Noriu paklausti

R. Bukausko bitininkavimo technologija
ceslov
Patyręs narys
Aviliai:Dadan
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2019 Gru 12 , 08:13
Re: Noriu paklausti

2021 Gru 17 , 20:15

Tai vat ir mąstau, kaip galima suklysti su koncentracija. Pav. imu 40 gr. oksalo ir ištirpinu 1 litre vandens. Daugiau nieko nededu. Sakau gal per stipriai supurškiau bites? Nes laistant tai lyg tai po kelis ml į vieną tarprėmį dozuojama. Čia skaičiau kažkurioje temoje atrodo Kęstas irgi skundėsi dideliu bičių kritimu nuo oksalo.
ceslov
Patyręs narys
Aviliai:Dadan
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2019 Gru 12 , 08:13

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 17 , 20:27

"Most Europeans use w:v (weight of acid to volume of syrup) formulas (easy to use: e.g., 35 g oxalic in a liter of syrup is 3.5% w:v"
Jie cukraus sirupą naudoja. Bet kei imti gryną vandrnį, tai w=v.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 17 , 22:16

Būtent apie tai ir kalbu. Jeigu 3,5 procento sirupo svoriui, tai reiškia beveik penktadaliu mažesnį procentą pagal sirupo svorį. Jeigu kas svėrė 4,0 procento pagal sirupo svorį, tai pagal tūrį gavosi kažkur grubiai 4,8 procento. O jau 4,2 yra kritinė riba. Štai ir raičiojasi bitės ant lakos.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 17 , 22:19

ceslov rašė:
2021 Gru 17 , 20:15
Tai vat ir mąstau, kaip galima suklysti su koncentracija. Pav. imu 40 gr. oksalo ir ištirpinu 1 litre vandens. Daugiau nieko nededu. Sakau gal per stipriai supurškiau bites? Nes laistant tai lyg tai po kelis ml į vieną tarprėmį dozuojama. Čia skaičiau kažkurioje temoje atrodo Kęstas irgi skundėsi dideliu bičių kritimu nuo oksalo.
Žiemos laistymui cukrus yra būtinas. DAžniausiai 1:1. Žiemos laistymui technologija yra visai kitokia nei vasarinio purškimo... Yra maišymo niuansai jau minėtame tinklapyje.

Nežinant technologijos geriau nusipirkti beevitalį parduotuvėje.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
ceslov
Patyręs narys
Aviliai:Dadan
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2019 Gru 12 , 08:13

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 19 , 10:32

Vadovavausi gerb. R.Bukausko metodika. Nežinau ar ir kur klaidą padariau...
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 19 , 12:02

ceslov rašė:
2021 Gru 19 , 10:32
Vadovavausi gerb. R.Bukausko metodika. Nežinau ar ir kur klaidą padariau...
O vandenį kokį naudojote? Ar šeimai tenkantį kiekį kaip nors dozavote?
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 19 , 12:07

Trano noriu paklausti :
1. Ar palaisčius avilių lakas užkišate?
2. Ar laistymas spalio mėn neišprovokuoja matkas pradėt kiaušinėlius dėt?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 19 , 15:00

Česlovai ir aš taip manau, kad kažkur yra klaida. Kad išvengti klaidų, aš paruoštą skystį pasitikrindavau liežuvio galiuku. Skamba nerimtai, bet man kaip mėgėjui, tas "prietaisas" patikimai tarnavo. Pirmą bandymą liežuviu atlikau J.Balžiako bityne ir ilgam įsiminiau. Oksalo miltelius dėdavau arbatiniu šaukšteliu į trilitrinį, vandenį imdavau iš melioracijos griovių. Labai panašus skonis ir rūgštumo stiprumas yra rabarbo. Tiek kiek rekomendavo Balžiakas, aš bandymo keliu (maudydamas tame skystyje bites) vos nepadvigubinau. Erkės krito puikiai, bitės nežūdavo. Kokia tai koncentracija tiksliai- velnias žino. Sprendžiant pagal Balžiako rekomenduotą, kažkur vos nedvigubai.

Kirk: lakų neužkišu. Apie poveikį motinoms- neigiamo nieko nepastebėjau. Aš dažniausiai gydydavau jau lapkričio antroje pusėje.

Plačiau apie viską aprašyta mano temoje" Bičių gydimas" Ten besąs ir tas mano straipsnis, kurį čia buvau įkėlęs, todėl iš čia ištryniau.
Skaitykit, bet galvokit ir galutinius sprendimus priimkit sava galva. Mano pastebėjimai yra gana subjektyvus, nors ir daug metų paties naudoti praktikoje, tik rekomenduojamo pobūdžio. Į visišką tiesą nepretenduoju
ceslov
Patyręs narys
Aviliai:Dadan
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2019 Gru 12 , 08:13

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 19 , 18:42

kirk rašė:
2021 Gru 19 , 12:02
ceslov rašė:
2021 Gru 19 , 10:32
Vadovavausi gerb. R.Bukausko metodika. Nežinau ar ir kur klaidą padariau...
O vandenį kokį naudojote? Ar šeimai tenkantį kiekį kaip nors dozavote?
Viskas pagal Trano metodiką, išskyrus liežuvio naudojimą. Tai gal kas nors patars, kaip koncentraciją teisingai apskaičiuoti! Ar visi tik Beevitalą naudoja?
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 20 , 20:42

Aš naudoju mikrogramines svarstykles ir distiliuotą vandenį iš Senukų. Gal technologijos, kurios buvo geros prieš 30 metų, jau atitarnavo, kai yra naujesnių tinklapyje Scientific beekeeping? Juk jas ištobulino mokslininkai.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
ceslov
Patyręs narys
Aviliai:Dadan
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2019 Gru 12 , 08:13

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 21 , 08:02

Na ir kiek mikrogramų litrui vandens dedi?
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 21 , 09:16

Maišyti 2,8 procento stiprumą pagal svorį, nes pagal tūrį tai maždaug atitinka 3,6/3,7 procento stiprumą.
Maišymo eiga. Maišyti kriauklėje, kad galima būtų greitai nuplauti; ir viską viename stikliniame inde, kad būtų viena koncentracija. Lentelėje cukraus ir vandens svoris po lygiai, kad būtų 1:1 sirupas. Iš viso vandens kiekio pusė vandens (plius virš nurodyto kiekio 5 procentai vandens nugaravimui ir likučiams ant sienelių), panaudoti 1:2 cukraus sirupo paruošimui. Sirupo nevirinti, kad netaptų nuodingas. Kitą puse vandens truputį pašildyti arba geriau naudoti kambario temperatūros ir jame gerai ištirpinti rūgštį (tai maždaug atitinka natūralų rūgšties tirpimo procentą). Į rūgštų vandenį įpilti išvirtą sirupą, prieš tai pasvėrus tuščio indo svorį. Pasverti tirpalo svorį ir papildyti nugaravimą vandeniu.

Patikrinti purkštuko veiksmingumą. Naudoti foliją ir kitokį tirpalo apšiltinimą kibire. Šeimai vidutiniškai naudoti 40 mililitrų.

Purkštuką perku iš IKEA. Tai gėlių purškimo įrankis. Brangesni jau būna sugraduoti ml. Purkštuką nustatyti silpnai čiurkšlei, o ne dulksnai. Laistyti 30 laipsnių kampu į tarprėmius ant bičių, kad sirupas lašėtų žemyn ne vienoje vietoje, o per visą tarprėmį išilgai. Aplaistyti visus bičių tarprėmius. Purkštuką pripilu pilną ir naudoju apverstą be vidinės žarnelės, nes taip lengviau kontroliuoti mililitrus.

Jeigu sirupas atšals, tai rūgštis kristalizuosis ir užkimš purkštuką.

Lentelėje dozė 48 šeimoms. Viskas nurodyta gramais arba mililitrais arba bičių tarprėmiais. Naudoju 0,01g tikslumo svarstykles. Nors gal užtektų ir 0,1g. Jas pirkau ebay.com.
oksalas.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 21 , 17:59

Nu labai čia sudėtinga.
Aš kai dariau tai ėmiau puse kg distiliuoto vandens, puse kg. cukraus ir 3,5 gramo oksalo rūgšties. Manau gaunasi kažkur 3,5% oksalo tirpalas. Laistau į bičių užimtą tarprėmį po 5 ml. Bet pastebėjau, kad palaisčius tokiu vandens - cukraus - oksalo tirpalu matka pradėjo kiaušius dėt.
Tad kitamet daugiaaukščiams su rėmu 145 , kaip rašė Tranas,darysiu oksalo tirpalą tik iš distiliuoto vandens ir oksalo. Koncentraciją reiks bandyt. Ir nelaistysiu, o purkšių iš viršaus ir passtatęs viršutinį aukštą jo apačią ir apatinio aukšto viršų. Korių neiškėlinėsiu. Kiek kris, kiek liks reiks paskaičiuot.
ceslov
Patyręs narys
Aviliai:Dadan
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2019 Gru 12 , 08:13

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 21 , 18:09

Kilograme - kiek gramų? Juk ne 100, o 1000. Tai gal visgi dėjai 35g rūgšties?
O Riko metodika tai tikrai moksliškai tiksli. Bravo!
Tai ne Trano liežuvio testas :)
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 21 , 18:52

Taip. 35 gramai - apsirikau.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 21 , 19:16

Pilnai suprantu, kad testas "ant liežuvio" skamba nerimtai, bet gyvunyja, evoliucijos eigoje, taip ištobulino skonio ir kvapų receptorius kad sėmingai ir neklystamai naudojasi ir dabar. Manau, kad taip daro ir Česlovas RAGAUDAMAS pirmą šaukštą sriubos ar kitą maistą ir be jokių svarstyklių ar mokslininkų rekomendacijų dasideda dar kiek druskos ar cukraus jei maistas netika jo skoniui?
Apie kvapus net nekalbu, jų pajautimo receptoriai gamtos gyvunijos tarpe ant tiek ištobulinti, kad šunis šimtą kartų, o vabzdžiai net tūkstantį kartų labiau jaučia nei žmogus. Todėl Frišas su savo bičių šokių teorija man iš tiesų atrodo nerimtai.
Taip kad gamtos sukurtais prietaisais liežuviu, guomuriu, nosimi ir t.t. sėkmingai naudojosi po šiai dienai ir nieko čia jokingo nematau.
Atsiprašau, TŲ, kas manęs nesupranta.

J.Straigis savo knygoje litrui vandens rekomenduoja dėti oksalo 20gr. J.Balžiakas paskaitoje minėjo nuo 20 - 30gr. poriklausomai nuo lauko temperaūros ir padavimo būdo (laistant- purškiant)
Aš lauko bandymo metodu nustačiau, kad išpurskiant (dulksna) ant kiekvieno korio , lapkričio gale ar net gruodžio pradžioje, kai lauko temperatūra apie penkis dešimt laipsnių reikia dar pora arbatinių šaukštalių daugiau. Labai patogu, perų jau nėra, bitės vos ne žiemos kamuolyje, beveik nebeskraido, nešilta ir viska sudėjus gaunasi gana efektyvu.
Nesuprantu, kodėl nenorit pasibandyti patys??? Nėra ko čia pykti, kad niekas konkrečiai neatsako. Reikia kiekvienam, vadovaujantis bendrais nurodymais susikurti sau ir tavo sąlygoms geriausiai tinkantį variantą.
ceslov
Patyręs narys
Aviliai:Dadan
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2019 Gru 12 , 08:13

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 22 , 09:42

Tai aš ir dėjau 40g(ne šaukšteliu, o tiksliomis svarstyklėmis atsvėręs) vienam l=1kg filtruoto vandens(kambario temperatūros). Čia aš tikrai nieko nesuklydau ir bandyti liežuviu nesupratau logikos. Koks tas pojūtis turi būti man ir koks bitei, kuris jai būtų ne per daug nemalonus.
Na gal dėl įdomumo, koks skonis yr.
Kitas dalykas, mano nuomone ne mažiau svarbus už koncentraciją yra išpurkštas kiekis vienam koriui(rėmui). Laistant į tarprėmius tirpalo kiekis normuojamas. O purškiant, su normavimu gan sudėtinga. Gal čia būtų mano klaida - padauginau.
Dar vienas momentas - oksalo sudėtis. Būna grynas oksalas ir oksalo dihidratas(71% gryno oksalo). Aš pirkau bitininkystės parduotuvėje ir ant indelio užrašyta "oksalo dihidratas". Taigi mano atvėju koncentracija imant gryną oksalą būtų 4%×0.71%=2,84%.
Tokios mintys ir išvados šiai dienai.
Kitais metais tikrai nenaudosiu šios priemonės prieš erkes.
satna
Patyręs narys
Aviliai:dadano, 12-os rėmų
Bičių šeimų skaičius:55
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:vietinės, bakfast
Pranešimai:70
Užsiregistravo:2014 Lie 10 , 15:59

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 22 , 14:12

Sveiki,
ar oksalo laistymas išimant kiekvieną korį, kai žiemos kamuolys kaip jau ir suformuotas ar nesukelia daug problemų ir darbo? Ar ne lengviau ir geriau yra oksalo garinimas. Ankstesniais metais naudojau skruzdžių rūgštį "Max" (nepasiteisino dėl žūvančių dalies motinėlių), paskui keletą metų biovital, o šiemet pastebėjau, kad biovital nebeužteko, tai įsigijau "keptuvėlę" - ir ji man pasirodė labai paprastai naudojama. Tai gal jos veiksmingumas yra žemas? man kontrolinuose aviliuose erkių beiškrito tik po keletą - bet gal dėl to, kad tai jau buvo 4 rudeninis gydymas.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 22 , 14:15

kirk rašė:
2021 Gru 21 , 17:59
Nu labai čia sudėtinga.
Aš kai dariau tai ėmiau puse kg distiliuoto vandens, puse kg. cukraus ir 3,5 gramo oksalo rūgšties. Manau gaunasi kažkur 3,5% oksalo tirpalas. Laistau į bičių užimtą tarprėmį po 5 ml. Bet pastebėjau, kad palaisčius tokiu vandens - cukraus - oksalo tirpalu matka pradėjo kiaušius dėt.
Tad kitamet daugiaaukščiams su rėmu 145 , kaip rašė Tranas,darysiu oksalo tirpalą tik iš distiliuoto vandens ir oksalo. Koncentraciją reiks bandyt. Ir nelaistysiu, o purkšių iš viršaus ir passtatęs viršutinį aukštą jo apačią ir apatinio aukšto viršų. Korių neiškėlinėsiu. Kiek kris, kiek liks reiks paskaičiuot.
Mudviejų metodas skiriasi tik maišymo tvarka ir koncentracija. Kirk būdu koncentracija pagal tūrį gaunasi apie 4,2 procento, nes pagal svorį yra apie 3,5 procento. Tai būtų maksimali literatūroje rekomenduota koncentracija.

O maišant taip kaip Kirk yra rizika, kad oksalo kristalai neištirps ir blokuos purkštuko akeles. Arba jis turės pašildyti sirupą iki temperatūrų, nuo kurių prasideda velniai žino kokios cheminės reakcijos.

Po savo patirties manau, kad motinas dėt kiaušinius išprovokuoja tiek sirupo, tiek vandens pagrindu duotas oksalas. Bitės vis tiek kelia temperatūrą, nes tai yra cheminė ataka prieš jas ir jos ruošiasi gintis keldamos temperatūrą. Vakarietiška patirtis laistyti lapkrityje arba gruodyje Lietuvoje netinka, nes mūsų klimato juostoje iki pirmojo apsiskraidymo dar toli, o vakaruose po Kalėdino aplaistymo oksalu jau sausio pabaigoje apsiskraido, o vasary jau bitės dirba migdolų soduose. Pagal Šiaurės Vokietijos bitininko rekomendacijas bandysiu oksalą laistyti vasary. Bus savotiškas stimulas pradėti auginti perus.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Noriu paklausti

2021 Gru 22 , 14:20

TRANAS rašė:
2021 Gru 21 , 19:16
Pilnai suprantu, kad testas "ant liežuvio" skamba nerimtai, bet gyvunyja, evoliucijos eigoje, taip ištobulino skonio ir kvapų receptorius kad sėmingai ir neklystamai naudojasi ir dabar. Manau, kad taip daro ir Česlovas RAGAUDAMAS pirmą šaukštą sriubos ar kitą maistą ir be jokių svarstyklių ar mokslininkų rekomendacijų dasideda dar kiek druskos ar cukraus jei maistas netika jo skoniui?
Apie kvapus net nekalbu, jų pajautimo receptoriai gamtos gyvunijos tarpe ant tiek ištobulinti, kad šunis šimtą kartų, o vabzdžiai net tūkstantį kartų labiau jaučia nei žmogus. Todėl Frišas su savo bičių šokių teorija man iš tiesų atrodo nerimtai.
Taip kad gamtos sukurtais prietaisais liežuviu, guomuriu, nosimi ir t.t. sėkmingai naudojosi po šiai dienai ir nieko čia jokingo nematau.
Atsiprašau, TŲ, kas manęs nesupranta.

J.Straigis savo knygoje litrui vandens rekomenduoja dėti oksalo 20gr. J.Balžiakas paskaitoje minėjo nuo 20 - 30gr. poriklausomai nuo lauko temperaūros ir padavimo būdo (laistant- purškiant)
Aš lauko bandymo metodu nustačiau, kad išpurskiant (dulksna) ant kiekvieno korio , lapkričio gale ar net gruodžio pradžioje, kai lauko temperatūra apie penkis dešimt laipsnių reikia dar pora arbatinių šaukštalių daugiau. Labai patogu, perų jau nėra, bitės vos ne žiemos kamuolyje, beveik nebeskraido, nešilta ir viska sudėjus gaunasi gana efektyvu.
Nesuprantu, kodėl nenorit pasibandyti patys??? Nėra ko čia pykti, kad niekas konkrečiai neatsako. Reikia kiekvienam, vadovaujantis bendrais nurodymais susikurti sau ir tavo sąlygoms geriausiai tinkantį variantą.
Aš irgi savo pojūčiais pasitikiu labiau nei fizikos dėsniais. Fizika sako, kad gravitacijos jėga yra konstanta visose Žemės planetos vietose ir visais laikais. Ogi sendamas pastebėjau, kad gravitacijos jėga vis stiprėja. Kasmet vis sunkiau darosi pakelti tuos pačius korpusus. :shame: Manau ir skonio receptoriais taip pat. Jei daug patikimesni už svarstykles. ;) :beer:
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.

Grįžti į