Puslapis 11

Vagis bityne

Parašytas: 2017 Rgs 21 , 11:26
RobertasJurbarkas
Šia vasara viename savo bityno skyriuje įsitaisiau vagį. Šiame skyriuje visi aviliai vasara būna su žiedadulkių rinktuvais. Gamta aplinkui labai turtinga, augmenija įvairi, laukinių gyvūnų įvairovė taip pat didelė.
Vieną gražų vasaros vakarą, kaip ir kiekvieną vakarą, atvažiavau į tą skyrių surinkti žiedadulkių. pastebėjau, kad keli žiedadulkių surinkimo stalčiukai mėtosi šalia avilių, na pagalvojau gal vakar blogai įstačiau, gal didelis vėjas buvo... . Sekantį vakarą tuos pačius stalčiukus radau šiek tiek toliau nuo avilių, žiedadulkių nei loveliuose, nei po aviliu nebuvo, įtariau kažką negero. Buvo akivaizdu, kad tai ne žmogaus darbas. Nusprendžiau tuos lovelius priremti plytomis, galvojau gal koks ežys, plytos neįveiks. Atvažiuoju trečią vakarą - plytos vietoje, loveliai pilni žiedadulkių vietoje, bet ... į kairę ir į dešinę gretimi loveliai mėtosi ant pievos, žiedadulkių nulis. Kantrybė baigėsi, žvėris matyt labai pamėgo žiedadulkes, tikriausiai ne elergiškas nei žiedadulkėms, nei bičių nuodams ir akivaizdu, kad ne ežys. Ką gi, kas tai ? Prisitempiau plytų tiek kiek rinktuvėlių, visus prispaudžiau, priramsčiau, nebuvau nusiteikęs dalintis, o tai pripras dar šaiką susikvies, kas man liks ? Liko išsiaiškinti - kas tai ??
Kitą dieną atvažiavau gerokai anksčiau nei įprastai, galvoju, pasargausiu. Ilgai laukti nereikėjo. Skyrius stovi paupy, iš vienos pusės laukai, kitoje miškas. Matau paupiu kažkas drąsiai artinasi link avilių, nelabai didelis, bet drąsus. Pribėgo prie avilių, bičių visai nebijo ir pradėjo darbuotis, bet loveliai tai gerai priremti, plytos sunkios, nieko nesigauna. Žvėris pasipiktinęs puolė tikrinti visus avilius, visur tas pats, žvėris nusivylęs, man linksma, o jis net nenujaučia, kad yra stebimas. Nusprendžiau gana, išgasdinsiu.
Jaunas, gražus, žvilgančiu kailiuku lapinas visai manęs neišsigando, stovi dešimt metrų prieš mane ir žiūri tiesiai į akis, tarsi klaustų - Ką čia pridirbai, kur mano vakarienė, kur vitaminai, man reikia, kad kailiukas būtų gražus. Supratau, kodėl šitam skyriuje nerasdavau nei vienos žiedadulkės aplink avilius, kituose skyriuose po lakom visada šiek tiek būna pabirę.
Lapinas ir dabar gyvena šalia šito skyriaus, maitinau bites, jis bindzinėja aplinkui, prieš kelias dienas atvažiavau susirinkti likusio inventoriaus, lapinas laukia, laikosi ''saugaus'' atstumo, dešimt metrų, bet ir toliau nebėga, ką nors dirbu - atidžiai stebi, matyt bitininkauti mokosi, naujam žiedadulkių sezonui ruošiasi. :)

Re: Vagis bityne

Parašytas: 2017 Rgs 21 , 12:45
zilvasss
Gražus pasakojimas, perskaičiau su malonumu :ok:

Re: Vagis bityne

Parašytas: 2017 Rgs 21 , 16:08
Sergijus
Liuks, Robertai! :ok: Turi pasakotojo talentą. Perskaičiau su pasimėgavimu. :ok:

Re: Vagis bityne

Parašytas: 2017 Rgs 21 , 18:19
greitabite
:ok:

Re: Vagis bityne

Parašytas: 2017 Rgs 21 , 20:16
edmundas
Pas pati tai keturkojis lapinas bet yra ir dvikoju lapinu

Re: Vagis bityne

Parašytas: 2017 Rgs 22 , 10:05
rennyka
Labai gražiai parašyta

Re: Vagis bityne

Parašytas: 2017 Rgs 22 , 10:26
vinipux
puiku, :ok:
gal atgims bičiulių nuotykių kampelis
o tai sustabarėjom visi, nei malonių naujienų ,nei akiai malonių nuotraukų apart iš interneto traukiamų sapalionių :'(

Re: Vagis bityne

Parašytas: 2017 Rgs 25 , 01:08
Drilingas
Ziema maziau peliu bus apie avilius :lol: