti bebrų ganyklas.
Šie augalai greit atželia.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ne apie bites

2010 Gru 16 , 22:31

klausimas iš salės Valdui- Alaušo ežeras ,sankryžoje prie Svedasų?
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Ne apie bites

2010 Gru 16 , 22:33

vinipux rašė:klausimas iš salės Valdui- Alaušo ežeras ,sankryžoje prie Svedasų?
Ne čia prie Sudeikių
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Ne apie bites

2010 Gru 17 , 10:34

Dar prisiminiau, jog bėbriena, vienintelė mėsa, kurią galima
valgyt per kūčias. Taigi, kas turit senų saskaitų, galit atsilygint :E
Jeigu klystu, pataisykit.
Valdas
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Ne apie bites

2010 Gru 17 , 10:40

Satka rašė:Tikslinga vandens telkiny , dirbtinai pasodinti drebulės, karklų mini plantacijas, įrengti bebrų ganyklas.
Šie augalai greit atželia.
Manau jeigu jau pasodinsi, tai ir ne tik tuos nugrauž...
Taip galima tik prisivilioti
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Ne apie bites

2010 Gru 18 , 00:00

Kadangi per pasnikus mėsa nevalgoma -pasitenkinama žuvimi, tai bebras, kaip vandens gyvis,
priligintas žuviai.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Ne apie bites

2010 Gru 18 , 16:54

Sveiki,
apie inkilu kelima ir as jau turiu siokios tokios patirties :chi: ,tai pasidalinsiu viena is ju.Sio pavasario viena ryta,atvaziuoju i sodyba ir ziuriu po tvenkini plaukioja 4 antys,dvi is ju baltos.Pirma mintis,kuri sove i galva ta,kad kaimynas prisipirko anciu ir suleido i mano tvenkini.Galvoju pasistatysiu masina ir pas ji pasiaiskinti.Islipu is masinos,o antytes tik purpt ir nuskrido.Kaip gi sitaip,baltos tai namines ir neskraido.Apie baltus arklius buvau girdejes,na o cia antys.Grizes isnarsiau interneta ir surandu,kad anties klykuoles patinelis buna baltas,tik galva ir nugara juoda.Maza to,tai vienintele antis,kuri peri drevese.Cia jau man visai idomu pasidare.Greitai atsipjoviau supuvusios liepos smota,isvaliau ir praplatinau vidu,ispjoviau anga,dugnas,virsus ir as medyje.Ikeliau sodo viduryje esanciame didziuliame uosyje,apie 30 m nuo namo.Kita ryta as jau sodyboje,is masinos nelipu,po ranka ziuronai ir atvaro rudoji.Apie uosi apsuko gal 10 kartu,vis nusistatynejo nusileidimo koordinates ir pagaliau ryzosi.Vaizdas buvo ne koks,tiesiog trenkesi i mano inkila.Ir taip keleta kartu ir vis nesekmingai.Problema,kad ji negali mazinti greicio ir negali ore pakibti virs angos.Nuo jos tu pastangu maniau,kad sirdis plis.Kaip senas bitininkas supratau,kad be prielakio mes cia neapseisime.Pusmetris lentos i rankas ir as vel uosyje.Atvaziuoju po keletos dienu ir ka as matau.Tupi patinelis ir patele ant mano prielakio ir kutinejasi.Patele tai ilipa i lizda tai islipa.Sutikit,kad varnenas pavasari,ciulbantis ant inkilo grazu,bet cia dvi antys,kuri viena is ju balta.Vaizdas nerealus.Po keletos dienu patinelis dingo,o patele nese sapelius ir po keletos taip pat dingo ir nebebuvo matyti.Padariau isvada,kad jau peri.As telefone uzfiksavau 30 dienu,kad buciau informuotas,kada anciukai sokines is medzio.Deja to neivyko ir manau kalta ta pati kiaune,o gal buvo kita priezastis,kurios tiesiog nezinau.Taigi biciuliai,kurie gyvenat prie upiu,ar didesniu vandens telkiniu pabandykite ir jei pasiseks,tai atpirks visas jusu pastangas :lol:,pazadu.Turiu ikeles du inkilus Uralinems peledoms,bet cia kolkas niekuo negaliu pasigirti. .Labai didingas paukstis. Teko paprakaituoti kol didziulius inkilus sukeliau i medzius.Bet gal si pavasari pasiseks :chi:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20

Re: Ne apie bites

2010 Gru 18 , 22:29

Mano kaimynas yra ornitologas, iš jo daug informacijos apie paukščius sužinojau. Įkėliau daug inkilų sodyboj. Inkilų yra visokių, jie skiriasi dydžiais ir angų pločiais, visokiems paukščiams, varnėnams,dydžiosioms zylėms, mėlynosioms zylėms, paledoms, ir pan. Kai kolega KEST pasakojo apie antis, tai prisiminiau kaip patarė kaimynas apsisaugoti nuo kiaunių. Tai KESTui ir kitiems įkėliusiems pelėdų inkilus medyje siūlau išspręsti problemą. Taigi tam kad sutrukdytume kiaunėms įlipti į medį, reikia apjuosti skardą aplink medį kokius 2 metrų aukštyje taip, kaip šunį ar katiną aplink galvą apjuosiame, kad nekasytų ausis ( nežinau kaip kitaip paaiškinti, tikiuosiu, kad supratot ką turėjau omenyje )

Neradau gerų pavyzdžių, bet gal suprasit :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Grįžti į