Be pavadinimo...

Čia rašome viską, kas nesusiję su bitelėmis, bitininkavimu ir pan.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40
Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 15:30

Audrius40 rašė::beer: tikejausi kazko rimtesnio,tikrai belieka :beer: o jei rimtai,ar ymanoma jas isprasyti geruoju.Isprasyti dumais is apacios meginau ir nekarta,nepadeda,jokio polistirolo nera,paprasciausiai buvo 4 nenaudojamos skyles.Gal duotu kas koki rimta patarima,neardyti gi man stogo,o kartu ir kamino,sunaikinti irgi butu nezmoniska.Kaminkreciai siulo acto pilti,bet cia tas pats kas ipilti degaus skyscio ir jas sudeginti.
Na kad nieko čia ir nesugalvosi "gudraus" toje situacijoje. Galbūt galima truputį žemiau lizdo išimti plytą ar dvi? Tada realiau būtų. Bet visą reikalą geriau pavasariui, jei išeina, atidėti - tada gal realiau jas išsaugoti. Aišku, reikia kad bent šalia bitininkas būtų ir pakonsultuotų vietoje...
P.S. su degiu skysčiu gali tik gaisrą didelį sukelti :stop: -vaškas labai gerai dega.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Audrius40
Pranešimai:9
Užsiregistravo:2009 Gru 08 , 10:18

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 15:37

Yra mano kaimuke keli bitininkai,nenori tuo uzsiimti,sako jos perbegeles,niekam tikusios ir t.t.Siais metais isvis buvo kelis kart susispietusios salia nanu liepoje,niekam nereikia,gal gerai mes cia gyvename...
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 15:40

Audrius40 rašė:Yra mano kaimuke keli bitininkai,nenori tuo uzsiimti,sako jos perbegeles,niekam tikusios ir t.t.Siais metais isvis buvo kelis kart susispietusios salia nanu liepoje,niekam nereikia,gal gerai mes cia gyvename...
O kokiam čia krašte?
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Audrius40
Pranešimai:9
Užsiregistravo:2009 Gru 08 , 10:18

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 15:49

Pagiegiai salia.
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 15:57

Audr40. Sveikas kaimynė.Turi rimtą problėmėlę. Nei pamesi nei pragersi. Myli bitutes- ardyk kaminą. Tiksliau kelias skyles numanomoje vietoje. O tada su samčiu semk. Kitaip kuri laiką jausi sąžinės graužatį.
Audrius40
Pranešimai:9
Užsiregistravo:2009 Gru 08 , 10:18

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 16:06

Tikrai issemciau jei nebuciau patyres,kaip jos gelia :F :F :F Galiu drasiai is sono atidaryti kamina,o kur jas desiu,jei nesugausiu motineles vel sugrys,cia ir gaunasi,jei neismanai tame reikale,tai geriau ir ranku nekisti.Reiketu konkreciai zinoti kaip ir ka su jomis po to daryti,nelaikysiu gi as ju puode,ar kibire.
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 16:15

Kaimyne, jeigu jau registravaisi forume, pratikins prie bitučių charakterio. Be pataisimo ir katino neiškastruosi. Gauk pas artimesnius bitininkus apsaugos priemones. Vienas mano draugelis spiečius iš girios
parnešdavo maišuose. Darbelis laukia rimtas .Kviesk pagalbos ar pac rizikuok. Gaila esu tolokai (Žygaičiai).
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 17:27

Jeigu reikia kaminą atlaisvinti žiemos laiku, tai tų bičių neišgelbėsi niekaip, jei įmanoma palaukti kol jos pradės skraidyti t.y. bent pavasario, kamino apačioje (ar pro viršų) padėti skudurą gerai įmirkyta skruzdžių rūgštimi. Dar kitas variantas - pripurkšti dichlofoso (geriau pro apačią). Bitės turėtų pabėgti ir pradžiai susimesti kur nors netoli. Jeigu kuriam kaimo bitininkui rūpi - tegu susisemia, jei ne, tai tegu lekia į kaimyno kaminą.
Paskutinį kartą redagavo Austeja2 2009 Gru 08 , 19:51, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 08 , 19:37

Realiausias variantas siame reikale, kaip ir Zilvasas minejo yra "susemt" su salietra. Paprastai , normaliai seimai salietros reikia apie 1 dektuku dezute. Kadangi kaminas yra ne avilys ir jo turis vidinis yra didesnis,reiktu ir salietros atatinkamai daugiau. Pirmiausia reiktu isvalyt kamino apacia, kad bites po to netektu zarstyt su pelenais ir suodziais kartu. Ikuriam dumine, pilam salietra ir staigiai kisam i kamina (is apacios) bei skuduro pagalba bandom uzsandarint, kad nepatektu i patalpa ir patys neiskristumete.Virsu kamino muset reiktu uzdengt. Bites turetu apspangt ir nukrist i apacia. Ziauru, bet tai matyt geriausias variantas ziemai. Ka su jom po to daryt? Gal bandyt supilt i avili kitoms ant galvu ir uzdengt?
Audrius40
Pranešimai:9
Užsiregistravo:2009 Gru 08 , 10:18

Help mi plyz!!!

2009 Gru 09 , 09:12

Pagaliau sulaukiau kazko rimtesnio,dabar negaliu apsispresti,naudoti salietra,ar ta skruzdziu syrupa,ar kaip ten ji.Sachta,tikrai galinga,nuo apacios iki draugiu apie 5metrai,tai kiek reiktu vieno ar kito koncentrato,kad jas uzmigdyti ir susemti?Galiu laukti ir iki pavasario,bet jos tada bus vel :boom: :boom: :boom: Tiktai man cia vel kazkaip nesirisa,kaip jos nukris i apacia jei korys didelis,na tos kur zemiau sukris,o tos kur viduryje,virsuje korio,kazkas cia ne taip,nera logikos,negali taigi bite uzmigus kristi labirintais.Taigi cia ne korys,kad nukrito ir susemei,ten taip sukonstruota,kad nera jokio tarpelio,tikrinau dar vasaros pabaigoje,su veidrodziu,tamsu,vadinasi koriukas kapitalinis,ne siaip ant juoko.Na jauciu atsibodau as jums su savo kaminu.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 09 , 10:54

Na jei gali laukti iki pavasario, tai manau taip ir padaryk. Jei pats nesi bitininkas, tai belieka tikėtis, kad iki pavasario subrandinęs mintį, kaip jas iš ten iškrapštyti gražiuoju, apsireikš kuris nors iš forumo dalyvių gyvenančių nepertoliausiai ir pagelbės.
Brač, jei nebūtų taip toli, tikrai pasirašyčiau tokiam iššūkiui..
Audrius40
Pranešimai:9
Užsiregistravo:2009 Gru 08 , 10:18

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 09 , 11:41

Dekui visiems,tikrai teks laukti pavasario,gal atsiras norinciu jas priglausti,mielu noru atiduociau,tik vamzdi pasilikciau.... :P :P :P :P :P saldus turetu buti.P.S.Jei kas susigundytu iki pavasario mano nuomininkais galite kreiptis el. pastu norkiened.@gmail.com gyvenu tarp Pagiegiu ir Stoniskiu,yra toks kaimukas Silgaliai,dar vadinamas Zirgynu,cia nuo rusu laiku.Su artejanciomis Sv.Kaledomis :christmas: :christmas:
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 10 , 17:46

Nu kū,ateja čiesas i mon,sava ataskaitėki parašyti. :wasntme: Trans jau išsireiški,i sutūpi su Pupinu brendžioka ikalti... :) Sumislinau aš,nusitysti i "Karpyni",protingu galvu paklausyti,apei naujynas pasiciekavyti i,gal,naujų draugų susirasti.Vuo kap,iki tėn nuviežlinti? :think: Tėise piedinont,apei 130 varstuku susidarys-tuoluoka,blyn,net su dvėračiu... :think: :think: Nusprėndžiau isiprašyti kam nuors i pakeleivius,i pouliau zvanyti i visas petelnes,i varpus. :dance: Nu nieks nenuorieja,tuokia "pakeleive vežti! :F Trans pasigoudi,kad anų pati veš,prisikraus da sava diežikiu i munėi veitas-tik unt stuoga... :wasntme: Steponasz,ka paskombinau,net nusteba:vo kuo,saka uns,tu tėn vėlksėis? :think: Bene avilių kuonstruktuorius esi? Ne,sakau,pasiciekavyti lieksu.Tuolėėėėėėiii,nutėnsi Stepuons,aš,musiek,nevažiousu. :nope: Nu kū,nevažiousi,tai nevažiousi,pamislinau,i susukau paskutine sava vilte-kalianou.Tas dar,pasilauži diel maduos,ale,vis tik,sutėka nutysti muni i suklegas. :) Ale tai,slėika pympis-tū pati vakara,ištriūbija unt vėsa svieta,buktai esons aš,pasaulia pragriesa stabdys,i uns,mizerija,vieliak muni turies vežtėis... :knock: Ma ji šunis,pamislinau,sens arklys vaguos negadėn,tikous ka nuveš sveika.Da autuobusu besivėlkdams i Šiaulius,parašiau raamziou i paklausiau,a uns būs? Raamzis prisipažėna,kad kažkor pasigava griperi i,musiek,sukleguos nešmiežous. :nope: Bandžiau sarmatyti,sakyti,ka bitininka serg tik "snurglinyčia",nu katruos vis tėk,vaistų niera,ale raamzis ni i kalbas nesileida-gal,sakau,"vaistų",jau bova už lūpas užmetis... :lol:
Beivažioujynt i Šiauliu autuobusu stuoti,un peruona sušmiežava ontake ir iš po ontakiu kyšonti pypka.Sunke būtu,nepažinti kaliana,uns tap išsyskėr iš miniuos,kap garvežys aeradruomi... :chi: Pasilabinuom i patraukiem link kaliana "karietas".Gi žiūru,a vidou-nepažystams "diedi" riuogsa. :o Labas,sakau,kolega.A uns mon,itare nuveiziejis,labas,bičiuli,i spaud pri savis nutrinta "diplomatoka",lyg tėn-visas Lietuvuos metinis biudžets gulietu... :o :o Seniuka daba itarūs,pamislinau,i isitaisiau akurat,už kaliana nugaruos,i nusiteikiau ilga keliuone i nuobodyms puokalbiams... :)
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 10 , 17:55

Man žemaitijos gyventojui sunku perskaityti, tai kaip perskaitys kitu regionų žmonės... :think:
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Help mi plyz!!!

2009 Gru 10 , 21:51

Audrius40 rašė:Pagaliau sulaukiau kazko rimtesnio,dabar negaliu apsispresti,naudoti salietra,ar ta skruzdziu syrupa,ar kaip ten ji.Sachta,tikrai galinga,nuo apacios iki draugiu apie 5metrai,tai kiek reiktu vieno ar kito koncentrato,kad jas uzmigdyti ir susemti?Galiu laukti ir iki pavasario,bet jos tada bus vel :boom: :boom: :boom: Tiktai man cia vel kazkaip nesirisa,kaip jos nukris i apacia jei korys didelis,na tos kur zemiau sukris,o tos kur viduryje,virsuje korio,kazkas cia ne taip,nera logikos,negali taigi bite uzmigus kristi labirintais.Taigi cia ne korys,kad nukrito ir susemei,ten taip sukonstruota,kad nera jokio tarpelio,tikrinau dar vasaros pabaigoje,su veidrodziu,tamsu,vadinasi koriukas kapitalinis,ne siaip ant juoko.Na jauciu atsibodau as jums su savo kaminu.
La, p.Audriau40, supratau bites paliksite ziemoti kamine,mano zingsniai butu sekantis: yra keletas klausimu, kokio dydzio sachtos anga, ar bites yra tiesioje kamino dalyje, jei tiesioje tai rusyje arba pirmame aukste turi buti valymui dureles, jei jos gyvena vienoje i kamina iejimo angu tada blogai, nors Jus ziurejote su veidrodziu isvada- tiesioje, dabar jei kamino anga didele pasidarote peili ant ilgo koto apipjaunate krastus ir viskas vaziuoja zemyno apacioje renkate i deze(geriau spietine) ir ja keliate ant stogo po to isrukote bites, uzdengiate kamina ir kai bites prades eiti i darba is spietines, po 2dienu vakare leidziate zemen i soda. Jei anga maza pasidarote lenkta kastuveli apsirengiate storu kombinezonu uztaisote visus plysius rubuose ir sededamas ant kamino kabinate korius ir kraunate i deze po to kaip ir rasiau darbu seka ta pati. Parasykite kaip sekesi
Sekmes darbe
Vilkas(Lang)
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 11 , 16:56

Ka,kaliancikai,zemaitiskai "kerpi"...? :lol:
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 11 , 18:10

žemaitiškai nekerpu.. bet tavo blevyzgas supratau. Duok pratesimą!
Audrius40
Pranešimai:9
Užsiregistravo:2009 Gru 08 , 10:18

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 15 , 11:51

Taip,jau nuspresta,palieku jas iki pavasario,uzsnigo,dabar net uzlipti nebutu sansu,labai status stogas.Lauksiu atsilimo,kas liecia saxtos dydi,keista jinai,apacioje placiau nei virsuje,dureles yra sklepe(naujai perdaryta)tas variantas su ispjovimu gana :boom: :boom: :boom: neduok dieve pakiltu jos visos,kad ir neikastu,as is baimes nugriuciau nuo stogo :F .Jau karta buvau subludijas,manau daugiau neberizikuociau.Tai tiek naujienu.
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 15 , 11:59

Kadangi,pirmosios ataskaitos dalies,dauguma "poliglotų" nesugebėjo perskaityti,antrąją dalį,rašau "zanavykiškai"... :wasntme: Tik nesitikėkit,kad ir pirmąją dalį perrašysiu! :nope: Teksto rinkimas man-ilgas ir nuobodus darbas,atliekamas vienu pirštuku... :shame:
Taigi,kelionė buvo rami,kalianas,kartais pasiginčydavo su "Broniuku","karietos" navigatoriumi,o kolega,visą kelią tylėjo,musiek kaupė mintis ir argumentus būsimoms diskusijoms.Kai atvykom į vietą,iš karto pasimatė,kur bitininkai mašinas susistatė:tiek prabangių "karietų",tik Vilniuje,Gedimino prospekte pamatysi. :o Ypač,akį traukė prie restorano riogsantis "Mercedes",2 durų SLK,liaudiškai tariant-"šešiašimtasis",naujųjų rusų itin mėgstamas limuzinas. :o Va,pagalvojau,su kom Tranas atvyko.Reiks būtinai paklaust,už kiek,gi,tas savo bites pardavė,kad istengė isigyti šį "grąžuolį"...? :o Trypčiojam,prie mašinų ir nežinom kurion pusėn bruktis-pastatų daug,teritorija didelė... :wasntme: Kalianas susisiekė su Tranu ir "laužyta"rusų kalba užklausė,kur anas randesi? Tranas nurodė tystis į patį didįjį pastatą ir vestibiulyje teirautis administratorės.Ką,gi,tysiamės...Vos tik užėjom vidun,jau Tranas beatlekias su keletu bičiulių ir,vos tik mane pamatę,viens per kitą apipylė klausimais-"a kur Marytė"??-lyg mes čia susirinkom ne mokytis,o pasi..... :shame: :o
Diskusijos praėjo gan ramiai,Tranas grąžbyliavo ir "diedulis",kuris,pasirodė beesąs šiaulietis Kriščiūnas,poliesterolinių korpusėlių propaguotojas ir gamintojas,gyrė savo gaminamą "produkciją",ir žilvasass,gavo pasisakyt,ir Med...Beje,kaip susipažinau su Med:pastebėjau jį iš karto ir veidas,pasirodė pažįstamas,tik niekaip neprisiminiau,kur aš jį mačiau...? :think: Supažindino mudu bičiulis Satka:kažkodėl maniau,jog Med-liesutis,čiuplutis žmogelis,o pasirodo,jog šis vyras,lyg trijų durų spinta su antresolėm... :o Mano delniukas,taip ir nuskendo jo didžiulėje,"šiūpelį" primenančioje plaštakoje... :)
Nerašysiu apie diskusijas,nes Tranas,jau parašė smulkią ataskaitą,gaila tik,kad negavau progos pasisakyti-būčiau į miltus "sumales" putplasčio avilių propaguotojus... :wasntme: :lol: Gal būt todėl,man pasisakyti ir neleido-visi skubėjo namo,o kai ėjom pietauti,jau ėmė temti.Pietų metu,mudu su Tranu,kukliai užsisakėm sulčių,o kiti,suklegų dalyviai,sočiai užsisakė visokių,svaiginančių "mikstūrų". :beer: Tk aš,žioplas daiktas,praklausiau,po kiek bičiuliai susimetė padengt suklegų išlaidas ir nedadaviau pinigėlių... :shame: Musiek-"sultys" paveikė. :shame: :wasntme: Kai jau ropštėmės į mašinas,gi žiūriu,jok Tranas isispraudė į tooookią nupiepusią "silkę" (AUDI-80-atrodo),jog net pamiršau paklausti apie "Mersą". :o A mudu,su bičiuliu Vaidžiu,vadovaujami navigatoriaus vardu "Bronius",paršiaušėm pas mane į namus,kur aš jam,daviau skruzdžių rūgšties pusbutelaitį,koriams apsaugoti žiemą. :)
Tiek žinių apie suklegas.Jeigu bus dar,koks nors susiėjimas,būtinai dalyvausiu,nes,nors ir nepritariu kai kurioms naujovėms,vis tiek sužinojau kai ką tokio,ką būtinai pritaikysiu kitame sezone. :) Dėkoju visiems mokytojams ir konstruktoriams,organizavusiems šį puikų seminarą. :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Be pavadinimo...

2009 Gru 15 , 13:14

Dosni žemaitijos žemė literatūros klasikais. Gal nuo Vainočių netoli Bukantė (vist iek Žemaitija) Nepyk , Sergijau, bet ir Žemaitė pradėjo rašyti turėdama 40 metų. Pastebėjau, talentas tavo atsiskleidžia - daryk tęsinius. Gal geriau sėsk prie "plunksnos" ir panudok ne tik bitėms nuo korio nušluoti....
Ir mes, aukštaičiai, pramoksime žemaitiškai, o tai tik žinom -"a kuon saką- muon saką".....

Grįžti į