B I T Ė S

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 1
Bitininkavimo stažas: 50
Bičių rasė: Karnika

Re: B I T Ė S

2020 Bal 29 , 14:45

rimantas000 rašė:
2020 Bal 29 , 13:55
TRANAS rašė:
2020 Bal 29 , 13:18
Supratau Rimantai, bet man čia tik tavo nuomonė, kuri nesutampa su mano. Nieko čia blogo. Juk žmonės ne komunistai ar šiaurės korieječiai, kur visiems privaloma viena nuomonė.
Žmonės irgi protingi, netik mudu ir atsirinks kuri iš mudviejų nuomonė jiems teisingesnė.
Trauktis nebutina ir niekas nevaro,cia laisvas forumas ,beje labai teisingas pastebejimas ,tik butina jo laikytis abiems pusems ,to JUSU TRANE PRIMYGTINAI PRASAU ,tuomet nesusipratimu nebus ir Vasarinis tikrai bus patenkintas.
Pala, o kokios valstybės diktatorius tas Vasarinis, kad reikia stengtis, kad jis būtų patenkintas? Man toks žmogus daugiau iš vis ne egzistuoja. Jei dar Adminas jo nepašalino iš forumo, tai aš iš savo galvos jau taip.
Rimantai, bene turi nuo Vasarinio priklausomybę ir tau svarbiau įtikti jam negu pasakyti tą ką ištikro manai? Jei taip, tai tau kol kas sekasi.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai: WBC=T-18 aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius: 35
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: bakfastas+lietuviska

2020 Bal 29 , 21:42

TRANAS rašė:
2020 Bal 29 , 14:45
Pala, o kokios valstybės diktatorius tas Vasarinis, kad reikia stengtis, kad jis būtų patenkintas? Man toks žmogus daugiau iš vis ne egzistuoja. Jei dar Adminas jo nepašalino iš forumo, tai aš iš savo galvos jau taip.
Rimantai, bene turi nuo Vasarinio priklausomybę ir tau svarbiau įtikti jam negu pasakyti tą ką ištikro manai? Jei taip, tai tau kol kas sekasi.
Na Tranai neissisukinek kaip ungurys.Mane Vasarinis ne kart buvo sukritikaves ,bet as zinau ,kad jis yra NUOSEKLUS ,todel iki piktumu niekad nedaeinam ,kai zmones yra nenuoseklus ir dar greit isizeidziantys ,tai jau uzprogramuotas konfliktas ,atsimenu jo diskusija su Dumbliu ( atrodo toks nikas) ,abu gyne savo nuomone ,bet grazu buvo stebeti ,buvo argumentu kova ,o ne tai kai pateiki argumenta ,o tau atsako izeidimu ar pavaro visiskai i pievas -tai yra elementarus neadekvatumas .
Gali mane laikyti kuo nori ( idiotu ir t.t.) kaip ir Vasarini ,bet tai ka as maciau, tai jusu argumentai tikrai per silpni ,jei Vasarinio argumentai butu klaidingi ,as tiesiai tai pasakyciau .( Bukim biedni ,bet teisingi).Stai as visiskai nepalaikau ,korpusu sukryziavimo ,jis nesutinka del to ,kad mano remeliai neistisiniai ,bet as issakiau savo argumentacija ,jis savo ,bet nesipykstame .O jusu opozicijos bendras puolimas mus dare labiau suvienija .Be to matau ,kad konfliktuose jo faktu argumentacija visa galva yra stipresne ,negu oponentu ( kaip jusu ,Kesto ,o uz Rika net dviem galvom ,)
Yra normaliu zmoniu ,tai Kirk ,psilas ir dar nemazai kitu ,jie ,kad ir sukritikuoti ,bet neisizeidzia su tokiais konfliktu visiskai nera ,pasidaliname nuomonemis -galima sutikti ,galima ne .Zodziu galite skaityti ,kad mes idiotai ar per daug pasikele mokslinciai ,man tas pats. Kas as esu ? tai mano isitikinimai ,stai egidukas ,nors ir suprato ,kad blogai elgesi ,bet viskiek jam labai sunku tiesiai sviesiai tai pripazinti ,todel jo net paskutiniai postai ,nors yra jau neizeidus ,bet nerislus ,padriki ....tam reikia augti ,ne is karto viskas ivyksta ....
Nors jus Dievu netikit ,bet man Dievo baime neleido pridaryti baisiu dalyku,dabar atsiminus net siurpas eina....Prasyk Dievo ir durys i Jo buveine bus atidarytos ,bet reikia nuolat prasyti ,kad jis padetu jums moraliskai augti,o jau paskiausia pasisekimo gyvenime,karjeroje,turtu...
duokit bitems laisve !
nekaitalioju motinu ir bitems ziemoti palieku medu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Bal 29 , 22:36

Keista, pas mane įžiūri tokių dalykų, kurių aš pats nei siekiu, nei žinau turįs (unguriškų išsisukiniejimų). Bet jums tikintiems mistika būdinga ir aš nesistebiu.
Man blogiau, nes tikiu tik tuo ką pats matau, galiu pačiupinėti ir susipažindamas su įvairiais įstoriniais žmogaus vystymosi šaltinius, kas kodėl ir iš kur atsirado ir kam tai buvo naudinga, kad atsirastu, stengiuosi sau paaiškinti. Dievas man yra žmogaus kūrinys, o ne žmogus Dievo. Pasakomis, Kalėdų seneliais, visokiais išsigalvotais dievais netikiu ir matomai dar kurį laiką netikėsiu, nebent tada, kai dėl senatvės visai pasilps proto galia.
Jei atvirai, pavydžiu tikintiems, ne tik į dievą, bet šiaip visiems lengvatikiams. Nes tikėjimas iššaukia tokias protu nepaaiškinamas žmogaus organizmo galias, kad ir paprastas vanduo suveikia kaip vaistas. Man blogai aš visur ieškau , tiek gamtos, tiek ir žmogaus vystymosi logikos. Čia man labai talkina mokslas, ypač gamtos mokslai ir genetika, kuri duoda gana patikimus paaiškinimus, kurie puikiai derinasi tiek su gamtos vystymosi logika tiek ir žmogaus vystymosi raida gamtoje, Kaip matai yra dalykų kuriais ir aš tikiu, nesu visiškai beviltiškas. Tad gyvenkim kiekvienas sava galva su savais įsitikinimais ir negadinkime be reikalo nervų, norėdami kitatikius atversti į savo tikėjimą. Svarbu nedarykime kitiems to, ko nenorime, kad mums darytu.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai: WBC=T-18 aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius: 35
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: bakfastas+lietuviska

2020 Bal 30 , 09:59

as per ta jau perejau ,as irgi anksciau ieskojau zmogaus,pasaulio vystymosi logikos ,,bet bent bukite nuoseklus ,o ne spejimais paaiskinti argumentu logikos trukumus .
Beje neisgirdau itikinamu argumentu ,kad Frisho isdestytas atradimas yra klaidingas,o jusu teisingas .Pateikiau konkrecius klausimus ,o atsakymai arba nekonkretus arba is vis nutyleti . :dontknow:
duokit bitems laisve !
nekaitalioju motinu ir bitems ziemoti palieku medu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Bal 30 , 12:42

Rimas rašė: as per ta jau perejau ,as irgi anksciau ieskojau zmogaus,pasaulio vystymosi logikos ,,bet bent bukite nuoseklus ,o ne spejimais paaiskinti argumentu logikos trukumus

Dievų "atsiradimą" ir žmogaus vystymosi istorija, yra tampriai susiję dalykai. Argumentai čia gali būti tik tokie; istorijos skaitymas, archeologiniai ir genetiniai tyrinėjimai ir kritinis mąstymas. Kitokių argumentų nežinau. Iš visų gyvybės formų esančių žemėje, tik žmogui prisireikė Dievo gal todėl, kad žmogaus smegenys sugeba ir mąstyti. Norint teisingai mąstyti, reikia turėti daug žinių. Žinių trūkumą puikiai užpildo Dievas, kad ir prasimanytas. Bet jeigu žmogaus žemės ir kosmoso sandaros pažinimo grandinėje įsivelia nors vienas netikras , išsigalvotas dėmuo, tai jokio tikro pažinimo jau ir negali būti. Visagalio ir visažinio Dievo sąvoka puikiai užpildo tą spragą ir visai nesivarginant , apeinant visus tikro pažinimo sunkumus, visą atsakomybę ir už sėkmes ir už nesėkmes suverčiam Dievuliui arba Velniui.
Priimdami Dievo ir Velnio egzistavimą , susilyginam su senos davatkėlės išsimokslinimo ir supratimo lygiu, kurios bendras išsilavinimas tesiekia tik poterių žinojimą . Bet su ja nepadiskutuosi, nes ji giliai tikinti Dievulio buvimu ir jokių argumentų prieštaraujančių tam nenori nei girdėti, nes ji visvien nepajėgi jų suprasti . Todėl ir sakoma, kad su tikinčiu nepasiginčisi ir neverta.

Deje neisgirdau itikinamu argumentu ,kad Frisho isdestytas atradimas yra klaidingas,o jusu teisingas .Pateikiau konkrecius klausimus ,o atsakymai arba nekonkretus arba is vis nutyleti . :dontknow:
[/quote]

Ir neišgirsi Rimantai, nes tu tų mano argumentų paprasčiausiai nesupranti, nesuvoki. Mąstai nuvalkiotomis "makslininkų" klišėmis, nesuprasdamas jų esmės, o savo išmąstytos nuomonės neturi ar nenori turėti. Čia kaip ir su tikinčiaisiais sakančiais, "Telaimina tave Dievas" "Linkiu Dievo palaimos" "Dieve padėk" ir pnš. manančiais, kad tokie jų palinkėjimai ištikro ką nors padės. Tai mantros.

Visai kas kita, kai kalbi apie T-18 avilio trūkumus ar privalumus. Per eilę metų bitininkaudamas juose realiai pajautei kas ir kaip, nors ir čia kai kuriuose vietose su išvadomis mistikos netrūksta.
Kai pereisiu užbaiginėti "Aviliai" skyriaus temos, tikriausiai tave kai kur nustebinsiu , nes yra kelėtas dalykų su kuriais su tavo nuomone visiškai sutinku, bet kad tą pripažinčiau, nebuvo atėjęs laikas, nenorėjau pakenkti masiniam eksperimentui kuris tęsiasi jau gerą dešimtmetį.
Apie Frišą , gamtos vystymosi logiką ar bičių biologini instinktą daugiau nekalbėkime, visvien nieko neišeis, tuos dalykus skirtingai suprantame ir dėl to neverta pyktis. Apie bites ir avilius, kalbant tik iš praktinės pusės, atrodo sutariam, nors kartais ir darom skirtingas išvadas, bet čia su visais taip, nes kiekvienas manom kad esame teisus ir kiekvieno galva mąsto savaip.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Geg 01 , 10:18

Rimantas rašė: "nurasom tai i senelio Trano amziu ....,nesusikalbesim ....
Mes kalbames skirtingomis kalbomis "

Būtent, apie ką nekartą ir užsiminiau, kad nesusikalbėsim.
Manau, kad eiliniams bitininkams, kuriems visai nesvarbu, kaip bitė nektarą susiranda, svarbu, kad medaus pilnus magazinus randa, tokios diskusijos, kai vienas kito nesupranta ar suprasti nenori, kelia tik erzelį.
Tai tuo ir užbaigiam šį skyrių, patausokim ne tik savo, bet ir kitų nervus.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 2

2020 Geg 02 , 20:09

TRANAS rašė:
2020 Bal 30 , 12:42

Apie Frišą , gamtos vystymosi logiką ar bičių biologini instinktą daugiau nekalbėkime, visvien nieko neišeis, tuos dalykus skirtingai suprantame ir dėl to neverta pyktis. Apie bites ir avilius, kalbant tik iš praktinės pusės, atrodo sutariam, nors kartais ir darom skirtingas išvadas, bet čia su visais taip, nes kiekvienas manom kad esame teisus ir kiekvieno galva mąsto savaip.
JUs nekalbekit, o as pasakysiu, tikriausiai pas rusus perskaiciau tokia istorija (visai turetu buti, kad is dabar prisijungusiu daugiau kaip 100 biciuliu, turetu buti taip pat tai skaiciusiu):
Friso biciulis nesutiko su biciu informacijos sokiais teorija. Frisas apipasakojo, kaip reikia ja suprasti, "skaityti", nunese kazkur medaus induka ir po kazkiek laiko "draugelis" ji atrado isanalizaves biciu sokius...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Geg 02 , 22:15

Pšilai, pamąstyk logiškai ir atsakyk į klausimą- kam bitei reikalinga dar trečia priemonė maistui susirasti jei turi jau labai panašias dvi; pirma, labai gerai užuodžia angliavandenius reikalingus maistui ( cukrus) esančius nektare net nuo 15 procentų koncentracijos ir tai daro 100kartų geriau negu šuva.
Antra. Nosovo liaukos išskiriama medžiagą geraniola naudoja išskirtinai orientaciniais tikslais ir uodžia esant net 1:100 000 000 santykio koncentracijai.
Gamta yra labai taupi ir gyvus organizmus apdovanojo tik pačiais reikalingiausiai jų egzistavimui įrankiais. Nejaugi manai, kad turėdama tokias dvi unikalias ir tobulai jautrias priemones dar naudosis kažkokia i kampo skaičiavimo priemone. Ta bitė, būdama šalia šokančios iš džiaugsmo bitės, ja mato iš arti ir dar tamsoje ir jokių kampų jai nėra galimybės matyti. Tik bitininkas žiūrėdamas į šokančią bitę ant korio iš atstumo gali įžiūrėti kažkokius kampus. Bitės tamsiame avilyje irgi orientuojasi pagal kvapus, įmetus svetimo avilio bitę atpažįsta iš kvapo. Ir dar jei yra tekę atidaryti avilį tamsoje, tai turėjai pastebėti, kad bitės tamsoje nemato, nes nekyla gelti, o bitininką susiranda bėgdamos avilio sienomis link jo kvapo.
Spekuliacijų gali būti įvairių ir norintiems kažkuo tikėti, neuždrausi ,o „įrodymų“ jie suras . Tikintiems į Dievą irgi tai vienur tai kitur stebuklai apsireiškia.
Galu gale, gal aš ir klystu, bet mano protas tokių dalykų, nei dieviškų stebuklų , nei bitės protingų šokių nepripažįsta. Kaip tavo galvai visai tai rodo taip ir manyk. Tavo bitėms tas nepakenks.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2020 Geg 02 , 23:00

TRANAS rašė:
2020 Bal 29 , 13:19

..Iš visų veislių bičių su kuriomis teko susidurti bitininkaujant, pati geriausia bitė yra Kaukazo kalnų pilkoji. Labai taiki, labai nenoriai maišosi su kitomis veislėmis, o ir kitų veislių bitės jas nenoriai prisima, todėl jas lengviau išlaikyti grynas. Produktyvios, ima nektarą kuriame gerokai mažesnė cukraus koncentracija. Dėl to, kad medų labai nenoriai pila į magazinus, o pirmiau į lizdą, tinka bitininkaujantiems gulsčiuose aviliuose. Medų koriuose dengia "šlapiai". Lietuvos klimato sąlygomis, periodais, kada pasitaiko ilgos ir šaltos žiemos, blogiau peržiemoja, nesulaukusios lietuviško pavasario dažnai apsividuriuoja....
Kai rinkausi bičių veislę,su kuria bitininkausiu,buvau įsigijęs ir vieną kaukazo plikąją motinėlę.
Iš sąrašo iškrito jau pirmaisiais bitininkavimo metais.Iškrito ne tik iš sąrašo,bet ir iš bityno,nes piktumas buvo neišpasakytas.Apžiūrai turėjau suvirintojo kosiumą.Apie šios bitės taikumą girdėjau ne iš vieno,tai pasidariau išvadą,o vėliau jinai ir pasitvirtino,kad užtaikiau ant neteisingo veisėjo.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai: Visus
Bičių šeimų skaičius: 41
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: Bakfastas, Karnika

2020 Geg 03 , 00:13

Kažin, ar Lietuvoje yra grynaveislių kaukaziškų. Jos gi labai taikios. Mano rekomenduotas lenkas LOC vežėsi kaukaziškas iš Krasnaja Poliana ir saugojo grynumą instrumentinio apvaisinimo būdu. Sakė, kad tai jo geriausios bitės. Aš nesusigundžiau. Žinau, kad triedžia, kai pavasaris vėluoja.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Geg 03 , 10:30

"Kai rinkausi bičių veislę,su kuria bitininkausiu,buvau įsigijęs ir vieną kaukazo plikąją motinėlę.
Iš sąrašo iškrito jau pirmaisiais bitininkavimo metais.Iškrito ne tik iš sąrašo,bet ir iš bityno,nes piktumas buvo neišpasakytas.Apžiūrai turėjau suvirintojo kosiumą.Apie šios bitės taikumą girdėjau ne iš vieno,tai pasidariau išvadą,o vėliau jinai ir pasitvirtino,kad užtaikiau ant neteisingo veisėjo.
Kest"

Taip Kestai, čia gal ir ne veisėjo kaltė, o tai, kad Lietuvoje, bent tarybiniais laikais, eiliniam bitininkui geriausiu atveju buvo galima gauti tik pirmos kartos mišrūnę, o dažniausiai antros, trečios, kuriuos ir pasižymėdavo jau padidintu agresyvumu. Grynaveislių į Lietuvą išvis vienetai tepapuldavo kurias ir pasidalindavo Lietuvos bitininkai- mokslininkai.
Dar jų, po keletą kas keli metai, parsiveždavo P. Karosas iš vieno užkaukazės bityno, kur jis , studijuodamas atrodo Riazanės bitininkystės institute, buvo atlikęs gamybinę praktiką.
Aš pirmos kartos Kaukazo-Karpatų kartos mišrūnę buvau įsigijęs viename Užkarpatės bityne, kuris buvo įsikūres prie upės Tysos pačiame pasienyje su Rumunija. Buvo nuostabi, o kai iš jos pasiauginau pats mamyčių, tai prie nekontroliuojamo laisvo- natūralaus apsivaisinimo, vienos gaudavosi neblogos, kitos piktesnės už vietines.
Su Užkarpate, kur buvau nuvykęs kartu su vienu latvių bitininku, susiėjęs vienas įdomus pastebėjimas. Tas bitininkas su Latvijos bitininkų delegacija prieš kelėtas metų apsilankė mano bityne. Kai jo paklausiau su kokiomis bitėmis bitininkauja, atsakė, kad su tomis, kurias atsivežėme iš Užkarpatės. Patylėjau ir nieko nesakiau. Pagalvok pats, kaip maždaug per 25 m. metus pas ji galėjo išsilaikyti tos pačios bitės, kai aplink jį, kiek žinau yra dar kelėtas stambių bitininkų, kurie kaip ir jis propaguoja laisvą- natūralų motinų apsivaisinimą.? Nors jis ir stambus bitininkas ir geras motinų augintojas, bet mąsto įdomiai.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS