MANO BITĖS

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 1
Bitininkavimo stažas: 50
Bičių rasė: Karnika
Pranešimai: 2986
Užsiregistravo: 2008 Gru 18 , 15:42

MANO BITĖS

2014 Bir 26 , 09:59

Sveiki.
Manau, kad knygutė, apie kurią rimtai pradėjome kalbėti, turėtu vadintis "Mano bitės"
Manau, kad būsimi SAVANORIAI rėmėjai , toje būsimoje knygelėje, turėtu turėti teisę į vieną puslapį, kur trumpai pristatytu save su savo nuotrauka, keliais sakiniais apibudintu savo bitininkavimo technologija ir inventorių ir dar viena nuotrauką iš savo bityno. Šitaip būtų išreiškiama padėka už paramą. Toks puslapis turėtu kainuoti 100eurų.
Manau, kad bitininkystės individualios įmonės už 1000eurų, galėtų taip pat save pristatyti ir pasireklamuoti su kokiais dviem puslapiais.
Manau, kad šio forumo ADMINAS, galėtu leisti tą knygutę pavadinti forumo pavadinimo vardu" Mano bitės", nes ir knygutė ir mes visi esame savotiški šio forumo užauginti. Aišku šitokio leidimo visi paprašysime.
Manau, kad visus pamąstymus ir pasiūlymus dėl šios knygutės formos ir turinio nuo šiol rašykite tik į šią temą.
Manau, kad jau esamus pasiūlymus ir pamąstymus, pradedant Gintaro, reikėtu sukelti čia.
Manau, kad knygelės turinys neturėtu nurodinėti kitiems esamiems ir dar busimiems bitininkams, kaip jie turėtu bitininkauti, su kokiais aviliais ir t.t., o turinys ir rašymo stilius turėtų būti tarsi atsakymas į klausymą KODĖL taip darau ir kaip darau. Viskas per asmeninės patirties prizmę ir jokios kritikos kitaip bitininkaujantiems ar mąstantiems.
Ir dar manau, kad didžiausias ZYZEKLIS, dėl tokios knygelės būtinumo, VINIPUXAS, turėtu būti patenkintas tokia pradžia. :lol:
Atrodo, kad jau nusibodau visiems, ką aš manau, norėčiau išklausyti ir kitų- KĄ JIE MANO? ;) :beer:

Ir dar vieną nuomonę turiu, kad gerbiamas ADMINAS, leidinio "Mano bitės" temą galėtų išskirti į atskyrą forumo skyrių, kad įsijungus forumą ji iš kart būtų matoma o nereiktu ieškoti jos bitininkavimo technologijose. Aišku jei ADMINAS tokiam leidiniui pritaria ir neprieštarauja ir nori mums padėti ;)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0
Pranešimai: 3135
Užsiregistravo: 2009 Vas 17 , 20:19

Re: MANO BITĖS

2014 Bir 26 , 10:19

oi "senas lapinas" :)
pamiršot esminį dalyką, ne mažiau kaip trys puslapiai turėtų būti skiriami ,brendžio apžvalgai.
Jeigu rimtai (kuo aš stipriai abejoju), norėčiau kad knygos stilius būtų kaip A. Aisbergo "Radijas -tai labai paprasta", (atsiprašau visų, manau ta knyga negirdėta, nebent grb. Romas 3 ją yra skaitęs)
knygoje esminiai dalykai pateikti per nemažą linksmo jumoro formą, todėl suprantama ir nenuobodu, grb. Rimontas tą padaryti puikiai sugebėtų)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 1
Bitininkavimo stažas: 50
Bičių rasė: Karnika
Pranešimai: 2986
Užsiregistravo: 2008 Gru 18 , 15:42

Re: MANO BITĖS

2014 Bir 27 , 10:00

Dviem mano busimoms knygoms vieta jau yra- Kicė šalia Krisčiūno žadėjo įsprausti, o Žilvinas net atskirą lentyną sukalė... mažoooka blin.... ;)
Kodėl pamąstymus apie knygą čia nerašot?????????
Iš Admino pusės irgi jokios reakcijos.....
Šį rytą buvau į banką užbėgęs pasižiūrėti ar daug norinčiu į Lietuvos bitininkystės įstoriją patekti, ar daug jau pravedė po 100eurų, bet banko kasininkės buvau sugėdintas, kad tokie pinigai Lietuvoje dar neegzistuoja ir kad teks palaukti kitų metų.... Kagi.. niekur neskubu, brendžiukui kol kas užtenka ir iš pensijos...
Vinis, kaip tikras lietuvis jau ir būsimas knygos leidimui skirtas rėmėjų lėšas suskaičiavo... pagal jį kažkur apie milijoną turėtu būti... nu pradžiai neblogai, čia vien tik iš individualių asmenų, o kur dar visos Lietuvos įmonės.... tos kai pradės po tūkstantuką versti tai manau liks dar ir brendžiukui....
Pasitaręs su banko kasininke ir su Pupinu kol kas rėmėjų lėšų persiuntimus nutarėm atšaukti, palauksim kitų metų, kol Eurai bus... ;) :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 1
Bitininkavimo stažas: 50
Bičių rasė: Karnika
Pranešimai: 2986
Užsiregistravo: 2008 Gru 18 , 15:42

Re: MANO BITĖS

2014 Bir 30 , 11:01

Standartinė gintaras4bar 23 Bir 2014, 21:59
VANAGAS rašė:
Mano kuklia nuomone yra keletas priežasčių kodėl dar palyginti nedaugelis bitininkauja T aviliuose.
Nereikėtų pamiršti ir laiko - kiek rinkoje yra Dadano standarto aviliai ir kada informacija apie T-18 plačiau pasklido. Jei datos forume yra teisingos, tai Tranas apie savo avilius pradėjo rašyti 2009 metų pradžioje. Ar anksčiau kur nors apie juos platesnei auditorijai pasakojo, nežinau. Bet įvertinus tai, jog beveik per penkeris metus Trano avilių gerbėjų atsirado tiek, kad paskutiniame bendraminčių susitikime prigužėjo pilnutėlė salė (o kiek dar jų nedalyvavo), sakyčiau visai neblogas rezultatas.

Vairuoti mokiausi su Žiguliuku, o savarankiškai važinėti pradėjau jau su vakarietišku automobiliu. Kas yra išbandęs ir sovietinius, ir vakarietiškus automobilius, skirtumą žino. Man toks pats skirtumas ir su aviliais gavosi. Pradėjau su Dadano rėmu, o paskui perėjau į T-18. Jausmas panašus kaip nuo nuo Žiguliuko vairo persėdus prie vakarietiško automobilio :)

Tai nieko nuostabaus, kad net esant ir "elito" ignoravimui, ir neskelbiant jokių "akcijų" T-18 aviliams, jie vis vien populiarėja ir yra patrauklūs, nepaisant didesnės kainos. O kaina neišvengiamai nukris. Tereikia T-18 gamyba sudominti pajėgesnius gamintojus, sugebančius pasiekti mažesnę savikainą. Vis dar tikiuosi kaip nors suderinti susitikimą su savo klasioku, dirbančiu stambioje medžio gaminių gamykloje, ir pabandyti įtikinti gaminti ruošinukus T-18 aviliams.

Dar turiu pasiūlymą dėl knygos apie Trano bitininkavimą. Nors visa naudinga informacija yra forume ir Trano gana gražiai išvalyta nuo bereikalingų diskusijų, bet ji nepakankamai susisteminta ir stokoja vaizdinės medžiagos. Tą informaciją geriau susisteminus, papildžius iliustracijomis, nuotraukomis, ir pateikus knygos formoje, būtų žymiau patogiau ja naudotis.

Ir aš pats ne kartą esu raginęs Rimontą (Traną) knygą parašyti ir kiti forume tokį pageidavimą išreiškia. Bet ... parašyti knygą ne 5 minučių darbas. Įvertinus garbų Trano amžių ir pomėgį mieliau su Pupinu brendžiuką gurkšnoti, sėdėti prie kompiuterio ir redaguoti tekstus tikrai ne pats smagiausias, sveikiausias ir prasmingiausias užsiėmimas. Tai čia mes, T-18 gerbėjai, galėtume pasikooperuoti ir skyrelis po skyrelio tą knygą parašyti. Tranui teliktų tą knygą tik perskaityti ir pareikšti gausybę pastabų. Žiūrėk po kokio 108-tojo paskutinio pataisymo, jau būtų galima ją ir platesnei visuomenei pristatyti :)

Ypatingai didelę naudą iš dalyvavimo tokios knygos rašyme gautų pradedantieji. Tada nori nenori pasirinktą temą tektų puikiai išstudijuoti. Taip ir man atsitiko, kai pasišoviau iliustruotą lizdo plėtimo instrukciją sukurti. Dėka to darbo, dabar man tos instrukcijos jau ir nebereikia - ji visą laiką yra mano galvoje ir net pati savaime koreguojasi, atsižvelgdama į pokyčius gamtoje bei asmeninę patirtį. Ir visai nebūtina paruošti spausdintą variantą. Tegu knyga egzistuoja elektroninėje formoje. Taip ir Tranui bus patogiau savo pastabas pareikšti, ir pakeitimus padaryti, atitinkamo skyriaus rašytojui. Tik turime iš karto dėl vieno dalyko susitarti - kad ir kas prie tos knygos rašymo beprisidėtų, jos autorystė neginčijamai priklausytų Tranui (Rimontui Bukauskui).

Tai kaip, ar yra savanorių, norinčių pagilinti savo bitininkavimo žinias ir prisidėti prie Trano knygos rašymo?Vartotojo avatarasgreitabite 23 Bir 2014, 23:27

Kas šiais laikais leidžia pinigus brangioms knygoms? Nebent gamintumete e-versiją. Senai sakiau, kad Krikščiunas is dreves ir varsaviniu aviliu bites i dadanus perkėlė per kelis dešimtmecius, Tranas su naujomis ryšio technologijomis perkels bites i T18 per keliolika metų. T18 ir yra tikroji bitininkystes modernizacija.
Vartotojo avataras


Ačiū už gerus norus. :rose:
Laimute, bet greitis nevisur pasiteisina. Žiū.. triušiai - daro greitai ir kiek apsigimimų daug būna :lol:
Arba, jei tą knygutę, kuria ruošiamės išleisti, būčiau parašęs prieš 3-5 metus ir kurią spausdinsime tik kitais metais, tikriausiai gerokai skirtusi. Prieš penketą metų būtų aprašyta tik mano vieno patirtis, o dabar T-18 išbandė jau visas burys bitininkų dėl ko jos išliekamoji vertė daug kartų išaugo.
Kadangi šios knygutės skelbiamos tiesos bus praėjusios "lauko bandymus" ne pas vieną bitininką, tai ir atsakomybė už jos turinio skelbiamas tiesas, taip sakant, bus kolektyvinė. Nerašysiu nieko, jei kas kam nors praktiškai bus nepasiteisine, viska stengsimės IŠSIAIŠKINTI, lauko sąlygomis, skirtinguose Lietuvos regionuose ir su skirtingos patirties - pradedančiais ir jau kelioliką metų bitininkaujančiais.
Taip, kad tamsta Laimute, neskubėk išlaidauti dar ;)
Vartotojo avataras
kice 25 Bir 2014, 09:11

Rimtos tokios knygos rasymas uzims 1-2 metus.. Bus ka veikti Tranui :) Pazadu, kad viena egzemplioriu butinai pirksiu.
Ne, Trane, reiktu rasyti paciam, taip kaip pats esi bandes. Norisi gryno produkto. O sekanciuose leidimuose jau gales atsirasti skyrius " Lietuvos bitininku patirtis T-18", kur gales buti sudeti pastebejimai, laiskai kitu bitininku, naudojanciu ta pati avili, kurie Jums rasys paskaite knyga..
Standartinė jurgelis311 25 Bir 2014, 10:09

Puiki idėja, ir mano nuomone pono Rimonto knyga apie bitininkavimo technologoją T aviliuose, bei gydymo metodus labai reikalinga. Amšiejaus brošiūrėles apie bitininkavimo technologiją daugiaaukščiuose labai greitai išgraibstė, tai parodo, kad žmonėms to reikia. O lauko bandymus ir patirtį skirtingų bitininkų galima sudėti į atskirą skyrių knygos gale, kaip praktinę dalį. :bee
jurgelis311


laimute5 25 Bir 2014, 10:32

Gerbiamas Tranai, žinoma nuomonių ar pasiūlymų dėl knygos yra ir bus tikrai daug. Aš nesu nieko rašiusi, bet spėju, kad svarbus bent pradinis variantas. Jo vėlesniam tobulinimui erdvės bus tikrai daug. Svarbu pradėti. Tikrai neskubinu, bet Jūsų patirtis apmąstymai knygos forma yra reikalingi jau vakar. Nors mano aviliai dadano, palaikau naujas idėjas. Juk visa tai liks mūsų vaikams - ateinančioms kartoms. Taip pat svarbus ir gamtos saugojimo ir išsaugojimo faktorius.
Pasinaudodama proga dar kartą dėkoju visiems Bičiuliams ir Jums kantriai patariantiems naujokams tiek čia šiame forume tiek asmeniškai :leaves:
Pagarbiai
Laima
laimute5

Manau Trano stilius yra didelis privalumas. Tai daug ir smalsiai natūralią gamtą stebincio žmogaus pasakojimas. Todėl jis yra įdomus plačiai auditorijai, kuri ir yra potenciali bitininkų armija. Profesionalams Tarnas nebus idomus is pavydo ir didelės konkurencijos. Skaitydamas Trana pailsi, kaip skaitydamas National Geography. I tokia auditorija ir turi ir gali taikyti Tranas. Tai moki auditorija. Reikia daug nuotraukų. Profesionali patirtis tik maža to dalis. Tranas turi tame gyslelę, talentą. Kiti tik trukdytų rašyti. Reikia pramogines, knygos apie biciu gyvenima, kurioje profesinės žinios butų tik dalis. Pprofesinių ziniu pilnas internetas nemokamai. Ko nėra, tai išmanančio stebėtojo pramoginės, įdomios istorijos pinigų turinčiam miestiečiui, kuris nori sugrįžti i gamtą per bites. Čia yra rinkos strategija. Gerai padarius galima butu ir vertima daryti, nes tokio produkto reikia ir kitur. Dauguma bitininkų yra hobistai, norintys pasijusti profesionalais. Tranas gali padėti.

Re: Noriu paklausti

Standartinė greitabite 27 Bir 2014, 01:03

Pagalvojau apie Gintaro idėja. Ji turi daug privalumu. Man rodos yra prasmė dviem darbams. Man Gintaro idėja perša mintį, kad atviro kodo programų kūrimo principu galima greitai padaryti T18 bitininkavimo darbų kalendoriu, instrukcija kaip naudotis T18. Žinoma nemokamai platinimą elektroninę versija. Autoryste butu kliuvinys, juk tai kolektyvinis darbas nesiekiant pelno. Jeigu Tarnas norėtų, tai ir prisidetu. Ta instrukcija praverstų patiems T18 naudotojams planuoti darbus. Ji padetu naujokams išmokti bitininkauti T18. Avilys taptų priimtinesnis, populiaresnis. Dabar T18 sudaro tik apie 1 procentą visų aviliu, todel Trano autorinei knygai apie bitininkavimo filosofiją ir meilę bitems dar per maža rinka. T18 nemokama instrukcija suformuotu rinką Trano autorinei knygai, kurios visi tikimės. Apie autorines knygos pardavimus butu realistiška planuoti kai T18 sudarys bent dešimtadalį visų aviliu. Turi Tranas du tris metus. Kaip sake poetas Marcinkevičius: sukuri kūrini ir jis jau gyvena nuo kurejo nepriklausomą gyvenimą. Taip ir su T18 technologija. Siūlau galvoti apie du darbus.

Standartinė AndriusMasa 25 Bir 2014, 16:33

BUBILO BITYNAS irgi prisidės kokia forma reikės tokia prisidėsim, turim artimų kontaktų su spaustuve.
ĮĮ
kirk
Patyręs narys
Aviliai: Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius: 45
Bitininkavimo stažas: 25
Pranešimai: 516
Užsiregistravo: 2008 Gru 29 , 21:36

Re: MANO BITĖS

2017 Gru 12 , 09:17

Lyginu rimanto000 bičių per mėnesį suvalgytą maisto kiekį su savo bičių apetitu :o Mano bitės per mėnesį suvalgo dvigubai - trigubai daugiau. :dontknow: :think: Pagal daugiametį stebėjimą lapkričio - vasario mėn mano avilys palengvėja 2 - 2,5 kg kas mėnesį. Bitės gyvena buterbrodiniame daugiaaukštyje kiaurašiknyje ant dadano pusrėmių. Valgo iš cukraus sirupo 2-3 pasigaminta maistą. Aplinkui tyla ir ramybė. Ženklūs skirtumai su rimantu000 trys. Jo bitės gyvena T avilyje ant patrumpinto rėmo ir žiemą valgo medų. Kuris faktorius leidžia taip ženkliai sumažinti bičių apetitą? :think: Iš akies palyginus žiemojančios kolūkininėje klasikoje ant lizdinio rėmo vartoja ženkliai mažiau maisto. Reikėtu kitamet vieną šeimą, gyvenančią kolūkinėje klasikoje, užkelt ant svarstyklių. Bičiuliai kas turit avilius ant svarstyklių parašykit kaip pas jus?

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS