AVILIAI

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51
Re: AVILIAI

2011 Lie 27 , 22:08

Dėl korpusėlių kryžiavimo buvau maloniai nustebintas.
Šiemet iš miško parsinešiau t-18 su apsigyvenusiu spiečiumi. Bitės pasisiuvo du korpusus. Apatiniame perai. O viršutinis pilnai prineštas medaus. Neturėdamos bitės kur plėstis pradėjo siūti korius į ventiliacinį dugną. Įdomiausia tai, kad pačios bitės be Trano nurodymo, porėminėje erdvėje pasiuvo korius kryžmai.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 28 , 18:34

Vytautasptn rašė:Dėl korpusėlių kryžiavimo buvau maloniai nustebintas.
Šiemet iš miško parsinešiau t-18 su apsigyvenusiu spiečiumi. Bitės pasisiuvo du korpusus. Apatiniame perai. O viršutinis pilnai prineštas medaus. Neturėdamos bitės kur plėstis pradėjo siūti korius į ventiliacinį dugną. Įdomiausia tai, kad pačios bitės be Trano nurodymo, porėminėje erdvėje pasiuvo korius kryžmai.
Vytautui noriu paaaaaiškinti, kad ne Tranas bitėms nurodinėja, kaip korius siūti arba kokiame avilyje joms geriau gyventi, bet BITĖS Tranui. Nieko nedarau "nepasitaręs" su bitėmis ;)
Visi mano išmislai ne šiaip sau iš kvailumo ar mandrumo, bet pačių bičių pageidavimu.... :Secret:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 28 , 23:39

rob3123 rašė: Domina erdve dugne tarp "Marškiniu"ar tenai kiauras kaminas?ar ar oras tik per lakta patenka.
ir visdelto remus gamintis 360x230x40 ar 360x180x40 ? nes pagrindinis argumentas kaip suprantu tai svoris,nors kolkas man tai neaktualu
1. "Kaminas" uždaras. Šviežias oras tiek į lizdą, tiek ir "po sijonu" patenka tik per laką ir per išorinių žiedų sujungimų nesandarumus.
2. Jeigu esi vyras 200m.x120kg. ir žadi nesenti - gaminkis pirmą variantą, o jei "standartinis" lietuvis, o ir žmona norės aukštus pakilnoti - rinkis antrą variantą.
3. Manau, kad gerai apmąstyk Žilvino patarimą. Mano galva - labai geras. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 29 , 15:08

[quote="Liuka Trano paprastas varijantas? Čia gi baisinė fizika.
Drėgmės ir ventiliacijos problemas labai gražiai galima išsprest ir dadane,o saulė problemų nekelia,dabar uraganų reikia saugotis. [/quote]

Kaip visada Liuka teisi sakydama, kad "drėgmės ir ventiliacijos problemas labai gražiai galima išspręst ir dadane“
Kas per daiktas yra "baisinė fizika" bandau išsiaiškinti, tokios nesimokiau. Pagal mano supratimą tai
1-bedugniai daugiaaukščiai , 2-bičių lizdo ventiliacijos įrengimas žiemos laike per viršų arba vasaros laikotarpyje, kada lauko temperatūra aukščiau plius 25, ventiliacija per apačia, 3- Lietuvos gamtinėmis sąlygomis naudojamas dadano rėmas – tai tikrai turėtu atitikti BAISINĖS FIZIKOS sąvoką.
Geras pavadinimas. Jei Liuka nieko prieš, ateityje rašydamas "traktatus", šią sąvoka pasinaudosiu.
Jei Liuka tokia protinga, gal visiems daugiaaukštininkams patars, kaip drėgmės, kondensato, ventiliacijos, svorio ir kitas problemas būtų galima sėkmingai išspręsti netaikant Trano siūlomų variantų, kurie kaip tik mano galva ir atitinka NORMALIĄ fiziką ir bičių biologiją................ :think:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 29 , 17:01

zilvasss rašė:ko ant T avilių "važiuojat"? Pats juose nebitininkauju ir nenusimato, polemizuoju su Tranu, bet tikrai manau, kad tai geras avilys.Tik standartas turi nusistovėt.Griežtai.Jokių variantų T-18,T-19,T-23,T-30 ir t.t.Korpusai, rėmeliai iš vieno bitininko turi tikt kitam.
"Nenusimato"????????????????????? :chi:

"Tik standartas turi nusistovėt. Griežtai. Jokių variantų T-18,T-19,T-23,T-30"

Šiuo klausimu nesu griežtos nuomonės. Paprastai savo asmeninius ir buityje naudojamus daiktus renkamies pagal savo individualų fizinį pajėgumą- "standartą". Bitininkui sveriančiam apie 60kg. tikrai T-23 arba T-30 bus varginantis ir sveikatai pavojingas variantas. Pensininkams ir moterims nepamainomas bus T-18. Aš Audrūno kelnėse atrodyčiau kaip katinas maiše. Manau, kad daiktus pasirinkus pagal savo asmeninį "standartą" ir gyventi , ir dirbti bus daug smagiau.
Standartas naudingas ir reikalingas tik firmai gaminančiai inventorių, bet jis tikrai nėra vienodai patogus visiems. Vargšai siuvėjai, nes jie nori nenori turi būtinai taikytis pagal kiekvieno užsakovo kūno "standartą", o kiti kaip įmanydami stengiasi mus standartizuoti žiūrėdami tik savo pelno ir patogumo, pradedant savo komunistinio ar amerikietiško gyvenimo būdo brukimu, baigiant Macdonaldo mėsainiais arba kuria nors religijos forma.
Dėl avilių įvairovės tikrai nėra ko pergyventi, jei tik bus kurio nors išmatavimų paklausa atsiras ir gamintojas.
Standarto klausimu apie jo privalumus ir trūkumus būtų galima polemizuoti ir parašyti daug ilgų traktatų, bet čia ne ta vieta.
Aš standartus sutikčiau pripažinti tik įstatymų leidyboje ( įstatymai visiems vienodi) ir religijoje ( dievas vienas), nes būtent čia , dėl standarto nebuvimo arba jo nesilaikymo, klesti korupcija ir praliejamas kitatikių kraujas, bet net šiuose srityse niekas jo nesilaiko, o apie avilių standartą galima tik pasvajoti....... Apie standartus būtų galima pamąstyti tik tada jei visi žmonės būtų standartiniai ir klimato sąlygos visur vienodos.
Pirmiau sukonstruokime avilį kuriame gyvenant bitėms būtų kuo mažiau pažeidinėjami elementarus fizikos dėsniai ir bičių biologija. Po to, atsižvelgdami į vietines gamtos sąlygas pritaikykime bičių biologijos vystymosi instinktą atitinkančią bičių priežiūros technologiją, o jau tik po būtų galimą pradėti mąstyti apie bitininkystėje naudojamo inventoriaus ir priežiūros metodų standartizavimą.
Perankstins bitininkystės inventoriaus – avilio standartizavimas, giliai moksliškai neišsiaiškinus visų jame vykstančių fizikinių dėsnių ir bičių biologijos vystymosi procesų tarpusavio sąveikos, vienas nuo kito priklausomybės, pirmiausiai atneša žalą jame gyvenančioms bitėms, o viso to nesuderinus ir su bites prižiūrinčio bitininko fizinėmis galimybėmis, kenkia ir bitininko sveikatai.
Gyvų pavyzdžių pilna............................. :devil:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 29 , 17:27

Vytautasptn rašė:Dėl korpusėlių kryžiavimo buvau maloniai nustebintas.
Šiemet iš miško parsinešiau t-18 su apsigyvenusiu spiečiumi. Bitės pasisiuvo du korpusus. Apatiniame perai. O viršutinis pilnai prineštas medaus. Neturėdamos bitės kur plėstis pradėjo siūti korius į ventiliacinį dugną. Įdomiausia tai, kad pačios bitės be Trano nurodymo, porėminėje erdvėje pasiuvo korius kryžmai.
Ir pačios bitės, be bitininko pagalbos, idealiai pasiruošė sau žiemojimo lizdą ir pakankamai maisto. Bet... vis dar atsiranda manančiu, kad "T'' aviliai laaabai sudėtingi... :'(

Ten bitės apatinius korius "sukryžiavo" todėl, kad tikriausiai pirmame aukšte koriai buvo sudėti "šaltuoju" būdu. Tai dar vienas bičių "žodis", kas moka skaityti, kad Lietuvos klimato sąlygomis "dadanuose" koriai statomi neteisingai, nekalbant jau apie jų netikusi ilgi... :chi:
Tas pats ir dešimtarėmiuose, bedugniuose daugiaaukščiuose....... ;)
Bitės mums daug laiškų "rašo", bet deja - nesugebame perskaityti..... :devil:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 29 , 22:23

rob3123 rašė:Beje Tranas pasirinkes t18 rema -turbut neveltui :).
Gal ponas tranas pasveres kiek sveria pilnas medinis korpusas su medumi ir bitemis?
Apie 20-25kg, esu nekartą svėręs ;)

"del žiedu pritvirtintu prie korpuso supratau jus griežtos nuomones neturit" - turiu - GRIEŽTAI NEIGIAMA. Kodėl- pamąstyk pats, o jei nesimąsto, tai pabandyk praktiškai, tada ir pašnekėsime.

Bitininkaujant su žiedais aukšto lentų storio (galutiniame variante) pilnai pakanka 25mm. Pušis (sausa) net labai tinka. Atitarnavo 25metus ir dar tiek gali tarnauti. Po žiedais ne tik mediena, bet ir bitės puikiai jaučiasi. Žiedai dažyti vieną kartą pinoteksu , kaip dabar atrodo- matai nuotraukoje. Žiedai daryti iš 15mm lentučių.

Dar klauseai, po kiek bitininkavimo metų priėjau prie šio varianto?- po septynių bitininkavimo metų kolūkinuose - 1982metais.
Savam bitynui pasidariau 100 avilių , kuriuose ir šiandiena tebebitininkauju. Tobulinau tik rėmą nuo 37mm iki 40mm ir iš dugno šalinau vieną lentutę, kuri priešingoje nuo lakos pusės po lizdo apačia trukdė ventiliacija. Dar po kokių 15 metų žiemai į lizdo apačia pradėjau pakišti tuščią ventiliacinį aukštą, tai žiemojimas ant tiek pagerėjo, kad nebeliko jokių problemų.
Iki pat pertvarkos bitininkavau lygiagrečiai ir kolūkiniuose, prižiūrėdamas 200 šeimų kolūkio bites, ir aukštiniuose 100 šeimų „T“ tipo aviliuose, prižiūrėdamas savas bites. Per tą laiką turėjau labai gerą palyginamąją praktiką . Nors skaičių neturiu surinkęs, nes nesu mokslininkas, bet praktiškai – mažai kas gali man paprieštarauti, žinau ką sakau, nes, kaip Žilvas sakė, ant to esu „dantis parėdęs“.
;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 30 , 22:54

rob3123 rašė:Visdelto pabandysiu "Trano Žiedus" pritvirtint prie korpuso.
Lytagroi žiurejau yra 5mm 2,75x1,5 latviska faniera.Ji apie 60 pinigu kainuoja.
manau daugiau 2kg.prie bendro svorio nepridės.Per sujungimus drėgmė neturetu persiduot i korpusus.
Žodžiu kai padarysiu pvz.ikelsiu .Tada galesit komentuot
Daryk kaip išmanai. Tavo teisė.
Šiuo klausimu aš savo nuomonės nekeičiu dėl kelėtos priežasčių....
Prijungti galima –suprantu, bet kad praktikoje toks sujungimas pasiteisintu- NE.
Visas žiedų patogumas ir yra tame, kad jie yra nepriklausomi nuo aukštų su bitėmis ir juos nuėmus galima bitininkauti kaip su paprastais aukštais. Labai supaprastėja aukštų gamyba, nebereikalingi buterbrodai į aukštus su bitėmis nepersiduoda nei vėjo vibracija, nei lietus, nei saulės poveikis, tiek žiema tiek vasara labai stabilizuoja aukštų su bitėmis temperatūrą ir t.t. ir panašiai, o tavo „patobulinimas“ daug ką naikina...net teoriniuose pamąstymuose niekada nebuvo kilusi tokia mintis..... :think:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 31 , 00:10

rob3123 rašė::) dar klausimėlis?
i jusu korpusa telpa 9,5 remai.
Kodel gaminant naujus korpusus nekoreguojat matmenu?(išanksto atsiprašau už d.klausimus)
Todėl, kad šitaip labai patogu iš aukšto ištraukti rėmus. Kol dėdavau 37mm platumo 10rėmų, o medis pabuvęs drėgnoje šiltoje aplinkoje išbrinksta, tai kada reikėdavo ištraukti pirmą rėmą, neretai jį sulaužydavau. Kad to nebūtų ir tų po 37mm. tedėdavau 9, bet dėl per didelio paliekančio tarpo tarp kraštinio korio ir vidinės aukšto sienos dažnai bitelės korį pradėdavo siūti ir ant vidinės aukšto dalies. Kai perėjau ant rėmų 40mm iš karto "nušoviau du zuikius". Apie tokio rėmo privalumus nekartą esu rašęs todėl nebesikartosiu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Lie 31 , 14:18

Gerb. Liuka. Su gulsčiais ir su sijonuotais "T" aukštiniais 20m, kaip jau nekartą minėjau, dirbau lygiagrečiai ir , patikėk manimi, tų patogumų tikrai yra ir ne tik bitėms žiema, bet ištisus metus, bet ir bitininkui.
Labai jau retai tuos sijonėlius tereikia kilnoti- pavasari plėsdamas lizdą po vieną aukštą ir po vieną sijonėli pridedi, o rudeni atvirkščiai, ir viskas. Tie sijonėliai gal ir duoda šiokį tokį nepatogumą, bet jų patogumai tuos nepatogumus su kaupu atperka. Žaidimo Lego nei ištolo neprimena. Didesnis Lego, kai gulsčiajam iš vieno galo į kita perkraustomi rėmai lizdus plečiant, motinos ieškant, žiemai lizdus surinkinėjant ir panašiai. Čia mano nuomonė paremta praktika. Tavo nuomonė dėl sijonėlių nepatogumų yra tik įsivaizduojama, praktiškai nesusidūrei. O su nepatogumais, kuriuos mini, kai pabandei bitininkauti su aukštais polistiroliniame ir teko patirti, mano nuomone, pagrindinė priežastis yra per ilgas rėmas. :chi:
Gulsčiame protingai surenkant ankštoka lizdą ir įrengiant ventiliacija pro apačia, tikrai tų žiemojimo nepatogumų lengvai galima išvengti. Tau gerai, turi dar stiprų Dėdą, o va man, kai niekas nepadeda iš šeimos narių, nes elergiški bičių nuodams, tai tie T aviliai su žiedais yra malonumas vienas. :gANDb:
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: AVILIAI

2011 Rgp 01 , 14:37

Ten bitės apatinius korius "sukryžiavo" todėl, kad tikriausiai pirmame aukšte koriai buvo sudėti "šaltuoju" būdu. Tai dar vienas bičių "žodis", kas moka skaityti, kad Lietuvos klimato sąlygomis "dadanuose" koriai statomi neteisingai, nekalbant jau apie jų netikusi ilgi... :chi:
Pirmas aukštas buvo šaltuoju būdu. Korius pradėjo kryžiuot "šiltuoju" kaip ir rašote.
Med klausė, kokia pasaulio šalių orientacija T-18 stovėjo, kuriame bitės pasisiuvo korius kryžmai ventiliaciniame dugne.
Avilys buvo pakabintas medyje šiaurės rytų kryptimi. Korius bitės pasiuvo, "šiltuoju" būdu - pietryčių šiaurės vakarų kryptimi, "šaltuoju" būdu - pietvakarių šiaurės rytų kryptimi.

Šią vasarą vieninteliam savo senoviniam dadanui kuris buvo likęs "šaltuoju" būdu, šoninėje avilio durelėje išpjoviau horizontalų plyšį. Avilio nesukinėjau, senos lakos neuždarinėjau, korių nemakalavau, palikau stovėti kaip buvęs. Buvau nustebęs, kad labai greitai bitės persiorientavo į laką "šiltuoju" būdu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Rgp 06 , 00:06

rob3123 rašė: Gearai kitas kl. :)
Gal dar kažka jusu manymu turėčiau sužinot prieš pradėdamas gamintis T18 ?
Taip, dar LABAI, LABAI DAUG..... :devil:
Pirmas žinojimo lygis yra tada kada žmogus mano, kad JAU VISKĄ ŽINO.
Antras - KADA ŽMOGUS NEŽINO KO DAR NEŽINO. ;)
Mielas bičiuli, kad atsakyti į šitą Tavo klausymą, reiktu parašyti gana storą knygą...... :chi: Man greitai bus 40m. kaip bitininkauju ir tai dar tokios knygos neišdrįsčiau rašyti, nes dar nesijaučiu pasiekęs tą žinojimo lygį, kad galėčiau sakyti, kad jau ŽINAU KO NEŽINAU. :shame:
Viską žino tik mitinė būtybė - DIEVAS, o kur baigiasi žinios....... prasideda TIKĖJIMAS :chi:
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: AVILIAI

2011 Rgp 06 , 07:18

Daugumoje daugiaaukščius stato ant padėkliukų arba įvairių platformų.15-20cm. Įvairios kojos stabilumo neužtikrina. Geriau kai atrama yra visu perimetru.
T 18- puiki sistema maloniai bitininkauti.
Vartotojo avataras
gintaras4bar
Patyręs narys
Aviliai:T18, ko gero, geriausi aviliai Lietuvai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2011 Lie 24 , 13:57

Re: AVILIAI

2011 Rgp 08 , 10:57

Panaudodamas youtube redagavimo funkciją visus filmukus sudėjau į vieną ir patalpinau štai čia:

http://www.youtube.com/watch?v=79PhiRdwHws
Gal gamintojų koordinatėm pasidalintumėt?
Parašysiu į AŽ, o viešai skelbti nenoriu, nes:
- T18 idėja priklauso Rimontui Bukauskui (TRANAS), tai nelabai etiška, jei visas pelnas atiteks kitiems;
- gamintojas daro taip, kaip jam patogiau/pigiau gaminti ir lengva parduoti, o tai nebūtinai yra taip, kaip Rimontas yra sugalvojęs.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Rgp 09 , 20:58

Motinų apsivaisinimui skirtas aviliukas su keturiais nukleusais. Kiekviename nuklesuse telpa trys T-18 rėmeliai. Tokio pačio išmatavimo rėmelio panaudojimas nukleuse turi daug pranašumų, tiek sudarant nukleusus, tiek vėliau, po apsivaisinimo vėl sugrąžinant į šeimas. Tik praktiškai tą pabandžius galima įsitikint.
Bendras keturių nukleusų aviliukas irgi pasiteisino. Nukleusiukų neįkaitina saulutė, nemerkia leitus, bendras svoris atsparus vėjams, kartu išsisprendžia ir nuklesusų sandėliavimas.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Rgp 09 , 22:06

gintaras4bar rašė: gamintojas daro taip, kaip jam patogiau/pigiau gaminti ir lengva parduoti, o tai nebūtinai yra taip, kaip kas nors yra sugalvojęs.

Gintarai, esi visiškai teisus.
Jau ne kartą esu sakęs, kad standartai pirmiausiai yra reikalingi gamintojui, kad lengviausiomis sąlygomis sau naudą pasiektu....
Nors šiame forume yra daug standarto sergėtoju, bet pasinaudodamas proga dar kartą pasisakysiu prieš standartus ir dar daugiau, pasakysiu, kad standartas yra pažangos stabdys...
Toks jau esu - visą savo netrumpą bitininkavimo praktika kovoju su standartais...

Tas meistriukas, kuris į bitininkų šventę buvo atvežęs "T" avilį, kaip jau esu minėjęs, prieš darydamas tą variantą, buvo pas mane atvažiavęs, bet kiek matyti iš filmuotos medžiagos, kai kurių netikslumų yra... Pasistengsiu dabar pats pas jį nuvažiuoti ir akis į akį aptarti matytus trūkumus... neleisiu, kad toks geras meistras darytu blogą daiktą... nors pas ji ten tik keletas netikslių smulkmenų tepastebėjau. Tikiuosi iki bitininkaujančiu „T“ aviliuose bitininkų susitikimo, su jo pagalba, pagaminsim pavyzdinį variantą.
Bitininkaujant su žiedais jau viskas aišku, bet bitininkaujant vien aukštais ir man kai kas neaišku, nes neturiu tokios bitininkavimo praktikos. Čia vertingi pastebėjimai būtų bitininkų, kurie taip bitininkauja, Medir kt.
Vienas meistras (šiaulietis) mano vilčių nepateisino.... bandė diktuoti savas sąlygas, bet jo daromas klaidas forume viešai nurodžiau ir patariau, kad jei nori kad rekomenduočiau pirkti jo gaminamą produktą, tegu gamina kaip reikia bitininkams, o ne kaip jam patogiau.

Istorija mus moko, ką gali padaryti vienas gabus verslininkas, turiu galvoje Dadaną, kurio visiems „prikabintą“ standartą dabar sunkiai kratosi bitininkai.
Pripratimas- antras prigimimas.
Kiek prireikė apginti mokslinių darbų, kad išmokinti bitininkus bitininkauti juose taip, kad išgyventu bitės..
.Iki Dadano, daugumas avilių buvo būtent truparėmiai ir daugiaaukščiai, (Prokopovičius Vitvickis, Levitckis ir kt.)
Turiu vilties, kad pavyks pakreipti bitininkystės raidą keliu, kuriame tarpusavyje gražiai sugyventų fizikos dėsniai, bičių biologija ir bitininko interesai... ;)
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: AVILIAI

2011 Rgp 09 , 23:38

m...m
bet vyručiai jeigu avilio korpusa gaminti išmedžio,o ne buterbroda,tai tie trano žiedai daug problemu isprendžia.Galu gale šioje temoje yra trys kl.1)patrumpintas remas 2)pastorintas remas iki 40mm 3)trano žiedai.
Kaip suprantu pirmi du punktai kaip ir priimtini (aišku jei nereiketu perdarynėt irangos,o tai kainuoja)
O dėl trano žiedu :lol: -manau bus daug visokiu išpildimo varijantu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Rgp 09 , 23:51

zilvasss rašė:neįsivaizduoju darbo >20 b/š bityne su žiedais.Tiksliau įsivaizduoju ir šiurpas ima.O jeigu bitynas 300 b/š. ?
Blogai įsivaizduoji. :chi:
Man vaizduotės nereikia, praktiškai išbandyta per daug metų. Su dadanais taip pat....taip sakant dvidešimt metų lauko bandymai (palyginamieji) padaryti ir todėl manęs viručiai taip lengvai neįveiksite....dar pažiūrėsime kas gers šampaną???????????? Ignoruoti mane, nepritarti, pasišaipyti galite, bet nei fizikos dėsnių nei bičių biologijos -NEPAKEISITE... ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2011 Rgp 10 , 11:06

zilvasss rašė:fizikos dėsnius Tranas mėgsta minėti.Paskaičiuokim taupieji kurmiai kokio dydžio patalpos reiks sandėliuot atliekmus žiedus žiemą sakykim 100 b/š bityne ?
Nespręsk pagal savo plikus buterbrodus, kuriems sandėliavimui tikrai reikia patalpų. Trano žiedai jau trisdešimt metų kaip "žydi" lauke ir dar į savo vidu gali priglausti šlampančius, šąlančius ir nuo saulės šilumos besiraitančius Žilvo buterbrodus.
Siūlau ir Žilvinui pasidaryti tokius žiedus, kad ir nebitininkavimui, o sandėliavimui, tada ir papildomų patalpų (žiemos laike) atliekančiam inventoriui nereikės :lol:
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: AVILIAI

2011 Rgp 10 , 17:11

TRANAS rašė:
zilvasss rašė:fizikos dėsnius Tranas mėgsta minėti.Paskaičiuokim taupieji kurmiai kokio dydžio patalpos reiks sandėliuot atliekmus žiedus žiemą sakykim 100 b/š bityne ?
Nespręsk pagal savo plikus buterbrodus, kuriems sandėliavimui tikrai reikia patalpų. Trano žiedai jau trisdešimt metų kaip "žydi" lauke ir dar į savo vidu gali priglausti šlampančius, šąlančius ir nuo saulės šilumos besiraitančius Žilvo buterbrodus.
Siūlau ir Žilvinui pasidaryti tokius žiedus, kad ir nebitininkavimui, o sandėliavimui, tada ir papildomų patalpų (žiemos laike) atliekančiam inventoriui nereikės :lol:
Aptariant ,,žiedų'' panaudojimą, jų sandėliavimą, ir iš to iškylančias problemas, galima būtų sulyginti su posakiu ir ožka gyva ir vilkas sotus. Realiame gyvenime nieko idealaus nebūna. Tankiausia tenka rinktis mažesnę blogybę, todėl vardan visų ,,T'' rėmo ir avilio konstrukcijos privalumų prižiūrint bites, gydant, ruošiant žiemai, transportuojant, ir dar daug kitų, iškyla lyg ir kaip nereikalingo elemento - ,,žiedo'' klausimas. Manyčiau kad tai nėra didelė blogybė, juo labiau kad nesant sandėliavimo patalpų, žiedais galima nesinaudoti. Nemažai bitininkų laiko bites vienasieniuose aviliuose ir nesiskundžia. Taip kad čia kiekvieno asmeninis reikalas daryti juos ar ne. Gilinantis į bičių gyvenimą tokiame avilyje, vis tik pripažįstama kad žiedai yra naudingi, ir ypatingai pavasarį. Dabar pagalvokime, kelių aukštų būna avilys pačiu nepalankiausiu bičių vystymuisi metu? Štai tada ir pageidautini yra žiedai, kurie mano manymu pavasarį ženkliai prisidės prie taip reikalingos šilumos išsaugojimo avilyje. Todėl 3-4 žiedai pageidautini. Jeigu nėra sandėliavimo vietos, ar dėl bereikalingos (liaudiškai pasakius)cegonės, kodėl nepamąsčius apie apatinių žiedų konstrukcijos pakeitimą, tiksliau apatinių žiedų ,,prileidimas'' prie viršuje esančių aukštų kaip http://dim-box.ru/category/beehive/ulej-vitvickogo" onclick="window.open(this.href);return false;. Viršutinis žiedas atrodo kaip Vitvickio ,, A'' korpusas. Tačiau čia jau tik mėgėjai gali terliotis su tokia konstrukcija. Gamintojai tuo neužsiims. Taip kad, manyčiau, kiekvienas gali rinktis. Naudoti žiedus ar ne. Kažką rasi bet kažką ir prarasi. Sėkmės konstruojant.
P.S. Sąskrydyje ilgai trepsėjau apie T daugiaaukščius. Verti dėmesio. Patogumo dėlei, apatinis žiedas, mano manymu, turėtų atlikti atidaromo porėminio aukšto funkcijas. Tuščių rėmelių laikymui, maitintuvės įdėjimui. (Nežinau kaip TRANO originalai atrodo.) Čia vėl gamintojai gamins kaip paprasčiau.

Grįžti į