PASIRINKIMAS IR KONKURENCINGUMAS

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 1
Bitininkavimo stažas: 50
Bičių rasė: Karnika
Pranešimai: 2986
Užsiregistravo: 2008 Gru 18 , 15:42

Re: PASIRINKIMAS IR KONKURENCINGUMAS

2016 Kov 01 , 14:57

greitabite rašė:
Yra unikalūs, optimalūs deriniai ganyklų, bičių rasės ir avilio tipo. Suderini kaip muzikos instrumentą ir groji savo bitininkavimo simfoniją.

kice rašė:
Jei žmogus turi absoliučią klausą - gali groti praktiškai visais instrumentais. Jei klausos neturi - gali groti kuo nori - vistiek melodijos nebus. Bitininkai - irgi lygiai taip pat..

Patiko parašytos mintys....todėl kilo noras truputi papildyti. ;) Tokiais unikalias deriniais (biologiniais instinktais) pasižymi visos VIETINĖS bitės. To instinkto susiformavime aktyviai dalyvavo vietinė gamta su tik tai vietovei būdingu klimatu ir augmenija. Na, o kai per daug, daug metų bitė, gyvendama toje aplinkoje, suformavo savo biologinį instinktą, t.y. prisiderino prie vietinės gamtos ir augmenijos - išmoko ne tik iš gamtos (augmenijos) imti bet ir pati būti jai naudinga ( duoti), tada jau galima kalbėti, kad gamtos simfoninis orkestras pasipildė dar vienu atlikėju -BITE.
Todėl žmogui-bitininkui, norint turėti naudos iš bičių ir kad nesugadinti tos gamtos simfonijos "skambesio" , BŪTINA gerai pažinti bičių šeimos BIOLOGINĮ INSTINKTĄ - tai bene svarbiausias sėkmingo bitininkavimo pagrindas.
Tik toks bitininkas sugebės sėkmingai prisitaikyti prie bet kurios bičių rasės biologinio instinkto, parinkti tinkamiausią avilį arba sėkmingai bitininkauti bet kokios konstrukcijos avilyje tik su didesnėmis darbinėmis, ekonominėmis sąnaudomis arba pasikeitus bičių skraidymo apylinkėje kultūriniams medingiems augalams, laiku pakeisti priežiūros technologija nevarginant nei bičių nei savęs. :beer:

Papildant Kicę:
Jeigu geram muzikantui svarbiausia yra gera klausa, tai bitininkui , geras supratimas bičių biologijos ir jų biologinio instinkto.
Absoliuti klausa dar negarantuoja, kad jis sugebės atlikti norimą melodija su bet kuriuo instrumentu, bet su tom, kuriuo sugeba grot arba padainuoti (jei balso dar nepragėręs), norimą melodiją atliks tobulai. :rose:

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS