AVILIAI

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: AVILIAI

2012 Sau 04 , 12:59

Čia Satka dėl T avilio tinkamumo visiems atvejams, vienas kaunasi. ;)
Man jau nusibodo, nes daug kartų teiginį, kad "T aviliai pramoninei bitininkystei netinkami", bandžiau paneigti, bet teorinių mąstytojų vis netrūksta...dar daugiau, net su perspėjimais, kad "negadinčiau" jaunų bitininkų.
Prisipažinsiu, į panašius teorinius pamąstymus tų, kurie praktiškai tokiuose aviliuose nebitininkauja, mažai kreipiu dėmesį... :chuckle .ir labai atidžiai seku komentarus tų, kurie su T aviliais bitininkauja. Vienas lauke ne karys. Vienam sunku abejojančius įtikinti, o galu gale savo vaiko išdaigos nelabai ir pastebimos. Ko tas vaikas vertas iš tikro sužinai tik tada, kad į žmones išleidi...
Štai Med naujokams ir abejojantiems pataria:
"Imk iskart jauti uz ragu ir gaminkis T-19. Butinai daryt standarta (remo aukstis 190 mm. ). Kazkas panasaus i warre avili, bet ne toks jau siauras kaip pastarasis. Tinka ir megejams ir smarkiau megstantiems pabitininkaut. "
Aš irgi linkęs prie šio „standarto“. Satka irgi susirūpinęs T avilio konstrukcijoje naudojamo rėmo standarto įvedimu, o ir oponentai pataria greičiau standartizuotis.
Štai visai nesenai, naršydamas po Internetą, aptikau teiginį, kad kažkokiomis tai stebuklingomis galiomis pasižymi rėmas jei jo aukštis 20 cm. .....Kasau paskutinius plaukus nuo galvos ir muslinu.....blin, kaip visai arti buvome ir esame prie idealaus rėmo išmatavimo......bet esu netikintis, o tuo labiau stebuklais, tai nebežinau ką ir besakyti...Kiek tiesos tuose skaičiuose ir kuom tokio išmatavimo rėmo privalumai pasireiškia...ten nepasakyta. Tarp kitko, kad būtent rėmo aukštis 20cm. yra idealus ir kažkuo tai ypatingas, buvau girdėjęs kažkur ir seniau, bet kartu su plaukais šis teiginys buvo palikęs mano galvą... dabar ir vėl su juo susidūriau...
Klausimėlis.....gal ką esate girdėję ir ką apie tai manote ?????????????

Pabaigai atsakymėlis Robiui;
Tarp kitko, kartais iš po zeimerio, paviršiaus visai neobliuoju, o tik apšlifuoju švitriniu ir viskas. Tuo atveju bitės daugiau pikio prilipdo, sveikesnis avilio vidus, bet sunkiau švariau išgrandyti....dezinfekuojant prisieina lėtlempę užsikurti, bet manau, kad nuo to tik dar geriau.... :P

Vaško plokštelė apačioje niekada neplazdena nes ją veikia žemės trauka... :lol: ..o dar jei plokštelė apačia remiasi į apatinę juostelę, o tarpas tarp plokštelės ir viršutinės rėmo juostelės yra apie 5mm. tai bitės per kelias valandas, net nepradėjusios ir rėmo siūti, visus pakraščius gerai prisitvirtina vašku.
Labai gerai į Tavo klausimus atsakinėja Satka ir Med.. :ok: ,tai aš tuo papiktnaudžiauju ir su atsakymais neskubu... :chuckle
Vartotojo avataras
ollo
Aviliai:T18..
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2011 Lap 18 , 18:53

Re: AVILIAI

2012 Sau 04 , 18:34

Manau yra dar vienas svarbus momentas darant avilius tai medienos drėgnumas. Svarbiausiai, kad mediena iš kurios bus gaminami aviliai būtų lauko drėgnumo t.y. apie 15-18% santykinio drėgnumo, kadangi visi aukštai kyla į viršų iš skersinės medienos, o patys aviliai bus eksploatuojami taipogi lauko sąlygomis. Dar blogesnis variantas būtų jeigu išoriniai ir vidiniai žiedai būtų pagaminti iš pernelyg skirtingo drėgnumo medienos. Nenoriu plėstis kiek yra medienos nuodžiūvis yra tangentine ir radialine kryptimi, nes patys žiedai paprastai būtų gaminami iš skirtingų lentų. Tik noriu konstatuoti tokį faktą, kad medienos nuodžiūvis yra grubiai apie 8-10%. Esant tokiam nuodžiūviui gali būti toks pat ir brinkimas. Paprasčiausias patarimas būtu toks - gaminti avilius ne iš gerai išdžiovintos medienos, bet iš kur nors sukrautos lauko sąlygomis ir pridengtos nuo kritulių. Taigi manau nebereikalingi komentarai kas atsitiks ir kiek gali išbrinkti (išaugti) 6 išoriniai arba vidiniai aukštai iš gerai kokioje nors įmonėje išdžiovintos medienos.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 04 , 20:20

Esi visiškai teisus Ollo, nemažai apie tai diskutavome pereitą žiemą. Tik dar papildysiu tave, pasakydamas, kad yra visiškai blogai jei atskiros vieno aukšto dalys yra padaromos ir iš skirtingos medienos , matomai skirtingų medžio rūšių ir medienos susitraukimo koeficientas yra skirtingas.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: AVILIAI

2012 Sau 04 , 20:25

mediena aviliams geriausia impregnuoti specialia alyva arba parafinu.Jei ji bus neisdziuvusi tai Jums nepavyks kokybiskai impregnuoti.Jei gaminsite is puszales medienos,rizikuojate gauti tokius aukstelius,kuriems pradziuvus nebeliks tarpu tarp remeliu,kas bitininkavima padarys nebeimanoma.Kad isbrinktu jau padarytas avilys is sausu lentu tai tas niekam,apart medienos ilgaamziskumui nepakenks.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 04 , 20:38

Audrunas rašė:mediena aviliams geriausia impregnuoti specialia alyva arba parafinu.Jei ji bus neisdziuvusi tai Jums nepavyks kokybiskai impregnuoti.Jei gaminsite is puszales medienos,rizikuojate gauti tokius aukstelius,kuriems pradziuvus nebeliks tarpu tarp remeliu,kas bitininkavima padarys nebeimanoma.Kad isbrinktu jau padarytas avilys is sausu lentu tai tas niekam,apart medienos ilgaamziskumui nepakenks.
O kaip su "kvėpavimu"- šilumos ir drėgmės laidumu, jei mediena su alyva "uždusinta". :think: Ar tai pats geriausias variantas aviliams gaminti ????????????????????....jau tada gal geriau polistirolas....nors gerai šilumą laikys...
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: AVILIAI

2012 Sau 04 , 20:54

Na,polistirolas geras ten kur nera kiauniu ir vištų :lol: O vėdinimui jau sutarėm,kad reikalinga arba kaminas stoge arba truputį blogesnis variantas kiauras užpakalis :lol: Šiuo metu kai yra drėgnas oras kiaurasubiniai gana pridrekę,jei yra neaptuptų koriu tai genda maistas.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 04 , 22:06

Audrunas rašė:Na,polistirolas geras ten kur nera kiauniu ir vištų :lol: O vėdinimui jau sutarėm,kad reikalinga arba kaminas stoge arba truputį blogesnis variantas kiauras užpakalis :lol: Šiuo metu kai yra drėgnas oras kiaurasubiniai gana pridrekę,jei yra neaptuptų koriu tai genda maistas.
Joooo....ir vis dėlto už senelį Traną...nieko geriau nesumislinat.. :chuckle .mano aviliukai, padaryti iš prieš dvejus metus pjautų lentų, kurios suštabeliuotos pavėsinėje per tą laiką natūraliai pradžiūvo ir dar apmauti "sijonais", "žiedais" ar "kevalais" kaip kas vadina, nebijo nei lietaus, nei saulės, nei vėjo, jau apie trisdešimti metų ir patys kvėpuoja ir bitės, be ypatingų pastangų , bet kuriuo metų laiku, leidžia.
Buvau vienu metu susižavėjęs polistirolu, bet palyginus greit, per tris metus, atsikandau...ne dėl vištų ar kiaunių, bet bitės vis į ausį zyzzzėė....., kad joms mediniame buste geriau patinka nes medis joms geriau padeda lizde stabilizuoti šilumą , reikiamą oro drėgnumą palaikyti , o ir pikio, kuris padeda bitėms kovoti su įvairiomis ligomis, mediniame daugiau. Ir skaitydamas, ir viena ausimi klausydamas, ką polistiroliniuose bitininkaujantis kalba, o kita - ką pačios bitės porina ,susidariau nuomone, kad polistiroliniame geriau kaip mediniame veisiasi grybinės perų ligos.
Polistirolas man ir grybinėms ligoms patiko ir lengvas, ir šilumą laiko, o bitėms nelabai,mat sunkiau lizde sveikatingumą ir normalų drėgnumą palaikyti......
Riebalais prisotintą medieną...gal tik "sijonams " gaminti...ar krizės metais sriubai virti geriau tiktu???? :lol:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 04 , 23:36

Med rašė:Niekas ten nekvepuoja...pikis, vaskas. Jei ir kvepuoja, tai tik per plysius, kurie pasidaro vaikstant lentai.
Aš irgi taip maniau, nes bitės paviršiu padengia kažkokiu tai pikio "tirpalu", bet įsitikinau, kad gan aktyviai kvėpuoja, o ir šilumos laidumo koficiantas, palyginus su parafino prisotinta mediena, kelis kartus didesnis.
Loginio mąstymo pagalba , suvesdamas pagrindines pikio savybes, bičių biologinį instinktą ir kad pikį panašiems tikslams sumislino ne bitės, o augalai ir kad jis gamtoje niekus nenaudojamas tikslu izoliuotis nuo drėgmės, manau, kad bitės irgi tokio tikslo neturi ir parsineša piki , su tikslu, kad padėtų kovoti su grybinėmis ligomis, bakterijomis...ir tuo pačių plyšiams užsitaisyti.. :think:

Dažau tik "sijonus" ir tai tik iš išorinės pusės... :P Pas mane, kaip MaXXXXsimoje - apie viską pagalvota :lol:
Vartotojo avataras
ollo
Aviliai:T18..
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2011 Lap 18 , 18:53

Re: AVILIAI

2012 Sau 05 , 12:40

Tuomet noriu paklausti. Kokią funkciją turi atlikti išoriniai žiedai? Iš tikrųjų kai pamačiau jūsų avilį, man šio avilio konstrukcija ventiliacijos aspektais pasirodė ideali. Teko dalyvauti ne viename seminare gyvenamųjų patalpų ventiliacijos tema. Ir tikrai jau niekas nebe įrodys, kad statant naują namą rekuperacinė sistema yra nereikalinga. Dažnai tenka matyti statybininkų daromas klaidas, ir eilinį kartą teko įsitikinti kad kartais geriau patylėti, nes liksi nesuprastas :shame:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 05 , 18:00

ollo rašė:Med esi teisus. Išorė visiškai nėra svarbi. Kvėpuoja, nekvėpuoja, tam turi viršuje būti ventiliacinės angos, išorė pagrinde turi atlikti vėjo izoliacijos funkciją , pabrėžiu tik pagrinde. Nesiūlau, kad vidinius korpusus apsukti plėvele,nes vasarą veiks saulės kaitra. Ateičiai ieškau pašiltintos medžiagos išorinių žiedų gamybai, kuri būtų atsparesnė už medieną atmosferiniam poveikiui.

Aha, tikriausiai likai nesuprastas todėl, kad patingėjai daugiau žodžių įrašyti. Pvz. rašai "Išorė visiškai nėra svarbi" .... nu kaip suprasti, jei aš net žiedus dėl to naudoju, o pats sakai "nėra svarbi". Būtai parašęs, kad medžiaga išoriniams žiedams nėra svarbi, kvėpuoja ar ne, tda viskas stojasi į savo vietas.
Arba rašai "išorė pagrinde turi atlikti vėjo izoliacijos funkciją,pabrėžiu tik pagrinde", o pagal mane išoriniai žiedai turi atlikti PAGRINDE drėgmės užlaikymo funkcija, kad nei lietus, nei sniegas, nei rūkas nepatektu ant aukštų, kuriuose gyvena bitės , paviršiaus ir neįsigertu į juos, o ir dar apsaugoti nuo saulės šiluminių spindulių, vėjo ir tiesioginio šalto oro patekimo prie vidinių aukštų.
Ir vėl koks sunkiai suprantamas išsireiškimas, “ ieškau pašiltintos medžiagos“ Nu prie žodžio „pašiltintos“ nesikabinėsiu, bet ar gali rasti kitą tokią idealią medžiagą žiedų gamybai, kaip medį, kuris ne tik nuo drėgmės , saulės, šalčio ir vėjo apsaugo, bet dar ir sugeria(akumuliuoja) saulės šiluma į save ir palengva perduoda į vidinę ertmę (tarpą tarp aukšto ir žiedo) tarpą kuriame kaip tik ir vyksta ta natūrali ventiliacija, per kurį ir drėgmė iš avilio dugno paimama ir karščio perteklius vasaros metu į aukštus nespėja patekti, bet per ventiliacines angas stoge pasišalina. Kokios dar patvaresnės medžiagos su tokiomis geromis savybėmis gali rasti kaip medis, jei man atitarnavo 30 metų ir dar tiek tarnaus, Rimantas 7 vasarą atvažiavo ir 10avilių su visais "sijonais" užpirko ir sakė, kad skaitė mano komentarą, kad puikiai išsilaikė tiek metų tikrai nepatikėjo ir pritarė Žilvui, kuris irgi nepatikėjęs sakė, kad tokias pasakas reikia vaikams sekti, bet kai pamatė- įsitikino ir nusipirko. Ta ventiliacija, kuri vyksta tiek žiemą tiek vasara per tą tarpą tikrai daro stebūklus nes visą laiką yra aktyvi, o aktyvi yra dėl to, kad jei daugiau šilumos gauna iš išorės, tai dėl oro temperatūros skirtumo kuris patenka pro laką ir sušyla tarp žiedų ir aukštų sienų skleidžiamos šilumos, kyla į viršų ir gaunasi pastovus oro pratraukimas. Žiema pašilą nuo aukštų su bitėmis, vasara , dienos metu nuo saulės įšildytų žiedų, kurie iki pat ryto dar šildo tą tarpą, o trumpų atšalimų metu ar lietui lyjant ir vėl nuo aukštų....taip, kad kaip ir pastebėjai „ventiliacija ideali“
Bet visai nebebūtų ideali, jei kaip su Med kai mislinat, kad žiedams medžiaga nesvarbu, gali buti ir skarda , kad tik nuo vėjo apsaugotu... va čia ir klystate, o kodėl ...ką tik bandžiau paaiškinti. Kas buvo seminare pas Vaidį Šventojoje, tas girdėjo ir gal būt suprato, apie ką ilgai ir nuobodžiai aiškinau..
Neįsižeisk Ollo, perskaitęs tavo paskutinį komentarą , kur apgailestauji, kad likai nesuprastas, ėmiausi vakarykštį komentarą studijuoti iš naujo ir supratau, kad rašei skubėdamas ir neparašei kelėtos „kamieninių“ žodžių, todėl pamaniau, kad pats „plaukioji“, bet pasirodo, kad nelabai ir diskusija su pačiu įmanoma tęsti toliau .. :ok:
Gal gali plačiau paaiškinti kas ta „rekuperacinė“ sistema :think: ....gal mano avilio ventiliacinę sistema irgi atitinka šitą pavadinimą..tai pradėsiu tą žodį naudoti, kad nesuprantamiau kitiems būtų, kad nenusirašinėtų... :lol: ..?
Džiaugiuosi, kad Med ir Vaidis, gal būt ir daugiau bičiulių perprato paplatinto rėmo tikrąsias funkcijas, o ne vien tai, kad medaus daug talpina... ;) .
Dar kartą atsiprašau, kad tavo komentarą „makalyne“ išvadinau...pats esu kaltas, kad prieš skaitydamas brendžiuko nepaėmiau...o blaivas esu piktas ir nieko nesuprantu. Senstu ir be brendžiuko su manimi jau sunku besusikalbėti..... :lol: .
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 05 , 18:55

ollo rašė:Esate teisus, kad paskubėjau ir dėstant savo mintis kai ką supainiojau. Bet niekas man neužginčys to, kad išoriniams žiedams negalima panaudoti kitokią medžiagą nei mediena t.y. nepraleidžiančią drėgmės ir nekvėpuojančią. Plika skarda čia jokiu būdu tikrai netiks. Turiu dar vieną klausimą. Koks paliekamas oro tarpas virš viršutinio aukšto apšiltinimo ir avilio dangčio vidinės pusės žiemojančioms bitėms?
Nemažesnis kaip esamas tarpas tarp žiedo ir korpuso. Svarbu, kad ventiliacinių angų neužstotu, o ir pačių angų reikia keturių- kiekvienam šonui po vieną
Į mano klausymą tai neatsakei. ;)
Sutinku, kad galima, net ir stiklas tiktu, bet kuri kita medžiaga visų tų funkcijų neatliks ( pvz. šilumos akumoliacijos) ką atlieka medis, tai pati pigiausia ir efektyviausiai veikianti medžiaga. Kitos tokios ir pigesnės medžiagos dar neaptikau.
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: AVILIAI

2012 Sau 05 , 20:58

Žiedų nepatogumą bei papildomus kaštus atstoja malonumas, kuri jaučia bitininkas matydamas kaip
jo globotinėms yra saugu ( kelios tvirtovės sienos), patogu. Tas oro tarpas bitėms savotiškas parkas.
Atskirais momentais jos juo labai naudojasi. O tai reiškia , kad lizde sumažėja bičių. Tai mažina spietimo
nuotaikas. Dar. Didėjant avilių skaičiui, manau virš 20, darbų su paprastinimui, galima žiedų
atsisakyti. Tai nėra T sistemos būtiniausia dalis. Taigi, ši sistema pakankamai plastiška.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 05 , 22:53

leo rašė:
Gal gali plačiau paaiškinti kas ta „rekuperacinė“ sistema :think:
"rekuperãcija [lot. recuperatio – atgavimas, grąžinimas],

technologiniam procesui vartojamos medžiagos arba energijos dalies grąžinimas pakartotinai vartoti.
"
P.S. Pasitaikė proga ir man išmokti, iki tol negirdėtą, tarptautinį žodį :)
Aha...vans.... avilio ventilacijoje, dėka tarpo tarp židų ir aukštų tokia REKOPEREIŠEN..sistema tikrai galima įžiūrėti....nes šiluma išspinduliuota per žiedus , iš vienos pusės" ir iš korpuso sienų, iš kitos pusės, neatsiduria šeip lauke, o kildama aukštyn nuo šalčio priėjimo apsaugo korpuso sienas ir dar kildama aukštyn sudaro aktyvią ventiliaciją, pro ventiliacinio lizdo apačia pratraukia lauko orą ir kartu iš lizdo šalina perteklinę drėgmę... hm...REKOPEREIŠEN.... Lituviškai turėtų skambėti, kaip tos pačios energijos panaudojimas antrą kartą, taupymas, antrinė žaliava ir t.t.
Bičių spiečiaus forma, aukštin apverstas kūgis, yra irgi rekopereišen , nes žemiau esančių bičių išskiriama šiluma apšildo aukščiau kabančias, vans jos gali sau leisti naudoti mažiau energijos, taupyti ... Širšių lizdai irgi rekopereišėn ir dar su "sijonais" Blin nieko naujo nesumislinau, gamtoje jau senai senai viskas sumislinta, tik sugebėti pamatyti, suprasti, kodėl taip ,o ne kitaip, nusikopijuoti, parašyti "mokslinį" darbą ir -PROFESORIUS irgi gaunasi savotiškas REKOPEREIŠEN
abrutis
Patyręs narys
Aviliai:dadano , T- 19 - 23 vnt.
Bičių šeimų skaičius:66
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:342
Užsiregistravo:2009 Sau 27 , 00:15

Re: AVILIAI

2012 Sau 10 , 01:06

Kadangi tema apie avilius, norėčiau sužinoti forumiečių nuomones po diskusijų ir bandymų ar ventiliaciniame aukšte dėti groteles(tinklelį), kad bitės nepraeitų, ar rėmelius su korių pradmenimis. Šiuo metu pas mane visi 17vnt. T-19 aviliukų yra su grotelėmis ir ketinu gamintis dar 10vnt. Norečiau pabandyti be grotelių, bet bijau, kad dėl gamybos netikslumų bitės gali pradėti skraidyti pro tarpelius atidaromoje lentelėje. Aviliai stovi bitidėje.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 10 , 12:17

Mano patirtis sako, kad ventiliacinis pilnu pajėgumu veikia tik tada, kai ventiliacinis aukštas nėra atribotas niekuo ir yra visai tuščias, tada ir temperatūrą stabilizuoja, ir šalčio prie bičių lizdo neprileidžia, ir bitėms yra kur spiečiumi pakibti prieš žiemą ir kur aukšto vidiniais kraštais nusileisti kai per šilta. Jei prisiuvą korių ir prideda tranų - galima , atidarius užpakalinę lentutę, lengvai išpjauti, jei gamtoje fontanai nektaro - turi kur pasisiūti papildomai korių.
Sudėti tušti rėmai, kai prisiūna korių, sunku išimti, nes pasiūna ne taisyklingai, bet išstrižai ir ne taip gerai atitinka ventiliacines funkcijas. Reikia nukelti visą lizdą kai nori pašalinti ir t.t.
Bet čia kalba eina apie pavienius avilius, lauko sąlygomis. Bitydėje ne tik kad nemaišytu kiauri dugnai, bet net būtini, aišku bitydė turi būti su dugnu (grindimis)
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: AVILIAI

2012 Sau 13 , 16:19

Jauciu, kad Tranas ne toks aktyvus paskutini laika, tai noredamas Ji pajudint, ikeliu kelias ventiliacinio auksto nuotraukas. Cia (nuotraukose) remas nenormaliai pailgintas (435mm). Judindamas, norejau tik pasakyt, kad tas dugnas nera kazkoks tai stebuklas, nes mano galva, yra zymiai geresnis variantas palikt bites ziemot su papildomu tusciu koriu aukstu. Tokio auksto viduje oro judejimas yra minimalus (stabdo koriu tuscios akutes-oro talpos). Be to sis variantas nereikalauja gamintis papildomai ventiliaciniu dugnu. Brokuotinu koriu ir korpusu rudeniop turime pakankamai. Jau rasiau pries gerus metus, kad bites su papildomais tusciu koriu aukstais ziemoja puikiai. Aisku, tuscia ertme po lizdu yra geriau nei, kad jos nebutu. Bet pilnu koriu korpusas yra geriau nei tuscias.
Yra ir gan didele tokio auksto minusas: bites veliau pavasari apsiskraido jei jo nepasalini iki pliusiniu temp.. ir 2) trukstant vasko keblu ji palikt bitems ir perlydimu uzsiimt pavasari, kai ir taip darbu pilna.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: AVILIAI

2012 Sau 13 , 16:37

Noredamas susvelnint Trano reakcija, :beer: reikia pazymet, kad nebutinai tokie varvekliai uzauga T konstrukcijos avilio ventiliaciniame aukste. Bet kaip matyti is nuotrauku, vent. aukstas negelbsti biciu, sedinciu ant dadanisku ismieru remo.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: AVILIAI

2012 Sau 13 , 19:28

Satka rašė:Atrodytų, kad taip bitės išgyventi
negalėtų.
Cia mums atrodo, kad negaletu, nes mes manome, kad visa avilio ertme yra biciu namai. Matyt pagal save sprendziame. Istikruju, tai biciu namai yra tik ta dalis, kuria jie uzima ant koriu. Visa kita, tai tik "negyvenamas kambarys" ar "palepe".
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2012 Sau 13 , 19:49

Siaaaauubas. :devil:
Kad ką nors pakomentuoti, trūksta nemažai informacijos;

Koks avilys - aukštinis ar gulsčias? Rėmai pusrėmiai ar lizdiniai? Dugnas kiauras?
Atrodo kad aukštinis, tai kiek aukštų palikta? Jei tokio ilgio 435 rėmas, tai turėtų būti tik vienas aukštas.
Kaip viršus uždengtas? Avilio sienų storis? Kad be žiedų, tai jau aišku.Kad ventiliacinis su skyle viršuje ir dėl to negali atlikti lizdo temperatūros stabilizuojančios funkcijos irgi aišku. Čia ne ventiliacinis, o šaltinantis. Tikras ventiliacinis turi būti visu savo perimetru sandarus ir tik apačia atvira. Toks tuščias aukštas vasara veikia kaip ventiliacinis, o žiemai turi būti be skylės ( lakos) viršuje ir turėtų vadintis STBILIZACINIS, nes neprileidžia šalto oro prie bičių kamuolio šitaip stabilizuoja po klubo apačia temperatūros svyravimus.

Dėl pilno (su koriais) ventiliacinio aukšto palikimo, su Med nesutinku. Vieną priežastį, kodėl, jau pats nurodė. Kita irgi visai priešinga Med nuomonei- koriai ne tik sulaiko drėgną orą, bet ir ant jų susidaro kondensatas, varvekliai.
Bičių natūralus būstas- žiemos kamuolys,sutinku, bet jei jau bitininkas padaro avilį, tai tai to avilio konstrukcija, rėmas ir ventiliacija turėtu palengvinti žiemojimo sąlygas, o ne dar labiau apsunkinti. Jau esu rašęs, kuo bloga ventiliacija, geriau jokios, kaip yra bedugniuose arba langstrotuose su skyle virš kamuolio su ištraukiama ventiliacija.Tuo atveju, jau bent drėgmė bičių nekamuoja.
Atšilus orui, daržinėje visada šilčiau, nei uždaroje, šlapioje, prišvinkusioje patalpoje
Tiek pamąstymų.
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: AVILIAI

2012 Sau 16 , 15:00

Rimas007 rašė:med nuotraukuose ir turi taip buti varvekliai,nes atkreipkite demesi kokiame aukstyje laka virs ventiliacines ertmes,ji turetu buti pacioje apacioje,tada taip nebutu.
Visiškai su tuo sutinku. Ventiliacinio dugno privalumas yra susidarianti šilto oro pagalvė po rėmais.
Ventiliacinis dugnas, su laka viršuje, ne ventiliacinis dugnas, o puodas kondensatui rinktis. Šiluma iš avilio išeina per laką kuri yra iš karto po koriais. Apatiniai koriai atšąla ir ant jų pradeda drėgmė kondensuotis (kaip teisingai Trano parodyta ventiliacijos schemoje prie -20C). Tada turim tokį vaizdą kaip Med idėtoje foto su laka viršuje.

[/quote]
kice rašė:o ko negali tie varvekliai ten kabeti? Blogo jie nieko nedaro gi.. Avily nei silciau nei salciau, kad jie kaba.. Na gal vaizdelis makabriskas truputi.. :)
Visos bėdos su tokiu dugnu atsiranda pavasarį per atlydį. Jei dugnas sandarus tai jame susidaro ežerai.
Pereitą žiemą apturėjau tą džiaugsmą. Turiu daug metų dadaną su aukšta porėminia erdve ir laka apačioje. Ten tokių dalykų nebuvo nutikę net ir ant ilgo rėmo (priešingai avilys visada būna sausas, lyginant su kitais dadanais).

Grįžti į